برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
عینک شما برای 6 متر تنظیم شده و این فاصله نزدیک نیست. عینک هایی که برای فاصله نزدیک تنظیم می شوند معمولا بین نیم تا یک متر تنظیم می شوند. تنظیم کردن فاصله برای IOL ها کمی پیچیده تر است و شما مطمئن باشید شیوه IOL Master Test نتیجه بسیار خوبی به شما میدهد. لندن برای عمل های چشم پیشرفته ترین شهر دنیاست (اگر تصمیم گرفتید در لندن دنبال پزشک برگردید به من پیام بدید میتوانم چند پزشک عالی معرفی کنم). سیستم های پزشکی دولتی متاسفانه همیشه پیچیدگی زیاد و زمان تاخیر بالا دارند و معمولا مدرن ترین شیوه ها را هم بکار نمی گیرند و کارشان متوسط است. معمولا بهتر است با هزینه شخصی به کلینیک های خصوصی مراجعه شود.

خیر. شوربختانه من در حال حاضر نمی‌تونم به لندن سفر کنم ولی اگر می‌شه شما بهم در اون‌جا پزشک خوب (اگر ایرانی باشه که چه بهتر اگر هم نبود مهم نیست) معرفی کنید. شاید تلفنی بتونم نظرشون رو بگیرم. اگر واقعا دیدم که با چیزی که پزشک فعلیم می‌گه، متفاوته و بهتره قطعا تمام تلاشم رو خواهم کرد بتونم به لندن برم.

احتمال چنین مشکلاتی بسیار پایین است. سالانه میلیون ها جراحی آب مروارید در جهان صورت می گیرد و 99.9 درصد آنها نتیجه مطلوب می گیرند. شما ذهنتان را درگیر چنین احتمالاتی نکنید معمولا مشکلاتی که به تخلیه چشم ختم شود موارد بسیار خاص است که قبل از عمل باید در معاینات مشخص شود یا مربوط به اشتباهات جراحان است.

امیدوارم همین‌طور که شما می‌گید بشه. ولی به خدا شما تو زندگی من نبودید! این‌قدر بد شانسم که اگه نیم درصد هم احتمال باشه چیزی در رابطه با من خراب بشه، تمام قوانین ریاضی و کائنات دست به دست هم می‌دن تا اون نیم درصد کار خودشو بکنه. :) حالا من هنوز منتظر تماس از انستیتوی دکتر استاین هستم که ببینم چه لنزی رو ایشون توصیه کردن. البته اون دفعه بهم گفتن که جدیدترین لنزه و معمولا هم از شرکت AMO هستش. تو سایت London Eye Hospital راجع به لنزهایی که با نور فرابنفش یا اشعه آبی یا همچین چیزی بعد از کاشت تو چشم کالیبره می‌شن نوشته بود. و می‌گفت که این‌ها جدید هستن و کیفیت HD دارن و از این چیزا.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
خوب دردسری نداره؟
بازگشت نداره؟
شماره چشام کمی بالا اومده تو دو سال
25صدم
چند هزینه داره؟

0.25 معمولا خطای اندازه گیری است و اگر فقط تغییر همینقدر بوده شما مناسب عمل هستید. عمل ریسک های خودش را دارد که در صورتی که شما بصورت صحیح معاینه شوید و پزشک شیوه مناسب را برای شما انتخاب کند احتمالش بسیار پایین است. تغییر متوسط چشم مردان بعد از ثبات جوانی حدود 0.50 نمره در هر 10 سال است و عمل نه این پروسه را تشدید میکند و نه متوقف. حدود 2-3 درصد احتمال وجود دارد بعد از عمل قرنیه شما ترمیم نامنظم داشته باشد و نیاز به عمل تصحیح داشته باشید و این از کنترل جراح خارج است.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
خیر. شوربختانه من در حال حاضر نمی‌تونم به لندن سفر کنم ولی اگر می‌شه شما بهم در اون‌جا پزشک خوب (اگر ایرانی باشه که چه بهتر اگر هم نبود مهم نیست) معرفی کنید. شاید تلفنی بتونم نظرشون رو بگیرم. اگر واقعا دیدم که با چیزی که پزشک فعلیم می‌گه، متفاوته و بهتره قطعا تمام تلاشم رو خواهم کرد بتونم به لندن برم.

امیدوارم همین‌طور که شما می‌گید بشه. ولی به خدا شما تو زندگی من نبودید! این‌قدر بد شانسم که اگه نیم درصد هم احتمال باشه چیزی در رابطه با من خراب بشه، تمام قوانین ریاضی و کائنات دست به دست هم می‌دن تا اون نیم درصد کار خودشو بکنه. :) حالا من هنوز منتظر تماس از انستیتوی دکتر استاین هستم که ببینم چه لنزی رو ایشون توصیه کردن. البته اون دفعه بهم گفتن که جدیدترین لنزه و معمولا هم از شرکت AMO هستش. تو سایت London Eye Hospital راجع به لنزهایی که با نور فرابنفش یا اشعه آبی یا همچین چیزی بعد از کاشت تو چشم کالیبره می‌شن نوشته بود. و می‌گفت که این‌ها جدید هستن و کیفیت HD دارن و از این چیزا.

در لندن برای آب مروارید و ایمپلنت لنز دکتر جولین استیوز در مورفیلد احتمالا بهترین در جهان است. ایشان حتی میتوانند سفارش دهند لنز شخصی ویژه چشم شما طراحی و ساخته شود تا تصحیحات لازم با جزئیات خیلی بیشتری نسبت به شماره چشم هم تصحیح شود که البته هزینه خیلی بالا میرود ولی شاید برای شما که دید تصحیح شده شما 20/60 بود (اگر درست یادم باشد) مناسب باشد.

elnazp1005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام تشکر از راهنماییتون.پس من کمی صبر و تحقیق در مورد پزشک باتجربه انجام میدم اما باتوجه به تجربه و آشنایی که شما با چشم پزشکان مختلف دارید.میشه لطفی بکنید و چنانچه پزشک مجربی در این زمینه پیدا کردید به من هم معرفی کنید,با اینکه سفر به تهران یا شهر دیگه ای سخته واسم ولی اگه پزشک مجربی پیدا بشه برا عمل اقدام میکنم.

Pr0m3en

Registered User
لایک‌ها
324
0.25 معمولا خطای اندازه گیری است و اگر فقط تغییر همینقدر بوده شما مناسب عمل هستید. عمل ریسک های خودش را دارد که در صورتی که شما بصورت صحیح معاینه شوید و پزشک شیوه مناسب را برای شما انتخاب کند احتمالش بسیار پایین است. تغییر متوسط چشم مردان بعد از ثبات جوانی حدود 0.50 نمره در هر 10 سال است و عمل نه این پروسه را تشدید میکند و نه متوقف. حدود 2-3 درصد احتمال وجود دارد بعد از عمل قرنیه شما ترمیم نامنظم داشته باشد و نیاز به عمل تصحیح داشته باشید و این از کنترل جراح خارج است.
پس کلا مناسب عمل هستم
هزینش هم اطلاع دارید چنده؟

ciel2050

Registered User
لایک‌ها
66
سلام

عزیزان یه سوال عمل هایه چشم با توجه به اینکه بنده به گفته ی پزشکم طی ۹ سال گذشته فقط ۰.۲۵ چشمم ضعیف شده ایا در سن ۲۳ سالگی خوبه که عمل کنم ؟
کدوم یک از انواع عمل بهتر هستش ؟

با تشکر

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
آیا نتیجه اپتومتری در دستگاه های مختلف فرق می کنه یا خطای دستگاه هست؟ یا اینکه شماره چشمم در این یک هفته تغییر کرده؟
اینها نتیجه اپتومتری در دو مرکز مختلف هست اولی برای یک هفته پیش و دومی برای دیروز که نتیجشون با هم فرق می کنه اولی topcon هست و دومی به نظر میاد nidek باشه
دومی آستیگمات چشم راست و نزدیک بینی چشم چپ رو 0.25 بیشتر نشون میده

http://8pic.ir/images/qww7do7gflx89q15u6b5.jpg
http://8pic.ir/images/u17a0bj5pmawv5m70j9m.jpg

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام

عزیزان یه سوال عمل هایه چشم با توجه به اینکه بنده به گفته ی پزشکم طی ۹ سال گذشته فقط ۰.۲۵ چشمم ضعیف شده ایا در سن ۲۳ سالگی خوبه که عمل کنم ؟
کدوم یک از انواع عمل بهتر هستش ؟

با تشکر
بله شرایط شما مناسب است. انواع عمل بستگی به نمره و شرایط چشم شما دارد ولی امروزه اکثر عمل ها لیزیک است که برای اکثر افراد مناسب است.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
آیا نتیجه اپتومتری در دستگاه های مختلف فرق می کنه یا خطای دستگاه هست؟ یا اینکه شماره چشمم در این یک هفته تغییر کرده؟
اینها نتیجه اپتومتری در دو مرکز مختلف هست اولی برای یک هفته پیش و دومی برای دیروز که نتیجشون با هم فرق می کنه اولی topcon هست و دومی به نظر میاد nidek باشه
دومی آستیگمات چشم راست و نزدیک بینی چشم چپ رو 0.25 بیشتر نشون میده

http://8pic.ir/images/qww7do7gflx89q15u6b5.jpg
http://8pic.ir/images/u17a0bj5pmawv5m70j9m.jpg

0.25 خطای اندازه گیری است اگر شما با دو دستگاه دقیقا یکسان در دو اتاق یا روز متفاوت اندازه بگیرید احتمال 0.25 تفاوت وجود دارد.

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
0.25 خطای اندازه گیری است اگر شما با دو دستگاه دقیقا یکسان در دو اتاق یا روز متفاوت اندازه بگیرید احتمال 0.25 تفاوت وجود دارد.
اخه اپتومتریست هم نسخه ای که برای تجویز عینک نوشت با نسخه اپتومتریست دوم فرق داشت
اولی نزدیک بینی چشم چپ رو نوشته بود 0.5 و دومی نوشته بود 1
نمی دونم اپتومتریستش ناشی بود یا من نتونسته بودم جهت ها رو خوب تشخیص بدم که نتونه بفهمه چه شیشه ای برای عینکم مناسبه و این دوگانگی به وجود اومده، و اینکه بخوام عینک بگیرم کدوم نسخه رو باید ببرم
چون کلا حس می کنم بعد از عمل چشمم مقداری glare و starburst داره که به نظر میاد از عوارض دائمی عمل باشه حداقل برای من و باعث میشه در شب و فضاهای کم نور دیدم کمی سایه دار باشه و از این بابت در تشخیص جهت ها در تابلوی اپتومتری حتی با عدسی دچار مشکل بشم

Last edited:

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
اخه اپتومتریست هم نسخه ای که برای تجویز عینک نوشت با نسخه اپتومتریست دوم فرق داشت
اولی نزدیک بینی چشم چپ رو نوشته بود 0.5 و دومی نوشته بود 1
نمی دونم اپتومتریستش ناشی بود یا من نتونسته بودم جهت ها رو خوب تشخیص بدم که نتونه بفهمه چه شیشه ای برای عینکم مناسبه و این دوگانگی به وجود اومده، و اینکه بخوام عینک بگیرم کدوم نسخه رو باید ببرم
چون کلا حس می کنم بعد از عمل چشمم مقداری glare و starburst داره که به نظر میاد از عوارض دائمی عمل باشه حداقل برای من و باعث میشه در شب و فضاهای کم نور دیدم کمی سایه دار باشه و از این بابت در تشخیص جهت ها در تابلوی اپتومتری حتی با عدسی دچار مشکل بشم

باید دید glare و starburst در کجای چشم شما پدید آمده. ممکن است قابل حل باشد با عمل ترمیمی همزمان با عمل تصحیح که احتمالا انجام خواهید داد یا حتی با دارو. با آزمایش های مدرن میتوان فهمید.

برای عینک نسخه سومی از اپتومتریستی متفاوت از آن دو بگیرید و ببینید شبیه کدام است تا خیالتان راحت شود.

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
باید دید glare و starburst در کجای چشم شما پدید آمده. ممکن است قابل حل باشد با عمل ترمیمی همزمان با عمل تصحیح که احتمالا انجام خواهید داد یا حتی با دارو. با آزمایش های مدرن میتوان فهمید.

برای عینک نسخه سومی از اپتومتریستی متفاوت از آن دو بگیرید و ببینید شبیه کدام است تا خیالتان راحت شود.
یه نکته دیگه اینکهشماره عیتک که تو نسخه می نویسن معمولا نیم نمره از شماره ای که تو پرینت دستگاه میاد بیرون کمتره. هم نزدیک بینی هم استیگمات. دلیلش چیه؟

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
یه نکته دیگه اینکهشماره عیتک که تو نسخه می نویسن معمولا نیم نمره از شماره ای که تو پرینت دستگاه میاد بیرون کمتره. هم نزدیک بینی هم استیگمات. دلیلش چیه؟
دستگاه فقط شماره مرکز چشم را اندازه می گیرد. در عمل بهترین شماره برای چشم معمولا اندکی پایین تر است.

C007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Ba arze salam jenabe aghaye Yasini,
Mibakhshid mozahem misham . soale man baraye pedaram hast keh migan yeh pardeh rooye shabakieh ishoon oomadeh va tar mibinan. Aya bayad amal kard? zood bayad amal kard ya bayad sabr kard shayad khodesh dorost beshe? Darbareye amale shabakieh dorosteh keh amale sakht va gah gah ba natijeye bad khahad bood? migan kheili amale moshkelieh va ageh koochektarin sahl engary besheh, riske nabina shodan vojood dareh? Va soale digeh aya shoma doctor Ali vady poor ra mishnasin? mitoonin nazaretoono behem bedin darbareye ishoon? Mamnoon misham. chon pedaram ro goftan doshanbeh amal koneh va ishoon kamelan shok shodeh keh aya in kar dorosteh ya nah? Pishapish mamnoon

hamed-hyper

Registered User
لایک‌ها
39
سلام خسته نباشید

نمرات هر چشم من 4 دیوپتر نزدیک بینی و 3 دیوپتر آستیگمات است. با توجه به اینکه قوز قرنیه هم دارم ولی دیدم با عینک خوب است . آیا می تونم از جراحی لنزهای دایمی داخل چشمی استفاده کنم ممنون میشم جواب دهید

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام خسته نباشید

نمرات هر چشم من 4 دیوپتر نزدیک بینی و 3 دیوپتر آستیگمات است. با توجه به اینکه قوز قرنیه هم دارم ولی دیدم با عینک خوب است . آیا می تونم از جراحی لنزهای دایمی داخل چشمی استفاده کنم ممنون میشم جواب دهید

بله امکانش بصورت معمول وجود دارد.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
سلام جناب @iSight

این سوالم خیلی خیلی مهمه اگه می‌شه زود جواب بدین. بالاخره تصمیم قطعی گرفتم که لنز بذارم. از بین ۶-۷ تا متخصصی که تا حالا رفتم ۲ تاشون رو انتخاب کردم که هر کدوم یک نوع لنز رو معرفی کردن. می‌خوام بدونم کدوم رو باید انتخاب کنم؟
۱- دکتر استاین که اولین پزشک بود و ایشون لنز Alcon Anterior Chamber رو انتخاب کردن. به من دقیقا نوعش رو نگفتن. ۴ روز دیگه با این دکتر وقت IOLMaster Test دارم و باید خیلی سریع تصمیممو بگیرم. ضمنا ایشون گفتن که بخیه هم نیازه. ضمن اینکه گفتن بعد از عمل باید یه عینک نازک با شماره ۲.۷۵ که می‌تونم هم بدون نسخه از داروخه تهیه کنم و هم اگه بخوام سفارشی‌ساز باشه، برم از اپتمتریستم بگیرم. ایشون گفتن که چون چشمم آفاکیک هستش، بنابراین قبلا قابلیت تطابق رو از دست داده و ترس من از ست کردن لنز برای دور بیهوده هستش. جناب آی‌سایت آیا این حرف درسته؟ چون واقعیتش نمی‌خوام بعد از عمل دید نزدیک blurry یا همون تار داشته باشم. من بیشتر ترسم همینه. من الان دیدم به هیچ وجه تار نیست و کاملا شفافه.
۲- دکتر روتمن که لنز مد نظرشون Ophtec Artisan هستش. من در لیست انتظار ایشون نیستم و اگه بخوام اون الکان رو بی‌خیال بشم باید وارد لیست انتظار ایشون بشم که تقریبا گفتن ۶ ماه طول خواهد کشید.

یه سوالمم اینه که به نظر شما لنزهای AMO بهتر نیستن؟ کلا به من این جوری گفتن که برای Aphakia طولانی مثل من گزینه‌های زیادی وجود نداره در بین لنزها.
بازم ممنونم.

Last edited:

dvbplus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

بنده مبتلا به قوزه ی قرنیه هستم .و هر دو چشمم متاسفانه درگیر هستند .که در چشم چپ خیلی شدید و در چشم راست خفیف هست . چند ماه پیش عنل کراس لینکینگ رو روی چشم راست انحام دادم .و الان تصمیم گرفتم که برای پیوند قرنیه برم شیراز عمل کنم .البته دکتر معالجم شیراز رو پیشتنهاد داد و یک معرفی نامه بهم داد..از دوستان میخوام که برای راهنمایی و مشورت من رو یاری کنن .ممنون میشم و اون دسته از عزیزانی که در زمینه قوزقرنیه تخصص و مهارت و تجربه دارن من رو تو تلگرام کمک کنن .چند تا سوال تخصصی دارم ممنون میشم دوستان متخصص پاسخ بدن .دعاتون میکنم به خدا
ایدی تلکرامم
https://telegram.me/dvbplus

Last edited:

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
جناب @iSight
این فکر کنم همون لنز الکان برای اتاق قدامی باشه که دکتر استاین مد نظرشه:
https://www.newlens.co.uk/intraocular-lens/anterior-chamber-pmma-single-piece-mta-u0/
اما این آسفریک نیست و نوعش عدسی plano convex یا کوژ-تخت هست که مثل عینک خودمه. تازه اصن به من سایز چشمم و اینکه دکتر چه سایز لنزی رو در نظر گرفته رو نگفتن. من از دیسفوتوپسیا خیلی می‌ترسم؛ از از دست دادن contrast sensitivity؛ از اینکه این لنز PMMA هستش و این ماده تو لنز‌های جدید استفاده نیمی‌شه و برای جاگذاری لنز احتیاج به برش بزرگ‌تری و در نتیجه خطر بیش‌تری هست.
اینم فکر کنم اون لنزی باشه که دکتر روتمن مد نظرشه:
http://www.ophtec.com/products/cataract-surgery/iols/artisan-aphakia#downloads
اینم PMMA هستش و کوژ-تخت تا ۹+ دیوپتر داره. ولی تا اونجا که من خوندم می‌گن اینم عیبش اینه که نمی‌ذاره عنبیه درست باز و بسته بشه. نمی‌دونم.
جناب آی‌سایت واقعا دیگه خسته شدم. در طول سه ماه گذشته واقعا فقط داشتم اینترنت رو شخم می‌زدم. دیگه نمی‌دونم باید چه کنم. تو رو خدا سریع جوابم رو بدین.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام جناب @iSight

این سوالم خیلی خیلی مهمه اگه می‌شه زود جواب بدین. بالاخره تصمیم قطعی گرفتم که لنز بذارم. از بین ۶-۷ تا متخصصی که تا حالا رفتم ۲ تاشون رو انتخاب کردم که هر کدوم یک نوع لنز رو معرفی کردن. می‌خوام بدونم کدوم رو باید انتخاب کنم؟
۱- دکتر استاین که اولین پزشک بود و ایشون لنز Alcon Anterior Chamber رو انتخاب کردن. به من دقیقا نوعش رو نگفتن. ۴ روز دیگه با این دکتر وقت IOLMaster Test دارم و باید خیلی سریع تصمیممو بگیرم. ضمنا ایشون گفتن که بخیه هم نیازه. ضمن اینکه گفتن بعد از عمل باید یه عینک نازک با شماره ۲.۷۵ که می‌تونم هم بدون نسخه از داروخه تهیه کنم و هم اگه بخوام سفارشی‌ساز باشه، برم از اپتمتریستم بگیرم. ایشون گفتن که چون چشمم آفاکیک هستش، بنابراین قبلا قابلیت تطابق رو از دست داده و ترس من از ست کردن لنز برای دور بیهوده هستش. جناب آی‌سایت آیا این حرف درسته؟ چون واقعیتش نمی‌خوام بعد از عمل دید نزدیک blurry یا همون تار داشته باشم. من بیشتر ترسم همینه. من الان دیدم به هیچ وجه تار نیست و کاملا شفافه.
۲- دکتر روتمن که لنز مد نظرشون Ophtec Artisan هستش. من در لیست انتظار ایشون نیستم و اگه بخوام اون الکان رو بی‌خیال بشم باید وارد لیست انتظار ایشون بشم که تقریبا گفتن ۶ ماه طول خواهد کشید.

یه سوالمم اینه که به نظر شما لنزهای AMO بهتر نیستن؟ کلا به من این جوری گفتن که برای Aphakia طولانی مثل من گزینه‌های زیادی وجود نداره در بین لنزها.
بازم ممنونم.

همونطور که خودتون در پست بعدی گفتین این لنزها Spherical هستند و Aspheric نیستند و برای شماره شما حتما باید لنز Aspheric استفاده کنید که گران قیمت تر است ولی حتما ارزشش را دارد. ببینید در سیستم های دولتی چیزی بهتر از این نصیبتان نمی شود. اگه بهتر از این میخواید باید خودتون برید جای خصوصی تا جدیدترین تکنولوژی برایتان استفاده شود.

بالا