برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

فهیمه.مقدم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممنون از پاسختون
یعنی اگه لازم به جراحی شد، شما بیمارستان نور و دکتر کوچکی رو پیشنهاد میکنین؟

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
تست ECC برای تشخیص قدرت لنز نیست بلکه تست برای سنجش سلول های چشم شما در لایه سطح درونی قرنیه است که ضروری نیست ولی خوب است انجام بدهید. پزشکان خوب معمولا همیشه این تست را انجام میدهند. اگر آستیگماتیسم نامنظم در سطح داخلی قرنیه وجود داشته باشد با این تتست مشخص میشود. تست PAM برای تشخیص قدرت لنز است که تست مناسبی است و برای اطمینان از صحت قدرت لنز بکار می رود. تست توپوگرافی برای سنجش سطح قرنیه است که باعث میشود نمره های نامنظم در سطح قرنیه مشخص شوند. این سه تست برای عمل شما مناسب هستند. توصیه میکنم انجام بدهید. اگر لازم است دو تا را انجام بدهید ECC اهمیت کمتر در دقت لنز شما دارد. برای افراد عادی شاید این تستها تفاوت بین 20/20 و 20/16 باشد که خیلی مهم نیست ولی اگر درست یادم باشد شما بهترین دیدتان 20/60 بود که شاید این تست ها کمک کنند به 20/40 یا 20/50 برسید. با خود پزشک صحبت کنید در این باره.

جناب @iSight ، واقعا ممنون از پاسخ‌هاتون. گفته شما و جناب @b.yasini بود که به من قوت قلب داد برای عمل. حتما وقتی تست‌ها رو انجام دادم و با دکتر آیکی احمد دیدار کردم، نتیجه رو هم حتما این جا درج می‌کنم تا دوستانی هم اگر شرایط من رو داشتن، با خیال راحت‌تر تصمیم بگیرند. ضمنا از اونجایی که سیستم درمانی اینجا طوری هست که رابطه مالی بین بیمار و پزشک از بین رفته و هر چند تا متخصص که می‌خواستم می‌تونستم ویزیت کنم، با یه دکتر معتبر دیگه به نام دکتر بسیر خان هم دیدار کردم که ایشون هم مثل دکتر روتمن لنز آرتیزان رو برای من در نظر داشت. گفت چون جوون هستم، گذاشتن Anterior Chamber IOL برای من صلاح نیست و آرتیزان بهتر هستش. به احتمال قوی با دکتر آیکی احمد عمل خواهم کرد. خیلی خیلی از شما ممنونم.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
جناب @iSight ، واقعا ممنون از پاسخ‌هاتون. گفته شما و جناب @b.yasini بود که به من قوت قلب داد برای عمل. حتما وقتی تست‌ها رو انجام دادم و با دکتر آیکی احمد دیدار کردم، نتیجه رو هم حتما این جا درج می‌کنم تا دوستانی هم اگر شرایط من رو داشتن، با خیال راحت‌تر تصمیم بگیرند. ضمنا از اونجایی که سیستم درمانی اینجا طوری هست که رابطه مالی بین بیمار و پزشک از بین رفته و هر چند تا متخصص که می‌خواستم می‌تونستم ویزیت کنم، با یه دکتر معتبر دیگه به نام دکتر بسیر خان هم دیدار کردم که ایشون هم مثل دکتر روتمن لنز آرتیزان رو برای من در نظر داشت. گفت چون جوون هستم، گذاشتن Anterior Chamber IOL برای من صلاح نیست و آرتیزان بهتر هستش. به احتمال قوی با دکتر آیکی احمد عمل خواهم کرد. خیلی خیلی از شما ممنونم.
به نظر من تصمیم مناسبی گرفتید. ما را در جریان بگذارید.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
ممنون از پاسختون
یعنی اگه لازم به جراحی شد، شما بیمارستان نور و دکتر کوچکی رو پیشنهاد میکنین؟
درباره دکتر کوچکی شناختی ندارم و نمیتوانم نظر بدهم ولی بیمارستان نور بطور کلی کارشان خیلی خوب است.

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
مقاله با دید مطلقا منفی نوشته شده است. اکثر نکات منفی در آزمایشات قبل از عمل قابل تشخیص هستند. هر شخصی کاندید خوبی برای لیزیک نیست. اکثر مشکلات لیزیک ناشی از عمل کردن افرادی است که کاندید مناسب نبوده اند یا استفاده از پروفایل های نامناسب برای افرادی که نیاز به پروفایل های ویژه دارند. در صورتی که شما قبل از عمل به خوبی اسکرین شوید و پزشک شما درک کافی از پروفایل های ویژه داشته باشد ریسک های عمل بسیار کم است. جدیدترین تکنولوژی Relex Smile است که متاسفانه در کشور در سطح گسترده قابل دسترسی نیست.
مشکل دوبینی دلایل مختلفی دارد که قابل درمان است. مگس پران هم قابل درمان است ولی هیچ کدام معمولا با عمل لیزیک تصحیح نمی شوند (مگر اینکه مشکل دوبینی شما به دلیل توپوگرافی نامنظم سطح قرنیه باشد). باید چشم شما معاینه شود. راه های متفاوتی برای درمان این مشکلات وجود دارد.
از راهنمایی شما بسیار متشکرم

اگر مطب دارید ممنون میشم آدرس رو برام ارسال کنید

لطفاً اسامی بهترین جراحان متخصص و مراکز معتبر در تهران رو هم معرفی کنید.

Roooooham

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام من می خواهم ۸ شهریور عمل لازم چشم در کلینیک هلال تهران پارس با دکتر رحمتی انجام بدم دوستان کلینیک و دکتر خوب هستن یا پیشنهاد دیگه ای هست با تشکر

Last edited:

asi65

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان. من دقیقا سه سال پیش طبق نظر اقای یاسینی که اینجا بشدت توصیه میکردن کلینیک هلال و دکتر محسن رحمتی کامل رو عمل لازک کردم. نمره ی چشمام حدود 2 بود و نزدیک بین. اما اصلا راضی نیستم! انقد توو این سه سال چشمام اذیتم کرده که تصمیم گرفتم بیام تجربمو اینجا بنویسم بویژه اینکه با چند تا از دوستام که کلینیک نور و پیش دکتر هاشمی عمل کرده بودن اخیرا حرف زدم و اونا بعد از فقط چند ماه از عمل، هیچگونه مسکلی ندارن. من شدیدا چشمام خشک میشه و همش خستس. گاهی صبحا که از خواب بیدار میشم پلکام چسبیده به سطح چشمم و وقتی به اجبار میخام جداشون کنم انقدر درد میگیره که همینطوری اشکام جاری میشه. نکته ی جالبش اینه که دکتر رحمتی گفتن شما بعد چند ماه داروهاتو قطع کن و دیگه نیازی نداری. ولی من به دلیل همین مشکلات چشمم پیش دکتر دیگه ای توو شهر خودم رفتم ایشون گفتن باید حتما قطره استفاده کنم. حتا پماد هم داد بهم. باز هم که رفتم تهران مطب دکتر رحمتی، باز ایشون گفتن هیچ مشکلی نیست! الان قراره برم تهران پیش یه دکتر دیگه که خیلی خوبه. اگر شاید حداقل بقیه دوستانم که کلینیک نور و پیش دکتر هاشمی عمل کردن رو هم شرایطشونو مثل خودم میدیدم انقد واسم غیرطبیعی نمیومد این مشکلات. من نمیدونم کسی که اینهمه وقت میذاره اینجا و کلینیک هلال رو یا یسری دکترای خاص رو خیلی بیشتر از بقیه توصیه میکنه چه منفعتی میبره!!! نمیخام قضاوت خاصی کنم!!! فقط خاستم دوستان رو در جریان تجربه خودم بذارم و بگم که اگر بر میگشتم یبار دیگه به اون زمان، حتما میرفتم بهترین کلینیک و پیش بهترین دکتر که همه قبول دارن نه فقط یه نفر خاص همش توو یه فروم تکرار میکنه. به احتمال زیاد دکتر هاشمی نور. انقدر تفاوت قیمت بنظرم اصلا به ریسکش نمیارزه. موفق باشید

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام دوستان. من دقیقا سه سال پیش طبق نظر اقای یاسینی که اینجا بشدت توصیه میکردن کلینیک هلال و دکتر محسن رحمتی کامل رو عمل لازک کردم. نمره ی چشمام حدود 2 بود و نزدیک بین. اما اصلا راضی نیستم! انقد توو این سه سال چشمام اذیتم کرده که تصمیم گرفتم بیام تجربمو اینجا بنویسم بویژه اینکه با چند تا از دوستام که کلینیک نور و پیش دکتر هاشمی عمل کرده بودن اخیرا حرف زدم و اونا بعد از فقط چند ماه از عمل، هیچگونه مسکلی ندارن. من شدیدا چشمام خشک میشه و همش خستس. گاهی صبحا که از خواب بیدار میشم پلکام چسبیده به سطح چشمم و وقتی به اجبار میخام جداشون کنم انقدر درد میگیره که همینطوری اشکام جاری میشه. نکته ی جالبش اینه که دکتر رحمتی گفتن شما بعد چند ماه داروهاتو قطع کن و دیگه نیازی نداری. ولی من به دلیل همین مشکلات چشمم پیش دکتر دیگه ای توو شهر خودم رفتم ایشون گفتن باید حتما قطره استفاده کنم. حتا پماد هم داد بهم. باز هم که رفتم تهران مطب دکتر رحمتی، باز ایشون گفتن هیچ مشکلی نیست! الان قراره برم تهران پیش یه دکتر دیگه که خیلی خوبه. اگر شاید حداقل بقیه دوستانم که کلینیک نور و پیش دکتر هاشمی عمل کردن رو هم شرایطشونو مثل خودم میدیدم انقد واسم غیرطبیعی نمیومد این مشکلات. من نمیدونم کسی که اینهمه وقت میذاره اینجا و کلینیک هلال رو یا یسری دکترای خاص رو خیلی بیشتر از بقیه توصیه میکنه چه منفعتی میبره!!! نمیخام قضاوت خاصی کنم!!! فقط خاستم دوستان رو در جریان تجربه خودم بذارم و بگم که اگر بر میگشتم یبار دیگه به اون زمان، حتما میرفتم بهترین کلینیک و پیش بهترین دکتر که همه قبول دارن نه فقط یه نفر خاص همش توو یه فروم تکرار میکنه. به احتمال زیاد دکتر هاشمی نور. انقدر تفاوت قیمت بنظرم اصلا به ریسکش نمیارزه. موفق باشید

شما حتما باید از اشک مصنوعی (قطره یا ژل) استفاده کنید. اگر پلکتان به چشم می چسبد وضعیت جدی است و حتما پزشک دیگری را ببینید. حتما میشود مشکل شما را تا حد زیادی حل کرد. متاسفانه بسیاری از پزشکان قبل از عمل آزمایش های لازم برای سنجش کیفیت و کمیت اشک را انجام نمی دهند.

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
392
@iSight
سلام
من چشم راستم 5 و چشم چپم 2.5 نمره آستیگمات نامنظم داره .عینک هم نمی زنم. سه هفته پیش یه خورده شیشه رفت توی چشم چپم درد نمی کرد ولی برای احتیاط رفتم دکتر گفت مشکلی نیست و البته اونجا بود که فهمیدم چشمم اینقدر ضعیفه.برام دو تا قطره نوشت یکی پنی وینیل الکل و اون یکی هم اسمشو یادم نیست. سه چهار بار از قطره ها استفاد کردم ولی چشمم خیلی درد میکرد دیگه استفاده نکردم . الان چند روزه نوشته های تلویزیون رو چند تا می بینم یعنی یه نوشته اصلی که پایینش دو سه تا سایه از اون نوشته رو میبینم مخصوصا با چشم راستم. یا عینکی که دکتر تجویز کرد خوب می بینم.یه دکتر دیگه هم رفتم که اون هم گفت از آستیگماته ولی این سایه دار دیدن نوشته ها خیلی نگرانم کرده . با عمل جراحی میشه رفعش کرد ؟

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
@iSight
سلام
من چشم راستم 5 و چشم چپم 2.5 نمره آستیگمات نامنظم داره .عینک هم نمی زنم. سه هفته پیش یه خورده شیشه رفت توی چشم چپم درد نمی کرد ولی برای احتیاط رفتم دکتر گفت مشکلی نیست و البته اونجا بود که فهمیدم چشمم اینقدر ضعیفه.برام دو تا قطره نوشت یکی پنی وینیل الکل و اون یکی هم اسمشو یادم نیست. سه چهار بار از قطره ها استفاد کردم ولی چشمم خیلی درد میکرد دیگه استفاده نکردم . الان چند روزه نوشته های تلویزیون رو چند تا می بینم یعنی یه نوشته اصلی که پایینش دو سه تا سایه از اون نوشته رو میبینم مخصوصا با چشم راستم. یا عینکی که دکتر تجویز کرد خوب می بینم.یه دکتر دیگه هم رفتم که اون هم گفت از آستیگماته ولی این سایه دار دیدن نوشته ها خیلی نگرانم کرده . با عمل جراحی میشه رفعش کرد ؟
بخش منظم آستیگماتیسم شما با عینک تصحیح میشود آستیگماتیسم نامنظم معمولا با عینک قابل تصحیح نیست. سایه دار دیدن نوشته ها از آستیگماتیسم است. باید بعد از اسکن توپوگرافی و ویوفرانت مشخص شود منبع این آستیگماتیسم کجاست. با جراحی لیزیک شما نیاز به پروفایل پیچیده ای دارید ولی مشکل شما توسط پزشکان عالی قابل حل است. شما احتمالا نیاز به لیزیک Wavefront-guided دارید.

Maha27

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من مي خواستم بدونم كدوم يكى از بيمارستان ها هم دستگاه فمتوليزيك داره و هم دستگاه لازك customaze؟

پ.م

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام برای عمل چشم کدوم بیمارستان و کدوم دکتر خوبه؟من برای بیمارستان نور و دکتر شهابی وقت گرفتم ولی هنوز دو دلم لطفا راهنمایی کنید.ممنون

پ.م

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .برای عمل لیزیک کدوم بیمارستان و دکتر خوبه؟ من برای دکتر شهابی تو بیمارستان نور فقط گرفتم ولی هنوز دو دلم لطفا راهنمایی کنید ممنون

Maha27

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
سوال من اين هست كه كدام يك از بيمارستان ها هم عمل فمتو ليزيك انجام ميدهند و هم عمل لازك customaze؟
ممنون ميشم جواب سوال من رو بدهيد

pooyandish

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
واسه پیوند قرنیه به دلیل قوز قرنیه پیشرفته بهترین دکتر در تهران لطفا معرفی کنید
سپاسگذارم

ladylike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من بیشتر از یکساله که مشکل عجیبی دارم اینکه وقتب به اجسام دور نگاه میکنم سایه اجسام نزدیکو می بینم یه جورایی دوبینی دارم اما دکترا میگن این دوبینی نیست اما هیچ تشخیصی هم ندادن. کرج پیش چند تا دکتر رفتم پیش دکتر شمس هم رفتم اما اصلاً توجهی نکردنو تشخیصی ندادن فقط گفتن چشمات مشکلی نداره اما مشکلم حل نشد.یکی از دکترا گفت یه کم انحراف پنهان داری اما تهران پیش دکتر سلطان سنجری رفتم گفتن انحراف نداری و انحراف پنهان اصلاً توجیه علمی نداره ، اما من کلافه شدم و کیفیت زندگیم اومده پایین چون واقعا اذیت میشم مخصوصا موقع رانندگی و داخل خودرو این حالت شدیدتره،ضمنا حالت مگس پران هم دائماً دارم. لطفاً یه دکتر خوب و با حوصله معرفی کنید ترجیحا کرج که حداقل وقت بذاره درست معاینه کنه و از سرش باز نکنه بلکه یه راه حلی پیدا بشه. ضمنا من چشمام 75صدم و یک نزدیک بینه و شبا موقع رانندگی دورو اصلا نمی بینم و اذیت میشم. میخوام لیزیک کنم با این شماره دیدم کاملاً اصلاح میشه ؟ ممنون

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام من بیشتر از یکساله که مشکل عجیبی دارم اینکه وقتب به اجسام دور نگاه میکنم سایه اجسام نزدیکو می بینم یه جورایی دوبینی دارم اما دکترا میگن این دوبینی نیست اما هیچ تشخیصی هم ندادن. کرج پیش چند تا دکتر رفتم پیش دکتر شمس هم رفتم اما اصلاً توجهی نکردنو تشخیصی ندادن فقط گفتن چشمات مشکلی نداره اما مشکلم حل نشد.یکی از دکترا گفت یه کم انحراف پنهان داری اما تهران پیش دکتر سلطان سنجری رفتم گفتن انحراف نداری و انحراف پنهان اصلاً توجیه علمی نداره ، اما من کلافه شدم و کیفیت زندگیم اومده پایین چون واقعا اذیت میشم مخصوصا موقع رانندگی و داخل خودرو این حالت شدیدتره،ضمنا حالت مگس پران هم دائماً دارم. لطفاً یه دکتر خوب و با حوصله معرفی کنید ترجیحا کرج که حداقل وقت بذاره درست معاینه کنه و از سرش باز نکنه بلکه یه راه حلی پیدا بشه. ضمنا من چشمام 75صدم و یک نزدیک بینه و شبا موقع رانندگی دورو اصلا نمی بینم و اذیت میشم. میخوام لیزیک کنم با این شماره دیدم کاملاً اصلاح میشه ؟ ممنون

شماره دید شما با لیزر اصلاح میشود ولی باید برای مشکل سایه حتما چشم شما معاینه توپوگرافی و ویوفرانت شود. قبل از پیدا کردن مشکل سایه دست به لیزر نزدید. مشکل مگس پران نیز بوسیله لیزر متفاوت حل میشود.

man69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با سلام
واسه پیوند قرنیه به دلیل قوز قرنیه پیشرفته بهترین دکتر در تهران لطفا معرفی کنید
سپاسگذارم
سلام
دکتر جوادی
دکتر عین اللهی
دکتر جعفری نسب
دکتر نادری

برای عمل سخت گیر نباشید و درگیر اسم ها نشید گاهی اوقات بهترین ها به دلیل روزمرگی و عمل های روتین بدترین اشتباه ها رو می کنند نمونه های فراوانی هم می تونم براتون مثال بزنم.

s o

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی خسته نباشید بخاطر زحمات بی دریغتون. من 27سالمه نمره ی چشمام 1/5و1 نزدیک بینه. از عینک متنفرم و چون بدون عینک دید خوبی ندارم قصد دارم چشمام رو جراحی کنم.واسه 31شهریور بیمارستان نور پیش دکتر میرآفتاب نوبت گرفتم برای معاینه اولیه.خواستم نظرتون رو درباره ی دکتر میرآفتاب بدونم و همچنین اگه دکتر میرآفتاب واسه جراحی وقت نداشته باشه بجز آقای هاشمی که تا سه ماه وقتش پره و آقای میرآفتاب کدوم دکترا رو بهتر میدونید؟ -آیااین درسته که دستگاه اندازه گیری نمره چشم 0/5نمره بالاتر از نمره عینک نشون میده؟-بنظرتون باتوجه به اینکه نمره چشم من پایینه آیا هنوزم امکان خطا و باقی موندن نمره بعد از عمل وجود داره؟واقعا ممنون میشم اگه جوابمو بدید

s o

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر کس دیگه ای هم میتونه راهنمایی کنه.سپاس فراوان

بالا