برگزیده های پرشین تولز

آقا یه بچه گربه پیدا کردم چی کار کنم ؟؟؟؟؟

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
سلام

یه بچه گربه که به زور میتونه راه بره پیدا کردم تو کوچه

یه دو سه ساعتی بود که صدا میکرد رفتم دیدم توی کوچه اس برش داشتم آوردمش خونه چی کار کنم برم بذارم سر جاش مادرش میاد به نظرتون ؟ یا ازش مواظبت کنم ؟
بگین چی کار کنم که وقت تنگه :D
خونواده هم حالا بهم گیر میدن جایی نیست برم تحویل بدم ازش مراقبت کنن ؟

حالا بخوام ازش مراقبت کنم تا بزرگ بشه چی کار باید بکنم چی بهش بدم بخوره ؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
اگر میخوای مواظبت کنی باید تا 6 ماه نگهش داری. تصمیم خودتو بگیر.
الان هم میتونی شیرخشک نان یک بگیری با یکمی عرق نعنا قاطی کنی هر 5-6 ساعت بدی بهش. باید هر 5-6 ساعت بخوره.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
الان بصورت اورژانس میتونی بدی بخوره ولی بهتره همونو بخری بدی بهش یا شیرمخصوصش رو از پت شاپ بگیری.
نان یک ایناست (البته این نان 2ئه!):
13618742142.jpg

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
برای دادنش هم توی سرنگ بریز بده. منتها فشار ندی تو دهنش. بعد از شیر دادن آروم بزن پشتش هوا از معدهش بیاد بیرون.

ganboo

Registered User
لایک‌ها
259
خوب ببرش پیش دامپزشک ببین جاییش نشکسته؟؟
ماشالله مردم ایران با اون همه تاریخ فرهنگ به یه بچه گربه رحم نمیکنن و با سنگ میزننش...

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
خوب ببرش پیش دامپزشک ببین جاییش نشکسته؟؟
ماشالله مردم ایران با اون همه تاریخ فرهنگ به یه بچه گربه رحم نمیکنن و با سنگ میزننش...

نه بابا سالمه فعلا ساکت شده

فقط میخوام بدونم این دقیقا چند وقتشه ؟
چشماش که بازه فکر کنم ادرار هم میتونه بکنه یکم دندون هم داره فقط به زور راه میره یعنی پاهاش شل هستند هنوز کسی میتونه بگه این چند هفته اشه و از کی میتونه بدون نیاز به سرنگ و ... شیر بخوره ؟

من قکر میکنم دو هفته اش باشه چون چشماش بازه فکر کنم یه هفته دیگه دووم بیاره بیشتر مشکلات حل میشه درست میگم ؟

Last edited:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
عکس بگیر بهتر میشه قضاوت کرد ضمنا تا موقعی که جیق میزنه شیر میخواد. با یه چیزی بهش شیر رو بده بتونه بمکنه اگر پت شاپ بری شیشه شیر مخصوصشو دارن. تو حلقش نپاش شیر رو بذار بمکه.

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
سلام
باور کنید گرفتار نشدید شما انتخاب شدید تا فرشته نجات این زبون بسته باشید
یه روز یه جا جواب اینکارتون رو میگیرید...
فقط مدتی بهش برسید تا بتونه راه بره و غذا بخوره

ممنونم از شما

پرستاري و غذا دادن به بچه گربه یتیم جدا از اجر معنوي ،بسيار جالب و لذت بخش است .اين حيوانات مظلوم و بيچاره معمولا در اثر كشته شدن يا عدم وجود حس مادري به تنهايي رها شده و قادر از مراقبت خود نيستند.در صورتي كه آنها به حال خود رها شوند به زودي خواهند مرد.

اگر شما تصميم به مراقبت از بچه گربه يتيم گرفته ايد اما نمي دانيد كه به او چگونه رسيدگي كنيد اين مطلب را بخوانيد .
بچه گربه ها وقتي به دنيا مي آيند بسته به نژادشان حدود 120-80 گرم وزن دارند و مي بايست هفته اي 100-50 گرم وزن بگيرند .معمولا چشم بچه گربه ها از10-14روز به بعد باز مي شود پس اگر حيواني كه پيدا كرده بوديد هنوز چشمانش بسته است و وزن آن حدود 200-150 گرم، سن آن كمتر از 10 روز است و به رسيدگي بيشتري احتياج خواهد داشت .
گربه اي كه حدود 3 هفته سن داشته باشد مي تواند راه برود و اولين دندان هاي شيري اش نيز نيش زده اند . نگهداري از بچه گربه 3 هفته اي به مراتب راحت تر از نگهداري يك نوزاد 10-1روزه مي باشد .مهمترين مورد براي نگه داري بچه گربه حفظ دماي محيط شان است .

اين نوزادان به خودي خود قادر به تامين گرماي خود نبوده و وابسته به مادرشان هستند . حال كه مادري وجود ندارد بايد نوزاد تا يك هفتگي در دماي 29 درجه سانتي گراد و تا 2 هفتگي در دماي 26 درجه سانتي گراد نگه داري شوند .مي بايست دما طوري باشد كه حيوان در صورت احساس گرما بتواند بخزد وبه جايي كه دما كمتر است برود .عدم تامين دماي مناسب سريعا باعث افت دماي بدن شده كه بسيار خطرناك است .
دومين مورد مهم نوع تغذيه و روش غذا دادن به بچه گربه است. بهترين شير بعد از شير مادر ،شير خشك مخصوص بچه گربه است .اگر شير خشك مخصوص در دسترس نبود از فرمول زير براي تغذيه حيوان استفاده كنيد :
نصف ليوان (120 سي سي )شير پر چرب + یک عدد زرده تخم مرغ + یک قطره مولتي ويتامين نوزادان.

فرمول مي بايست به خوبي مخلوط شود و قبل از خوراندن به گربه تا دماي 37 درجه گرم شود . شير را هيچگاه سرد به حيوان ندهيد . باقي مانده فرمول ساخته شده مي بايست در يخچال فقط براي يك روز نگاه داشته وبعد از آن دور ريخته شود .

توجه فرماييد كه هيچ وقت نبايد براي تغذيه بچه گربه يا توله سگ از شير كم چرب استفاده شود .شير گاو از نظر ارزش غذايي از شير سگ وگربه بسيار پايين تر است و به تنهايي پاسخ نياز بچه گربه يا توله سگ را نمي دهد.
حتما از شيشه شير هاي مخصوص غذا دادن به بچه گربه استفاده شود اگر آن در دسترس نبود مي توان از قطره چكان پلاستيكي،سرنگ بدون سوزن 3 سی سی يا قطره هاي مخصوص چشم وگوش شسته شده استفاده شود.ريزش شير از سر پستانك بايد طوري باشد كه در صورت وارونه گرفتن شيشه شير ،شير باید قطره قطره بچكد .

هيچگاه براي شير دادن بچه گربه را به پشت نخوابانيد اين باعث مي شود شير به داخل مجراي تنفسي حيوان رفته و باعث مشكلات ديگر شود .براي شير دادن مي بايست حيوان را بروي شكم خوابانده سرش را به طرف بالا آورده و بعد شيشه شير را داخل دهان بگذاريد ( درست همانند خوردن شیر از سینه مادرشان).

بچه گربه ها در هفته اول جمعا30 -40 سي سي در روز ( هر 2-3 ساعت يكبار 2-4 سي سي )شير بخورند .آن ها معمولا روزانه به380-220 كيلو كالري انرژي احتياج دارند و چون در بدو تولد حجم معده نوزاد بسیار کم است هر 2-3 ساعت یکبار باید شیر بخورند بعد از یک هفتگی میتوان فواصل زمانی شیر دهی بیشتر شود مثلا هر 4-5 ساعت یکبار.مقدار مصرف روزانه بچه گربه در سن دو هفتگي به حدود 56 سي سي و در 3 هفتگي روزانه به حدود 80 سي سي مي رسد .

بعد از هر بار شير خوردن مي بايست با يك پارچه نرم، شكم گربه دایره وار ماليده شود. اين كار مانند زبان مادر حيوان عمل کرده و به حركت روده ها و تخليه ادرار و يا مدفوع كمك مي كند .اگر اين مالش ها انجام نشود حيوان خود به خود قادر به دفع نبوده و شكم حالت باد كردگي مي گيرد .

تا سن 4-3 هفتگي مي توان براي غذاي بچه گربه تنها از شير استفاده شود، اما بعد از اين سن كم كم غذا هاي پوره مانند (مثل مرغ و گوشت به همراه سيب زميني و هويج )داده شود . هر چه سن حيوان بيشتر شود ،دندان ها كامل تر و مي توان غذاي سفت تر براي تغذيه استفاده گردد . براي شروع دادن غذا به بچه گربه بهتر است از غذاي كنسروي استفاده شود . به هیچ عنوان از غذای مخصوص نوزاد انسان استفاده نکنید،اینها حاوی پیازهستند و برای گربه مضر میباشند.

توجه فرماييد عدم توانايي در مكيدن ،سر و صداي بيش از حد ،عدم وزن گيري يا از دست رفتن وزن ،اسهال بد بو ، همگي نشان از بيماري بچه گربه داشته و در صورت مشاهده اين موارد مي بايست به دامپزشك مراجعه کنید.

بعد از سن 3 هفتگي مي بايست در كنار حيوان هميشه يك ظرف آب تازه و خنك قرار داشته باشد . هرگز تصور نكنيد چون حيوان شير مي خورد بنابراين احتياج به آب ندارد . از سن 8-6 هفتگي به بعد مي توانيد غذاي خشك مخصوص بچه گربه را با غذاي كنسروي تدريجا مخلوط كرده وبه حيوان بدهيد.

و

گربه، آموزش گربه، تربيت گربه > مراقبت از بچه گربه های بی مادر

differentboy1994

کاربر فعال موبایل و اسمارت فون ها
کاربر فعال
لایک‌ها
2,260
نگهش دار وقتی جون گرفت و بالغ شد ولش کن بره

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
نگهش دار وقتی جون گرفت و بالغ شد ولش کن بره

مساله اینجاست که من نمیتونم ازش مراقبت کنم یعنی بلد نیستم هر کاری میکنم غذا نمیخوره به زور نصف سرنگ میپاشم تو دهنش که نمیدونم اصلا میره توی معده اش یا همش میریزه بیرون نمیدونم چی کار کنم

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
مساله اینجاست که من نمیتونم ازش مراقبت کنم یعنی بلد نیستم هر کاری میکنم غذا نمیخوره به زور نصف سرنگ میپاشم تو دهنش که نمیدونم اصلا میره توی معده اش یا همش میریزه بیرون نمیدونم چی کار کنم

جای گرم براش مهیا کن

توی کیسه آب , آب جوش بریز دورش حوله بپیچ بزار کنارش مواظب باش نسوزه طفل معصوم

وقتی با سرنگ میخوای بهش شیر بدی طبق پست قبلیم از گوشه ی دهنش بهش بده نپره تو گلوش خفه میشه

توی اصفهان مطمئنا پت شاپ هست که شیر خشک بچه گربه داشته باشه

یکم ازش مواظبت کن جون که گرفت خودش از عهده ی خودش برمیاد

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
جای گرم براش مهیا کن

توی کیسه آب , آب جوش بریز دورش حوله بپیچ بزار کنارش مواظب باش نسوزه طفل معصوم

وقتی با سرنگ میخوای بهش شیر بدی طبق پست قبلیم از گوشه ی دهنش بهش بده نپره تو گلوش خفه میشه

توی اصفهان مطمئنا پت شاپ هست که شیر خشک بچه گربه داشته باشه

یکم ازش مواظبت کن جون که گرفت خودش از عهده ی خودش برمیاد

اونوقت اینجوری بیشتر شیرا میریزه بیرون عیبی نداره ؟ بسشه همین ؟

بعد به نظرت شیشه شیر بگیرم میشه راحت بهش شیر داد چون من احساس میکنم اگه اینجوری بخواد تغذیه بشه میمیره

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
اونوقت اینجوری بیشتر شیرا میریزه بیرون عیبی نداره ؟ بسشه همین ؟

بعد به نظرت شیشه شیر بگیرم میشه راحت بهش شیر داد چون من احساس میکنم اگه اینجوری بخواد تغذیه بشه میمیره

سعی کن هر وعده رو کامل بخوره از گوشه دهنش سرنگ یا قطره چکان رو وارد کن و چند سی سی بهش بده

چند تا لینک پیدا کردم که مطمئنا میتونه کمکت کنه

فقط مواظب دمای بدنش باش با اون روش که گفتم و مطمئن شو که سیر شده

تغذيه بچه گربه نوزاد با بطري شير (ترجمه)

نکات تغذیه برای بچه گربه ها

به فکر گربه های محله باشیم

bazarche0098

Registered User
لایک‌ها
335
سلام

یه بچه گربه که به زور میتونه راه بره پیدا کردم تو کوچه

یه دو سه ساعتی بود که صدا میکرد رفتم دیدم توی کوچه اس برش داشتم آوردمش خونه چی کار کنم برم بذارم سر جاش مادرش میاد به نظرتون ؟ یا ازش مواظبت کنم ؟
بگین چی کار کنم که وقت تنگه :D
خونواده هم حالا بهم گیر میدن جایی نیست برم تحویل بدم ازش مراقبت کنن ؟

حالا بخوام ازش مراقبت کنم تا بزرگ بشه چی کار باید بکنم چی بهش بدم بخوره ؟

نگهش دار گناه داره :)
شیر تا یه مدت و یواش یواشم غذاهای دیگه ! ما یه بچه گربه رو بزرگ کردیم عادتش دادیم همه غذایی می خوره ! کم مونده گیاه خوار بشه :D

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
ببین شما باید یه شیشه شیر با سرشیر کوچیک پیدا کنی که راحت بتونه شیرو بخوره. نباید بپاچی دهنش. اینا رو نگاه کن. اولی رو یه پت شاپ من دید چندسال پیش میداد 20 تومن:

3202.jpg

اینم یه نمونه دیگه برای اینکه متوجه بشی:

http://www.communityconcernforcats.org/wp-content/gallery/test_1/kitten-aj.jpg

تا وقتی گرسنه باشه جیغ میزنه سیر بشه دیگه خودش نمیخوره. بعد ماساژ شکم یادت نره.

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190

ToxCity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
596
در اولین اقدام اخته ش کن ...

چپ میری گربه -راست میگری گربه! بالا میری گربه!

حداقل با این کار جمعیتشونو کنترل کنید

از سگای الان که بخاری در نمییاد که بتونن جمعیت گربه هارو کنترل کنن

بالا