برگزیده های پرشین تولز

آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام . من دوباره رفته‌ام مسافرت و ممكن است دير به دير جواب بدم. خوبي richman عزيز ؟ آقا برنامه System Commander را چك نكردم، اما اين نكتش كه فرموديد متكي به فايل سيستم FAT نيست برام خيلي جالب بود. وقتي برگشتم حتما چكش مي كنم... موفق باشيد. خداحافظ IgImAx 86/04/01

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
الان که داشتم نگاه می کردم دیدم که ورژن 9 System Commander هم اومده
توضیحات اون رو اینجا میشه دید
کد:
http://www.v-com.com/product/System_Commander_Home.html

این هم نمایی از برنامه
کد:
http://www.v-com.com/images/screens/sc9_OS_select_vistablu.jpg

این هم یک نگاه گذرا
کد:
http://www.v-com.com/product/System_Commander_Quick_Tour.html

این هم مقایسه ی توانایی های اون با دیگر محصولات

کد:
http://www.v-com.com/product/System_Commander_Compare.html

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته با نگاه سریعی که من به این صفحه(لینک زیر) انداختم صریحا این نکته رو اعلام کرده که ورژن 8 به بعد اون روی پارتیشن های NTFS نصب میشه البته خودش ورژن 8.21 رو پیشنهاد کرده

کد:
http://www.v-com.com/support/sup_os_Win_Vista.html

نکته ناراحت کننده اینه که من نتونستم نسخه ی کرک شده ی آخرین ورژن 9 اون رو گیر بیارم

امیدوارم سربازان خستگی ناپذیر عرصه ی هک و کرک این مهم رو به انجام برسونن

در ضمن قیمت خیلی بالای اون $69.95 قابل توجه می باشد

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
من چند سالی هست که از مولتی پریماری استفاده میکنم اما تازه با نورتن گوست آشنا شدم
من از نورتن گوست نسخه داس 2003 و بوت مجیک 8 استفاده میکنم و 3 تا پارتیشن پریماری و یکی هم که ماله چندتا لوجیکال دارم.یه مشکل قدیمی دارم و اون اینه که بوت مجیک فقط روی فت 16 و 32 نصب میشه و من الان یه پارتیشن خیلی کوچیک براش دارم که اصلا خوشم نمیاد ازش!
اما مشکل اصلی من.من یه ویندوز تر و تمیز نصب کردم و بعد ازش ایمیج گرفتم و ایمیج رو روی یه پارتیشن پریماری دیگه ریختم اما اون ویندوز بعد از بالا اومدن دقیقا قبل از این که صفحه ولکام بیاد میمونه و بعدش فقط لوگوی ویندوز xp هست و ماوس کار میکنه ولی چراغ هارد خاموش هست و ctrl +alt +delete هم کار نمیکنه و تاسک منیجر هم نمیاد.
به نظر شما چه مشکلی وجود داره؟

. يك نكته، اگر به كمك برنامه Partition MAgic بيش از دو پارتيشن C درست كنيد. اين نسخه از برنامه Ghost نمي تواند از هارد شما Backup بگيرد!

موفق باشيد.

منظورت مشکل منه؟ کسی نسخه بالاتر رو تحت داسش رو داره؟ یا لینک مستقیم از نسخه تحت ویندوز؟ (حجم مهم نیست - 12 رو امشب دانلود میکنم.)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام آقا فرشاد
36.gif

. آره! Ghost فقط تو پارتيشن Fat نصب ميشه و اين برا من هم مشكل بود تا اينكه تسليم شدم! و همانطور كه شكل پارتيشنهايم را در راهنماي گوست ميبينيد، پارتيشن درايو D را 8GB به شكل FAT گذاشتم و اسمش شد Work Area!! كارهاي موقتي تو آون انجام ميدم و بعد به جاي ديگه انتقالش ميدم و ... اون برنامه مديريت بوتي كه دوستمون ريچمن در چند پست بالا معرفي كرده خيلي باحاله ولي من هنوز وقت نكرم دنبال كرك شده‌اش بگردم.

ما مشکل اصلی من.من یه ویندوز تر و تمیز نصب کردم و بعد ازش ایمیج گرفتم و ایمیج رو روی یه پارتیشن پریماری دیگه ریختم اما اون ویندوز بعد از بالا اومدن دقیقا قبل از این که صفحه ولکام بیاد میمونه و بعدش فقط لوگوی ویندوز xp هست و ماوس کار میکنه ولی چراغ هارد خاموش هست و ctrl +alt +delete هم کار نمیکنه و تاسک منیجر هم نمیاد.
به نظر شما چه مشکلی وجود داره؟
. دقيقا نمي دونم چون براياينكار بايد از گزينه Clone استفاده نماييد. اما من اين كارو با Restore كردن Image يك پارتيشن ديگه كه كوچكتر از جديده بود انجام دادم و مشكلي نداشتم.ممكنه پارتيشن دوم شما (جديده) ظرفيتش كمتر از پارتيشن اول بوده!

. يك نكته، اگر به كمك برنامه Partition MAgic بيش از دو پارتيشن C درست كنيد. اين نسخه از برنامه Ghost نمي تواند از هارد شما Backup بگيرد!

. دقيقا همينطوره كه مي فرماييد. من اين نكته را در راهنمام در پست اول توضيح دادم و همچنين در راهنماي ghost

منظورت مشکل منه؟ کسی نسخه بالاتر رو تحت داسش رو داره؟ یا لینک مستقیم از نسخه تحت ویندوز؟ (حجم مهم نیست - 12 رو امشب دانلود میکنم.)

. به راهنما Ghost من مراجعه كن لينك دونلود Ghost 2033 نسخه ويندوزي آنجا هست با كلي توضيحات و سوال و جوابهاي مفيد! در باره نسخه 10 يا 11 هم كاملا توضيح دادم. از نسخه 9 تا 12 تقريبا مثل همند و متفاوت در عمل كرد با نسخه 8 (يا همان 2003). حتما اول كل پستها را بخوان + راهنماي Ghost. ه

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/05/11
209.gif
60.gif

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
سلام آقا فرشاد
36.gif

. آره! Ghost فقط تو پارتيشن Fat نصب ميشه و اين برا من هم مشكل بود تا اينكه تسليم شدم! و همانطور كه شكل پارتيشنهايم را در راهنماي گوست ميبينيد، پارتيشن درايو D را 8GB به شكل FAT گذاشتم و اسمش شد Work Area!! كارهاي موقتي تو آون انجام ميدم و بعد به جاي ديگه انتقالش ميدم و ... اون برنامه مديريت بوتي كه دوستمون ريچمن در چند پست بالا معرفي كرده خيلي باحاله ولي من هنوز وقت نكرم دنبال كرك شده‌اش بگردم.

. دقيقا نمي دونم چون براياينكار بايد از گزينه Clone استفاده نماييد. اما من اين كارو با Restore كردن Image يك پارتيشن ديگه كه كوچكتر از جديده بود انجام دادم و مشكلي نداشتم.ممكنه پارتيشن دوم شما (جديده) ظرفيتش كمتر از پارتيشن اول بوده!

. دقيقا همينطوره كه مي فرماييد. من اين نكته را در راهنمام در پست اول توضيح دادم و همچنين در راهنماي ghost

. به راهنما Ghost من مراجعه كن لينك دونلود Ghost 2033 نسخه ويندوزي آنجا هست با كلي توضيحات و سوال و جوابهاي مفيد! در باره نسخه 10 يا 11 هم كاملا توضيح دادم. از نسخه 9 تا 12 تقريبا مثل همند و متفاوت در عمل كرد با نسخه 8 (يا همان 2003). حتما اول كل پستها را بخوان + راهنماي Ghost. ه

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/05/11
209.gif
60.gif

گزینه کلون نمیدونم منظورت چیه اما الان راهنما رو دانلود میکنم البته قبلا استفاده کرده بودم ولی الان نداشتمش.
الان میرم توی آپشن های نورتن گوست ببینم جایی چیزی داره یا نه. TrueImage و نورتن گوست 12 رو دیشب دانلود کردم ببینم چطوره.
لینک ها متاسفانه مستقیم نیستن و سایت هم میخواد تولبارش رو به من قالب کنه!اما دانلود میکنم حتما.
من منظورت رو ازون پست نفهمیدم یعنی فکر کنم 2 جور میشه برداشت کرد یکی این که اگه از یه هارد (DISk) بخوایم ایمیج بگیریم و دیسک مولتی پریماری باشه نمیتونه و یکی هم این که اگه از یکی از پریماری های هاردی که مولتی پریماری نمیتونه.
اندازه درایو ها هم دقیقا برابر بود (10 GB ) البته کمتر از 3 گیگا بایتش استفاده شده بود.
امیدوارم نورتن 12 سی دی یا دیسکت تحت داس داشته باشه!
ممنون از جوابت

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
نورتن گوست 2003 رو دانلود کردم و نصب کردم. ورژن 12 رو هم همین طور.اما زیاد باهاشون کار نکردم.ترو ایمیج رو هم نصب کردم.
با نورتن گوست در حالت ویندوزی وقتی توی قسمت کلون یه درایو هیدن رو که ویندوز روش نصب بود رو روی هیدن دیگه ای که خالی بود خواستم کپی کنم که این ارور را داد

Unable to find a free MBR slot in the vitual partition DLL.this is usually due to there being no free primary partition slots left on the boot disk.​
اما با ترو ایمیج راحت تونستم.خیلی امکانات جالبی هم داره.سرعتش و میزان فشرده سازی هم فکر نمیکنم زیاد فرق کنه.امیج هارو پاک کرده بودم وگر نه مقایسه میکردم.
به هر جهت جالبه برام بدونم این چرا این ارور رو میده! اخه چه احتیاجی به دستکاری MBR هست؟
در ضمن شرکت َAcronis یه نرم افزار هم به اسم OS selector داره من ورژن های قدیمیش رو یادمه نصب کرده بودم صفحه بوتش خیلی خوشگلتر از بوت مجیک بود!
اگه کسی نسخه کرک شده یا کرک system commander یا لینک مستقیم آخرین ورژنش رو داره لطفا بزاره.همینطور True Image و Disk Director که انگار OS Selector بخشی ازون هست.اگه نباشه حتما تورنتش باید باشه!

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
... اون برنامه مديريت بوتي كه دوستمون ريچمن در چند پست بالا معرفي كرده خيلي باحاله ولي من هنوز وقت نكرم دنبال كرك شده‌اش بگردم.....

من فکر نمی کنم کرک ورژن 9 اون رو به این زودی ها پیدا کنید اما همانطور که در سایت سازنده گفته شده از ورژن 8.21 اون هم میشه استفاده کرد که خوشبختانه کرک شده ی اون رو در سی دی های KING میشه پیدا کرد

فقط یک آدم با حوصله می خواد که بهش ور بره

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
من یکم به os selector ور رفتم و یه مشکل داشت که باعث شد بیخیالش بشم! وقتی یکی از ویندوز ها هایبرنیت بود و کامپیوتر رو روشن میکردید اصلا نه منوی بوتی میدید نه اگه پسورد داشتید پسوردی! من این مساله برام یه مشکل بزرگ بود.
با سیستم کامندر وزژن 8.2 هم کار کردم یکم! اون سیستمش کلا فرق داشت ولی خیلی امکانات جالبی داشت فقط توی اون مدت کوتاهی که کار کردم 2 تا ایراد رو دیدم.اولی در مورد هیدن کردن پارتیشن ها که وقتی هیدن بودن با پارتیشن مجیک یا آکرونیس دیسک دایرکتور به عنوان سیستم فایلی ناشناس شناخته میشدن و فقط نرم افزار خود همون شرکت میتونست unhide کنه!
دومی هم این که توی هر پارتیشن فایل های بوت را دستکاری میکرد و یه فولدر میساخت.در کل درسته امکاناتش خوب بود ولی به همون اندازه هم دردسر داشت.من بوت مجیک قدیمی رو ترجیح میدم.

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Acronis® Disk Director® Suite 10.0 OS Selector

اینو همین الان پیدا کردم
فوق العاده است.البته هنوز امتحانش نکردم ولی با توضیحاتی که خودش داده دارم اینو می گم ضمن اینکه سابقه ی استفاده از برنامه ی True Image این شرکت رو دارم که عالیه

به بعضی از مشخصاتش توجه کنید

به شما اجازه نصب 100 سیستم عامل و حتی بیشتر از اون رو روی یک کامپیوتر میده
شما میتونین چندین سیستم عامل روی یک پارتیشن داشته باشید
شما میتونین از هارد دیسک های متفاوت بوت کنین
یک سی دی Bootable داخل سی دی رام بذارید .خواهید دید که این برنامه اون رو به لیست خودش اضافه میکنه
حتی سیستم عامل هایی رو که آسیب دیده باشن شناسایی میکنه
چندین ورژن از یک سیستم عامل رو روی یک پارتیشن نصب کنید
مخفی کردن سیستم عامل ها و پارتیشن ها
این یکیش خیلی با حاله:خودش از سیستم عاملی که نصب کردین بک آپ می گیره
من که کف کردم
بقیه اش رو خودتون بخونین

کد:
http://www.acronis.com/homecomputing/products/diskdirector/multibooting.html

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یکم به os selector ور رفتم و یه مشکل داشت که باعث شد بیخیالش بشم! وقتی یکی از ویندوز ها هایبرنیت بود و کامپیوتر رو روشن میکردید اصلا نه منوی بوتی میدید نه اگه پسورد داشتید پسوردی! من این مساله برام یه مشکل بزرگ بود.
.
شما با چه ورژنی از این نرم افزار کار کردید؟

سلام

با سیستم کامندر وزژن 8.2 هم کار کردم یکم! اون سیستمش کلا فرق داشت ولی خیلی امکانات جالبی داشت فقط توی اون مدت کوتاهی که کار کردم 2 تا ایراد رو دیدم.اولی در مورد هیدن کردن پارتیشن ها که وقتی هیدن بودن با پارتیشن مجیک یا آکرونیس دیسک دایرکتور به عنوان سیستم فایلی ناشناس شناخته میشدن و فقط نرم افزار خود همون شرکت میتونست unhide کنه!
دومی هم این که توی هر پارتیشن فایل های بوت را دستکاری میکرد و یه فولدر میساخت.در کل درسته امکاناتش خوب بود ولی به همون اندازه هم دردسر داشت.من بوت مجیک قدیمی رو ترجیح میدم.

اینکه فقط نرم افزار خود همون شرکت میتونست unhide کنه مشکل آزاردهنده ایه و اینکه توی هر پارتیشن فایل های بوت را دستکاری میکرد هم همینطور

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب من همین الان Acronis® Disk Director® Suite 10.0 رو با حجم 67 مگابایت از آدرس زیر دانلود کردم

کد:
http://rs43.rapidshare.com/files/19459647/Acronis.Disk.Director.Suite.v10.0.2160.by.Aioros.rar

این آدرس دربردارنده ی آخرین ورژن این برنامه است

اگر کسی مایل باشه می تونم ضمن split کردن اون به اندازه های کوچک تر از طریق ایمیل براش بفرستم تا از دردسر rapidshare هم راحت باشید

هرکس مایل هست آدرس ایمیلش رو بذاره تا براش بفرستم

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام richman جان
36.gif

. بسيار ممنون از اينكه پيگير موضوع برنامه‌هاي BootManagerها هستيد و مشكلات و مزاياي آنها را نيز مي‌فرماييد. ادامه بدهيد كه كارتان درست است! از لينكها هم ممنون.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/05/22
209.gif
60.gif

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
من از ورژن 10 دیسک دایرکتور و os selector مربوط به اون ورژن استفاده کردم.توی faq خودش هم این رو توضیح داده و تایید کرده!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام بر همه دوستان
36.gif

. بعد از تاپيك آموزش Ghost، اين تاپيك هم Sticky شد!
39.gif
76.gif
بسيار موجب خوشحالي و افتخار اينجانب شديد! با تشكر از مدير گرامي ar.shirazi. همچنين از كليه دوستاني كه در اين تاپيك مشاركت داشته‌اند و كساني كه وقت گذاشته‌اند و آن را خوانده‌اند. اميدوارم اين تاپيك و ديگر تاپيكهاي اينجانب مورد استفاده و مفيد، واقع شود. لطفا با انتقادات و نظراتتان اينجانب را بيش از پيش ياري فرماييد. متشكرم.
72.gif

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/05/25
209.gif
60.gif

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اکثر قابلیت های OS Selector رو مورد بررسی قرار دادم
باید بگم ایراداتی داره اما قابلیت های خوبی هم داره
اولین مشکلی که من داشتم از این قرار بود:
من دو پارتیشن primary داشتم که یکی Hiden و دیگری Active بود(این کار قبل از نصب Acronis Disk Director توسط پارتیشن مجیک انجام شده بود)
اما با Acronis Disk Director نمیشد پارتیشن Hiden را Unhide کرد در نتیجه ویندوزی که بر روی پارتیشن Hiden قرار داشت بالا نمی آمد (در واقع تنظیماتی که پیش از این توسط پارتیشن مجیک انجام شده بود ارجحیت داشت)
برای حل این مشکل ناچار شدم پارتیشن Hiden را توسط پارتیشن مجیک Unhide کنم که این کار باعث میشد این پارتیشن بهنگام بالا آمدن ویندوز قابل رویت باشد ولی بعد از آن با فعال سازی مجدد OS Selector تنظیماتش را طوری قرار دادم که با بالا آمدن هر ویندوز پارتیشن primary دیگر Hiden باشد
از قابلیت های دیگر OS Selector اینه که شما می توانید پارتیشن های خاصی را مشخص کنید تا به هنگام بالا آمدن ویندوز(هرویندوزی که شما مشخص کنید) بصورت Hiden باشند (لزومی ندارد که این پارتیشن ها حتما primary باشد)
نکته ی جالب اینکه شما در منوی بوتی که هنگام روشن شدن کامپیوتر ظاهر میشه می تونید سیستم عامل مورد نظرتون رو با حرکت Mouse انتخاب کنید(البته به شرطی که Mouse به USB وصل نباشه)
من که از رابط گرافیکی اون خیلی خوشم اومد ضمن اینکه منوی بوتی که هنگام روشن شدن کامپیوتر ظاهر میشه با رزولوشن بالا و رنگ 24bit بسیار شیک و زیباست

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
من اکثر قابلیت های OS Selector رو مورد بررسی قرار دادم
باید بگم ایراداتی داره اما قابلیت های خوبی هم داره
اولین مشکلی که من داشتم از این قرار بود:
من دو پارتیشن primary داشتم که یکی Hiden و دیگری Active بود(این کار قبل از نصب Acronis Disk Director توسط پارتیشن مجیک انجام شده بود)
اما با Acronis Disk Director نمیشد پارتیشن Hiden را Unhide کرد در نتیجه ویندوزی که بر روی پارتیشن Hiden قرار داشت بالا نمی آمد (در واقع تنظیماتی که پیش از این توسط پارتیشن مجیک انجام شده بود ارجحیت داشت)
برای حل این مشکل ناچار شدم پارتیشن Hiden را توسط پارتیشن مجیک Unhide کنم که این کار باعث میشد این پارتیشن بهنگام بالا آمدن ویندوز قابل رویت باشد ولی بعد از آن با فعال سازی مجدد OS Selector تنظیماتش را طوری قرار دادم که با بالا آمدن هر ویندوز پارتیشن primary دیگر Hiden باشد
از قابلیت های دیگر OS Selector اینه که شما می توانید پارتیشن های خاصی را مشخص کنید تا به هنگام بالا آمدن ویندوز(هرویندوزی که شما مشخص کنید) بصورت Hiden باشند (لزومی ندارد که این پارتیشن ها حتما primary باشد)
نکته ی جالب اینکه شما در منوی بوتی که هنگام روشن شدن کامپیوتر ظاهر میشه می تونید سیستم عامل مورد نظرتون رو با حرکت Mouse انتخاب کنید(البته به شرطی که Mouse به USB وصل نباشه)
من که از رابط گرافیکی اون خیلی خوشم اومد ضمن اینکه منوی بوتی که هنگام روشن شدن کامپیوتر ظاهر میشه با رزولوشن بالا و رنگ 24bit بسیار شیک و زیباست
مشکلی که در دوران باستان با OS Selector داشتم اين بود که گاهی پشه های windows و program files را به پوشه های جديد و تودرتويی که ميساخت MOVE ميکرد، موقع بوت گاهی RESTORE ميکرد گاهی نه. البته اينکارو فقط درباره win ME/98 انجام ميداد.
درباره USB Mouse هم ربطی به برنامه نداره، کافيه امکان استفاده از USB Device هارو، حالا چه Mouse & Keyboard چه کلاً همه، در Bios فعال کنين.

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکلی که در دوران باستان با OS Selector داشتم اين بود که گاهی پشه های windows و program files را به پوشه های جديد و تودرتويی که ميساخت MOVE ميکرد، موقع بوت گاهی RESTORE ميکرد گاهی نه. البته اينکارو فقط درباره win ME/98 انجام ميداد.

روی سیستمی که من کار کردم win ME/98 نداشتم که ببینم این مشکل هنوز پابرجاست یا نه
درباره USB Mouse هم ربطی به برنامه نداره، کافيه امکان استفاده از USB Device هارو، حالا چه Mouse & Keyboard چه کلاً همه، در Bios فعال کنين.

اینو به این دلیل گفتم که در برنامه true Image قابلیت استفاده از USB Mouse وجود داره ولی در OS Selector نه
شاید هم فرمایش شما درست باشه
باید امتحان کنم

richman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

من امتحان کردم .حق با شماست.من اینو نمی دونستم.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
igi سلام
يه سوال دارم.
الآن 2 تا ويندوز دارم (به حالت عادي نصب شده اند) وقتي يكي رو Hibernate مي كنم تا وقتي كه اون ويندوز از حالت HB خارج نشده نمي تونم وارد ديگري بشم. اگه اونها رو به صورت MultiPrimary نصب كنم آيا ميشه بدون خارج كردن يك ويندوز از HB وارد ويندوز ديگر شد؟

خيلي ممنون

بالا