برگزیده های پرشین تولز

آموزش و بحث در مورد تعویض قاب، تعمیر و عیب یابی گوشی ها

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
آموزش عوض کردن قاب چند مدل گوشی ال جی از همون سایت قبلی

lg_logo.jpg

LG U8120

http://www.uselessinfo.pwp.blueyonder.co.uk/dismantleLG8120.htm

LG C1100

http://www.uselessinfo.pwp.blueyonder.co.uk/dismantleLG1100.htm

LG L1100

http://www.uselessinfo.pwp.blueyonder.co.uk/dismantleLG1100 .htm

s_i_n_a

Registered User
لایک‌ها
69
سلام
ببخشید یه سوال دارم
اگه شاسی 810 عوض بشه برای آنتن دهیش مشکلی پیش نمیاد؟

من شاسي W810 , k750 رو عوض كردم در هر دوتا آنتن دهي ضعيف شد.شاسي فابريك رو انداختم روش درست شد.

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319

RapB0y

Registered User
لایک‌ها
1
Ahwaz................ Cellphone : Nokia N8
من شاسي W810 , k750 رو عوض كردم در هر دوتا آنتن دهي ضعيف شد.شاسي فابريك رو انداختم روش درست شد.
کلا وقتی واش کردین مشکلی پیش نیومد؟
بعد اگه یه قاب اصل بخوام بگیرم بندازم که مشکلی نداره یا بازم آنتن دهیش ضعیف میشه؟

s_i_n_a

Registered User
لایک‌ها
69
کلا وقتی واش کردین مشکلی پیش نیومد؟
بعد اگه یه قاب اصل بخوام بگیرم بندازم که مشکلی نداره یا بازم آنتن دهیش ضعیف میشه؟

نه اصلآ مشكلي پيش نمياد.من اول شاسي رو هم عوض كردم ديدم جاهايي كه آنتن ضعيف داشتم اصلآ آنتن ندارم.
شاسي اصلي رو دوباره انداختم روش و فقط پنل هاي پشت و رو را عوض كردم آنتن دهيش مثل اول شد.
در مورد اين قابهايي كه به اسم اصل فروخته ميشه تست نكردم ببينم چي ميشه

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
سلام
این آموزش عکس نداره ولی فارسی هستش
اینو داشته باشین تا یه آموزش همراه با عکس پیدا کنم
منبع :
http://www.persianforum.net

به قول آشپزها مواد لازم :

1- پیچ گوشتی6 T یا همون 6پر خودمون

2- پیچ گوشتی 4سو ریز ( که البته یکی تو کارتن خود گوشی هست که برای درآوردن فلیپ به کار میره)

3- یه شیئ پلاستیکی لبه صاف مثله کاردکهای پلاستیکی (البته تو بازار برای تعویض قاب یه وسیله حاضری پلاستیکی هست ولی من خودم یه دونه شبیهشو درست کردم)

4- یه پد ماوس برای زیر دستتون تا اینکه اگر گوشی از دستتون لغذید و افتاد رو میز زیاد ضربه نبینه

5- دقت و حوصله به اندازه لازم.

6- و از همه مهمتر یه قاب که بهتره فابریک باشه (البته قیمتش بالاست) ولی فکر کنم تا چند وقت دیگه مدلهای ارزونتر با رنگ بندی بیاد.

توجه !!!! اول از همه بگم که هرچی با دقت و حوصله بیشتری این کار رو انجام بدید بهتره و گرنه مسئولیت مشکلات بعدیش به عهده خودتونه.

اول بررسی کنید قابی که خریدید فنر و دریچه دوربینش درست باز و بسته میشه تا بعد از تعویض دچار مشکل نشید.

بازم تاکید می کنم قابهای با کیفیت بخرید که درست پلیسه گیری و جای پیچ فلزی داشته باشن.

خوب حالا گوشی رو خاموش کرده و باطری ، سیم کارت ، مموری و مداد رو در بیارید.

بعد به وسیله پیچ گوشتی 4سویی که تو بسته بندی خود گوشی هست پیچهای قرمز رنگ پایین قاب رو که خارج از محفظه باطری قرار گرفته رو باز کنید اینجوری فلیپ گوشیتون آزاد میشه و با یه حرکت مستقیم به طرف پایین از جاش در میاد ( فقط مواظب باشد که زیاد به طرفین حرکتش ندید چون اینجوری پورت اتصال فلیپ لق میشه)

بهتره قطعات رو یه گوشه مرتب بچینید تا گیج نشید.

بعد پیچهای داخل محفظه باطری که 4 سو هستند رو باز کنید. سپس پیچهای بالایی داخل محفظه که 6پر هستند روباز کنید دقت کنید پیچها رو جدا جدا دسته بندی کنید تا موقع بستن اشتباه نشن.

یه نکته دیگه اینگه حتما پیچهای 6پر رو با پیچ گوشتی مخصوص باز کنید چون اگر لبه های اونا خراب بشن دیگه نمیشه ببندینشون(من یکی از علاءالدین خریدم 2500 تومان البته معمولیه ولی برای کار ما مناسبه)

بعد گوشی رو برگردونید و روپوش بالای گوشی (منظورم همون محافظ بالا که دوربین جلویی و آرم سونی اریکسون رو نوشته شده ) رو به وسیله یه شی باریک از طرفین آزاد کنید تا از محلش خارج بشه.

اگر متوجه نشدید بهتره که اون قابی رو که خریدید با دقت بررسی و باز وبسته کنید تا دستتون راه بیفته و به قاب اصلی گوشیتون آسیب نرسه.

بعد که روپوش رو برداشتید زیرش دوتا پیچ 6پر هست اونا رو هم باز کنید و مواظب باشید با پیچهای پشت گوشیتون اشتباه نشن.

بعد اون کاردک پلاستیکی رو به آرومی روی شیار سمتی که مداد گوشی قرار داره وارد کنید تا خاری که اونجاست آزاد بشه بعد همونطور که که شیار رو باز نگه داشتید سمت دیگه گوشی که اسلات مموری قرار داره رو با باز کردن روپوشه مموری و یه فشار کوچک به سمت داخل باز کنید ( برایه این کار هم خوبه اول با اون قابی که خریدید تمرین کنید)

حالا پایین گوشی کاملا بازشده وباید به آرومی قاب زیری رو با یه حرکت کشویی رو به پایین از قاب رویی جدا کنید فقط دقت کنید که برچسب دور LCD شاید به اون چسبیده باشه بهتره خیلی آروم با دست یا یه چیری مثل پنس اون رو از دور LCD جدا کنید تا مانع کارتون نشه.(مراقب باشید رو LCD خش نیفته)

بعد از جدا سازی دوتا قاب رو روی میز بذارید تا بتونید با تسلط بیشتری قطعات رو جابه جا کنید.

من در اینجا باید از راهنمایی دوست عزیزمون که گفته بودن قطعات داخلی رو از هم تکه تکه نکید تشکر کنم چون واقعا هم همینطوره بهتره شما هم این کار رو نکنید و فقط به آرومی برد اصلی و قطعات همراه اون رو که البته خودش به صورت یکجا خارج میشه رو برداشته و داخل قاب زیری که خریدید و دریچه دوربین در اون قرار داره بذارید.

دقت کنید که برد به درستی داخل قاب جای بگیره برای تست میتونید به اهرم گردشی سمت چپ دقت کنید که درست سرجاش قرار گرفته یا نه.

سپس کی پد داخلی گوشی رو داخل قاب رویی جاگذاری کرده و قاب زیری رو طوری برگردونید که برد نیفته بعد به آرومی اون رو روی قاب رویی بذارید فقط دقت کنید که کی پد سرجاش قرار بگیره.

بعد همون دو تا خاری رو که موقع باز کردن با حرکت به سمت داخل جدا کرده بودید رو با یه فشار کم جا بزنید سپس بالا و پایین گوشی رو جازده و دقت کنید که به زور زدن نیازی نیست فقط کافیه که قاب سر جاش قرار گرفته باشه تا با یه فشار جزئی جا بیفته.

اگر از جا افتادن درست قاب مطمئن شدید دریچه دوربین و روپوش مموری رو کنترل کنید و در صورت درست بودن اونها به ترتیبی که پیچها رو باز کرده بودید (البته به جزء پیچهای فلیپ ببندیدشون)

فقط یادتون باشه پیچها رو طوری سفت نکنید که قاب ترک برداره و جایه پیچها هرز بشه.

بعد فلیپ رو از به حالت باز کرده (منظورم مثل وقتیه که دارید با کیبورد داخلی گوش کار میکنید) دربیارید و اون رو به از طرف پایین جا بزنید البته این کارو تو کتابچه راهنمایه گوشی هم توضیح داده.

حالا روپوش جلویی گوشی رو جا زده و سیم کارت و باطری و مموری رو جا بزنید.

گوشیه شما آمادست میتونید اون رو روشن کنید.

در آخر باید یه نکته رو یادآوری کنم اگر قابی که خریدید مرغوب نباشه این احتمال هست که دریچه دوربین به درستی عمل نکنه و بعد از باز کردن دریچه دوربین فعال نشه که چاره اون فقط قابهای اصلی یا شبه اصلی هستند که قیمتشون از 15 هزار تا 45 هزار برای شبه اصلی و 60 هزار تا 120 هزار برای اصلی متفاوته.

یه نکته دیگه و اون اینکه برای همین تعویض قاب تو بازار بین 15 تا 20 هزار تومان هزینه می گیرن.

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
من ی سوال داشتم !
اصلا قاب این 5700 قابل تعویض هست یا نه ؟
میشه لطفا آموزشش رو بذارین ؟
اصلا قاب واسش مشاهده شده ؟ من هر چی میگردم گیرم نمیاد

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
من ی سوال داشتم !
اصلا قاب این 5700 قابل تعویض هست یا نه ؟
میشه لطفا آموزشش رو بذارین ؟
اصلا قاب واسش مشاهده شده ؟ من هر چی میگردم گیرم نمیاد

سلام دوست عزیز
اتفاقا یکی دیگه از دوستان هم گفته بود ولی من چیزی برای 5700 پبدا نکردم
اگه پیدا شد حتما میزارم استفاده کنید

بالا