• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آیا راسته میگن آدم در سن 0تا18 سالگی بره بدن سازی قدش کوتاه میشه ؟!! یانه؟!!!

ehsan_molavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
به دادم برسید هر کی یه چیز میگه:worried:
دوستان میشه بگین من در سن 13 سالگی برم بدن سازی با قده 170 و وزن 80 قدم کوتاه میشه:skull: یا نه:cowboy: یا بلند میشه:medieval:
Ronnie_Coleman.jpg

Last edited:

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
کوتاه نمیشه فقط بعضی حرکات ممکنه (ممکنه) مانع از رشد بیشتر قدت بشه که اون حرکات رو هم زیاد نیازی نیست کار کنی.
در کل به نظر من:
اگه بدنسازی نری میخوای ورزش دیگه ای رو انجام بدی که خوبه میتونه فعلا چند سال بری اون ورزش تا سنت نزدیکتر بشه به 18 و بعد بیای بدنسازی ولی اگه نه اگه بدنسازی کار نکنی بیخیال بقیه ورزش ها هم هستی خب بیا همینو انجام بده که خوبه و اونجوری که فکر میکنی نیست (کوتاه که اصلا نمیشی فقط شاید یکم رشد رو کمتر کنه که اونو هم میتونه با بارفیکس و پرش و ... جبران کنی)
قد بیشتر ارثیه اگه خونوادگی قدتون بلنده اصلا تو فکرش نرو مثلا آرنولد از بچگی پرورش اندام کار میکرده ولی قدش خیلی هم بلنده، در ضمن شیر یادت نره!

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
کوتاه نمیشه فقط بعضی حرکات ممکنه (ممکنه) مانع از رشد بیشتر قدت بشه که اون حرکات رو هم زیاد نیازی نیست کار کنی.
در کل به نظر من:
اگه بدنسازی نری میخوای ورزش دیگه ای رو انجام بدی که خوبه میتونه فعلا چند سال بری اون ورزش تا سنت نزدیکتر بشه به 18 و بعد بیای بدنسازی ولی اگه نه اگه بدنسازی کار نکنی بیخیال بقیه ورزش ها هم هستی خب بیا همینو انجام بده که خوبه و اونجوری که فکر میکنی نیست (کوتاه که اصلا نمیشی فقط شاید یکم رشد رو کمتر کنه که اونو هم میتونه با بارفیکس و پرش و ... جبران کنی)
قد بیشتر ارثیه اگه خونوادگی قدتون بلنده اصلا تو فکرش نرو مثلا آرنولد از بچگی پرورش اندام کار میکرده ولی قدش خیلی هم بلنده، در ضمن شیر یادت نره!
داداش شما روی چه حسابی و دلیل علمی میگی بارفیکس قد رو بلند میکنه؟ کدوم مقتله مطلب علمی این رو تایید کرده؟ این یک تصور غلطه که جا افتاده داداش من به هیچ عنوان بارفیکس روی قد تاثیر نداره.
دوست عزیز شما الان نیای بدنسازی بهتره چرا؟ قدت کوتاه نمیشه اما جلوی رشدتو میگیره.اگر قدت الان 180 به بالا هست بیا چون قدتم بسوزه همین 180میمونی که خوبه اما اگر کمتره نیا چون باید بلندتر شی.تمرین هایی هم که قد رو میسوزونه مال پا هست مثل اسکوات.خوب اگر این تمرین ها رو نزنی پس هورمونی ترشح نمیشه (اصل بدنسازی و رشد عضله واسه روزی هست که تمرینات پا رو میزنی تاهورمون ترشح کنه بدنت و واسه کل بدن تاثیر داره) حالا وقتی پا رو حذف کنی یا با شدت نزنی هورمونی ترشح نمیشه پس بازوی خوبی هم نمیاری سینه ی خوبی هم نداری و ... به نظر من تا 19 سالگی بهترین ورزش بسکتبال و از 19 به بعد بدنسازی

banned_user_10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,060
13 سالگی برای شروع بدنسازی فکر نمی کنی یه خرده زوده؟! من 15 سالم بود می خواستم به دوستام برم بدنسازی مدیر باشگاه راهم نداد گفت هنوز واست زوده !
laughingsmiley.gif

قد که کوتاه نمیشه ،فقط احتمال داره رشدش متوقف بشه . این پیرمرد پیرزن ها رو هم که می بینی قدشون کوتاه تر به نظر می رسه دلیل خمیدگی هست ولی ما فکر می کنیم قد کوتاه میشه.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
داداش شما روی چه حسابی و دلیل علمی میگی بارفیکس قد رو بلند میکنه؟ کدوم مقتله مطلب علمی این رو تایید کرده؟ این یک تصور غلطه که جا افتاده داداش من به هیچ عنوان بارفیکس روی قد تاثیر نداره.
دوست عزیز شما الان نیای بدنسازی بهتره چرا؟ قدت کوتاه نمیشه اما جلوی رشدتو میگیره.اگر قدت الان 180 به بالا هست بیا چون قدتم بسوزه همین 180میمونی که خوبه اما اگر کمتره نیا چون باید بلندتر شی.تمرین هایی هم که قد رو میسوزونه مال پا هست مثل اسکوات.خوب اگر این تمرین ها رو نزنی پس هورمونی ترشح نمیشه (اصل بدنسازی و رشد عضله واسه روزی هست که تمرینات پا رو میزنی تاهورمون ترشح کنه بدنت و واسه کل بدن تاثیر داره) حالا وقتی پا رو حذف کنی یا با شدت نزنی هورمونی ترشح نمیشه پس بازوی خوبی هم نمیاری سینه ی خوبی هم نداری و ... به نظر من تا 19 سالگی بهترین ورزش بسکتبال و از 19 به بعد بدنسازی

:blink:
عزیز بیا دور بازو و سینه ی منو با ببین میتونی اندازه شو بگیری اصلا!
پا هم اصلا کار نمیکنم. بدون اینکه پا کار کرد میشه بالا تنه ی خیلی خوبی داشت. اینطوری نیست که شما فکر میکنی.
یه سرچ بزن و ببین قد بدنسازان حرفه ای که از بچگی این ورزشو شروع کردن چنده.
مثلا آرنولد و ...
هیچ وقت اون تاثیرو نداره و اونقدر مانع رشد نمیشه. اسکات هم باید بسیار بسیار سنگین زده بشه تا یکم جلوگیری کنه.

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
یعنی داداش شما میگی ترشح هورمون تستسترون توی بدن شما همینجوری بوده؟ یعنی میگی پا کار کردن توی ترشح تستسترون نقش نداره؟ من که نمیگم شما بدنت تکون نمیخوره شما هر روز پرس سینه بزنی خوب معلومه از همه بدنت قوی تره اما وقتی پا میزنی چون ترشح هورمون زیاد میشه بدنتم زودتر و بهتر خودشو نشون میده.کدوم ورزشکار حرفه ای رو دیدی که پاهاش ضعیف باشه؟ ببین داداش شما میگی پا کار نکنه که بدنش از رشد نمونه من میگم این برادر بسیجی ما اگر پا کار نکنه یا باید وینسترول مصرف کنه تا بدنش رو بیاد یا باید 3 4 سال دهن خودشو صاف کنه تا بشه کسی که یک سال داره کار میکنه.از اخرشم یک بدن مسخره داره.پاهای کوچیک و لاغر اما بالا تنه پهن.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
یعنی داداش شما میگی ترشح هورمون تستسترون توی بدن شما همینجوری بوده؟ یعنی میگی پا کار کردن توی ترشح تستسترون نقش نداره؟ من که نمیگم شما بدنت تکون نمیخوره شما هر روز پرس سینه بزنی خوب معلومه از همه بدنت قوی تره اما وقتی پا میزنی چون ترشح هورمون زیاد میشه بدنتم زودتر و بهتر خودشو نشون میده.کدوم ورزشکار حرفه ای رو دیدی که پاهاش ضعیف باشه؟ ببین داداش شما میگی پا کار نکنه که بدنش از رشد نمونه من میگم این برادر بسیجی ما اگر پا کار نکنه یا باید وینسترول مصرف کنه تا بدنش رو بیاد یا باید 3 4 سال دهن خودشو صاف کنه تا بشه کسی که یک سال داره کار میکنه.از اخرشم یک بدن مسخره داره.پاهای کوچیک و لاغر اما بالا تنه پهن.

ایشون میتونن جلو پا و پشت پا و ساق و همه رو کار کنن تا پاهاشون هم قوی بشه و برای قوی کردن پا الزامی نیست اسکات بزنن اونم با وزن بالا (تاثیر فوق العاده ای داره ولی میتونه چند سال بیخیالش بشه)

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
اصلا کسی توجه کرد این لامصب 13 سالگی 170 قد وزن 80 کیلو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/شما بشی 20 سال میشی یه غول که ادم میترسه نگات کنه بدنسازی نمیخواد بری:دی

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
ایشون میتونن جلو پا و پشت پا و ساق و همه رو کار کنن تا پاهاشون هم قوی بشه و برای قوی کردن پا الزامی نیست اسکات بزنن اونم با وزن بالا (تاثیر فوق العاده ای داره ولی میتونه چند سال بیخیالش بشه)
نه فقط اکوات نیست داداش.اشون ساق پا ایستاده و نشسته رو هم نمیتونه بزنه.پشت ساق با هالترم نمیتونه بزنه.قسمت مهم تو قد زانو و ساق هست که ایشون نزنه همونجور میمونه میشه مثل پاهای من.رون هام تناسب با ساق هام نداره دلیلشم این بود که تو این 2 سال ورژش هیچوقت به ساق پا با علاقه نگاه نمیکردم
اصلا کسی توجه کرد این لامصب 13 سالگی 170 قد وزن 80 کیلو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/شما بشی 20 سال میشی یه غول که ادم میترسه نگات کنه بدنسازی نمیخواد بری:دی
نه اتفاقا ایشون غول نیس ایشون چربی داره و اگر الان جلوشو نگیره 20 سالگی میشه یک بد هیکل.به نظر من الان شما تا 17 سالگی برو بسکتبال.به شرطی که ولش نکنی مخصوصا 6 ماه اول.چون 6 ماه اول بسکتبال دست ها رو بلند میکنه یجورایی میشه شبیه گوریل اگر ول کنی بد ریخت میشی اما اگر ادامه بدی 6 ماه دوم قدت میاد بالا و این یعنی عالی.قدت رسید به 180 بدنسازی رو شروع کن و ایشالا بدن کات و خوبی هم میاد برات

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
اینکه میگند بدنسازی باعث کوتاهی قد میشه هیچوقت از لحاظ پزشکی تایید و اثبات نشده

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
اولا تو سن شما اصلا مناسب نیست ! چون احساساتی هستی و می خواهی وزنه سنگین بزنی و می زنی خودتون نابود می کنی !
خود من ، به خاطر شکستگی مچ دستم ، پرس 30 می زدم ، تو حاضری پرس 10 بزنی وقتی بقیه 80 و 90 می زنند ؟
برو دنبال یه ورزش مناسب و **** ! وزنت خیلی بالاست !

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
بابت کوتاهی قد ، چون ورزش سنگینی هست ، نیاز به تغذیه اصولی داره !
تو سن رشد هستی ، اگه تغذیه درست ( نه چلوکباب بخوری بگی ردیفه ) مثل شیر و سبزیجات و ... مرتب و به میزان نیاز بدنت مصرف نکنی ، قدت اون رشدی رو که باید داشته باشه نخواهد داشت !
برای این هست می گند تا سن 18 سالگی فکر بدن سازی رو از سرتون بیرون کنید ! به خصوص ایران و با این وضعیت

ehsan_molavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
این که چیزی نیست یه دوست تو مدرسه دارم قدش 184 هست و وزنش 92 خیلی گنده هست

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
اینکه میگند بدنسازی باعث کوتاهی قد میشه هیچوقت از لحاظ پزشکی تایید و اثبات نشده

تایید میشه

تازه من شخصا خودم شاهد بودم قدم ماه به ماه بلندتر میشد(موقعی که میرفتم) :happy:
ورزش همراه با مصرف شیر و لبنیات بسیار اثرات خوبی داره :happy:

majid cg

Registered User
لایک‌ها
116
جمع کنید بابا هر کی میاد یه تز میده میره... :lol: ببخشید یه لحظه جوگیر شدم.. :p
اصلا واقعیت نداره یه همچین چیزی در مورد قد اونکه تغذیه خوب نباشه رو تا حدودی قبول دارم...
ولی 13 سالگی خیلی خیلی زوده اصلا مناسب نیست..
من خودم 16.5 سالم بود هیچ مشکلی نداره فقط به نظرم 17 18 سالگی سن مناسبیه برای شروع چون قدرت به اندازه کافی رسیده و به اصطلاح زور تو عضلات اومده.. :p

البته نا گفته نماند اکثر بدنسازای حرفه ای تو سنین خیلی کم شروع میکنن مثلا 14 15 سالگی مثلا همین ارنولد تو 20 سالگی بدن بسیار عالی داشت و تو مسابقات مطرحی شرکت کرد..( مقامی که اورد رو یادم نیست )
کلا به نظرم یه سه چهرا سال دیگه صبر کن بعد برو سراغش...

choseon

Registered User
لایک‌ها
27
اولا شما نگفتی اصلا چی شده هوس بدنسازی کردی جوون؟ اگه فکر میکنی باعث سلامت و تندرستی میشه خیلی رک بهت بگم که نه، اینقدر ضرر داره که فایده هاش (اگه البته داشته باشه) توش گمه.
شما میخوای تندرست و نیرومند بشی برو یه ورزش شاد و مفرح مثل شنا. ژیمناستیک یا والیبال یا اگه خیلی اصرار به بزن بزن داری یه رشته رزمی مثل تکواندو یا جودو. که دستکم بگی چالاکی و توان دفاع از خود و استحکام بدنی برات میاره.
شما فرض رفتی بدنسازی، خوب فایده ش جز یه هیکل آنرمال ترسناک که زن و مرد رو ازت فراری میده چیه؟ ولی برو شنا ببین چقدر خوش اندام میشی و ضمنا نفس و توانت بالا میره. بدبختانه برخی چیزا تو مملکت ما مثل مد شده. یهو جو بدنسازی همه رو میگیره میخوان گنده بشن. نصفشون رو اگه ازشون بپرسی اصلا نمیدونه واسه چی بدنسازی اومده.

Corner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
445
بحث طولانی واقعا

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
بالا