برگزیده های پرشین تولز

احتیاج به راهنمایی !! خرید 1070 آری یا نه؟؟

salizadeh

Registered User
لایک‌ها
10
سلام دوستان
چندین چند بار توی انجمن های مختلف در مورد خرید 1070 از دوستان مختلف راهنمایی و کمک خواستم که دوستان من رو به فیض رسوندن
اما الان واقعا دچار سردرگمی شدم و نمی تونم انتخاب درستی داشته باشم ؛ مساله رو شرح میدم تا انشاءالله بتونم از نظرات نخصصی شما دوستان استفاده کنم :
سیستم فعلی من اینه :
CPU: Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor 3.2 GHz 6MB Cash
Motherboard: ASRock FATAL1TY H97 Performance LGA1150
Memory: Corsair Vengeance 8G 1600 CL10 * 2 =16G
Graphic Card: Zotac GTX 960 2GB GDDR5
Hard Drive: Western Digital Green Edition 2TB + 1TB
Case and Power Supply: Green Tuniq3 With Green GP600A-HP
چند روز پیش به صرافت افتادم تا رم سیستم رو از 8 گیگ به 16 گیگ ارتقا بدم که چون مدل مشابه با رم خودم که Gskill ripjaws 8g dual 1600 cl7 بود پیدا نکردم و بعد مجبور به فروشش شدم و دو تا رم از این مدل خریدم :
http://lioncomputer....B 1600Mhz DDR3/
خب فکر کنم از بابت رم یه خورده خیالم آسوده شده
اما میریم سراغ اصل مطلب همونطور که قبل بهش اشاره کردم گرافیک من مدلش دقیقا اینه :
https://www.zotac.co...-960-2gb-2#spec
الان من تصمیم گرفتم برم سراغ تعویض کارت و با آگاهی که از طرف شما عزیزان می گیرم یه انتخاب خوب و درست رو داشته باشم
سوال اصلی و اساسی اینه که اگر من با همین سیستم بخوام یه 1070 بخرم چقدر میتونه توی بازی ها تاثیر خودش رو بذاره و بازدهی چقدر افزایش پیدا می کنه
بزارید ساده تر بپرسم :
الان من با این 960 خودم بعضی از بازی ها رو نمی تونم تنظیماتش رو تا آخر بزارم و اذیت می کنه حتی بعضی ها رو روی high هم که میذارم فریم خوبی بهم نمیده
خب من اگر یه 1070 خوب بخرم تنظیمات بازی ها رو همگی میتونم روی max بزارم یعنی دیگه کم نمیاره البته روی رزولیشن 1080P یا همون فول اچ دی منظورم هست
درضمن مشکلی با این سی پی یو بنده پیش نمیاد گلوگاه ایجاد نمیشه و همچنین پاور برای این کار کفایت می کنه؟؟؟
یه سوال دیگه من مانیتورم Asus vs228h هست با این مانیتور میتونم از این گرافیک به نحو درست و کامل استفاده ببرم

و توضیح نهایی اینکه من بودجه محدود هست و به سختی این پول رو جور کردم و از سر شکم سیری نمیخوام این کار رو بکنم ولی میخوام الان که این پول رو دارم خرج می کنم نتیجه بگیرم روی این حساب خیلی حساس و وسواس دارم به خرج میدم چون میترسم هزینه کنم و بعد نتیجه خوبی نگیرم و در آخر سرخورده بشم و پولم رو هم از دست داده باشم

ممنون و سپاس گذارم دوستان ببخشید یکم طولانی شد منتظر نظرات ارزشمندتون هستم لازم به ذکره چند روزه دارم بنچمارک های 1070 رو چک می کنم ولی خب لامصب روی بنچمارک ها نمیشه خیلی حساب کرد باید دید در واقعیت چقدر تفاوت مشهوده

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
پردازندت که گلوگاه نمیشه و توی رزولیشن FULL HD مشکلی نخواهی داشت .حتی با تنظیمات بالا
مونیتورت هم مشکلی نیست .
پاورت هم در صورت سلامت مشکلی ایجاد نمیکنه

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
سلام دوستان
چندین چند بار توی انجمن های مختلف در مورد خرید 1070 از دوستان مختلف راهنمایی و کمک خواستم که دوستان من رو به فیض رسوندن
اما الان واقعا دچار سردرگمی شدم و نمی تونم انتخاب درستی داشته باشم ؛ مساله رو شرح میدم تا انشاءالله بتونم از نظرات نخصصی شما دوستان استفاده کنم :
سیستم فعلی من اینه :
CPU: Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor 3.2 GHz 6MB Cash
Motherboard: ASRock FATAL1TY H97 Performance LGA1150
Memory: Corsair Vengeance 8G 1600 CL10 * 2 =16G
Graphic Card: Zotac GTX 960 2GB GDDR5
Hard Drive: Western Digital Green Edition 2TB + 1TB
Case and Power Supply: Green Tuniq3 With Green GP600A-HP
چند روز پیش به صرافت افتادم تا رم سیستم رو از 8 گیگ به 16 گیگ ارتقا بدم که چون مدل مشابه با رم خودم که Gskill ripjaws 8g dual 1600 cl7 بود پیدا نکردم و بعد مجبور به فروشش شدم و دو تا رم از این مدل خریدم :
http://lioncomputer....B 1600Mhz DDR3/
خب فکر کنم از بابت رم یه خورده خیالم آسوده شده
اما میریم سراغ اصل مطلب همونطور که قبل بهش اشاره کردم گرافیک من مدلش دقیقا اینه :
https://www.zotac.co...-960-2gb-2#spec
الان من تصمیم گرفتم برم سراغ تعویض کارت و با آگاهی که از طرف شما عزیزان می گیرم یه انتخاب خوب و درست رو داشته باشم
سوال اصلی و اساسی اینه که اگر من با همین سیستم بخوام یه 1070 بخرم چقدر میتونه توی بازی ها تاثیر خودش رو بذاره و بازدهی چقدر افزایش پیدا می کنه
بزارید ساده تر بپرسم :
الان من با این 960 خودم بعضی از بازی ها رو نمی تونم تنظیماتش رو تا آخر بزارم و اذیت می کنه حتی بعضی ها رو روی high هم که میذارم فریم خوبی بهم نمیده
خب من اگر یه 1070 خوب بخرم تنظیمات بازی ها رو همگی میتونم روی max بزارم یعنی دیگه کم نمیاره البته روی رزولیشن 1080P یا همون فول اچ دی منظورم هست
درضمن مشکلی با این سی پی یو بنده پیش نمیاد گلوگاه ایجاد نمیشه و همچنین پاور برای این کار کفایت می کنه؟؟؟
یه سوال دیگه من مانیتورم Asus vs228h هست با این مانیتور میتونم از این گرافیک به نحو درست و کامل استفاده ببرم

و توضیح نهایی اینکه من بودجه محدود هست و به سختی این پول رو جور کردم و از سر شکم سیری نمیخوام این کار رو بکنم ولی میخوام الان که این پول رو دارم خرج می کنم نتیجه بگیرم روی این حساب خیلی حساس و وسواس دارم به خرج میدم چون میترسم هزینه کنم و بعد نتیجه خوبی نگیرم و در آخر سرخورده بشم و پولم رو هم از دست داده باشم

ممنون و سپاس گذارم دوستان ببخشید یکم طولانی شد منتظر نظرات ارزشمندتون هستم لازم به ذکره چند روزه دارم بنچمارک های 1070 رو چک می کنم ولی خب لامصب روی بنچمارک ها نمیشه خیلی حساب کرد باید دید در واقعیت چقدر تفاوت مشهوده

درود
چرا نمیشه به بنچمارک ها اعتماد کرد ؟!! در همه جا همه دنیا بر مبنای همین بنچمارک ها نظر میدن و تصمیم به خرید میگیرن.
سایت هایی مثل Guru3d ، Techpowerup و ... همگی معتبر و قابل اعتماد هستن:
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1070_Gaming_X/24.html
عملکرد GTX 1070 خیلی خیلی بهتر از کارت فعلی تون هست و قطعا ارزش تعویض داره و فعلا تمام بازی های روز رو روی max 1080 بالای 60 فریم بهتون میده، اما آینده رو نمیشه پیش بینی کرد
اما این کارت ها جدید هستن و فعلا هم زقیبی از سوی AMD ندارن در نتیجه قیمت خیلی بالایی دارن، اگه جای شما بودم چند ماه دیگه صبر میکردم ( چون میگید از روی شکم سیری کارت تون رو ارتقا نمیدید !)
پردازنده تون هم بد نیست بعیده خیلی گلوگاه بشه اگرچه اگه سری K بود و اورش میکردید خیلی بهتر بود

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
من معمولا به مشتریام اینو توضیح میدم . ببینید یک بنچمارک عملا ملاک نیست اما وقتی 5 تا بنچمارک رو گذاشتید کنارهم نتیجه اش مشخصه . در مورد ارتقا یه توصیه کلی بکنم . ببینید میزان هزینه ای که میکنید در قبال چیزی که دریافت میکنید چقدر ارزش داره.

بالا