برگزیده های پرشین تولز

ادامه تحصیل در سنین بالا

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
بنده خودم 45 سالمه و دارم برای دکتری میخونم و هیچ دشواری هم ندارم
باور کنید دوستان میشه فقط کافیه اراده داشته باشی:)

azada

Registered User
لایک‌ها
279
من با این سن پایینم دیگه حال و حوصله درس رو ندارم
دیگه اگه سنم بالا بود که .... :confused::confused::confused:

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
جدا از عشقو علاقه به درسو اینا بعضیا مجبورن برای پرستیژ کار خودشونم شده بخونن!

یکی‌ ۲تا از دوستانی که الان ارشد با ما هستن سن بآلاییم دارن میگفتن که زیر دستاشون همه ارشد دارن و اینا واسه آبروی خودشونم شده باید بگیرن ارشد رو!

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
پزشکی که چیز خاصی نیست فقط زمان بره
من تو دانشگاه چندین نفر دیدم دارن برق میخونن :blink:-- یکیشون این ترم با هام همکلاسیه وقتی اولین بار دیدمش فکر کردم رئیس دانشگاه یا پیرترین استاد دانشگاست ولی یهو نشست رو صندلی بعدش استاد اومد:eek:
انگیزه داداش ؛ انگیزه
انگیزه اون نیروی نهانی هست که هیچکس نمیبینه-بوش رو استشمام نمیکنه و صدایی ازش نمیشنوه تا اینکه یه روز اون نیرو آدم رو جایی میرسونه که تو چشم همه باشه ؛ همه مثل## بوش میکنن و به به میگن و صداش گوش فلک رو کر میکنه
آره داداش داستان اینه

رفیق من رشتم برق الان ارشد نصف بیشتره بچه‌ها سنشون میانگین بالاتر از ۳۰ هست!

اکثرشونم که باشون حرف زدم میگفتن چون مثلا محل کارشون الان با لیسانس هستن و اگه فوق بگیرن هم جاشون هم حقوقشون کلی‌ فرق می‌کنه!

یعنی‌ اکثر کسایی‌ که تو این سنا میان سراغ درس جایی مشغول به کارن و نیاز دارن که با این مدرک که میگیرن جاشونو بهتر کنن!

البته سن بالا ۴۰ ۵۰ هم یکی‌ ۲تایی داریم!

rommatti

Registered User
لایک‌ها
1,065
یادش بخیر چند وقت پیش با یکی دوتا بچه های کلاس که حول وولا خدمت داشتند بحث خدمت شد گفتم یادش بخیر من سال هشتاد خدمت بودم شماها چیکار می کردید سال هشتاد ؟
یکیشون یکم فک کرده میگه والا من سال هشتاد دوم سوم ابتدایی بودم:rolleyes:

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

morteza_^^^

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
82
تو ایران کسی توی سن بالا تازه میخوا شروع کنه به خوندن چند حالت داره یا الافه و بیکار مثل زنهای شوهر دار که از صبح تا شب تو خونه بیکارن از بیکاری میخواد بیاد دانشگاه یا اینکه میخواد جلوی فک و فامیل و در همسایه کم نیاره بگه مثلا منم لیسانسم وگرنه شما از سی سالگی به بالا مدرک مخصوصا مدرک های پایین مثل فوق دیپلم و و لیسانس بخوای بگیری فقط به درد قاب کردن روی دیوار میخوره چون هیچ جا براش کاربردی نداره نه تو استخدام نه هیچ ی یه چیزیو باید قبول کنیم خوب یا بد هر کاری سن خودشو داره تا یه سنی ادم باید درسشو بخونه(اگر قصدش درس خوندنه) بعد از یه سنیم باید به فکر نون در اوردن باشه همین الان اگهی استخدامو نگاه کنید برای لیسانس نوشته نهایت سن سی سال تازه بعضی جاها زدن 25 سال!اگر برای دل خودتون درس میخونید توی صد سالگیم میتونید بخونید ولی اگر میخواید مدرک بگیرید برای کار بدونید بالای سی مدرک پایین بدرد نمیخوره

morteza_^^^

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
82
پزشکی که چیز خاصی نیست فقط زمان بره
من تو دانشگاه چندین نفر دیدم دارن برق میخونن :blink:-- یکیشون این ترم با هام همکلاسیه وقتی اولین بار دیدمش فکر کردم رئیس دانشگاه یا پیرترین استاد دانشگاست ولی یهو نشست رو صندلی بعدش استاد اومد:eek:
انگیزه داداش ؛ انگیزه
انگیزه اون نیروی نهانی هست که هیچکس نمیبینه-بوش رو استشمام نمیکنه و صدایی ازش نمیشنوه تا اینکه یه روز اون نیرو آدم رو جایی میرسونه که تو چشم همه باشه ؛ همه مثل## بوش میکنن و به به میگن و صداش گوش فلک رو کر میکنه
آره داداش داستان اینه

اتفاقا پزشکی چیز خاصی هست تنها رشته ای هست هیچ وقت اشباع نمیشه و براش کار خوب هست الا ن شما همین مهندسی برق ببین پر ریخته کیلیو کیلو دانشگاه ها دارن مهندس برق میریزن بیرون همه هم الاف و بیکار

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
اتفاقا پزشکی چیز خاصی هست تنها رشته ای هست هیچ وقت اشباع نمیشه و براش کار خوب هست الا ن شما همین مهندسی برق ببین پر ریخته کیلیو کیلو دانشگاه ها دارن مهندس برق میریزن بیرون همه هم الاف و بیکار

رفیق اشباع نمیشن اما میان تو درمانگاه ها و بیمارستانا مریضه اورژانسی بردیم داره از تنگی نفس خفه می‌شه جا اینکه اکسیژن بزنه واسش داره تو کتاب قطور پزشکیش نگاه می‌کنه که چکار کنه! :blink:

همونطور که رشته‌های فنی‌ ضعیف شدن رشته‌های پزشکی‌ هم الان وضع خوبی ندارن واسه همینه که همه دنبال پزشک جا افتاده و سنّ بالا هستن برای مداوا!

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
رفیق اشباع نمیشن اما میان تو درمانگاه ها و بیمارستانا مریضه اورژانسی بردیم داره از تنگی نفس خفه می‌شه جا اینکه اکسیژن بزنه واسش داره تو کتاب قطور پزشکیش نگاه می‌کنه که چکار کنه! :blink:

همونطور که رشته‌های فنی‌ ضعیف شدن رشته‌های پزشکی‌ هم الان وضع خوبی ندارن واسه همینه که همه دنبال پزشک جا افتاده و سنّ بالا هستن برای مداوا!

بالاخره از یه جا باید کارآموزی رو شروع کنه دیگه!:D
داخل شهر های بزرگ کار نه که نیست ولی حقوق خیلی بالایی نمیدن ولی یکم اطراف و روستاها کلی جاها هست که پزشک میخوان با حقوق بالا.

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
Last edited:

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
تو ایران تاریخ مصرف آدما خیلی زود منقضی میشه تو همه ی زمینه ها به جز مردن! اگه تو 120 سالگی هم بمیری میگن چه زود مرد طفلکی:|

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
شدیدم حمایت اساتید ان این جورادما تایید میشه.

tak-graph

Registered User
لایک‌ها
76
آره چرا نشه باو !
من 28 ساله شروع کردم و الان 29 هستم و دانشجو 60 70 هم داریم و استاد برای شادی روحشون نمره کیلویی میدن :لولللللللللللللل:
ولی :
ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند !
بچه جان درس نخوان که لیسانسه هاشم بیکارند :(

gulmish

Registered User
لایک‌ها
4,458
توي اين مملكتي كه كه با ليسانسش بايد بري مسافر كشي به نظرم بهتره يا بخوني بري بالاتر يا ولش كني بري دنبال يه حرفه و كار نون و اب داري كه فرداي فارغ التحصيلي نخواي مدركو بزني زير بغل بري اين ور و اون ور دنبال كار اخرش هم دستت جايي بند نشه
كار گه گيرمون نمياد هيچچچچچچچ همون يه ذره استعدادي هم كه داشتيم حروم ميشه ميره پي كارش.

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
باید مرد عمل بود.
چه در سنین بالا و چه در سنین پایین:goatee:

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

ما خودمون تو فامیلمون از این موردها زیاد داریم . تازه الان که مد شده همه خانم های بالای 40 یا 50 سال دارن میرن درس میخونن . توی فامیلمون یه خانومی هست
که 49 ساله هستش با شوهر و دو تا بچه . این خانم دیپلم بود تو 43 سالگی کنکور داد حقوق دانشگاه تهران قبول شد . الان هم درسش تموم شده و پروانه وکالتش
رو هم گرفته شده خانم وکیل . شما فرض کن این خانم حداقل بخواد تا 75 سالگی زندگی کنه یعنی راحت میتونه 25 سال دیگه از مدرکش استفاده کنه . الان هم دو
تایی با شوهرش ( چون شوهرش هم وکیل بود ) یه دفتر وکالت دارن .

9372

Registered User
لایک‌ها
224
بله من دیدم الان هم وکیل شدن
فقط باید انگیزه قوی داشته باشید

Sent from my SGPT12 using Tapatalk 2

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
شوهر دختر عمه ما 37 سالشه . دکترای کشاورزی ( فک کنم گرایش باغبانی ) داره . یه مدت تو فکر احداث گلخونه و اینجور چیزا بود حتی واسه یکسری از تحقیقاتش رفت فرانسه .
اما نفهمیدیم چرا یهو جوگیر شد نشست خوند واسه پزشکی ! از قضا الانم ترم 3-4 رشته پزشکیه . البته ذکر این نکته الزامیه که این عزیز برادر شهیده :)
داداش درس خوندن سن نمیشناسه. هر جایی که اراده باشه، امیدم هست
البته پیرو صحبت بعضی دوستان این نکته رو بگم که پزشکی پوستتو میکنه. 6-7 سال بخونی واسه پزشک عمومی شدن . الانم درامد پزشکای عمومی آنچنان بالا نیست . قبول شدن تخصص هم سختیای خودشو داره .
فرض بر اینکه تخصص هم شدی ؛ تا یه دکتر جا افتاده بشی و مردم بهت اعتماد کنن زمان میبره
اما دندونپزشکی کلا پوله . یه دندون پر کنی 200 میگیری . حالا روزی 2 تا دندونم که پرکنی ببین چقدر میشه :D
تازه من دندون کشیدن و باقی موارد رو حساب نکردم

بالا