برگزیده های پرشین تولز

از واردکننده: مودم ADSL چند کاره ودافون با قابلیتهای فراوان

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
مثل سمند سال و سمند ال ایکس است.
چیپست و برد متفاوتی دارند. و تنظیمات کاملتر
مدل N+ دقیقا چه ویژگی هایی داره؟!
با این مودم می شه این کارا رو کرد:
دانلود فایل بدون کامپیوتر؟
اشتراک هارد دیسک؟ سرعت انتقال دیتا چقدر میشه؟!(محددیت را از سمت گیرنده حذف کنیم!)
اشتراک پرینتر؟
چندتا اکسس پوینت می شه تعریف کرد؟
اکسس پوینت(ها) قابلیت اینو دارند که:
برای هر نفر نام کاربری یا مک آدرس بدیم و سرعت و حجم رو محدود کنیم؟
رمز متفاوت بدیم به هر کاربر؟
میزان مصرف هر کاربر رو مشخص می کنه؟

satsat

Registered User
لایک‌ها
32
مدل N+ دقیقا چه ویژگی هایی داره؟!
با این مودم می شه این کارا رو کرد:
دانلود فایل بدون کامپیوتر؟
اشتراک هارد دیسک؟ سرعت انتقال دیتا چقدر میشه؟!(محددیت را از سمت گیرنده حذف کنیم!)
اشتراک پرینتر؟
چندتا اکسس پوینت می شه تعریف کرد؟
اکسس پوینت(ها) قابلیت اینو دارند که:
برای هر نفر نام کاربری یا مک آدرس بدیم و سرعت و حجم رو محدود کنیم؟
رمز متفاوت بدیم به هر کاربر؟
میزان مصرف هر کاربر رو مشخص می کنه؟
این چیزایی که شما می خوای رو فکر نکنم این مودم ساپورت کنه چرا از میکروتیک استفاده نمی کنید

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
در پست اول توضیحات فنی و کامل هست‌
هارد شرینگ.پرینتر سرور. اکسس پوینت و...
مدل پلاس را اگر فریم ور اوپن نصب کنید قابلیتهای فراوانی اضافه میشود از جمله دانلود بدون پی سی و ...
در همین چند صحفه اخر هم توضیحاتش هست که دوستان نصب کردن
اما حوصله و کمی دانش تخصصی تر میخواد

sempron

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
در ضمن از این برنامه dmt استفاده کردم و ریتم از 8 شد 9 ولی بازم 10 نشد.نمیشه دیگه کاریش کرد نویز کمتر بشه و بتونم 10 رو کامل بگیرم؟گزینه دیگه ای این برنامه نداره که بازم بتونه نویز بیشتری بگیره؟.آخه عجیبه مودم تی پی لینک غیر بیسیم td8817 با چیپست ترندچیپ 10 رو کامل میگیره ولی این نه.کجای کار عیب داره.در ضمن یک مودم تی پی لینک w8960 قدیمی هم دارم اون هم تنها مودمی است که میتونه 10 رو کامل بگیره و چیپستش هم برودکام هست.پس چرا این ودافون نمیگیره؟به خدا از بس مودم خریدم خسته شدم.اون مودم تی پی لینک بیسیم 8960 هم واسه خطه دیگم هست که اونم 10 مگابیته و ماله صبانت و نویزش از اینم بیشتره ولی مودم تونسته 10 مگابیت رو بگیره.اما این خطم که ماله آسیاتک هست حسابی داره اذیتم میکنه و فقط با مودم غیر بیسیم تی پی لینک 8817 جواب میده.خیلی عجیبه.
سلام
این برنامه روی مودم تی پی لینک دوستم اجرا میشه ولی روی مودم من اجرا نمیشه مودم هر 2 ما هم تی پی لینک 8960 هست
چرا؟؟؟؟
04.gif
04.gif

REZA4229

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من یک مودم ودافون دارم مودل EchoLife HG556a باورژن V100R001C08B031SP03 دارم میخواستم بدونم ورژن بالاتری برای مودم من اومده یانه ؟؟؟اگه اومده برام بگزارین ممنون از شما

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
سلام بله ورژن ۶۱ یا ۸۳ در پست اول لینک دراپ باکس .اموزشها هم در همان پست هست

REZA4229

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بله ورژن ۶۱ یا ۸۳ در پست اول لینک دراپ باکس .اموزشها هم در همان پست هست
سلام ضمن تشکر ازجواب شما متاسفانه برنامه را پیدا نکردم لطفا برنامها را برام بگذارین ممنون ازشما

love.1366

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .یه مشکل عجیب با این مودم پیدا کردم ک تنظیمات مودم رو در حالت pppoe انجام میدم اینترنت وصل نمیشه اگر هم وصل بشه قطعی زیاد داره وقتی هم قطع میشه این ارور در مرورگر میاد (Su conexi?n ADSL no est? disponible en estos momentos. Haga click en el bot?n Conectar para establecer su conexi?n a Internet a través de su modem HSPA.) ولی مودمو در حالت بریج تنظیم میکنم با سیستم راحت میتونم از نت استفاده کنم ..کسی میدونه مشکل از چیه.

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
سلام .یه مشکل عجیب با این مودم پیدا کردم ک تنظیمات مودم رو در حالت pppoe انجام میدم اینترنت وصل نمیشه اگر هم وصل بشه قطعی زیاد داره وقتی هم قطع میشه این ارور در مرورگر میاد (Su conexi?n ADSL no est? disponible en estos momentos. Haga click en el bot?n Conectar para establecer su conexi?n a Internet a través de su modem HSPA.) ولی مودمو در حالت بریج تنظیم میکنم با سیستم راحت میتونم از نت استفاده کنم ..کسی میدونه مشکل از چیه.
مودمت چیه؟ از چه فریموری استفاده میکنید؟

love.1366

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ودافون hg553 الان فریمور ارجینال خودش نصب هست اما فریمور دی لینک هم بهم معرفی کردن بازم مشکل حل نشد.

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
فرصت طلایی
به رسم هر سال نزدیک سال نو تخفیفی برای مودم ها در نظر میگیرم
مودم پلاس ۱۲۸ هزار تومان تا تاریخ ۲۱ اسفند
ارسال فقط با تیپاکس
این تاریخ تمدید نخواهد شد

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
فروش سال 93 به پایان رسید پیشاپیش سال جدید خوبی برایتان ارزو میکنم.
برای فرصت طلایی دیگر تماس نگیرید. 8 نفر برنده این فرصت شدند و مودم را دریافت کردند.
:)

mrtztavakoli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
پخ را چک کنید

سلام
منم دقیقاْ همین مدل و همین مشکل رو ‍‍‍‍‍‍‍‍‍دارم. به مرکز شاتل زنگ زدم گفتن کل کشور !!! با این مودم های vodafon مشکل دارن. خواهش می کنم کسی اگه میدونه راهنمایی کنه

mrtztavakoli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

سلام
منم دقیقاْ همین مدل و همین مشکل رو ‍‍‍‍‍‍‍‍‍دارم. به مرکز شاتل زنگ زدم گفتن کل کشور !!! با این مودم های vodafon مشکل دارن. خواهش می کنم کسی اگه میدونه راهنمایی کنه

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
مودمتان کدام مدل است؟چه فریم ور هایی ریختید؟ اون حرفشان که جوکه از سر باز کنی گفتند.

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
دوستانی که با 553 مشکل دارند لطفا مک آدرس مودمشون را اعلام کنند. همچنین شهر و isp.
میدونم پشت مودم مک را نوشته اما ممکن هست تغییر کرده باشه پس چک کنید که با مک پشت مودم یکی هست یا نه
برای بدست آوردن مک دو تا راه ساده هست
1- مودم را پینگ کنید
ping 192.168.1.1 برا فریمور دیلینک
یا
ping 192.168.0.1 برا فریمور ارجینال
بعد این دستور را وارد کنید
arp /a
توی نتیجه در ستون اینترفیس دنبال ip مودمتون بگیردید (معمولا اولی هست) همون که پینگ کردید و مقدار ستون روبرو physical address را یادداشت کنید.
2- به مودم تلنت کنید (تو وین 7 به بالا باید برید تو control panel > program and features > turn windows features on or off و گزینه telnet client را تیک بزنید و ok کنید تا فعال بشه)
telnet 192.168.0.1
یا
telnet 192.168.1.1
یوزرنیم و پسورد همون یوز و پس مودم هست
admin admin
یا
admin VF-EShg553
تایپ کنید sh و اینتر را بزنید
دستور زیر را وارد کنید
ifconfig
اینترفیس br0 تو مشخصاتش مقدار mac address ذکر شده.

اما بعد کسانی که تا الان فریمور دیلینک نریختند فعلا به هیچ وجه از این فریمور استفاده نکنند.

علت و روش حل مشکل
علت بوجود اومدن این مشکل تا جایی که من فهمیدم اول مک آدرس مشابه توی شبکه هست ( دو یا تعداد بیشتری مودم مک آدرس مثل هم داشته باشند) و یک علت دوم هم داره که هنوز متوجه نشدم و در حال پیگیری هست.
اما موقتا میتونید مک آدرس مودم را عوض کنید بهتر هست فریمور ارجینال باشه و یکبار از پشت مودم را ریست کنید و دوباره کانفیگ کنید.
با روش بالا تلنت کنید و بعد از دستور sh مک آدرس اینترفیس nas مربوط به کانکشن Pppoe را عوض کنید معمولا nas_0_35 هست اما با دستور ifconfig چک کنید ببینید اسمش دقیقا چی هست و همون را تو دستورات وارد کنید.
بعد این دستورات را وارد کنید تا مک را عوض کتید
ifconfig nas_0_35 down
ifconfig nas_0_35 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx
ifconfig nas_0_35 up
بجای xx:xx:xx:xx:xx:xx مک آدرس دلخواهتون را بنویسید بجای x ها میتونید از اعداد ۰ تا 9 و حروف a تا f استفاده کنید.
مثلا
ab:cd:1e:22:30:09
چند لحظه صبر کنید تا مود به اینترنت وصل بشه.
در این روش وقتی مودم خاموش و روشن شد mac به مقدار اولیه برمیگرده.
اگر باز هم وصل نشد یک مک دیگه را امتحان کنید.

این مشکل فقط مربوط به مدل 553 نیست تو نت سرچ کنید میبینید مدلهای دیگه هم این مشکلات را داشتند بعضا گفتند بعد از آپدیت فریمور این مشکل پیش اومده .

Last edited:
بالا