برگزیده های پرشین تولز

از واردکننده: مودم ADSL چند کاره ودافون با قابلیتهای فراوان

hadi.sparvarin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.من 1 سالی میشه 556 دارم.راضی هستم.با همون فریمور 61.الان یادم رفته پسوردو چطور تغیر بدم.لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
سلام.تو فایل اموزشی پست اول هست

fatemeh7630

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من مودم ودافون رو خریداری کردم ب Adsl مخابرات وصلش کردیم ولی از وای فایش نمیشه استفاده کرد فقط از اینترتش توی کامپیوتر میشه استفاده کرد لطفا کمکم کنید . مدل مودمم هم HG553هستش:( راهنمایی کنید

virusman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
سری N+ ( arv7510pw22 )x رو جچوری میشه فریمورش رو آپدیت کرد ؟ فایلش رو از کجا دانلود کنم؟
من اینو 2 سال پیش از آقای آشنا خریدم مشکلی نداره فقط وقتی اینترنتم قطع میشه مودم ری استارت میشه که باعث میشه همه دستگاه ها از شبکه قطع بشن.
چکارش میشه کرد؟

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
سلام من مودم ودافون رو خریداری کردم ب Adsl مخابرات وصلش کردیم ولی از وای فایش نمیشه استفاده کرد فقط از اینترتش توی کامپیوتر میشه استفاده کرد لطفا کمکم کنید . مدل مودمم هم HG553هستش:( راهنمایی کنید

وای فای مودم تو موبایل یا لپ تاپ شناسایی میشه؟

سلام
سری N+ ( arv7510pw22 )x رو جچوری میشه فریمورش رو آپدیت کرد ؟ فایلش رو از کجا دانلود کنم؟
من اینو 2 سال پیش از آقای آشنا خریدم مشکلی نداره فقط وقتی اینترنتم قطع میشه مودم ری استارت میشه که باعث میشه همه دستگاه ها از شبکه قطع بشن.
چکارش میشه کرد؟

فکر نکنم مودم مشکل داشته باشه اگر وسیله دیگه ای هم به خط وصل هست قطعشون کنید ببینید تفاوتی میکنه یا نه
تو تنظیمات مودم ببینید گزینه واچ داگ داره ؟ فعاله یا نه؟ من فریمور ارجینال ندارم که ببینم.

virusman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
فکر نکنم مودم مشکل داشته باشه اگر وسیله دیگه ای هم به خط وصل هست قطعشون کنید ببینید تفاوتی میکنه یا نه
تو تنظیمات مودم ببینید گزینه واچ داگ داره ؟ فعاله یا نه؟ من فریمور ارجینال ندارم که ببینم.

این مورد شاید روزی دوبار اتفاق بیافته، چون تلفن وصل هست به خط نمیشه اینجوری تست کرد، من مشکلی با قطعی اینترنت ندارم، مشکلم اینه که چرا مودم reboot می کنه
گزینه Watch dog نداره داخل مودم.

fatemeh7630

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله شناسایی میشه متصل هم میشه ولی نتش کار نمیکنه ینی حتی صفحه ی اینترنتی رو هم باز نمیکنه

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
این مورد شاید روزی دوبار اتفاق بیافته، چون تلفن وصل هست به خط نمیشه اینجوری تست کرد، من مشکلی با قطعی اینترنت ندارم، مشکلم اینه که چرا مودم reboot می کنه
گزینه Watch dog نداره داخل مودم.

اگر براتون مقدور هست مودم را جای دیگه هم تست کنید
اگر باز هم ریست کرد دو تا علت ممکنه داشته باشه یا سخت افزاری هست که باید بدید براتون تعمیر کنند (که بعید میدونم سخت افزاری باشه وگرنه تعداد دفعاتش خیلی بیشتر بود) یا نرم افزاری که باید باز کنید wrt بریزید فریمور ارجینال بالاترش در دسترس عموم نیست.
اگر درست کار کرد اتصال آداپتور به برق - پریز برق یا وسایل جانبی متصل به خط تلفن و اتصلاتات سیم تلفننتون را باید چک کنید.
یه مورد شبیه به شما را داشتم سه راه برقش مشکل داشت البته اون روزی 10 بار بیشتر ریست میکرد.

بله شناسایی میشه متصل هم میشه ولی نتش کار نمیکنه ینی حتی صفحه ی اینترنتی رو هم باز نمیکنه
یبار مودم را از دکمه ریست پشت به تنظیم کارخونه برگردونید و از اول کانفیگ کنید.
اگر فریمورش آپدیت نیست به 43 آپدیت کنید

fatemeh7630

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چه جوری به تنظیمات کارخانه برگردونمش؟؟چ جوری اپدیتش کنم لینکشو برام بذارین ممنون میشم
اگر براتون مقدور هست مودم را جای دیگه هم تست کنید
اگر باز هم ریست کرد دو تا علت ممکنه داشته باشه یا سخت افزاری هست که باید بدید براتون تعمیر کنند (که بعید میدونم سخت افزاری باشه وگرنه تعداد دفعاتش خیلی بیشتر بود) یا نرم افزاری که باید باز کنید wrt بریزید فریمور ارجینال بالاترش در دسترس عموم نیست.
اگر درست کار کرد اتصال آداپتور به برق - پریز برق یا وسایل جانبی متصل به خط تلفن و اتصلاتات سیم تلفننتون را باید چک کنید.
یه مورد شبیه به شما را داشتم سه راه برقش مشکل داشت البته اون روزی 10 بار بیشتر ریست میکرد.

یبار مودم را از دکمه ریست پشت به تنظیم کارخونه برگردونید و از اول کانفیگ کنید.
اگر فریمورش آپدیت نیست به 43 آپدیت کنید
چه جوری به تنظیمات کارخانه برگردونمش؟؟ و چطور میتونم اپدیتش کنم لینکشو بذارین ممنون میشم

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
همین دوصفحه آخر تاپیک را ببینید آموزشی را که گذاشتم دریافت کنید و شما قسمت اولش که آپدیت از بوتلودر هست را انجام بدید لینک فریمو هم داخلش هست

fatemeh7630

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امکانش هست از طرف خودتون کارشناس بفرستین واسه تنظیمش؟؟

Aeonxul

Registered User
لایک‌ها
57
سلام، من یدونه hg556a یا همون n+ دارم اما تو صفحه status معلوم نیست فریمشورش چه ورژنی هست دقیقا، این اطلاعات رو نوشته:
INFORMATION
Numbers of DHCP Clients: 1
Runtime Code Version: 00.03.34.00 (15.06.2011-19:53:17)
Boot Code Version: v2.00.04
ADSL Modem Code Version: 2.4.4.10.0.1A
LAN MAC Address: 7C-4F-B5-D2-AC-BF
Wireless MAC Address: 7C-4F-B5-D2-AC-BF
WAN MAC Address: 7C-4F-B5-D2-AC-C0
Hardware Version: 01
Serial Num: R128044223
الان مشکلم اینه که همینطوری سایت باز نمی کنه، مثلا آدرس گوگل رو که میزنم توی کروم میگه it's not safe و پیغام امنیتی میده و سایت های دیگه هم که می زنم میره به صفحه کانفیگ مودم،
خواستم ببینم من الان می تونم فریمور 61 رو از دراپ باکس دانلود کنم و آپدیت کنم؟ مشکل حل میشه اینطوری؟ و بعدش هم اگر خواستم 83 رو بزنم؟ با تشکر.

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
سلام، من یدونه hg556a یا همون n+ دارم اما تو صفحه status معلوم نیست فریمشورش چه ورژنی هست دقیقا، این اطلاعات رو نوشته:
INFORMATION
الان مشکلم اینه که همینطوری سایت باز نمی کنه، مثلا آدرس گوگل رو که میزنم توی کروم میگه it's not safe و پیغام امنیتی میده و سایت های دیگه هم که می زنم میره به صفحه کانفیگ مودم،
خواستم ببینم من الان می تونم فریمور 61 رو از دراپ باکس دانلود کنم و آپدیت کنم؟ مشکل حل میشه اینطوری؟ و بعدش هم اگر خواستم 83 رو بزنم؟ با تشکر.

فریمور برای این مدل نیست توی نت.
مرورگر کروم را آپدیت کنید و مودم را یکبار ریست کارخونه کنید و از اول کانفیگ کنید.

Aeonxul

Registered User
لایک‌ها
57
فریمور برای این مدل نیست توی نت.
مرورگر کروم را آپدیت کنید و مودم را یکبار ریست کارخونه کنید و از اول کانفیگ کنید.
خب این مگه از همون مدل های اسپانیایی سرری n+ نیست؟ یعنی نمی تونم فریمور 61 رو روش بزنم؟ کروم به روز هست، اما فقط بحث این مرورگر نیست کلا سایت باز نمی کنه دیگه، باشه ریست فکتوری میکنم. ممنون عزیز.

pedram_ashena

Registered User
لایک‌ها
111
خب این مگه از همون مدل های اسپانیایی سرری n+ نیست؟ یعنی نمی تونم فریمور 61 رو روش بزنم؟ کروم به روز هست، اما فقط بحث این مرورگر نیست کلا سایت باز نمی کنه دیگه، باشه ریست فکتوری میکنم. ممنون عزیز.
سلام/ شما مودمتان پلاس نیست. چون ذکر کردید 556. سری n است.میتوانید به 61 آپدیت کنید. فقط قبل و بعد اپدیت یکبار ریست سوزنی کنید.طبق اموزشها اپدیت کنید مشکلتان حل میشود.
=============================
ببخشید دیر پاسخ میدهم.درگیر کارهای گمرکی هستم.ممنون از دوست فرهیخته ام آقا مصطفی عزیز

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
INFORMATION
سلام جناب آشنا
این اطلاعاتی که دوستمون از داخل صفحه تنظیمات اینجا گذاشتند مربوط به مدل arv7510 یا همون n+ هستش

Aeonxul

Registered User
لایک‌ها
57
@pedram_ashena
@mostafa a
تشکر از رسدگی شما دو بزرگوار. بله خودم صفحات قبلی تاپیک رو خوندم و متوجه شدم که این مدل پلاس مگر فقط فریمورو openwrt روش زد که دنگ و فنگ داره، حالا سوالم این هست که اگر این فریمور رو بزنم قابلیت تنظیم و تغییر snr بهش اضافه میشه یا این قابلیت فقط برای سری n هست؟

mostafa a

Registered User
لایک‌ها
183
@pedram_ashena
@mostafa a
تشکر از رسدگی شما دو بزرگوار. بله خودم صفحات قبلی تاپیک رو خوندم و متوجه شدم که این مدل پلاس مگر فقط فریمورو openwrt روش زد که دنگ و فنگ داره، حالا سوالم این هست که اگر این فریمور رو بزنم قابلیت تنظیم و تغییر snr بهش اضافه میشه یا این قابلیت فقط برای سری n هست؟

قابلیت تغییر snr تا جایی که من اطلاع دارم فقط برای مودمهایی که چیپ برادکام دارند عملی هست.
البته این تغییر snr روی مودم همیشه هم معجزه نمیکنه
شما اگر فاصله تون تا مرکز مخابرات زیاد هست بهتره از مدل n که چیپ برادکام داره استفاده کنید چون برادکام توی فواصل طولانی بهتر جواب میده.
اگر مسافتتون کوتاه هست اما باز هم مشکل snr دارید بعد از چک کردن مسیر و اتصالات داخل خونه و جعبه تقسیم داخل کوچه (زنگ بزنید بگید خطتون قطعی و نویز داره خودشون میان سرویس میکنن نگید اینترنت نمیان :D ) با شرکتی که ازش اینترنت گرفتید تماس بگیرید و بگید خط را به اندازه پهنای باند یا کمتر از مقدار فعلی براتون تنظیم کنند مثلا اگر خط 4 مگ دارید و استریم 10 مگ میگیرید بگید رو 5 براتون ست کنند.

بالا