برگزیده های پرشین تولز

اسم نوزاد دختر پيشنهاد بديد

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
خب این نظر شماست ، اما به نظر من چندان فرقی نداره وقتی یک کودک بزرگ میشه و بارها از لغت های عربی استفاده می کنه، اسمش فارسی باشه یاعربی، به هرحال این فارسی که همه مدعیش هستن خیلی وقته از دست رفته...

من تا جایی که میتونم ازکلمه های عربی فرار می کنم، اما مگه من چند نفرم؟!
اونی که تو ثبت احوال شناسنامه میده هم باید عوض بشه که نمیشه!

در هر صورت موضوع خیلی جای بحث داره و اینجا جاش نیست...

از صاحب تاپیک عذر میخوام بابت آف تاپیک

خب میتونم با کمک همدیگه درستش کنیم و دوباره همشونو پارسی کنیم

خیلی طول میکشه ولی بلاخره روزی به سرانجام میرسه

ببخشيد اگه وقتتون رو گرفتم خانم مدير! (بعضي وقتها دلم براي همون Sara_Aster كاربر فعال فرهنگ و هنر خيلي تنگ ميشه! )

مینا بلاخره ما نفهمیدیم اسمت چیه

سارا کجا مینا کجا بلا کجا :دی

دفه بعد اسمتو بذار زینب Zeynab_aster
03236IMMgrin.gif

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
هليا با هانيا جور در مياد

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
خب میتونم با کمک همدیگه درستش کنیم و دوباره همشونو پارسی کنیم

خیلی طول میکشه ولی بلاخره روزی به سرانجام میرسه

مینا بلاخره ما نفهمیدیم اسمت چیه

سارا کجا مینا کجا بلا کجا :دی

دفه بعد اسمتو بذار زینب Zeynab_aster
03236IMMgrin.gif
دقیقا همونطوری که بقیه چیزای دیگه رو درست کردیم...

منو ببخشید ولی این روزا زیاد نیمه ی خالی رو میبینم...

پ.ن: اسمم میناست، اول اسم کاربریم سارا بود، گذاشتم مینا سخت شد، گذاشتم بلا راحت تر باشه :دی

نه دیگه خسته شدم، همین می مونه :دی
سلام

خب بله اين نظر منه اما مي دونم و مطمئنم تنها كسي نيستم كه چنين نظري دارم.خوشختانه اين روزها همه داريم مي بينيم و مي شنويم كه اكثرا با دقت بيشتري نسبت به گذشته درباره مفهم و شيوه بيان نام فرزندانشون تصميم مي گيرند. نه واقعا در گذشته كجا اين همه نامهاي ايراني زيبا مي شنيديم؟! واقعا جاي اميدواري داره وقتي ادم مي بينه پدري چقدر خوشحاله كه اسم دخترش رو گذاشته پارميس كه همون اسم تك دختر برديا پسر كوروش بزرگ هم هست! :happy: (زماني مردم چقدر از تاريخ كم مي دونستند؟! )

البته من اسمهاي پيشنهاديم رو در يكي دو پست در صفحات گذشته گفتم و همه هم مثل هما هوروش هورشيد، هيلا و ... پارسي بودند. در ضمن كودكان اين دوره مثل كودكان ديروز نيستند! خيلي بيشتر از زمان ما به اسمهاشون اهميت ميدن !

خب اون از اسمهاي پيشنهادي اين هم درباره اهميت نوع انتخاب. پس نميشه گفت موضوع بحث خارج از بحث تاپيكه.
ببینید دوست عزیز، منم دیدم اطرافیانم خیلی میرن سراغ اسم های اصیل ایرانی، مثلا یکی از آشناها دو سه سال پیش اسم دخترش رو گذاشت رایا، که می گفت مال همون گذشتست و کاملا ایرانی... اما درد ما اینه که اینم یه جور مده! الان مد شده همه میخوان اسم های اصیل انتخاب کنن، هر چی اصیل تر (ناشنیده تر) باشه کلاسش براشون بیشتره... اما همین آدم ها فکر می کنی چندبار مثلا «کوروش کبیر» رو خوندن؟!
من نمی گم این حرکت فایده نداره اما این فرعیات هست...

چیزایی که گفتم هم فقط نظر شخصیم و برداشتم از اطرافه، شاید کاملا اشتباه باشه نمی دونم...

بحث ریشه ی کلمات و دخالت زبان عربی تو زبان ما یکم بی ربط به این تاپیک میشه، هر چند که مشترکاتی دارن اما اینجا این دوستمون فعلا فقط دنبال اسم می گرده... میترسم انقدر بحث کنیم که اسم بچه رو بذارن و تموم بشه بره :دی
ببخشيد اگه وقتتون رو گرفتم خانم مدير! (بعضي وقتها دلم براي همون Sara_Aster كاربر فعال فرهنگ و هنر خيلي تنگ ميشه! )

بگذريم كه دنيا محل گذرست....
من زیاد متوجه منظورت نشدم، اگه منظورت اینه که گفتم اینجا جاش نیست که خب توضیح دادم چرا، اگه دوست داری این بحث رو می تونی براش تاپیک بزنی و اونجا درست بحث کنیم... بالاخره یکی قانع میشه...

منم دلم برای همون عنوان «کاربر فعال فرهنگ و هنر» تنگ شده... ایشالا همین روزا با آزاد خداحافظی می کنم که فرصتی پیدا کنم برای چیزایی که ازشون دور شدم...

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
دقیقا همونطوری که بقیه چیزای دیگه رو درست کردیم...

منو ببخشید ولی این روزا زیاد نیمه ی خالی رو میبینم...

پ.ن: اسمم میناست، اول اسم کاربریم سارا بود، گذاشتم مینا سخت شد، گذاشتم بلا راحت تر باشه :دی

نه دیگه خسته شدم، همین می مونه :دی

ببینید دوست عزیز، منم دیدم اطرافیانم خیلی میرن سراغ اسم های اصیل ایرانی، مثلا یکی از آشناها دو سه سال پیش اسم دخترش رو گذاشت رایا، که می گفت مال همون گذشتست و کاملا ایرانی... اما درد ما اینه که اینم یه جور مده! الان مد شده همه میخوان اسم های اصیل انتخاب کنن، هر چی اصیل تر (ناشنیده تر) باشه کلاسش براشون بیشتره... اما همین آدم ها فکر می کنی چندبار مثلا «کوروش کبیر» رو خوندن؟!
من نمی گم این حرکت فایده نداره اما این فرعیات هست...

چیزایی که گفتم هم فقط نظر شخصیم و برداشتم از اطرافه، شاید کاملا اشتباه باشه نمی دونم...

بحث ریشه ی کلمات و دخالت زبان عربی تو زبان ما یکم بی ربط به این تاپیک میشه، هر چند که مشترکاتی دارن اما اینجا این دوستمون فعلا فقط دنبال اسم می گرده... میترسم انقدر بحث کنیم که اسم بچه رو بذارن و تموم بشه بره :دی

من زیاد متوجه منظورت نشدم، اگه منظورت اینه که گفتم اینجا جاش نیست که خب توضیح دادم چرا، اگه دوست داری این بحث رو می تونی براش تاپیک بزنی و اونجا درست بحث کنیم... بالاخره یکی قانع میشه...

منم دلم برای همون عنوان «کاربر فعال فرهنگ و هنر» تنگ شده... ایشالا همین روزا با آزاد خداحافظی می کنم که فرصتی پیدا کنم برای چیزایی که ازشون دور شدم...

ممنون به خاطر توضيحاتتون. قبول دارم كه مساله به اين راحتيها نيست اما خب شايد بد نباشه در همين فرعياتمون هم يه تلاشي بكنيم. كاملا موافقم كه خيلي از اينهايي كه ادعاشون ميشه و دنبال چنان اسمهايي هستند واقعا شناخت چنداني از تاريخ و اين حرفها ندارند ولي خب اگه در اين بين اين اسمها باعث بشه يكي دو نفر هم كنجكاو بشن برن دنبال معنا و مفهوم اسمها خودش خيلي بهتر از هيچه!

در ضمن من اصلا قصد جسارت نداشتم ها..فقط احساس كردم قديمها پرشور و نشاطتر بوديد شما همين! :rolleyes::happy: البته وقتي فكرش رو مي كنم مي بينم كي ديگه اين روزها حال و حوصله داره؟ :eek: يك وقت فكر نكنيد من خداي نكرده منظور بدي داشتم ها! نه اصلا! :blush::blush::blush: شما كه مديريتتون خيلي خوب بوده اينجا! :happy: دلم گرفت وقتي گفتيد" ایشالا همین روزا با آزاد خداحافظی می کنم .." :(

خواهش مي كنم شما ديگه از اينجا نريد! :blush::blush::blush:

در ضمن براي اينكه درباره خود تاپيك هم يه چيزي گفته باشيم اين آغاز كننده تاپيك چرا ديگه پيداش نيست؟!!! هيچ نوع اظهار نظري هم ايشون درباره نامهاي پيشنهادي ننموده اند تا كنون! :rolleyes: نكنه بچه دنيا اومده معلوم شده سونوگرافي اشتباه بوده و ايشون پسرند! :lol: بريم جلو جلو چند تا اسم پسر هم پيدا كنيم كه با هليا جور دربياد! :D

Azitaaaa

Registered User
لایک‌ها
1
منم یه زمانی خیلی دوست داشتم کل کلمه های زبان فارسی ریشه فارسی داشته باشن و عرب زدایی کنم
یادمه چند سال پیش یه دفتر درست کرده بودم و کلمه های عربی رایج در فارسی رو معادل فارسیشو پیدا می کردم و توش می نوشتم
یه چند صد تایی شده بود :D

ولی باید قبول کنیم که زبان فارسی با عربی عجین شده و قرنهاست که این کلمات عربی هم جزوی از زبان فارسیه
ولی برای کلماتی که معادل فارسی درست حسابیش وجود داره دیگه نباید از عربیش استفاده کرد

در راستای تاپیک یه اسمی هم بگیم
هایده خوبه؟ :دی

منم همینطور... امتحانات نهایی دبیرستان رو همه رو به فارسی سره دادم :rolleyes: نمره ادبیاتم که عالی شد فکر کنم خیلی خوشش اومده بود، در عوض دینی م رو کم داد به مزاقش خوش نیومد :lol:

در راستای تاپیک: اسم اونیکی رو که یونانی گذاشت این رو حداقل ایرانی بذاره

سمیرا هم میخوره به هلیا نه؟

مخلصین

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام علیکم برادر یا خواهر فضول گرامی
ان شالله که حالتان خوب باشد
پیشنهاد من این است که نام مبارک زینب سکینه یا رقیه بر روی او بگذارید
باشد که با این پیشنهاد ذخیره اخرت خود را فزونی دهید و در بارگاه الهی اجری عظیم نصیب شما گردد
التمای دعا

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
ممنون به خاطر توضيحاتتون. قبول دارم كه مساله به اين راحتيها نيست اما خب شايد بد نباشه در همين فرعياتمون هم يه تلاشي بكنيم. كاملا موافقم كه خيلي از اينهايي كه ادعاشون ميشه و دنبال چنان اسمهايي هستند واقعا شناخت چنداني از تاريخ و اين حرفها ندارند ولي خب اگه در اين بين اين اسمها باعث بشه يكي دو نفر هم كنجكاو بشن برن دنبال معنا و مفهوم اسمها خودش خيلي بهتر از هيچه!

در ضمن من اصلا قصد جسارت نداشتم ها..فقط احساس كردم قديمها پرشور و نشاطتر بوديد شما همين! :rolleyes::happy: البته وقتي فكرش رو مي كنم مي بينم كي ديگه اين روزها حال و حوصله داره؟ :eek: يك وقت فكر نكنيد من خداي نكرده منظور بدي داشتم ها! نه اصلا! :blush::blush::blush: شما كه مديريتتون خيلي خوب بوده اينجا! :happy: دلم گرفت وقتي گفتيد" ایشالا همین روزا با آزاد خداحافظی می کنم .." :(

خواهش مي كنم شما ديگه از اينجا نريد! :blush::blush::blush:

در ضمن براي اينكه درباره خود تاپيك هم يه چيزي گفته باشيم اين آغاز كننده تاپيك چرا ديگه پيداش نيست؟!!! هيچ نوع اظهار نظري هم ايشون درباره نامهاي پيشنهادي ننموده اند تا كنون! :rolleyes: نكنه بچه دنيا اومده معلوم شده سونوگرافي اشتباه بوده و ايشون پسرند! :lol: بريم جلو جلو چند تا اسم پسر هم پيدا كنيم كه با هليا جور دربياد! :D
بله حرف شما هم درسته... بالاخره باید از یه جایی اصلاحات رو شروع کرد...

آره درست میگی، اون موقع راحتتر بودم تا الان...
square.gif

تا چی پیش بیاد
wink.gif

---

راست میگه، استارتر کجاست پست؟! بچه چی شد؟! هانیه هم خوبه...

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
تا اسم این بچه رو نذارم خیالم راحت نمیشه :دی

یکی دو روز پیش اسم هلمینا رو شنیدم ! شاید خوشتون بیاد... :دی

معنی و اینکه دقیقا از کجا اومده رو نمیدونم اما اتفاقی شنیدم...

Last edited:

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
تا اسم این بچه رو نذارم خیالم راحت نمیشه :دی

یکی دو روز پیش اسم هلمینا رو شنیدم ! شاید خوشتون بیاد... :دی

معنی و اینکه دقیقا از کجا اومده رو نمیدونم اما اتفاقی شنیدم...

من هم همينطور! :D

مگه ميشه كسي از اين اسم به اين قشنگي خوشش نياد؟! :rolleyes: تازه تو خونه مي تونن هلمينيتا هم صداش كنن لوسش كنن! :happy: از اون مهمتر شبيه اسم زيباي حلما هم كه هست! :)

معنيش هم اصلا مهم نيست مهم اينه كه قشنگه! :) بچه هم نيستش كه اظهار نظر بكنه تازه اگه باشدش هم نمي تونه اظهار نظر بكنه اصلا به اون چه مربوطه؟!!! :lol: كي اسمش رو خودش انتخاب كرده كه اون انتخاب بكنه؟! :lol:

پ ن. ميگم اين خانم يا آقاي "فضول" در گذشته هم فعاليتهاشون اينطوري بوده؟! چكيدني بايد! :hmm:

amin-shekoohi

Registered User
لایک‌ها
1
بهترین اسم به نظر من ساینا ست
که هم از نظر محتوا واقعا معنای جالبی داره
هم 100%ایرانیه وهم با هیلدا جور در میاد

Need to fight

Registered User
لایک‌ها
50
من اسم پوژا و پوژان رو خیلی دوست دارم اسم شهرزدا هم خیلی دوست دارم:D

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
بچه ها از همتون ممنون
من خودم كيانا رو پيشنهاد دادام چطوره؟

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
بچه ها از همتون ممنون
من خودم كيانا رو پيشنهاد دادام چطوره؟

سلام

به به چه عجب شما رو دوباره اينجا ديديم! :rolleyes:

كيانا اسم خيلي قشنگيه! خودم هم خيلي اين اسم رو دوست دارم. يكي از آشناهامون هم اسم يكي از

دخترهاش رو كيانا گذاشته. اسم خواهر اين كيانا رو هم كتايون گذاشتند.

به احتمال زياد با پيشنهاد شما موافقت بكنند. :happy:

در ضمن، بعد از اينكه اسم نهايي مشخص شد فراموش نكنيد در اين تاپيك هم اعلامش كنيد ها! :rolleyes:

hastia

Registered User
لایک‌ها
11
اسم اولي هلياست

اسم دومي و بذاريد هستيا ...

خيلي اسم قشنگيه ...

به اسم اولي هم مياد ... هستيا در اصل الهه آتش ه به يوناني مي شه وستا vesta خيلي خوشگله ...

نظر منه ديگه ... اگه دخمل دار بشم اسم دخمل خودم هستيا ست .:happy:

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
اسم اولي هلياست

اسم دومي و بذاريد هستيا ...

خيلي اسم قشنگيه ...

به اسم اولي هم مياد ... هستيا در اصل الهه آتش ه به يوناني مي شه وستا vesta خيلي خوشگله ...

نظر منه ديگه ... اگه دخمل دار بشم اسم دخمل خودم هستيا ست .:happy:

اسم خودت هستیا دخترتم هستیا؟
rl253dlxwg1fa1mtcttw%5B1%5D.gif

حداقل اسم دخترتو بزار نیستیا!
y09xdl7k5d3grrrqrlfa%5B1%5D.gif

بالا