• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اسپلیتر رو کیفیت ای دی اس ال چقدر تاثیر داره؟

undocumented

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
تازگیها ADSL راه انداختم و یه سری مسایل برام اتفاق افتاده و برام سوالهایی رو پیش آورده
وقتی خط تلفن رو مستقیم و بیواسطه وصل میکنم با کمترین دردسری کار میکنه
وقتی تلفن روی همون خط میارم میزان قطع و وصل شدن اونقدر زیاد میشه که کلافه کننده میشه

حالا میخاستم ببینم یه اسپیلیتر تا چه حد میتونه تو کیفیت این ADSL موثر باشه و قطع نشم؟
در ضمن کدوم مارک اسپیلیتر بهتره؟

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شما قطعاً به اسپلیتر نیاز دارید و تاثیرش هم آنقدر هست که فرقی بین اتصال مستقیم و اتصال همراه تلفن احساس نکنید. اگرچه مودم های خوب باید خودشون بتوانند فرکانس های مزاحم تلفن رو حذف کنند و این قطع و وصلی های زیاد می تواند نشان دهندۀ کیفیت پایین مودم تون هم باشد.

Mr.Pooya

Registered User
لایک‌ها
5
مودم LINKSYS WAG120N هم این قابلیت که فرکانس های مزاحم را حذف کند داره ؟؟

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
مودم قابلیت جداسازی کانال رو نداره و حتما باید از اسپلیتر استفاده کنید نقش اسپلیتر در جداکردن کانال صدا از کانال دیتا هست .

اگر خط شما پایدار نیست در اتصال و با تماس و استفاده از گوشی تلفن قطع و وصل میشه مشکل نویز خط است و باید نویز خط را بر طرف کنید بهترین راه کشیدن سیم از ترمینال ورودی کابل مخابرات است.

Cold398

Registered User
لایک‌ها
6
قطع و وصلی ها بخاطر نویز خط ADSl هستش که اسپلیتر اینا رو کاهش میده .

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مودم LINKSYS WAG120N هم این قابلیت که فرکانس های مزاحم را حذف کند داره ؟؟
دیشب خواستم خط رو بدون اسپلیتر تست کنم، چون سیم کشی منزل رو برای ADSL عوض کردیم و همۀ اتصالات RJ-11 شدند، تبدیل و اتصالات زیاد می خواست که الآن توی خونه نداشتیم.

شما خودتون امتحان کردید؟

پ.ن: اصولاً بدلیل جدا سازی فرکانس های صوتی و دیتا، استفاده از اسپلیتر برای همۀ خطوط ADSL توصیه می شود. منتها من فکر می کنم که خود مودم هم باید تا حدودی چنین قابلیتی داشته باشد. در اولین فرصت با مودم و خط خودم تست می کنم و نتیجه رو اینجا می گویم.

Mr.Pooya

Registered User
لایک‌ها
5
دیشب خواستم خط رو بدون اسپلیتر تست کنم، چون سیم کشی منزل رو برای ADSL عوض کردیم و همۀ اتصالات RJ-11 شدند، تبدیل و اتصالات زیاد می خواست که الآن توی خونه نداشتیم.

شما خودتون امتحان کردید؟

پ.ن: اصولاً بدلیل جدا سازی فرکانس های صوتی و دیتا، استفاده از اسپلیتر برای همۀ خطوط ADSL توصیه می شود. منتها من فکر می کنم که خود مودم هم باید تا حدودی چنین قابلیتی داشته باشد. در اولین فرصت با مودم و خط خودم تست می کنم و نتیجه رو اینجا می گویم.

من خودم بعد از حرف شما امتحان کردم وقتی یک تلفن را میزنم نویز نداره (بدون اسپلیتر) ولی وقتی دو تا تلفن (بیسیم و باسیم ) حتی با اسپلیتر هم نویز داره !!!!!!

hamidalikhani

Registered User
لایک‌ها
7
دوستان من ای دی اس ال دارم مودمم از خوده مخابرات گرفتم ولی وقتی حتی با اسپلیتر وصل میشم به اینترنت یه نویز شدید رو خط تلفنمون میفته همه اتصالاتم چک کردم اسپلیتم عوض کردم ولی فرقی نکرده!!حتی تلفنم عوض کردم ولی بازم همون مشکل هست ...

نمی دونین دلیلش از چیه؟:(

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان من ای دی اس ال دارم مودمم از خوده مخابرات گرفتم ولی وقتی حتی با اسپلیتر وصل میشم به اینترنت یه نویز شدید رو خط تلفنمون میفته همه اتصالاتم چک کردم اسپلیتم عوض کردم ولی فرقی نکرده!!حتی تلفنم عوض کردم ولی بازم همون مشکل هست ...

نمی دونین دلیلش از چیه؟:(

دقیق طبق این رفتی ماله 6 صفحه اولش

http://www.tct.ir//tctftp/doc/adsl.doc

قبل رانژه شدن نویز نداشتی؟ از کنار سیم برق رد نشده؟

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام، من فکر می کنم سوء تفاهمی پیش اومده. کار اسپلیتر این است که نگذارد فرکانس های صوتی مکالمۀ شما با گوشی تلفن معمولی، به مودم برسد. منظور من از جدا سازی فرکانس ها توسط مودم این بود که اگر اسپلیتر را بردارید، مودم هم باید بتواند نویز خط را برای خودش حذف کند و هم اینکه مثلاً اگر تلفن زنگ زد و شما شروع به صحبت کردید، مودم disconnect نشود و سرعت دانلود کم نشود. این چیزی بود که می خواستم تست کنم و متاسفانه هنوز هم نمی توانم.

من خودم بعد از حرف شما امتحان کردم وقتی یک تلفن را میزنم نویز نداره (بدون اسپلیتر) ولی وقتی دو تا تلفن (بیسیم و باسیم ) حتی با اسپلیتر هم نویز داره !!!!!!
من درست متوجه منظورتون نشدم. مودم ADSL تون نویز دریافت می کند؟ (یعنی disconnect و ...) یا اینکه روی گوشی تلفن نویز دارید؟ اگر روی گوشی تلفن نویز دارید که این طبیعی است! چون اگر هم مودم بتواند فرکانس گوشی تلفن را برای خودش حذف کند، گوشی تلفن که فرکانس های دیتای مودم را دریافت می کند. :happy:

ولی اینکه چرا یک تلفن نویز ندارد ولی دو تا باهم نویز دارند، احتمال دارد به این دلیل باشد که روی خود تلفن (حدس من بیشتر تلفن بی سیم است) یک ف**تر حذف نویز وجود دارد و این باعث می شود که گوشی بتواند فرکانس دیتای ADSL را برای خودش حذف کند. اگر گوشی شما (مثل گوشی که خودم دارم) این قابلیت را داشته باشد:

1) اگر مودم ADSL شما هم هنگام زنگ خوردن تلفن یا مکالمه دچار افت سرعت نشود، شما عملاً برای تلفن بی سیم تون به اسپلیتر نیازی ندارید.
2) اگر خط سیم کشی مخابرات نویز داشته باشد ولی این نویز به سطح مشخصی نرسد، شما در حالت عادی متوجه این نویز نمی شوید.

papal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
تازگیها ADSL راه انداختم و یه سری مسایل برام اتفاق افتاده و برام سوالهایی رو پیش آورده
وقتی خط تلفن رو مستقیم و بیواسطه وصل میکنم با کمترین دردسری کار میکنه
وقتی تلفن روی همون خط میارم میزان قطع و وصل شدن اونقدر زیاد میشه که کلافه کننده میشه

حالا میخاستم ببینم یه اسپیلیتر تا چه حد میتونه تو کیفیت این ADSL موثر باشه و قطع نشم؟
در ضمن کدوم مارک اسپیلیتر بهتره؟

دوستان من هم همین مشکل رو داشتم ...و هر وقت تلفن زنگ می زد disconnect می شدم و باید بیشتر وقت ها reset می کردم ...خوب همه می گن علاجش splitter گذاشتن ن ن ولی خیلی با وجود splitter بازهم مشکل رو دارن ...خوب دلیلش به هر دو طرف بر می گرده که توضیح نمی دن splittrt چطور باید توی مسیر فرار گیرد ...به عنوان یک قانون شما به تعداد پریز هایی که بهشون دستگاه تلفن وصله ( مثل حال ..پذیرایی ...توالت ...حموم ...اتلق خواب ها :blink: ) باید splitter بخرید و درست وصل کنید من یک طرح شماتیک براتون کشیدم که تو شماره 1 طرز غلط و مشکل دار نشون داده شده و شماره 2 نحوه درست رو نشون میده .....................تازه بایک تیر دو نشون می زنید چون کیفیت خط تون 3 برابر می شه .......................( من نابغه ام :rolleyes: )ADSL disconnection.jpg

بالا