برگزیده های پرشین تولز

اسکریپت استخراج اطلاعات پویا از سایت

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
سلام دوستان,

یه سایتی هست که من میخوام براش اپلیکیشن آندروید درست کنم.

این آدرس سایت هست:

http://sahba.pnu.ac.ir/sahba/

سایت دانشگاه هست که اینجا میتونی ببینی کلاس کی و کجا تشکیل میشه.

چون به دیتابیس دسترسی ندارم که از web service ها کنم, میخوام بدونم آیا راهی هست که بشه اطلاعات رو از این سایت گرفت؟

مثلا اینطوری شاید بشه:

یه اسکریپتی نوشته بشه که به عنوان واسطه بین اپلیکیشن آندروید و سایت سهبا عمل کنه.

اپلیکیشن آندروید درخواست رو به صورت JSON میفرسته به اسکریپت و اسکرپیت هم به نحوی وصل بشه به سایت سهبا و اطلاعات رو بگیره و به صورت JSON به اپلیکیشن آندروید برگشت بده.

آیا ممکنه؟ هزینه این اسکریپت چقدر میشه؟

راستی اگر در مورد خود سایت سهبا هم اطلاعات بدید ممنون میشم. آیا سرورش ویندوزی هست یا لینوکسی (فکر کنم ویندوزی باشه)؟ آیا PHP هست یا asp؟

behzadnoor

Registered User
لایک‌ها
287
بله این امکان وجود داره . میتونم این اسکریپت رو براتون اماده کنم ولی ایا جاوا و اندروید کلاسی برای خواندن وب پیج ها نداره؟ البته من اندروید کار نکردم ولی به نظرم بتونید مستقیما اطلاعات رو دریافت کنید .

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
سلام.
این سامانه که PHP هست. خوب هم برنامه نویسی شده به نظرم. می شه براش یه واسط طراحی کرد. البته بدون واسط هم می شه...

1 Saeed

Registered User
لایک‌ها
157
اگر واسط نوشته بشه خیلی بهتره...
اصولا اپلیکیشن اندروید باید سبک تر و سریع تر از وبسایت عمل کنه. (درخواست دیتای کمتر = سرعت بیشتر)
ضمن اینکه اگر واسط وجود داشته باشه شما میتونید با ترکیب اطلاعاتی که از درخواست ها دریافت میکنید view های جدید بسازید.
من خودم یکی از آرزوهام اینه که واسه سایت دانشگاه مون یکی بیاد یه واسط بنویسه، ولی کو آدمه دست به خیر؟! :)

بالا