برگزیده های پرشین تولز

اموزش رانندگی حرفه ای توسط حامد سام

.......

• ...

Votes: 21 84.0%
  • ...

Votes: 8 32.0%

• Total voters
    25

solo8

Registered User
لایک‌ها
56
سلام

در پراید هنگامی که در دنده 3 هستم و با گرفتن ترمز سرعت به زیر 20 کیلومتر میرسه

موقعی که دنده رو به 2 تغییر میدم ماشین ریپ میزنه و علاوه بر اون سرعت طوری هست

که امکان این وجود نداره که دنده رو به وضعیت 1 تغییر بدم، برای اینجور مواقع باید چه کار

کنم ؟

من خودم ترمز میکنم تا سرعت به زیر 5 کیلومتر برسه و اون موقع دنده رو در وضعیت 1 قرار

میدم ولی به نظرم این راه درستش نیست، نظر اساتید در این مورد چیه ؟
واسه جلوگیری از ریپ زدن میتونی بعد اینکه دادی 2 قبل اینکه کلاچو آزاد کنی یه کم گاز بدی تا کلاچ که اومد بالا ماشین یه کم گاز داشته باشه....خیلی گاز نده تا کلاچ رسید بالا ماشین بپره...

چند بار انجام بدی میاد دستت....

pcyord

Registered User
لایک‌ها
363
مبتدی :
یکی به ما بگه وقتی میخوایم پارک دوبل بریم فرمان دوم رو کی باید بگیریم؟
بعضی ها میگن از رو اونجایی که شاگرد راننده دستش رو میزاره از وسط اون وقتی رسید به چراغ عقب ماشین پارک شده ولی افسری که من امتحان میدم اینقدر شکمش گندست که من هیچی رو نمی بینیم
کسی راه بهتری سراغ داره :D
الان کل تایپیک رو خوندم فهمیدم سوالم زیاد مبتدیانس
ببخشید

Last edited:

solo8

Registered User
لایک‌ها
56
مبتدی :
یکی به ما بگه وقتی میخوایم پارک دوبل بریم فرمان دوم رو کی باید بگیریم؟
بعضی ها میگن از رو اونجایی که شاگرد راننده دستش رو میزاره از وسط اون وقتی رسید به چراغ عقب ماشین پارک شده ولی افسری که من امتحان میدم اینقدر شکمش گندست که من هیچی رو نمی بینیم
کسی راه بهتری سراغ داره :D
الان کل تایپیک رو خوندم فهمیدم سوالم زیاد مبتدیانس
ببخشید

اگه میخوای افسر بپسنده! :دی

فرمون اول رو وقتی شیشه کوچولوی عقب هست(مثلثیه،یکی عقب تر از پنجره عقب)از توش انتهای چراغ عقب ماشینی که داری کنارش دنده عقب میگیری رو دیدی یه دور کامل بچرخون،فرمون نگه دار همینطوری آروم بیا عقب تا وقتی از زاویه ای که نگاه میکنی آینه سمت راستت در راستای چراغ عقب سمت چپ ماشینی که داری از کنارش دنده عقب میگیری برسه....دقیقا این مرحله فرمون رو 2 دور بر میگردونی(یه دور میدی فرمون صاف میشه،یه دور دیگه میدی که جلو ماشینو صاف کنی) ...بهترین پارک دوبل در میاد شک نکن...(خودم 1 ماه پیش امتحانشو دادم)

فقط تو این مراحل اصلا عجله نکن،کلاچو خیلی بالا نیار که سرعتت خیلی کم باشه و جا مانور داشته باشی...وگرنه خراب میشه پارکت...

Brian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
فرمون اول رو وقتی شیشه کوچولوی عقب هست(مثلثیه،یکی عقب تر از پنجره عقب)از توش انتهای چراغ عقب ماشینی که داری کنارش دنده عقب میگیری رو دیدی یه دور کامل بچرخون،فرمون نگه دار همینطوری آروم بیا عقب تا وقتی

روشهای مختلفی داره
مثلا میتونی تا زمانی بیای عقب که وقتی سرت رو میچرخونی سمت شاگرد ( همون جایی که افسر نشسته :دی) بتونی چراغ عقب ماشین دوبل رو ببینی ، یعنی تا موقعی بیا عقب که چراغ عقبشو از شیشه جلو دیدی بعد فرمون رو کامل میچرخونی به چپ.

باز یه سری ها مثلا در باک ماشین عادت دارن که وقتی لب جوب قرار گرفت فرمون رو میشکونن.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
دوستان عزيز،اينجا در مورد رانندگى حرفه اى بحث ميشه فقط.پارك دوبل و ... ميتونيد خيلى جاها پيدا كنيد و بهترين حالت هم داشتن مربيه . سپاس

badboyyy

Registered User
لایک‌ها
28
هم خوب بود هم جالب بود هم مفید.
بازم ممنون.
آآآآآآآآآآآآآآآآپ

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
خوشحالم که مفید بوده . :)

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
من يه سوال دارم ميخواستم بدونم رابطه دقيق بين تورك و نيرو و سرعت زاويه اي يا سرعت چيه ؟
 البته فيزيكم خيلى خوب نيست!

اسب بخار=عدد ثابت *گشتاور*سرعت 
716/1=عدد ثابت 

pcyord

Registered User
لایک‌ها
363
درمورد تست یکم بیشتر توضیح میدی؟
با سرعت میزدی به دیوار؟ :d

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
تستِ پايدارى خودرو روى پيچ ها،نحوه ى عملكردِ جعبه دنده ى اتوماتيك و نحوه ى عملكردِ خوردرو در فشارِ كامل در پيست و ...

Tesoke

Registered User
لایک‌ها
18
بر فرض با سرعت 80 کیلومتر در ساعت به نزدیکی سرعت گیری میرسیم . صحیح ترین کار چی هست پا رو اول رو چه پدالی میزاریم و ...

من دارم آموزش می بینم تازه . مشکلی که دارم پا چپ هستم و دوست دارم ترمز رو هم با همون پا بگیرم !

m343

Registered User
لایک‌ها
356
درود گرامی
بنده یک ماشین دوج دارم وزنش حدودای 2600 هست و هرکاری میکنم به خوبی یک 405 که دارم نمیشه باهاش دستی کشید
البته یک مزدا3 رو فکر کنم راحتتر بشه

خوبیش اینه که صداش خودش به آدم جوشو میده اما دستی که میکشی باید درحالت درجا باشه و تو سرعت نمیشه زیاد کنترلشو به هم زد
پیشنهاد شما چیه ؟

بالا