برگزیده های پرشین تولز

اموزش رانندگی حرفه ای توسط حامد سام

.......

• ...

Votes: 21 84.0%
  • ...

Votes: 8 32.0%

• Total voters
    25

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
قراره چند روز دیگه امتحان شهر بدم
کسایی که تازه رفتن امتحان شهر رد شدند راهنمایی کنن افسر بیشتر به چی ها گیر میده؟
آیا موقع رانندگی طرف می پیچونه؟

ببین رفیق اول از همه هل نشو و عجله ای هم نداشته باش. اعتماد به نفس خیلی مهمه
به تابلو ها و چراغ ها حتما دقت کن. حق تقدم ها.تو خیابونی که دوبل ممتده دور نزن حتی اگر خودش بهت گفت.موقع پارک دوبل حواست باشه روبروی پلی نباشه.دنده عقب هم که بپا یهو نری وسط خیابون:دی.از پارک میخوای بیای بیرون راهنما بزن اول اینه و بعد هم شیشه عقب (خلاصه مواردی که مربیت 100% بهت گفته ) از همه مهمتر موردی که من دیدم خیلیا بخاطر استرس فراموش میکنن بستن کمربنده

کلا اونایی که خیلی سختگیرن ببینن مو به مو قوانین رو رعایت میکنی باهات حال میکنن و الکی گیر نمیدن

---------

حالا یه خاطره بگم
اون روزی که امتحان داشتم (اواخر بهمن بود ) یکی دیگه هم بودش که از تابستون میومد!!!!! اقا این سوار شد سرهنگه بهش گفت حرکت کن اومد از پارک بیاد بیرون پشت پراید جلوییشو مورد عنایت قرار داد:دی (حالا عقبشم ماشینی نبود!) دوباره اومد عقب از پارک بره بیرون باز زد به پرایده !lol سرهنگه هنگ کرده بود. اخر خودش فرمونو گرفت و از پارک در اورد:دی

Last edited:

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
ببین رفیق اول از همه هل نشو و عجله ای هم نداشته باش. اعتماد به نفس خیلی مهمه
به تابلو ها و چراغ ها حتما دقت کن. حق تقدم ها.تو خیابونی که دوبل ممتده دور نزن حتی اگر خودش بهت گفت.موقع پارک دوبل حواست باشه روبروی پلی نباشه.دنده عقب هم که بپا یهو نری وسط خیابون:دی.از پارک میخوای بیای بیرون راهنما بزن اول اینه و بعد هم شیشه عقب (خلاصه مواردی که مربیت 100% بهت گفته ) از همه مهمتر موردی که من دیدم خیلیا بخاطر استرس فراموش میکنن بستن کمربنده

کلا اونایی که خیلی سختگیرن ببینن مو به مو قوانین رو رعایت میکنی باهات حال میکنن و الکی گیر نمیدن

---------

حالا یه خاطره بگم
اون روزی که امتحان داشتم (اواخر بهمن بود ) یکی دیگه هم بودش که از تابستون میومد!!!!! اقا این سوار شد سرهنگه بهش گفت حرکت کن اومد از پارک بیاد بیرون پشت پراید جلوییشو مورد عنایت قرار داد:دی (حالا عقبشم ماشینی نبود!) دوباره اومد عقب از پارک بره بیرون باز زد به پرایده !lol سرهنگه هنگ کرده بود. اخر خودش فرمونو گرفت و از پارک در اورد:دی
دمت گرم
اون بنده خدا که افسر فرمون گرفت و کمکش کرد از پارک خارج بشه آخرش قبول شد؟

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
دمت گرم
اون بنده خدا که افسر فرمون گرفت و کمکش کرد از پارک خارج بشه آخرش قبول شد؟
خواهش میکنم
شما خودت چی فکر میکنی؟ طرف به فاصله از جدول گیر می داد این مورد که دیگه خیلی افتضاحه!

fardin71

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
درمواقعی که در سربالایی داری میری به خاطرترافیک مجبوری توقف کنی برا توقف کردن غیر از ترمز دستی کشیدن راه دیگه ای هم هست؟
منظورم یه راهی که ماشین خودبخود به عقب نره

فلک زده

Registered User
لایک‌ها
2,919
سلام
درمواقعی که در سربالایی داری میری به خاطرترافیک مجبوری توقف کنی برا توقف کردن غیر از ترمز دستی کشیدن راه دیگه ای هم هست؟
منظورم یه راهی که ماشین خودبخود به عقب نره

دنده رو درگیر کن

jahan3764

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
نه اونقدر که اصلا نشه استفاده کرد , من شاید روزی چند بار با ماشین خودم این کارها رو انجام میدم .

دور زدن با دستی: اول به این نکته اشاره کنم که باید ماشین شما برای این کار توانایی لازم رو داشته باشه

دوم, سعی کنید این کار رو در پیست انجام بدید یا در جای خیلی خلوت

پیچیدن داخل کوچه , خیلی کلی میشه , من حالت 90 درجه رو در نظر میگیرم

اولین چیزی که باید بدونید توانایی ماشینتون هستش که چه قدرتی داره , برای پیچیدن داخل کوچه:

باید از یک نوع دریفت(بعدا دقیق توضیح میدم) استفاده کنید.

قبل از رسیدن به کوچه باید سرعت رو به اندازه ی توان ماشین تنظیم کنید , دست راست روی دستی و تکمه ی (دکمه)

دستی هم داخل باشه , دستی رو در یه لحظه بالا میکشید( قبل از رسیدن به کوچه) و فرمون رو نیم دور میچر خونید و دقیقا قبل از رسیدن به ورودی کوچه , صافش میکنید( به خاطر اینرسی, ماشین یه کم سر میخوره به پهلو)

و دستی رو میخوابونید و پدال گاز رو تا اخر فشار میدید , تا ماشین از پهلو سر بخوره و وارد کوچه بشه.

در مواقعی که ماشین بیش از حد میچرخه , میتونید از قفل معکوس
استفاده کنید.

قفل معکوس: یا همون , فرمون مخالف, یعنی اگر ماشینتون به طرف خارج پیچ چرخید ,

یعنی عقب ماشین سر خورد( که به این سر خوردن , اور استیر ,over steer هم میگن)

باید فرمون رو به همون اندازه که سر خوردید در یک لحظه به سمت خارج پیچ(عکس مسیر حرکت) داده و برگردونید( با تمرین میاد دستتون)

در مورد تیک اف هم , متوجه ی منظورتون نشدم ! یعنی توضیح بدم که چطور تیک اف کنید یا نکنید؟؟!!!!
سلام. یعنی ما باید قبل از این که سر پیچ رسیدیم . باید دستی رو بدیم بالا و فرمون رو نیم دور بچرخونیم؟؟؟؟

jahan3764

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
هوک چپ و هوک راست: نترسین بوکس نیست!!

ابتدا در مورد حالت گرفتن فرمون میگم. فرمون رو باید حتما دو دستی گرفت , اگه اون رو شبیه ساعت فرض کنیم میتونید

9:15 , 10:10 , 12:15 و 12:10 فرمون رو نگه دارید من خودم 10:10 و بعضی مواقع 9:15 نگه میدارم.

بعد از اینکه فرمون رو دو دستی گرفتید می رسیم به هوک چپ و راست.

همیشه این رو بدونید برای لایی
کشیدن یا حرکت های ناگهانی فرمون,

از دست مخالف استفاده کنید , به جای اینکه فرمون رو بکشید , اون رو هل بدید , چون دست موافق , قدرتش زیاده و ممکنه بیش از حد فرمون بدید.

برای مثال: وقتی با سرعت بالا حرکت میکنید و میخواهید ناگهان برید سمت چپ, با دست راست فرمون رو به سمت چپ هل میدید و بر میگردونید.

در موقع لایی کشیدن , همیشه قبل از اینکه ماشین به جای مورد نظر برسه , فرمون رو صاف کنید , چون ماشین پس

از صاف شدن فرمون هم, اندکی به سمت حرکت قبلی, کشش داره و سر میخوره , پس سریع فرمون رو صاف کنید

تا بعد از سر خوردن جانبی , ماشین تو مسیر باشه و گر نه میخورید به ماشین پهلویی.
سلام. منظور از دسته مخالف . الان من که چپ دستم یعنی با دست راست؟

jahan3764

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دقیقا متوجه منظور شما نشدم , اگه منظورت اینه که چرخهای عقب قفل باشه (با دستی) و چرخهای جلو حرکت کنه

, بله , این یک تکنیک از تکنیکهای دریفته.

که برای ماشینهای دف جلو بیشتر استفاده میشه.
منظور از دف چیه؟؟؟؟؟؟؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
دوستان عزیر, چند تا سوال از آیین نامه رانندگی میپرسم ممنون میشم اگه جواب بدید:
1- طبعیت از تابلو های آگاهی دهنده اجباری است؟ امتناع از آن ها خلاف قوانین محسوب میشود؟
2- در یخ بندان چگونه باید رانندگی کرد؟ با دنده سنگین؟ با دنده سبک؟ باید ترمز کرد؟ و...
3- قفسه سینه مسدوم حرکت می کند ولی نفس نمیکشد, آیا گردنش شکسته؟ ستون فقراتش شکسته؟ راه تنفسی بسته است و...

بالا