برگزیده های پرشین تولز

انتخواب ورزش رزمي براي درگيريهاي خياباني

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
خوشحالم از فعاليت همه دوستان و ديگر دوستان جديد

ولي عنوان تاپيك يكم مشكل داره. استفاده از كله بهترين موجب تفاوتهاي ناشايست بين سبك و روشها ميشه

با تشكر ممنون از حسن توجه شما

ببر سياه

mohsen741

Registered User
لایک‌ها
62
دقيقا با ببر سياه موافقم....

ببينيد....
در زمينه ي عنوان تاپيك اين سبك ورزشي نيست كه موثر باشه....
فاكتور موثر خوده فرده....

ممكنه يه بوكسور كه فقط بلده مشت بزنه يه كنگفو كار چندين و چند ساله رو با يك مشت تمام صورتش رو خوردكنه....
ممنكه يه تكواندو كار بزنه 4 تا نينجوتسو كار رو شل و پل كنه!....

و ممكنه چيچ نينجوتسو كاري حريف يك موي تاي كاره واقعي نشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بعد از آموزش سبكي رزمي پيشه يك استاد واقعي......
اين خوده فرد هست كه تعيين كننده هست!!!!
نه سبك رزميش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1navid

Registered User
لایک‌ها
7
دوستان می خوام برای تقویت بدن و استفاده از هنر های رزمی یک رشته رو انتخاب کنم به خاط مشکل کوچیک تنفسی نمیتونم زیاد فعالیت داشته باشم
خود بین هاپکیدو و آیکیدو موندم سنم هم 23 هستش
تا حالا هم حرفه ای ورزش نکردم
دوستان کدوم رو پیشنهاد میدید

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دوستان می خوام برای تقویت بدن و استفاده از هنر های رزمی یک رشته رو انتخاب کنم به خاط مشکل کوچیک تنفسی نمیتونم زیاد فعالیت داشته باشم
خود بین هاپکیدو و آیکیدو موندم سنم هم 23 هستش
تا حالا هم حرفه ای ورزش نکردم
دوستان کدوم رو پیشنهاد میدید

شما خودت کدام رو انتخواب کردی؟

1navid

Registered User
لایک‌ها
7
بین هاپیکیدو و آیکیدو موندم چون تفاوت هاشون رو نمی دونم

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
بین هاپیکیدو و آیکیدو موندم چون تفاوت هاشون رو نمی دونم

سلام دوست عزیز خلاصه بگم ایکیدو شامل فنون پرتابی و قفل مفصله
ولی هاپکیدو علاوه بر قفل مفصل و پرتاب ضربات دست و پا هم داره و نسبت به ایکیدو کلا سریع تر و خشن تره !
دنبال استاد خوب بگرد هر ورزشی رو میخوای شروع کنی

1navid

Registered User
لایک‌ها
7
برای آیکیدو
آکادمی آیکیدو تو ستار خان چه طوره

GuidoTKD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بياين نظر بدين
من خودم فكر ميكنم كيوكوشين كاراته بهترينه

سلام علیکم.
با کمال احترام،هیچ کدامشان!دعوای خیابانی که قانون نداره،به همین خاطر قابل مقایسه با مبارزات رزمی نیست.بیشترشان هم در عرض 2 ثانیه تمام می شوند یا حداقل نتیجه شان معلوم می شود.این فیلم های هالیوودی را باور نکنید!در مورد کاراته هم(همه سبکهایش،شوتوکان و کیوکوشین و ...) چندین قهرمان کاراته بودند(حتی عضو تیم ملی کشورهای مختلف) که در درگیری خیابانی کشته شدند،چون 6 نفر ریختند سرشون،تا طرف بیاد بفهمه کی به کیه طوری زدنش که تمام جمجمه اش خرد شده بود.خلاصه این که هر کسی به شما بگه فلان سبک(مثلا موی تای) بهتر از بقیه است برای دعوای یک به یک گفته،با این فرض که حریفش لوطی باشه و نامردی نکنه،که در مورد دعوای خیابونی فرض غلطی است.دیگه از باس روتن و آقای گراسی که قویتر نیستیم،ولی هر دو اینها گفتند که از دعوای خیابونی گریزونند.حتی آقای گراسی گفتند با این که سبکشان(جوجیتسو برزیلی) برای مبارزه با حریف بزرگتر و قویتر طراحی شده،خودشان ترجیح می دهند با یک حریف 150 کیلویی داخل رینگ مبارزه کنند تا با یک حریف 75 کیلویی در خیابان.آقای شمراک هم گفتند که از یک دعوا با حریف کوچکتر از خودشان که چاقو داشت فرار کردند.
البته این توهین به رزمی کارها نباشه.من خودم رزمی کارم و خیلی هم دوست دارم ادامه بدم(سبکهای وینگ چون،تکواندو،نینجوتسو بوجینکان،جیت کاندو واقعی،جودو و کاراته را خیلی دوست دارم و ان شاالله فرصتش باشه که همه شان را یاد بگیرم).ولی به درد خیابون نمی خورند.
حق یارتان.

esemech

Registered User
لایک‌ها
25
به نظر من ادم در مقابل خفت گیرا هر چی مقاومت کنه ضرر به خودش مبرسه :eek:

اون جوری هم همه چیو میبرن هم باید بری بیمارستان بخوابی

MyLGcookie

Registered User
لایک‌ها
446
یک عدد آجر بر میداریم و به دنبال مهاجم می افتیم
و من الله توفیق.

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
من اکثر ورزشهای رزمی رو کار کردم. نهایت به یک چیزی میرسی و آن طریقه مبارزه است که خودت به سبک خودت که راحتتری اجرا میکنی! پس مهم نیست چه رشته ای کار میکنی. اما بهتر است ورزشی را انتخاب کنی که احترام در روح ان ورزش باشد

vampirekain

Registered User
لایک‌ها
2,137
من خودم کونگ فو توا رو کارکردم ولی داخل دعوا چیزی که خیلی مهمه اینه که اصلا نباید هول بشی(به هیچ عنوان) من خودم توی دعوا چندبار بودم در مورد دعوا هم اگر بچه های باشن که دعوا کردن میدون دعوا خیلی اتفاقی اونم شاید تو 2 یا 3 ثانیه شرو میشه و اینکه اونا چند نفر باشن به همون موقع هم تموم میشه، کلا میشه گفت تمام سبک ها خوبن ولی بشرطی که یه نفر جلوت باشه اونم و فقط اونم که تو فک نکنی چون الان داره آدرنالین خونت بالا میره باید گتره ای دعوا کنی، آدرنالین که بالا میره و قلبت سریع میزنه یجور حس قدرت پیدا میکنی ولی باید بفهمی چطور دعوا رو شروع کنی و ثانیا قصدت از دعوا کردن چی باشه!؟ آیا فقط واسه اینه که طرف مثلا بترسونی یا اینکه فقط بزنیش زمین یا اینکه بهش واقعا صدمه بزنی که البته واقعا صدمه زدن اصلا خوب نیست، (بشخصه خودم که یبار اینکار رو کردم تا الان احساسا عذاب وجدان میکنم ولی خو طرف خیلی غد بود البته خدارو شکر فقط دستش آسیب دید ;)) در مورد اینکه هم یه نفر باشه مثل همینی که دستش آسیب دید با اینکه از خودم حداقل 25 کیلو سنگینتر بود ولی وقتی بصورت خفه کردن از گردن گرفتمش و زیر پاش خالی کردم طوری که باهاش خودم یه 2 متری پرت کردم کافی بود چون نمیخواستم کاریش کنم فقط واسه این بود که یکم کوتاه بیاد ولی دوستان دقت کنن (کسایی که دعوا نکردن و میخوان یه سبک رو یاد بگیرن واسه دعوا) وقتی قراه دعوا مثلا 2 به 1 یا بیشتر باشه بهیچ عنوان تا نفر آخر نباید گلاویز شدن با هر نفر رو بیشتر از یک ثانیه طول بده (در واقع میشه گفت نفری یه مشت اونم مثلا به بینی یا گلو یا چشم {که پیشنهاد میکنم اصلا اینکارو نکین چون گلو و چشم خطرات جدی برای شخصی که ضربه میخوره رو بدنبال داره} و این دعوا رو ادامه بدن تا برسن به نفر آخر که قاعدتا نفر آخر اگر ببینه بقیه کتک میخورن دیگه کاری نمیکنه ولی بشخصه خودم رو نفر آخری تمام فن هایی رو که یادگرفتم اجرا میکنم :general304: { خیلی فاز میده} ) ولی جدا هیچوقت دعوا نکین چون حتی اگه بروسلی هم باشین یا باشیم یا باشم بازم صدمه میبینیم مثل منکه زانوی پام تقریبا ترکید یا یبار آرنجم طوری ضربه دید که فک کردم دیگه معلول شدم:( بگذریم از اینکه واقعا خیلی دفعه شده که نمیدنم خدا چجوری بهم رحم کرد که طوریم نشد!!! مثلا دعوا کردن با همین یارو که از من سنگینتر بود (من وزنم با لباس و کمربند و کیف و کفش میشه 67 کیلو :general705:) وقتی میخواستم بلندش کنم چون واقعا زور میزد و سنگینتر بود مجبور شدم خودم پرت کنم و اونم چون گردنش بصورت قفل دو دست گرفته بودم و زیر پاش و خالی کردم مجبور شد با من بیاد و در صورتی که تمام دستم زیر هیکلش بود حتی یه خش هم رو دستم نه افتاد که باید بگم واقعا خدارو شکر چون بعد دعوا فهمیدم کمترین حالتش این بود که آرنجم بشکنه)
خود بروسلی هم میگه بهترین کار برای دعوا چه اینکه طرف یک نفر بود چه 10 نفر فراره
:general404:
ولی کلا سبکی خوبه که به آدم اعتماد بنفس + شادابی + حس دوست داشتن آدمارو بفهمونه نه اینکه چون فک میکنه رزمی کاره باید بره وایسه سره تنگنه

blue-panther

Registered User
لایک‌ها
284
من خودم کونگ فو توا رو کارکردم ولی داخل دعوا چیزی که خیلی مهمه اینه که اصلا نباید هول بشی(به هیچ عنوان) من خودم توی دعوا چندبار بودم در مورد دعوا هم اگر بچه های باشن که دعوا کردن میدون دعوا خیلی اتفاقی اونم شاید تو 2 یا 3 ثانیه شرو میشه و اینکه اونا چند نفر باشن به همون موقع هم تموم میشه، کلا میشه گفت تمام سبک ها خوبن ولی بشرطی که یه نفر جلوت باشه اونم و فقط اونم که تو فک نکنی چون الان داره آدرنالین خونت بالا میره باید گتره ای دعوا کنی، آدرنالین که بالا میره و قلبت سریع میزنه یجور حس قدرت پیدا میکنی ولی باید بفهمی چطور دعوا رو شروع کنی و ثانیا قصدت از دعوا کردن چی باشه!؟ آیا فقط واسه اینه که طرف مثلا بترسونی یا اینکه فقط بزنیش زمین یا اینکه بهش واقعا صدمه بزنی که البته واقعا صدمه زدن اصلا خوب نیست، (بشخصه خودم که یبار اینکار رو کردم تا الان احساسا عذاب وجدان میکنم ولی خو طرف خیلی غد بود البته خدارو شکر فقط دستش آسیب دید ;)) در مورد اینکه هم یه نفر باشه مثل همینی که دستش آسیب دید با اینکه از خودم حداقل 25 کیلو سنگینتر بود ولی وقتی بصورت خفه کردن از گردن گرفتمش و زیر پاش خالی کردم طوری که باهاش خودم یه 2 متری پرت کردم کافی بود چون نمیخواستم کاریش کنم فقط واسه این بود که یکم کوتاه بیاد ولی دوستان دقت کنن (کسایی که دعوا نکردن و میخوان یه سبک رو یاد بگیرن واسه دعوا) وقتی قراه دعوا مثلا 2 به 1 یا بیشتر باشه بهیچ عنوان تا نفر آخر نباید گلاویز شدن با هر نفر رو بیشتر از یک ثانیه طول بده (در واقع میشه گفت نفری یه مشت اونم مثلا به بینی یا گلو یا چشم {که پیشنهاد میکنم اصلا اینکارو نکین چون گلو و چشم خطرات جدی برای شخصی که ضربه میخوره رو بدنبال داره} و این دعوا رو ادامه بدن تا برسن به نفر آخر که قاعدتا نفر آخر اگر ببینه بقیه کتک میخورن دیگه کاری نمیکنه ولی بشخصه خودم رو نفر آخری تمام فن هایی رو که یادگرفتم اجرا میکنم :general304: { خیلی فاز میده} ) ولی جدا هیچوقت دعوا نکین چون حتی اگه بروسلی هم باشین یا باشیم یا باشم بازم صدمه میبینیم مثل منکه زانوی پام تقریبا ترکید یا یبار آرنجم طوری ضربه دید که فک کردم دیگه معلول شدم:( بگذریم از اینکه واقعا خیلی دفعه شده که نمیدنم خدا چجوری بهم رحم کرد که طوریم نشد!!! مثلا دعوا کردن با همین یارو که از من سنگینتر بود (من وزنم با لباس و کمربند و کیف و کفش میشه 67 کیلو :general705:) وقتی میخواستم بلندش کنم چون واقعا زور میزد و سنگینتر بود مجبور شدم خودم پرت کنم و اونم چون گردنش بصورت قفل دو دست گرفته بودم و زیر پاش و خالی کردم مجبور شد با من بیاد و در صورتی که تمام دستم زیر هیکلش بود حتی یه خش هم رو دستم نه افتاد که باید بگم واقعا خدارو شکر چون بعد دعوا فهمیدم کمترین حالتش این بود که آرنجم بشکنه)
خود بروسلی هم میگه بهترین کار برای دعوا چه اینکه طرف یک نفر بود چه 10 نفر فراره
:general404:
ولی کلا سبکی خوبه که به آدم اعتماد بنفس + شادابی + حس دوست داشتن آدمارو بفهمونه نه اینکه چون فک میکنه رزمی کاره باید بره وایسه سره تنگنه
من وقتی راهنمایی بودم هر روز دعوا داشتم دبستان هم همینطور شری بودم.. بزن هم بودم.. یه بار با دسوتم که بهش میگیم محسن سرخپوست بودم که دعواش شد و 30 نفری ریختن سرمون تا تونستیم کتک خوردیم.. ولی تو 3-4 نفر میزدم.. مگه اینکه یکی مثل تقی بود که همون یکیشم بزور میزدم.. بگزریم.. از وقتی رفتم تکواندو توی 3 راهنمایی دیگه دعوا نکردم که نکردم.. چون همه انرژیمو تو باشگاه میزاشتم و تخلیه میشد خشونتم.. ولی آخرین بار با دوستم تو مترو بحثم شد که جوش آوردم همونجا یه حرکت زدم روش 3 تیکه مساوی تقسیم شد بنده خدا :D ولی اصلا روی رزمی تو دعوا حساب نکنید.. دفاع شخصی بلد باشی خوبه.. که همه یاد نمیدن.. ولی دعوا روش داره.. کسایی هستند که تو عمرشون ورزش نکردن ولی با دوتا حرکت خیلی رزمی کارارو میزنن..

goldenhead

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بياين نظر بدين
من خودم فكر ميكنم كيوكوشين كاراته بهترينه
سلام و خسته نباشیدما همه ادعای ایرانی و مسلمون بودنمون میشه ولی اصلا...
یک رشته ایرانی هست که همه چی شو از اسلام و ایران گرفته وحاضرم قسم بخورم که از هر رشته رزمی که شما بگید بهتر و دلیل هم بیارم
و استادش (پایه گذار رشته) هم از همه اساتید جهان از جمله بروس لی و جکی جان و جت لی و ... بهتر اصلا با این حرفم قصد اغراق ندارم
اسم این رشته رزمی رما ست اما متاسفانه بدلیل کم لطفی هنوز به ثبت نرسیده
اما بهترین رشته رزمی در تمام دنیاست رما یعنی راه معرفت انسان
اینو به همه بگید

goldenhead

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
رما فقط رما
کسی دلیل خواست من حاضرم براش دلیل بیارم

goldenhead

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینا ژاپنی

bujinkan
genbukan
jeninkan
tenshin shoden katori shinden ryu
kukishinden ryu
shinden fudo ryu
Daitō-ryū Aiki-jūjutsu
jujutsu
aikido
judo

اینا چینی :

wing tsun
Taichi chuan

مالزی ، ویتنام ، اندونزی ، فیلیپین :

موی تای ( حالا تو هر کدوم از اون کشورا به اسم خودشون )

غیره :

systema روسی
spetsnaz-gru روسی
krav maga اسراییلی
Brazilian jujutsu
Kyokushin kaikan

( اقا spetsnaz-gru شاخه امنیت و اطلاعات spetsnaz که یکی از نیروهای ویژه روسی هست هم معنی میده ، با هم اشتباه نگیرید . این یکی اسم اطلاعاتی اسم کاملش GRU GSh هست و جالبه بدونید 6 برابر SVR که سازمان اطلاعات خارجی ( روسیه ) هست و نتیجه KGB سابق ، نیرو داره در کشورهای مختلف )
سلام و خسته نباشیدما همه ادعای ایرانی و مسلمون بودنمون میشه ولی اصلا...یک رشته ایرانی هست که همه چی شو از اسلام و ایران گرفته و حاضرم قسم بخورم که از هر رشته رزمی که شما بگید بهتر و دلیل هم بیارم
و استادش (پایه گذار رشته) هم از همه اساتید جهان از جمله بروس لی و جکی چان و جت لی و ... بهتر اصلا با این حرفم قصد اغراق ندارم
اسم این رشته رزمی رما ست
اما متاسفانه بدلیل کم لطفی هنوز به ثبت نرسیده
اما بهترین رشته رزمی در تمام دنیاست
رما یعنی راه معرفت انسان

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام و خسته نباشیدما همه ادعای ایرانی و مسلمون بودنمون میشه ولی اصلا...یک رشته ایرانی هست که همه چی شو از اسلام و ایران گرفته و حاضرم قسم بخورم که از هر رشته رزمی که شما بگید بهتر و دلیل هم بیارم
و استادش (پایه گذار رشته) هم از همه اساتید جهان از جمله بروس لی و جکی چان و جت لی و ... بهتر اصلا با این حرفم قصد اغراق ندارم
اسم این رشته رزمی رما ست
اما متاسفانه بدلیل کم لطفی هنوز به ثبت نرسیده
اما بهترین رشته رزمی در تمام دنیاست
رما یعنی راه معرفت انسان
نگران نباشید این سبک هم مثل بقیه سبکهای من دراوردی بزودی ثبت میشه ! فقط یکم پول میخواد و پارتی ...!

bestmarketing

Registered User
لایک‌ها
36
موقعه دعوا چندتا کار باید کرد :
Turn Off Your Self!
Centralization!
Kill her!
خویه انسانیت رو خاموش کن که هول نشی و بدونی داری چیکار می کنی و نترسی
تمرکز کن
به قصد کشت طرف رو بزن
All of Them Transfer u to a Monster!
همه ی اونها تورو به یه هیولا تبدیل می کنه
چه ده نفر چه یه نفر وقتی دعوا می کنی باید هواست به همه جا باشه
چه چاقو داشته باشه چه نداشته باشه تو بهترین سلاح رو داری. مشت هایه تو اعتمادی برات می سازن که می تونه با نابود کردن سلاح طرف روحیه ی مقابل و تضعیف کنه
غیره منتظره باش
داری به سمت طرف می دوی انتظار داره یه حرکت از دستت ببینه یا پات ولی بهش رسیدی بشین رو زمین و جا خالی بده و از پشت بزنش
فحش که میده تو نمی فهمی چون خودتو خاموش کردی
داد که می زنه به تو قدرت بدنی می ده و انرژیه خودشو تخلیه می کنه
تمام دعواهایه خیابونی ایران دو جا مورد هدف بیشتر نیست
سر
شکم
با گاردی که می گیری ضربه از هر طرف میاد می تونید بهترین استفاده رو بکنی
به خودت اعتماد داشته باش
عصبانیت حریفت رو یه نقطه ضعف بدون
تو بهترین سلاح ها رو داری
تمرکز
مشت
فکر
تنها یکیش سلاحه فیزیکه
پس یادت باشه دو برابر اینکه می زنی باید فکر کنی!
کونگ فو چینی این ها رو بهت یاد می ده
پس یادت باشه طرف مقابلت کونگ فو کار بود
فرار کن
چون اولین چیز تو کونگ فو هم فراره در نتیجه هیچکس با هیچکس دعوا نمی کنه:general404:
اون بالایی ها برایه بعد از گیر افتادن و فراره:general601:
Now Turn Off Ur Self!

بالا