برگزیده های پرشین تولز

انتخواب ورزش رزمي براي درگيريهاي خياباني

A.N.A.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
کاراته کنترلی درسته خطرات کمتری داره ولی چندان کاربردی نیست ... مثلا تو کاراته کنترلی شما نمیتونید با نهایت قدرت حریف رو بزنید در حالی که تو واقعیت نه تنها با تمام قدرت به شما ضربه میزنن بلکه قمه و چاقو و ... هم میکشن !
ضمن اینکه سبک های کنترلی بدنسازی خیلی ضعیفی هم دارن ( دقیقا به همین علت که ضربه رو نمیشه با نهایت قدرت زد اساتیدش هم خیلی رو بدنسازی تاکید نمیکنن)

به نظرم اگه میخواین سر و صورتتون اسیب نبینه جودو و کیوکوشین انتخواب های خوبی هستن ولی بازم به خودتون بستگی داره
خیلی ممنون.فعلا جودو رو انتخاب کردم. فقط تنها نگرانیم از این رشته شکستن گوش هست.

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
کاراته کنترلی درسته خطرات کمتری داره ولی چندان کاربردی نیست ... مثلا تو کاراته کنترلی شما نمیتونید با نهایت قدرت حریف رو بزنید در حالی که تو واقعیت نه تنها با تمام قدرت به شما ضربه میزنن بلکه قمه و چاقو و ... هم میکشن !
ضمن اینکه سبک های کنترلی بدنسازی خیلی ضعیفی هم دارن ( دقیقا به همین علت که ضربه رو نمیشه با نهایت قدرت زد اساتیدش هم خیلی رو بدنسازی تاکید نمیکنن)

به نظرم اگه میخواین سر و صورتتون اسیب نبینه جودو و کیوکوشین انتخواب های خوبی هستن ولی بازم به خودتون بستگی داره
اتفاقا بنده یک مدت شوتوکان کاراته کار کردم استادمون خیلی روی قدرت بدنی تاکید داشت علی حق و انصاف تمرینات سنگینی میداد ، سه تا از بچه هاش همگی از قهرمانان بنام کاراته کشور اند و خودش تو سطح کشور شناخته شده است
اوایل مثل شما خیال می کردم که چه سبک چرتی باید باشه که ضربات را با کنترل اجرا می کنند اما بعد که کمی کار کردم دیدم کنترل ضربات سخت تر از اجرای بدون کنترل شان است
در ضمن تو کاراته ضربات سر و صورت کنترلی است باقی ضربات واقعا سنگین زده می شود

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
خیلی ممنون . جودو و کاراته از ووشو بهتر هستن ؟

اتفاقا دیشب رفتم توی همین لینک آدرس باشگاه رو گرفتم امروز میخوام برم نگاه کنم.;)
ووشو کار نکردم ولی تمریناتشون رو از نزدیک دیدم (تازه تیم منتخب هم بود مثلا) این سبک نسبت جودو یا کاراته خیلی ضعیف تره
این رزمی کاران هستند که برتری سبکشان را به سایر رشته تحمیل می کنند ، البته هر رشته قدرتمندی لزوما استاندارد نیست
کلاس های ثبت شده در سایت حدودی است چون مشخص نیست استادی که الان کلاس داره فردا هم کلاس داشته باشه شاید مکان تمرین عوض بشود ، اگر کلاسی را پیدا نکردید برید اداره تربیت بدنی و از آنها کمک بگیرید

خیلی ممنون.فعلا جودو رو انتخاب کردم. فقط تنها نگرانیم از این رشته شکستن گوش هست.
شکستن گوش در جودو امری بعید ولی محتمل الوقع است خودم تو این ۱۱ سالی که جودوکار می کنم تنها یک بار گوشم شکست ، اونم بخاطر این بود که یک کشتی گیر اومده بود جودو و دائم به گوشم ضربه میزد
البته به نوع تکنیک و گارد گیری شما هم بستگی داره مثلا خم کار کردن می تونه گوشو بشکونه یا مبارزه در نوازا و ... (بازم خیلی بعیده)
تازه هر گوشی نمی شکنه ، گوش های که سفته بیشتر در معرض شکسته شدن هست

A.N.A.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
کلاس های ثبت شده در سایت حدودی است چون مشخص نیست استادی که الان کلاس داره فردا هم کلاس داشته باشه شاید مکان تمرین عوض بشود ، اگر کلاسی را پیدا نکردید برید اداره تربیت بدنی و از آنها کمک بگیرید
امروز رفتم همون جا که تو سایتتون زده که درست بود. رشته جالبی بود. بنظرم همون چیزی بود که میخواستم. پشتک مشتک :general406: اتفاقا اینجایی که آدرس دادین (گرگان) آقای میقانی و نودهی هستند که میگن آقای میقانی(اگه بشناسید) نایب قهرمان جهان هستند و افتخارات زیادی دارند.

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
امروز رفتم همون جا که تو سایتتون زده که درست بود. رشته جالبی بود. بنظرم همون چیزی بود که میخواستم. پشتک مشتک :general406: اتفاقا اینجایی که آدرس دادین (گرگان) آقای میقانی و نودهی هستند که میگن آقای میقانی(اگه بشناسید) نایب قهرمان جهان هستند و افتخارات زیادی دارند.
حدس میزدم که شما گرگانی باشید ! پیام هم به شما دادم که از آقای ایری می توانید حضوری کمک بگیرید :general601:
بله بنده استاد میقانی را میشناسم ایشان از بزرگان جودوی ایران است ، فیلمی هم قراره از ایشان با عنوان ” ایستادن بر فراز وسعتی تاریک ” بسازند
اساتیدی همچون نودهی و حصاری که از قهرمانان فرم ناگه نوکاتا در سطح ایران و جهان اند نزد استاد میقانی پرورش یافته اند
در کل استان گلستان یکی از قطب های جودو در بخش کاتا است البته سطح مبارزین این استان نیز بالا می باشد

mohammadzare6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من بیشتر نظرم رو جیت کاندو ومویتایی هست جون هردوشون رو هم کار کردم به نظرم ضربات خیلی خوبی دارن و کاربردین

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
من دوستم استاد سبک ساندا هست . یه جلسه رفتم فقط . خوشم اومد . اما چون بدنسازی کار میکنم اصلا نمی تونم برم . می ترسم آب بشم . به نظرتون چند جلسه در هفته برم آب نمیشم ؟ چون دوستم استاد قرار شد زود راه بندازه .

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
من دوستم استاد سبک ساندا هست . یه جلسه رفتم فقط . خوشم اومد . اما چون بدنسازی کار میکنم اصلا نمی تونم برم . می ترسم آب بشم . به نظرتون چند جلسه در هفته برم آب نمیشم ؟ چون دوستم استاد قرار شد زود راه بندازه .
به این راحتی ها شما آب نمیشید! البته باید دید منظور شما از آب شدن چی هست؟!! مثلا وضعیت بدنتون چه شکلیه که دوست ندارید یه شکل دیگه دربیاد!
خیلی از ملی پوشان صبح و شب تمرین سنگین می کند اما از چند روز مونده به مسابقات دغدغه وزن کم کردن دارند چون وزنشون بالاست!
به نظرم با سه جلسه تمرین معمولی (نرم) در هفته وزنتون تغییر خاصی نخواهد داشت
راستی اگر دغدغه تناسب و زیبایی اندامهایتان را دارید چرا سراغ ورزشهای که مخصوص این کارند نمیرید؟
جودو و کشتی به تنهایی (بدون بدنسازی) به هیکل افراد فرم موزونی میدهند (راجب شان تحقیق کنید)

cms

Registered User
لایک‌ها
1,237
بهترین ورزش برای درگیری خیابونی خود درگیریه تا میتونی تو خیابون به خلق الناس گیر بده کتشکشون بزن

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
بهترین ورزش برای درگیری خیابونی خود درگیریه تا میتونی تو خیابون به خلق الناس گیر بده کتشکشون بزن
نخیر عزیز
بقول اساتید بهترین ورزش برای اینکار فراره
در ضمن ورزش رزمی بر تواضع استوار شده کسی که واقعا رزمی کار باشه میدونه درگیری خیابانی نه تنها در شان اش نیست بلکه کار لاتای لاابالی!!

cms

Registered User
لایک‌ها
1,237
نخیر عزیز
بقول اساتید بهترین ورزش برای اینکار فراره
در ضمن ورزش رزمی بر تواضع استوار شده کسی که واقعا رزمی کار باشه میدونه درگیری خیابانی نه تنها در شان اش نیست بلکه کار لاتای لاابالی!!
خوب توضیح ندادم
ورزش رزمی سالها طول میکشه تا آمادت کنه برای دعواهای خیابونی. فکرشو بکن یک نفر یکی دوماه یا یکی دوسال میره ورزش رزمی یکی وسط خیابون یه قمه میکشه یک متر، طرف هم درجا خودش رو خیش میکنه، فرد مهاجم هم میزنه از وسط طرفو به دو قسمت مساوی تقسیم میکنه
ولی وقتی زیاد تو خیابون کتک کاری کنی نترس میشی طرف از همین نترسیت میترسه کم میاره
باز بهتر ازین میتونستم توضیح بدم که نشد!

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
حالا منظورتان را متوجه شدم اولش فکر کردم همینطوری نظر دادید!
بله برای درگیری خیابانی نظر شما میتونه یک دکترین کاربردی به حساب بیاد اما در هنرهای رزمی اصل خودداری از درگیری هست حتی اگر ته مبارزه باشی

• Like
Reactions: cms

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
به این راحتی ها شما آب نمیشید! البته باید دید منظور شما از آب شدن چی هست؟!! مثلا وضعیت بدنتون چه شکلیه که دوست ندارید یه شکل دیگه دربیاد!
خیلی از ملی پوشان صبح و شب تمرین سنگین می کند اما از چند روز مونده به مسابقات دغدغه وزن کم کردن دارند چون وزنشون بالاست!
به نظرم با سه جلسه تمرین معمولی (نرم) در هفته وزنتون تغییر خاصی نخواهد داشت
راستی اگر دغدغه تناسب و زیبایی اندامهایتان را دارید چرا سراغ ورزشهای که مخصوص این کارند نمیرید؟
جودو و کشتی به تنهایی (بدون بدنسازی) به هیکل افراد فرم موزونی میدهند (راجب شان تحقیق کنید)
مشکل من کلا با ورزش رزمی نیست . مشکل من با نرمشش و گرم کردن خیلی زیاد . اگه یک ساعت و نیم زمان باشه میان یک ساعت رو به نرمش و دویدن و حرکات کششی اختصاص میدن و یه نیم ساعت میگن دو تا لگد و مشت بنداز برو اینطوری از سر باز کردن میشه . منم به استاد گفتم که خیلی گرم می کنید و همه رو آب میکنید گفت گرم نکنید نمیشه و فلان . منم میگم ادم یکم گرم کنه و بدن ادم با چند دقیقه کوتاه دویدن و حرکات کششی راحت گرم میشه و آسیب نمی بینه که اگر قرار به آسیب بود تو بدنسازی آدم بیشتر آسیب میدید .

جودو هم همینجوره زیاد گرم میکنن ولی من از همین بچه های ملی پیش انجمن یه لباس خیلی خوووب خریدم همینجوری گذاشتم مونده . دوستم رو که دو برابر من هیکلش بود زدن شانه اش شکست و چند ماه توی پلاتین بود .

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
مشکل من کلا با ورزش رزمی نیست . مشکل من با نرمشش و گرم کردن خیلی زیاد . اگه یک ساعت و نیم زمان باشه میان یک ساعت رو به نرمش و دویدن و حرکات کششی اختصاص میدن و یه نیم ساعت میگن دو تا لگد و مشت بنداز برو اینطوری از سر باز کردن میشه . منم به استاد گفتم که خیلی گرم می کنید و همه رو آب میکنید گفت گرم نکنید نمیشه و فلان . منم میگم ادم یکم گرم کنه و بدن ادم با چند دقیقه کوتاه دویدن و حرکات کششی راحت گرم میشه و آسیب نمی بینه که اگر قرار به آسیب بود تو بدنسازی آدم بیشتر آسیب میدید .

جودو هم همینجوره زیاد گرم میکنن ولی من از همین بچه های ملی پیش انجمن یه لباس خیلی خوووب خریدم همینجوری گذاشتم مونده . دوستم رو که دو برابر من هیکلش بود زدن شانه اش شکست و چند ماه توی پلاتین بود .

سلام دوست عزیز سوالت رو الان دیدم . ببین شما هر ورزشی در کنار بدنسازی انجام بدی که حالت هوازی داشته باشه باعث میشه دیگه حجم گرفتن تعطیل شه !
یعنی بدنت چربی میسوزونه و کات میشه ولی حجم دیگه نمیگیری

هم ورزشای رزمی هم والیبال و بسکتبال و هندبال و غیره باعث میشن بدن حجم گرفتنش متوقف شه . خود من پیشرفتم تو عضله سازی از وقتی شروع شد که ورزشای رزمی رو کنار گذاشتم و فقط تمرکز رو گذاشتم رو بدنسازی
الانم فقط هفته ای 1 ساعت دفاع شخصی کار میکنم همین..

حالا بستگی به خودت داره . اگه هدفت عضله سازی هست همون بدنسازی رو برو . اگه هم رشته ورزشیت چیزه دیگه هست و بدنسازی رو میخوای بعنوان مکمل کار کنی زیاد دنبال حجم نباید باشی

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
سلام دوست عزیز سوالت رو الان دیدم . ببین شما هر ورزشی در کنار بدنسازی انجام بدی که حالت هوازی داشته باشه باعث میشه دیگه حجم گرفتن تعطیل شه !
یعنی بدنت چربی میسوزونه و کات میشه ولی حجم دیگه نمیگیری

هم ورزشای رزمی هم والیبال و بسکتبال و هندبال و غیره باعث میشن بدن حجم گرفتنش متوقف شه . خود من پیشرفتم تو عضله سازی از وقتی شروع شد که ورزشای رزمی رو کنار گذاشتم و فقط تمرکز رو گذاشتم رو بدنسازی
الانم فقط هفته ای 1 ساعت دفاع شخصی کار میکنم همین..

حالا بستگی به خودت داره . اگه هدفت عضله سازی هست همون بدنسازی رو برو . اگه هم رشته ورزشیت چیزه دیگه هست و بدنسازی رو میخوای بعنوان مکمل کار کنی زیاد دنبال حجم نباید باشی
سلام . خیلی ممنونم . فکر کنم منطقی ترین جواب رو شما دادید و دقیقا چیزی که خودمم فکر میکنم همین . منم هفته ای فقط یک روز سبک ساندا میرفتم که اونم چون استادش دوست خودم قرار شده بود زود بالا بیاره . بخاطر یه مشکل پوستی نتونستم برم چون باید دستکش دست میکردم . من دوست و رفیق رزمی کار حرفه ای چندتایی سراغ دارم اما متاسفانه اونا مکان ندارن که به منم آموزش بدن .

semnani

Registered User
لایک‌ها
57

خب اینطوری که شما میگید یک ساعت میدوند و نرمش میدند بحثش چیز دیگریست!
از اینجور کلاس رزمی اصلا خوشم نمیاد چون احساس می کنم که استاد میخواد وقتمو الکی بگیره و یه جورایی میخواد بهت بفهمونه برای پیشرفت باید پول بیشتری خرج کنی تا تازه باهات رزمی کار کنه (مثل همین کلاسای فوق برنامه ای که معلما و دبیرا برای شاگرداشون میزارند!)

نمیدونم در کدوم کلاس جودو دیدید که زیاد گرم می کنند اما خودم ۵ دقیقه بچه ها رو میدوئنم بعدش با ۱۰ دقیقه مرور انفرادی تکنیک ها چندتا حرکت کششی مخصوص جودو را انجام میدم بعد با ۱۰ دقیقه تمرین فنون ، بدن اونا بطور کامل آماده زمین خوردن و تمرین سنگین میشند
تو این یکسال اخیر تو کلاسمون اسیب دیدگی جدی نداشتیم چون تمرینای ما زیر نظر یک کارشناس تربیت بدنی و یک استاد خبره اداره میشه (میخوام بگم تمرین باید درست و اصولی باشه تا صدمات احتمالی تمرین به حداقل برسه)
شما لباس جودو خریدید؟

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
خب اینطوری که شما میگید یک ساعت میدوند و نرمش میدند بحثش چیز دیگریست!
از اینجور کلاس رزمی اصلا خوشم نمیاد چون احساس می کنم که استاد میخواد وقتمو الکی بگیره و یه جورایی میخواد بهت بفهمونه برای پیشرفت باید پول بیشتری خرج کنی تا تازه باهات رزمی کار کنه (مثل همین کلاسای فوق برنامه ای که معلما و دبیرا برای شاگرداشون میزارند!)

نمیدونم در کدوم کلاس جودو دیدید که زیاد گرم می کنند اما خودم ۵ دقیقه بچه ها رو میدوئنم بعدش با ۱۰ دقیقه مرور انفرادی تکنیک ها چندتا حرکت کششی مخصوص جودو را انجام میدم بعد با ۱۰ دقیقه تمرین فنون ، بدن اونا بطور کامل آماده زمین خوردن و تمرین سنگین میشند
تو این یکسال اخیر تو کلاسمون اسیب دیدگی جدی نداشتیم چون تمرینای ما زیر نظر یک کارشناس تربیت بدنی و یک استاد خبره اداره میشه (میخوام بگم تمرین باید درست و اصولی باشه تا صدمات احتمالی تمرین به حداقل برسه)
شما لباس جودو خریدید؟
عزیز آدم دلش میخواست تو کلاس شما باشه . به هرحال شهرستان هست و مشکلاتش و این مباحث که گفتم .

بله خریدم . بهترین لباس جودو ایران چیه 100% کتان . اونو خریدم . اسمش یادم نیست . آبی رنگ هم هست .

semnani

Registered User
لایک‌ها
57
عزیز آدم دلش میخواست تو کلاس شما باشه . به هرحال شهرستان هست و مشکلاتش و این مباحث که گفتم .

بله خریدم . بهترین لباس جودو ایران چیه 100% کتان . اونو خریدم . اسمش یادم نیست . آبی رنگ هم هست .
منم بچه شهرستانم (قم) همه جا که یه شکل تمرین نمی کنند ، بگردید دنبال یه کلاس مناسب حال خودتان ، حالا جودو نه ووشو (راستی شما میدانستید که خیلی از جودوکارای ایرانی تو ووشو ، جوجیتسو ، کوراش ، چوخه و ... مقام کشوری و بین المللی دارند؟! اما طرف مقابل ووشو کاری را سراغ ندارم که در جودو موفق باشد!!)
بهترین لباس جودو برند ایرانی ارس (لوگوش قدیما عکس A بود) هست قیمتش بالاس بعد اون سامکوه خوبه (لوگوش سر شیر هست)
ببیند لینک زیر بدردتان میخورد؟ کلاسهای جودو و دفاع شخصی

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
منم بچه شهرستانم (قم) همه جا که یه شکل تمرین نمی کنند ، بگردید دنبال یه کلاس مناسب حال خودتان ، حالا جودو نه ووشو (راستی شما میدانستید که خیلی از جودوکارای ایرانی تو ووشو ، جوجیتسو ، کوراش ، چوخه و ... مقام کشوری و بین المللی دارند؟! اما طرف مقابل ووشو کاری را سراغ ندارم که در جودو موفق باشد!!)
بهترین لباس جودو برند ایرانی ارس (لوگوش قدیما عکس A بود) هست قیمتش بالاس بعد اون سامکوه خوبه (لوگوش سر شیر هست)
ببیند لینک زیر بدردتان میخورد؟ کلاسهای جودو و دفاع شخصی
آره مال منم ارس هست . من از اون طرف فکر کنم 50 تومن خریدم یا همچین حدودی . یادم نمیاد . مال خودش بود سه چهار بار پوشیده بود چون دو تا دست داشت و استفاده نمی کرد . البته 150-300 میگفت من 50 خریدم . :D

این لینک هم که دادید برای استان آذبایجان غربی و شهر خوی چیزی نداشت . اینجا هم فقط یه خانه جودو داره . همه جودوکارا اونجا ورزش میکنن .

بالا