برگزیده های پرشین تولز

اندر حکایت داستان چه سایتی بزنم (ابتدای راهی یه نگاه بنداز)

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
مطالب دارای فصل بندی خاصی نیستند و از هر جهتی نوشته شده اما در کل با خواندن همه اونا می توان موارد مفیدی رو کسب کرد

با سلام خدمت دوستان گل چون دیدم موارد زیادی از دوستان می پرسم چه سایتی بزنم و طبق معمول راه نمایی میشن سمت تفریحی گفتم بیام و این تاپیک رو ایجاد کنم تا بلکه اون هزینه ای که از ما رفته از دیگری نره
دوستان عزیز و گلم ما فرض رو بر این می گذاریم که فرد سوال کننده تخصص برنامه نویسی و طراح سایت نداره و تجربه فروش هم هنوز نداره(که البته برنامه نویسا هم اوضاع خوبی ندارن پس زیاد ناراحت نکن خودتو) در این حالت راه های درآمد اینه که شما یک سایت داشته باشی و خب در سایت انجمن به طور پیشفرض پیشنهاد به شما تفریحی هست که اونم باید با توجه به رقبا کارت خیلی سخته چون شما عملا وارد یه رقابت شدید میشی با کلی سایت اسپمر-سایت های بزرگ اتوماتیک و خب مطلب شما هم کپی خواهد بود از دیگر سایت ها خیلیا میگن روزی اینقده مطلب بزن این میشه و اون میشه اگر سئو نباشه خبری نمیشه اما اگر در یک مورد خاص وارد بشی چون کار میشه تخصصی خیلی سریع بالا میای مثلا فقط موزیک-فقط مقاله-فقط بازی- یعنی یه مورد رو پوشش بدی خب این از خط مشی سایت اما درآمد اگر نوعی از سایت باشه که همون اول برا خدمتی که میدی پولتو بگیری این یعنی راه درست و الا بزاری فرد بیاد عکس سلنا گومز رو ببینه اگر حوصله داشت یه بنر کلیک کنه یا محصولی بخره اینا میشن عذاب علیم

خودت رو اول بشناس
دوست من خودت رو اول سعی کن بشناسی علایقت رو اون ها رو تو یه کاغذ بنویس اهدافت رو باور نمی کنی نوشتن روی کاغذ معجزه می کنه خیلی از اشتباهات و نقاط ضعف رو برات آشکار می کنه اگر از همین الان این کار رو بکنی چند سال عمرت تو جیبت خواهد بود مثلا من بعد 6 سال تازه یکی از نقاط ضعف که به مانند سمی مهلک در کارهام بود رو شناسایی کردم اگر من قبل اون 6 سال اون رو می شناختم خودت حساب کن چی می شد.

تخصص و علایق رو بنویس
تو چه کارایی علاقه داری تو چه کارایی تخصص داری یا به دلیل علاقه می تونی سریع تخصص کسب کنی اینا رو بنویس مثلا من به نوشتن در مورد فیلم علاقه دارم و گلچین کردن تصاویر این دوتا منو خسته نمی کنه تو هم حتما نمونه هایی از این علایق داری اینها بخش های مناسب سرمایه گذاری هستند وقتی این موارد رو ثبت کردی در مورد هر کدوم تحقیق کن راه های در آمد و مواردی از این دست اطلاعات هر کدام رو بنویس تا در نهایت یکی که بهتر از بقیه هست رو انتخاب کنی

بازه کاری که قرار هست کار کنی محدود کن
دوست من شاید تو هم دارای تخصص های متفاوت باشی و یا علایق متفاوت و از نظر خودت زرنگی کنی و بگی خب حالا که می تونم با یک سایت فلان مقدار دربیارم چرا 9 تا نزنم چرا 20 تا نزنم وای چقدر سریع می تونم میلیونر بشم ایست اینجا پرتگاه تو هست سایت مثل یک کودک می مونه اگر در سنین کم کودک رو رها کنی و بهش مرتب نرسی جان سالم به در نمی بره اما اگر کمی رشد کنه قادر خواهد بود برخی کاراشو خودش بکنه سایت هم همینه وقتی رشد کرد می بینی حتی با تائید کامنت ها هم رشد می کنه اون زمان هست که تو اجازه داری در فکر بعدی باشی .

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
ما دو نوع هدف می توانیم داشته باشیم هدف کوتاه مدت و هدف بلند مدت اهداف کوتاه مدت اهدافی هستند که سریع به نتیجه می رسند اما بازده کمی دارند درصد شکست کمتری دارند ولی نمی توانند در قامت یک کسب و کار بزرگ ظاهر بشوند اهداف درازمدت اهدافی هستند که برای رسیدن به اون ها زمان زیادی نیازه اما وقتی موفق بشی اونا رو پیاده کنی کار تموم هست.
اما خب نحوه تعیین این اهداف خیلی مهم می باشد اهداف کوتاه مدت باید طوری تعیین شوند که شمارا در رسیدن و اهداف بلند مدت یاری کنن در واقع این اهداف خود جزوی از ره هستند و هرگز نباید اون ها رو به عنوان هدف بزرگ در نظر گرفت مانند (داشتن یک سایت با درآمد 700 تومن-کسب یک تخصص خاص-و مواردی دیگر) اهداف کوتاه مدت باید شامل مواردی باشند که سریع جواب بدهند و شما رو سرشار از انرژی برای ادامه راه کنند اگر شما یک هدف بلند مدت رو از اول پیگیری مصرانه کنید به زودی ناامید خواهید شد و شکست خواهید خورد چون شما ابزار لازم را برای هدف بلند مدت خود فراهم نکردید اهداف بلند مدت می توانند شامل داشتن یک فروشگاه با گردش مالی بالا و تعداد زیاد کارمند-داشتن یک شرکت معتبر تجاری با سودآوری بالا باشند.

کار با شریک چگونه است؟
اگر در مورد شریک حرف زده بشه همه میگن اگر شریک خوب بود خدا شریک داشت اما خب هیچکس دقت نمی کنه که خب اون خداست ما چی اصلا چطور جرات کردیم خودمون رو با خدا قیاص کنیم شریک بدترین موحود روی دنیا هست اما یک حقیقت هست انسان بدون کمک این موجود اذیت کننده تو هیچ کاری موفق نمیشه منظور موفقیت هست نه کسب و کارهای کوچک اما باید به این نکته دقت کنید که شما در هر صورتی با یک شریک کنتاکت خواهید داشت و بینتون مشکل پیش خواهد اومد اما اگر فرد رو به درستی انتخاب کرده باشید اون کسب و کار شما رو نابود نخواهد کرد اما اگر مناسب نباشد کسب و کار شما به باد می رود اما از بعد منفی شراکت که بگذریم در بعد مثبت اون کارها بسیار سریعتر و در حجم بالاتر خواهد بود موفقیت سریعتر خواهد بود قدرت مالی پروژه بالاتر خواهد بود و یک دیدگاه متفاوت مانع برخی اشتباهات خواهد شد حقیقت اینه همه بزرگان شریک داشتن از استیو جابز بگیر تا هر کسب و کاری که تو خود ایران هم تونسته حرفی بزنه این خصلت کار هست شما وقتی تنهایی توان کار کردن به اندازه یک نفر رو داری

اما یک شریک خوب چه ویژگی هایی دارد (خوب برای شما البته)
1-وایستهگی مالی به پروژه داشته باشد
2-به پروژه اعتقاد داشته باشد
3-توان فنی کمتر از شما داشته باشد
4-پایبند به حق و حقوق دیگران باشد
5-افکارش با شما نزدیک باشد و حس برتری جویی نداشته باشد(تمام شرکت ها به همین خاطر به شکست کشیده می شوند)
6-بتوااند تحمل کند که شما نیز از پروژه سود ببرید و شما نیز بتوانید تجمل کنید (در ایران وقتی بحث شراکت می شود فورا همه حساب و کتاب می کنن خب درآمد میشود 10 میلیون اگر شریک داشته باشم باید 5 میلیون به اون بدم چرا خودم تنهایی کار نکنم 10 میلیون مال خودم نباشه اینطور میشه که حتی اون 5 میلیون که بنا بود در شراکت ایجاد شود نیز ایجاد نمی شود)

در چه محیطی باید کار کنم؟
خیلی از دوستان وبمستری را به عنوان یک شغل دوم انتخاب کرده اند و خب این افراد اکثرا در هما کامپیوتری که گیم بازی می کنند به کارهای دیگر خود نیز می پردازند اما حقیقت این است که کار کردن در خانه به شدت سخت است شما امکانات خوراکی فراوانی در اختیار دارید امکانات سرگرمی و افرادی از خانواده که بخواهند با شما صحبت کنند یا کاری با شما داشته باشند و ریخت و پاشهایی که شما خود مسبب آن هستید به طور طبیعی این عوامل روی راندمان کار شما اثر خواهند داشت برای هر دو دقیقه کار مفید خود 2 ساعت بازی پاداش خواهید داد یا پاهای خود را روی میز خواهید انداخت و صندلی را تا جایی که سازنده آن در خواب هم چنین انعطافی را متصور نبوده خم خواهید کرد آیا شما می توانید در یک محیط کاری چنین کارهایی بکنید مسلما خیر (حتی در دفتر کار گوگل) اگر شرایط سنی شما اجازه داشتن دفتر را نمی دهد یا هزینه آن را ندارید کتابخانه ها بهترین گزینه هستند
چگونه به این سوال بزرگ پاسخ دهم که آیا از نت کار دائم میشه اصلا؟
اما این حقیقا یک چالش بزرگ هست به خصوص برای وبمستران که در سن فعال هستند کل اطرافیان فشار میارن که فرد بره در کارگاه یا کارخونه ای مشغول به کار بشه و کم بشینه پای بساط اعتیاد اینترنتیش خب این موردی هست که همه ما اکثرا تجربه کردیم که اونم ناشی از عدم شناخت اینترنت و فرصت های اون در جامعه هست که باعث این برخورد ها میشه و تا زمانی که شما کسب درآمد معقول رو اثبات نکنید ادامه خواد یافت اما بعد اون شما تبدیل میشین به آدم زرنگه داستان بگذارید یک مثال ساده براتون بزنم فرض کنید که در بیرون یک مغازه می زنید خب اگر موفق بشه سر سال صاحب مغازه عذر شما رو می خواد تا پسر بیکار خودش اون کارو بکنه و اگرم شکست بخورید تا چند سال باید خسارتت اون رو جبران کنید اما در نت چنین نیست شما در نت می توانید از صفر حقیقی به درآمد ماهی چند میلیون برسید و اگر هوش و ذکاوت متوسطی داشته باشید این تبدیل میشه به پایه تجارت بزرگ شما کجای کار بیرون این چیزا ممکنه تو کار بیرون اگر بچه مایه دار باشی خب می تونی موفق بشی اما اگر نه باید برای 600 تومن برای دیگری کار کنی و من حاضرم ضمانت بدم در عرض 4 ماه با کار هشت ساعت در روز می تونی این رقم رو از یه سایت تفریحی در بیاری که بعد 4 ماه هم می تونی یکی دیگه رو استارت بزنی اما ما آدما یه عادت بسیار زشت داریم وقتی کار برا خودمونه انواع تبصره ها میاد تو قوانین و ما از زیر کار در میریم اما وقتی برده دیگران هستیم مثل تراکتور کار می کنیم پس خلاصه بگم اگر درست و صادگانه کار کنید به دید یک کار بهش نگاه کنید مطمئن باشید می تونید به عنوان یه کار ازش نام ببرید

وسوسه ای به نام سایت اتوماتیک
تقریبا این شتریست که در خونه همه وبمستران می خوابد بله زدن سایت اتوماتیک سایتی با هزاران محتوا و البته چندین و چندین روز زمان ارزشمند شما همه افرادی که استدلال می کنند که سایت اتوماتیک خوب است معمولا تازه کار هستند اما بگذارید رک به شما بگویم حتی اگر بهترین سئوکار باشید و الگوریتم شما در نوع خود بی نظیر باشد باز یک سایت اتوماتیک موفقیت چندانی ندارد دقت کنید من گفتم موفقیت چندانی ندارد نگفتم که موفق نمی شود البته بسته به تعریف شما از موفقیت است که روزی 1000 تا ورودی را موفقیت بدانید یا خیر و البته باز اگر شرایط تخصصی لازم رو دارید چون در فرض اول ما فرد یک فرد تازه کار است هرگز به سراغ این مبحث نروید چون در نهایت شما چند هفته از زمان ارزشمند خود را هدر داده اید
1-اسپمر نتایج گوگل
2-اسپمر ها و پلاگین ها انتقال مطلب
و موارد دیگر هستند که شما رو افراد مختلف ترغیب به راه اندازی می کنند و خودتان نیز حساب و کتاب های فضایی براش دارید اما توصیه می کنم به عنوان شخصی که 6 سال از عمر خودم رو در راه فرآیند های اتوماتیک صرف کرده ام و به نتایج جالبی هم رسیده ام به سمت این کار حرکت نکنید مگر اینکه بخواهید زمانی 6 ساله برای آن بگذارید ابزار های من اکنون به مانند انسان ها نویسندگی می کنند اما باز می گویم این ماحصل سالها شکست - و انواع مشکلات است و از منظر اخلاقی نیز که بیشتر اوقات مانع من بوده است انتقال مطلب یک فرد دیگر که دقیقا می دانم او نیز سایت را به منظور رهایی از مشکلاتی زده درست نیست سایت های اتوماتیک در بهترین حالت برای سطح دانش یک مبتدی تنها چند ماه توان پابرجا بودن دارند و بعد از آن بدرود حیات می گویند اما تاثیر خود را در روحیه شما خواهند گذاشت و شما را به کل از اینترنت نا امید خواهند کرد در مقابل یک سایت خدماتی یا سایت ارزشمندی که هر روز رشد می کند انگیزه شما را چندین برابر خواهد کرد مشکل اصلی این است که ما زمان کمی را صرف یافتن ایده می کنیم و ظرف چند دقیقه مسیر خود را مشخص می کنیم که البته همیشه این مسیر چند دقیقه ای سایت موزیک-تفریحی می باشد

سئو علم اسرار یا علم راحت رعایت اصول
سئو واژه ای می باشد که این روزها هر صاحب سایتی چندین بار در روز آن را می شنود ابتدا در این توسط اشخاصی به عنوان تخصص های پیچیده مطرح و چون اطلاعات وبمستران کم بود ضمینه برای سواستفاده افراد زیادی محیا شد و چه وبمسترانی که برای تنها چند قاعده ساده چه پولها که نپرداختند اما بگذارید ببینیم واقعا سئو یک علم خوفیه است همان گونه که این افراد سعی در تلقین آن دارند و چرا چنین تفکراتی در ذهن وبمستران به راحتی رسوخ پیدا کرد ؟

آیا سئو یک تخصص بسیار خاص می باشد؟
باید بگویم خیر سئو از نظر من یکی از دانش هایی هست که هر وبمستر خود باید یاد بگیرد از نظر من سئو مجموعه قواعد عادی هستند که باید در سایت داری رعایت شوند و کاملا عمومی توسط کارشناسان گوگل بارها گفته می شود اما چون اکثر افراد به خود زحمت خواندن چند مقاله را هم نمی دهند در نتیجه تعدادی افراد سود جو استفاده کرده و خود را در قالب کارشناسانی ظاهر می کنند که می توانند معجزه کنند اما حقیقت ندارد.
چرا در ایران این نو سئو خواهان زیاد دارد؟
بسیار ساده است همه ما ایرانی ها در آرزوی یافتن یک کلید افسانه ای شب و روز به سر می بریم که وقتی آن کلید را زدیم و خوابیدیم فردا که از خواب بیدار شدیم ما یک ثروتمند باشیم و این تنها در بحث سئو نیست در پکیج های ثروتمند شدن می بینید در همه جا و خب متخصصان خود خوانده سئو هم خیلی راحت این کلید تقلبی چند روزه را به شما می فروشتند اطلاعاتی که شما تنها با نیم ساعت مطالعه یک مقاله به آنها دست می یافتید و باقی مربوط به زحمت شما در تولید محتوا هست و عجیب که خود این متخصصان هم همین موضوع را می گویند یعنی چند کار عادی انجام می دهند و بعد می گویند برو محتوا تولید کن.
بهترین سئو کار سایت شما خود شما هستید هرگز هزینه خود را به این بحث هدر ندهید
شاه بیت سئو در ایران که اجرا می کنند بک لینک است من گاهی در مواجهه با سایت هایی که به ظاهر سئو شدند اما حتی برخی نکات ساده در اونها انجام نشده تعجب می کنم اما خب اینجا وب فارسی هست با زور بک لینک کار می کند اما توصیه اکید من به شما این است اگر می خواهید سایتی داشته باشید که برای چندین سال از آن کسب درآمد کنید حتما تمامی نکات را رعایت کنید و خب صد البته خرید بک لینک هم یکی از موارد است نکاتی مانند داشتن استراتژی مسیر داشتن نظم کاری شاخه به شاخه نشدن عجول نبودن و ...

آیا حقیقتا ثبت سایت در وبمستر تولز-انتخاب کلمات هدف -خرید بک لینک برای کلمات هدف -کار در شبکه های اجتماعی و چند نکته دیگر نیاز به سرمایه های میلیونی دارد که شما به افراد دیگر بپردازید کمی و فقط کمی مطالعه کنید و لذت ببرید از ساده بودن این بحث
از پیروزی و شکست دیگران چه یاد بگیرم؟
خب انسان عاقل همیشه در سرگذشت دیگران تفکر می کند تا بتواند از اشتباه آنان دوری و راه های درست آنان را ادامه دهد اصلا اساس علم بشر بر همین استوار هست شما اگر انسان عاقلی باشید در هر کاری قبل از ورود به آن کار زمان زیادی را صرف کسب دانش در مورد آن کار می کنید و در مورد وبمستری هم دانش و تجربیات در انجمن ها نهفته هست درست است اکثر وبمستران از گفتن رموز موفقیت خویش تفره می روند اما انسان نقطه ضعفی دارد که باعث می شود گاهی اوقات هر چند کوچک اشاراتی داشته باشد در تاپیک ها و غیره و شما می توانید با جمع بندی مباحث دانش خوبی کسب کنید پس مطالعه کنید در مورد تجارب دیگران نکته هایی که باعث پیروزی آنان شد را دریابید و اون رو در خودتون جستجو کنید و مواردی که باعث شکست شد رو در خود جستجو کنید و اثر آن را در کسب و کار خود ملایم کنید هر چقدر خود را همه چیز دان بدانید بیشتر شکست می خورید پس غرور را کنار بگذارید و بپرسید جستجو کنید و یاد بگیرید

عناوین زیر به زودی ارسال می شوند ....

چگونه ابزار ها و توانمندی های خود را شناسایی کنم؟

از پیروزی و شکست دیگران چه یاد بگیرم؟
چگونه قدم های اوول خود را بردارم؟
آیا اینترنت می تواند خواستگاه موفقیت های بزرگ باشد؟
خلاصه در چه راهی گام بردارم؟
آیا به تنهایی کار کنم یا تیمی؟
آیا می توانم وبمستر را شغل دائم بدانم؟

دوستان عزیزم ضمن عذرخواهی که مطلب رو یک جا قرار نمیدم در حین کارهام سعی می کنم چند خطی براتون بنویسم و برای همین هست تیکه تیکه میشه

بازم چند خطی خواهم نوشت .....

Last edited:

paydarweb

Registered User
لایک‌ها
568
به نظر من کلا کسی که تا حالا پاشو تو این کارا نذاشته ، زین پس هم نذاره بهتره!
چون مثل زندگی میمونه باید کلی وقت و عمر پاش بذاری تا تجربه کسب کنی و مسیرت رو پیدا کنی!
منتها اگر ایده و سرمایه جور باشه + پشت کار 100% موفقیت دور از دسترس نیست!

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
به نظر من کلا کسی که تا حالا پاشو تو این کارا نذاشته ، زین پس هم نذاره بهتره!
چون مثل زندگی میمونه باید کلی وقت و عمر پاش بذاری تا تجربه کسب کنی و مسیرت رو پیدا کنی!
منتها اگر ایده و سرمایه جور باشه + پشت کار 100% موفقیت دور از دسترس نیست!
همینطوره البته قبول ندارم که کسی که نبوده نیاد بلاخره همه ما از یه حایی شروع کردیم سرمایه همه جا جواب میده به قول قدیمیا پول رو رو مرده بزاری زنده میشه (اگر درست گفته باشم)

paydarweb

Registered User
لایک‌ها
568
همینطوره البته قبول ندارم که کسی که نبوده نیاد بلاخره همه ما از یه حایی شروع کردیم سرمایه همه جا جواب میده به قول قدیمیا پول رو رو مرده بزاری زنده میشه (اگر درست گفته باشم)
واسه کسی که سن پایینی داره و علاقه داره خوبه شروع کنه یاد بگیره و تجربه کسب کنه.
ولی برای کسی که سنش از 23 تا 25 رد شده و تازه میخواد شروع کنه زیاد جالب نیست مگر این که برنامه ریزی داشته باشه و انگیزه هم برای یاد گیری و هم شروع به کار.
البته وب ایران بالا پایین زیاد داره.
چه بزرگانی بودند و به اف رفتند و چه کوچکانی در این مسیر به هدف و تعالی رسیدند و هنوز هم موفقند.

Web_Site

Registered User
لایک‌ها
261

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
واسه کسی که سن پایینی داره و علاقه داره خوبه شروع کنه یاد بگیره و تجربه کسب کنه.
ولی برای کسی که سنش از 23 تا 25 رد شده و تازه میخواد شروع کنه زیاد جالب نیست مگر این که برنامه ریزی داشته باشه و انگیزه هم برای یاد گیری و هم شروع به کار.
البته وب ایران بالا پایین زیاد داره.
چه بزرگانی بودند و به اف رفتند و چه کوچکانی در این مسیر به هدف و تعالی رسیدند و هنوز هم موفقند.
خب دوست من ببین الان خیلی از جون ها هستن 30 و اندی سال دارند و هنوز بی کار ما داریم از وب به عنوان یه فرصت حرف می زنیم و الا بله اگر کار فت و فراون بود همه که قرار نبود نت کار کنن

paydarweb

Registered User
لایک‌ها
568
خب دوست من ببین الان خیلی از جون ها هستن 30 و اندی سال دارند و هنوز بی کار ما داریم از وب به عنوان یه فرصت حرف می زنیم و الا بله اگر کار فت و فراون بود همه که قرار نبود نت کار کنن
مشکل اینه که ضریب ریسک بالاس اگر ایده اشتباه باشه
همین 30 و اندی سال بیکاری که میگین اگر موضوع کاری که انتخاب میکنن اشتباه باشه تو وب براشون کلا ضرر هستش.
مارکت وب ایران هم هنوز به صورت کامل جا باز نکرده و یک سری موضوعات هم هستن که رقابت کاریشون بسیار زیاده.
پس نمیشه گفت بازده خوبی داره هر ایده ای

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
مشکل اینه که ضریب ریسک بالاس اگر ایده اشتباه باشه
همین 30 و اندی سال بیکاری که میگین اگر موضوع کاری که انتخاب میکنن اشتباه باشه تو وب براشون کلا ضرر هستش.
مارکت وب ایران هم هنوز به صورت کامل جا باز نکرده و یک سری موضوعات هم هستن که رقابت کاریشون بسیار زیاده.
پس نمیشه گفت بازده خوبی داره هر ایده ای
بازده خوب منظورم نبود ولی باز ماهی یه 700 هم از یه سایت دربیاره باز بهتر از بیکاری مفرط هست اگر زرنگ باشه این 700 براش میشه پله سعود

Others70

Registered User
لایک‌ها
1,664
با سلام خدمت دوستان گل چون دیدم موارد زیادی از دوستان می پرسم چه سایتی بزنم و طبق معمول راه نمایی میشن سمت تفریحی گفتم بیام و این تاپیک رو ایجاد کنم تا بلکه اون هزینه ای که از ما رفته از دیگری نره
دوستان عزیز و گلم ما فرض رو بر این می گذاریم که فرد سوال کننده تخصص برنامه نویسی و طراح سایت نداره و تجربه فروش هم هنوز نداره(که البته برنامه نویسا هم اوضاع خوبی ندارن پس زیاد ناراحت نکن خودتو) در این حالت راه های درآمد اینه که شما یک سایت داشته باشی و خب در سایت انجمن به طور پیشفرض پیشنهاد به شما تفریحی هست که اونم باید با توجه به رقبا کارت خیلی سخته چون شما عملا وارد یه رقابت شدید میشی با کلی سایت اسپمر-سایت های بزرگ اتوماتیک و خب مطلب شما هم کپی خواهد بود از دیگر سایت ها خیلیا میگن روزی اینقده مطلب بزن این میشه و اون میشه اگر سئو نباشه خبری نمیشه اما اگر در یک مورد خاص وارد بشی چون کار میشه تخصصی خیلی سریع بالا میای مثلا فقط موزیک-فقط مقاله-فقط بازی- یعنی یه مورد رو پوشش بدی خب این از خط مشی سایت اما درآمد اگر نوعی از سایت باشه که همون اول برا خدمتی که میدی پولتو بگیری این یعنی راه درست و الا بزاری فرد بیاد عکس سلنا گومز رو ببینه اگر حوصله داشت یه بنر کلیک کنه یا محصولی بخره اینا میشن عذاب علیم

خودت رو اول بشناس
دوست من خودت رو اول سعی کن بشناسی علایقت رو اون ها رو تو یه کاغذ بنویس اهدافت رو باور نمی کنی نوشتن روی کاغذ معجزه می کنه خیلی از اشتباهات و نقاط ضعف رو برات آشکار می کنه اگر از همین الان این کار رو بکنی چند سال عمرت تو جیبت خواهد بود مثلا من بعد 6 سال تازه یکی از نقاط ضعف که به مانند سمی مهلک در کارهام بود رو شناسایی کردم اگر من قبل اون 6 سال اون رو می شناختم خودت حساب کن چی می شد.

تخصص و علایق رو بنویس
تو چه کارایی علاقه داری تو چه کارایی تخصص داری یا به دلیل علاقه می تونی سریع تخصص کسب کنی اینا رو بنویس مثلا من به نوشتن در مورد فیلم علاقه دارم و گلچین کردن تصاویر این دوتا منو خسته نمی کنه تو هم حتما نمونه هایی از این علایق داری اینها بخش های مناسب سرمایه گذاری هستند وقتی این موارد رو ثبت کردی در مورد هر کدوم تحقیق کن راه های در آمد و مواردی از این دست اطلاعات هر کدام رو بنویس تا در نهایت یکی که بهتر از بقیه هست رو انتخاب کنی

بازه کاری که قرار هست کار کنی محدود کن
دوست من شاید تو هم دارای تخصص های متفاوت باشی و یا علایق متفاوت و از نظر خودت زرنگی کنی و بگی خب حالا که می تونم با یک سایت فلان مقدار دربیارم چرا 9 تا نزنم چرا 20 تا نزنم وای چقدر سریع می تونم میلیونر بشم ایست اینجا پرتگاه تو هست سایت مثل یک کودک می مونه اگر در سنین کم کودک رو رها کنی و بهش مرتب نرسی جان سالم به در نمی بره اما اگر کمی رشد کنه قادر خواهد بود برخی کاراشو خودش بکنه سایت هم همینه وقتی رشد کرد می بینی حتی با تائید کامنت ها هم رشد می کنه اون زمان هست که تو اجازه داری در فکر بعدی باشی .

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
در حال ارسال

دوستان عزیزم ضمن عذرخواهی که مطلب رو یک جا قرار نمیدم در حین کارهام سعی می کنم چند خطی براتون بنویسم و برای همین هست تیکه تیکه میشه

بازم چند خطی خواهم نوشت .....
بسیار زیبا بود ، ادامه بدید ..

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
با در چه محیطی کار کنم به روزرسانی شد

بلقیس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
368

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
با چگونه به این سوال بزرگ پاسخ دهم که آیا از نت کار دائم میشه اصلا؟ به روز شد
ممنون
این تجربه هایی که گذاشتید نه تنها برای افراد تازه کار بلکه برای اونایی هم که موهاشو سره این کار سفید شده مفید و کارآمده (البته خودمو نمیگم چون من به مرحله آشنایی هم نرسیدم :D)

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
با عنوان وسوسه ای به نام سایت اتوماتیک به روزرسانی شد

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
با عنوان سئو علم اسرار یا علم راحت رعایت اصول به روز رسانی شد

rezatak6

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,906
فیلم های ترجمه شده تد رو حتما ببینید.

http2iran

Registered User
لایک‌ها
1,772
زیبا بود ، همیشه در مورد هدف کوتاه مدت و بلند مدت در زمینه درآمد اینترنت فکر می کردم چطور هدف گذاری کنم ، که تونستم یک نظم بینش ایجاد کنم ..

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
ورود به وب فارسی بزرگترین اشتباه هست.
چون هر روز یه داستان جدید براش ساخته میشه.
یه روز میگن سایتو ساماندهی ثبت کنید ، روز بعد ساماندهی نصف بیشتر لینکهاتو ف یلت ر میکنه.
روز بعد میگن نماد الکترونیک ، روز بعد نماد رضایت ، یه روز اخطار، یه روز هاست مشکل داره ، یه روز اینترنت خودت قطع میشه و نمیتونی سایتت رو به روز کنی و ضرر میکنی و 1001 دلیل موجه و قانع کننده دیگه که نباید تو وب فارسی فعالیت کرد.

سایت با زبان دیگه هم بزنید ، یکسری مشکلات رو ندارید، اما چون از ایران مدیریتش میکنید مشکلات دیگری پیش رو دارید.

درسته که سایتهای موفق و خوبی در وب فارسی فعالیت دارن میکنن اما به هر حال نظر شخصی بنده اینه از ایران و در ایران و وب فارسی آخرش پشیمونی داره،
درسته شاید هدف درآمد باشه ، اما اینقدر استرس و تنش و تهدید ف یلت ر شدن و ... هر روز بهتون وارد میشه که هم داغونتون میکنه و هم پیر

بالا