برگزیده های پرشین تولز

اینترنت بر روی شبکه وایر لس در ایران

freeuser

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

شاید با نوشتن این مطالب یه تعداد افرادی پیدا بشن و چیزهایی بنویسن که آقا ما هشت سال هست این کاره هستیم اما من بر اساس اسنادی که دارم صحبت می کنم

و به خاطر تاریخچه اون تا یه شرکت تو تهران نیات دو ماه شروع به کار کنه بگه اولین شرکت وایرلس در ایران

چون من این متن رو پارسال نوشتم یه خورده به روز نیست معذرت می خوام .

ويرالس در ايران 08/23/2004 06:51
بيييد راجب به تاريخچه امدن وايرلس در ايران با هم صحبت کنيم و اينکه کی و چه زمانی و با شروع چه پرتکل هايی وايرلس در ايران شروع به کار کرد ؟؟؟؟
من کمی راجبش بحث ميکنم
وايرلس در ايران به صورت point تو point شروع به کار کرد که بسيار خارج از استاندرد بود شرکتهای تهرانی با استفاده از برندهايی مثل تلترونيکس و cisco ايندور و خريدن يه box به صورت point تو point سرویس ميدادند دقيقاً تاريخ حضور point تو point رو در ايران نميدونم اما از تجهيزاتی استفاده نشده و نميشد که کارايی لازم رو داشته باشن از جمله شرکت های انجام دهنده اين service شرکت ارتباطت رايانه ای پژوهش با مدير یت آقای هنريک زينالوند بود که به سرعت تونست نماينديگی های شرکت های بزرگ سازنده تجهيزت وايرلس رو به خود اختصاص بده که از جمله تلترونيکس بود (com.teletronics.wwwاين نقاط شروع وايرلس در ايران بود
..........
َAccess point
.............
کليد start Access point را در ايران شخصی به نامه( فرخ آيازی )زد شخصی که ميخواست ايران را وايرلس کند
(البته هنوز هم همين فکر دارد)
از جزيره زيبای کيش شروع کرد و از تجهيزات لوسنت شروع به نصب Access point جهت استفاده اينترنت بی سيم کرد با شروع کار ايشون ايرلس به خانه های ايرانی ها رفت و جای خود را از روی دکل يا ارتفا به خانه های مردم برد ....
کم کم سايه های رقيب برای شرکت کيش وب پيدا شد شرکت دگری به نامه کيش ايتی گروپ در جزيره کيش شروع به فعاليت کرد ... و با مديريت آقای سعدی توانست نقش زيادی را در جهت پيشبرد وايرلس در ايران بر دارد Access point های مورد استفاده کيش ايتی گروپ (اي-گیت siemens) بود
.......
وايرلس به ايران آمد
بد از شروع اينترنت بيسيم در کيش و به دليل آزاد بودن منطقه تب اينترنت بيسيم در شهر بندرعباّس که مرکز استان هرمزگان بود و کيش هم جزو جزيرهای ان حساب ميشد بالا گرفت
در سال 1381 بندرعباّس هم به جم service دهندگان اينترنت بيسيم گردييد شرکتی به نام سریع سيستم جنوب با تفکر شهر وايرلس و ايجاد لن شهری... ادمه دارد..

کيوان 2 08/23/2004 14:16
شرکت سریع سيستم جنوب با طرح اينترنت يا لن شهری که ادرات و خانه ها را از طریق وايرلس بدون استفاده از اينترنت با داشتن وب server و ميل server به يکدگر وصل کند پا به ادامه با اجرای اين کار کرد که بسيار هم پيشرفت فوق الاده ايی داشت در همين اوصاف بود رابطه شرکت های وايرلس با يکدگر بيشتر شد و از ضعف کار يکدگر و تجربیات يکدگر استفاده برذن آقای آيازی بد از تجربه در کيش پا به تهران گذاشت و شروع به شرکت کرمان موتور جهت وايرلس نمودن شهر تهران همکاری نمود و تهران وب (com.tehranweb.http://www. را در تهران ايجاد نمود پيشرفت خوبی هم کرد اما مشکلاتی از قبيل نيروی فنی کارامد و بزرگی و ترافيک امواج و استفاده از لوسنت (cor &ror ) که بنده يکی از مونتقدان اين نتورک هستم نتوانست به آرزوی خود که همان وايرلس نمودن شهر تهران بود بينجامد
..................
تهران و وايرلس
..................
شرکت های دبگری مانند ندا رايانه پارس online که توانستند مجوزات را از مخابرات ايران دريافت کنن شروع به کار وايرلس نمودند شرکت های دیگری که شايد اسم آنها در ضمينه کار وايرلس بوده اما آمار استفاده آنها از وايرلس بسيار پايين هست را در اين بحث نمياوريم البته شرکت اراکل و داتک در تهران جديدن فعاليت هايی رو انجام داده است
.......................
سریع سيستم جنوب
در ميان تمام شر کت های انجام دهنده وايرلس نتورک ميتوان شرکت سریع سيستم جنوب را شرکت موفق تر از بقيه ناميد به دليل انکه وايرلس را هم جور که بود فهميد وسيله جهت ساختن شهر الکترونيک و دولت الکترنيک که اين سايت بر روی اينترنت دارای host نميباشد اما بر روی اينترنت و با در يافت وايرلس بدون داشتن اينترنت موفق به ديدن اين سايت ميشويد و سندق پستی اينترنتی داريد و از طريق ميل server مهلی ادره ميشود اين شرکت سریع تفکر خود را در شهرهای دبگر ايران راه اندازی کرد
1- تهران (شهر جدید اندیشه)2- سيرجان (شرکت پويش)3-قشم 4- بندرلنگه
دلته

آرش آب و هوا ؟ ؟ ؟ 08/24/2004 01:28
با توجو به شرايط جغرافی کشوره ما(آب و هوا)ايران، آيا وجوده اين شرايط دليله موفق بودنه دوستان در اين ضمينه نبوده؟
چون در شهرهای جنوبی وجوده هواي مرطوب يک امتياز رو در بر داره//...

کيوان نه آرش جان 08/24/2004 05:12
نه آرش جون وايرلس اولاً جنبه های مختلفی داره بدش 2.4 همه جا 2.4 هست مگه تو اونجا تجهيزات 2.4 زياد باشه
يعنی ايجاد اختلال کنه بد اگه منظورت تو ايران هست و شرجی بودن بعضی شهر ها که شمالم شرجی داره
........
منظور من طرح ذولت الکترونیک هست
که در هر شهری اگه دنبالشو بگيری هم به اون شهر خدمت کردی هم واسه خودت کلی کار کردی
.........
من ادامه بحث مو يه روز دیگه ميکنم
ولی راجب به سریع سيستم بگم که پروتکل انجام استفاده از چند سگمنت مختلف هست اونها تونستن تو چند تا شهر جواب بگيرن که ميشه 1- قشم 2- بندر لنگه 3- بندرعباّس 4- سيرجان رو نام برد
و فک ميکنم زياد به سریع سيستم پيله نکنيم بهتره
.....................
آيازی و تهران بزرگ
......................
مستر آيازی بعد از کيش وب به تهران امد که حدود سال 1382 /4 ميشد و شروع به کار کرد با شرکت کرمان موتور به توافق رسيد و برنامه ايی رو برای وايرلس کردن و نصب Access point در ارگ جديد بم ريخت من اونجا نرفتم ولی شنيدم اونجا Access point نصب کرد با کرمانيها قرار داد بست و شرکت کرمان وب رو راه انداخت بدشم با اصفهانيها برای اسفهان وب خلاصه کارش گرفت ولی بازم ميگم من روش چند سگمنتی رو به (cor & ror) ترجيه مي دم
..............
دلته

کيوان واير لس 08/24/2004 12:26
زياد راجب به آيازی و کار هاش صحبت کرديم نظر من راجب کارش اصلا مصاعد نيست
مستر آيازی فک ميکرد پشتيبانی سيستم وايرلس بسيار ساده هست ولی نميدونست که وايرلس تو باند 2.4

...........................................
مستر سعدی (کيش ايتی گروپ )
................................
مرد پر کار و راجب به وايرلس ميدونه و اطلاعات داره دنبال پول و يکی از ضعف هاش ماست مالی کردن و تحويل دادن لينک وايرلس ( ماستکی)
از کيش شروع کرد با کيش ايتی گروپ
دوتا همکار خوب هم به نامه رحمان و ميثم داشت
از نظر تفکر وايرلس خوب ولی ضعف کارش ماست مالی کردن بود
يعنی هيچ وقت سراغ اصل نميرفت هميشه آنتن رو مي ساخت و خيلی از کارهای دیگه
من روش کارش رو تعید نمي کنم در صورتی که مدت 1 سال هم روش اونها رو استفاده کردم ولی کامل به ضعف کار پی بردم و کلاً عوض کردم اونها از Access point های زيمنس جهت اينترنت بيسيم استفاده ميکردن و WDS کار می کردن
اونها تونستن تو جزيره قشم و شهر لار در استان شيراز کار کنن
البته کيش ايتی گروپ قبل از سریع سيستم پا به قشم گذاشت
جهت اطلاعات بيشتر
www.kishgroup.com
.............................
ادمه دارد
دلته

کيوان همکاری سریع سيستم با پارس پویش فن آور 08/25/2004 02:22
سریع سيستم جنوب در صورتی که از نظر کاره ی فنی بسيار عالی عمل ميکردن و همه چيز رو تا حدودی طبق اصول خودش اما در مسائل برنامه نويسی تحت شبکه مشکل داشتن در حقيقت اونها بعد از امدن worm هم فهميدن که چه قدر وايرلس خطر ناک و غير قابل کنترل هست worm های که از طريق ipها ميتونستن يه شبکه عظيم رو بخوانن
......................
سریع سيستم & پارس پویش فن آور
......................
اونها با يک شرکتی در شيراز به نام پارس پويش فن اور شروع به همکاری کردن و در حقیقت تونستن نرم افزاری رو جهت کنترل سيستم وايرلس بنويسن
از سيستم عامل لينوکس
استفاده کردن و بسيار هم موفق بودن
پارس پویش فن آور و وايرلس
پارس پویش فن آور پس از موفقيت در نصب و راه اندزی نرم افزار مربوط به وايرلس تو نست برنامه خودش رو در چند شهر نصب کنه که
1- کرج 2- قشم 3- سيرجان 4- بندرعباّس 5-بندر لنگه 6- من اینها رو می دونم

جهت اطلاعات يشتر
www.parspooyesh.com
دلته

کيوان وايرلس 08/26/2004 02:19
شرکت های زيادی بودن و هستن که تو ايران به سرمايه گذاری در هر کاری پرداختن اما در حقیقت وايرلس
مخصوصاً نتورک اون شرکتی رو ميخواست که هم اطلاعات رجب به وايرلس بدونه هم نتورک هم مخابرات و قوانين فروکانس
و نيروی کاری پر کار ... فک ميکنم کم شرکتی بتونه دوام بياره

.........................
it
دلته

کيوان وايرلس ن$تورک 09/01/2004 02:59
ميخواستم راجب پروژه های وايرلس کمی حرف بزنم نميدونم و اطلاعات ندارم که تو باند 2.4 چه شرکتی اولين قدم رو تو ايران برای مسافت طولانی برداشت اما وقتی رفتم يه کار که فاصله حدود 16 کیلومتر داشت رو وايرلس نصب کنم
ديدم که .......
...................
Nec
...................
ديدم که شرکت Nec ژاپن حدود سال 1356 اومده اونجا و point تو point وايرلس
نصب کرده تو باند 2.4 با آنتن های پارابوليک داره کار ميکنه و حدود 27 ساله که حتی اذيتی هم نکرده کار واقعا حرفه ای و خيلی درس ها ازشون گرفتم
کار رو واسه خط لوله گازايران انجام داده بودن شايد جز اولين کارهای تو ايران باشه
>>>>>>>>>> بازم مطمئن نيستم شايد اولين کار نباشه​

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من مقاله رو خوندم
واقعا که جالب و بود و خیلی هاش رو اصلا نمیدونستم یا حتی تصور هم نمیکردم

اما یک سوالی دارم: چرا این همه شرکت که درست شدند همگی رفتند توی کار متصل کردن شبکه ها به یکدیگر و نیومدند خودشون چیز شبیه ای او ال(آمریکن آن لاین) راه بندازند یا در واقع سعی بکنند یک شبکه راه بندازند تا از طریق اون به راحتی هر پروژه ایی رو به بهش وصل کنند.منظورم در واقع یک نوع اینترانت هستش که هر سروری که خواست به یک سرور دیگه وصل بشه از اون شبکه استفاده کنه

و حتی کار رو هم از سرور ها کنار بزاره و مستقیما بره سراغ کلاینت ها؟
واقعا چرا کسی نرفته ( یا شاید هم من نمیدونم) ؟ آیا به خاطر این بوده که مجوز خاصی از وزارت ارتباطات می خواسته و اونها نمی دادند ؟ یا اینکه مشکل مالی در میون بوده ؟ یا..... خلاصه اگر جوابی برای سوال من داشتید بگید

aka

Registered User
لایک‌ها
0
آقا دست شما درد نکه !
خیلی لطف کردی !
چون به قول شما هنوز وایرلس تو ایران نو پاست اساتیدی مثل شما اگه شروع به آموزش کلی در این مقوله بکنن واسه امثال من خیلی مفیده !

freeuser

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از aka :
آقا دست شما درد نکه !
خیلی لطف کردی !
چون به قول شما هنوز وایرلس تو ایران نو پاست اساتیدی مثل شما اگه شروع به آموزش کلی در این مقوله بکنن واسه امثال من خیلی مفیده !

عزيزم خواهش مي كنم اين چه حرفي هست شما مي زنيد ما اينجا همه مون ياد م يگيريم از هم ديگه

راجب به موردي كه دوستمون گفت من مي خوام يه موردي رو بگم

چند سال پيش سقف سرمايه گذاري تو اي تي نهايتا 60 ميليون و يا نهايتا 300 مليون بود

اما الان ديگه شركتها دارن بالا 60 ميليارد تو اي تي سرمايه گذاري مي كنن ولي نيروي فني ما اين قدر به اندازه افزودن سرمايه اضافه نشده كه اكثر شركتها با مشكلات درون سازماني مواجه هستن

تا چند سال ديگه يعني 1390 اينترنت در ايران توسط چند شركت با سرمايه گذاري هاي ميلياردي عرضه مي شه كه شركتهاي كوچيك تو شهر شما يا بايد نماينده اين شركتها باشن يا مشترك آنها

پس چند تا شركت كوچيك هم اگه با هم باشن باز قدرت اين سرمايه گذاري رو ندارن

................ نتيجه
براي من و شما
اگه استفاده كننده هستيم كه اينترنت 64kbp/s رو که الان مخابرات می ده 360هزار تومان هر ماه در آینده می خریم 29 هزار تومان

و اگه شرکت هستیم سعی می کنیم نماینده این شرکتها باشیم

................

به امید آینده که یه روز حرف های من رو عملا بینید

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
پس چرا هیچ کس کاری در مورد اون پروژه ایی که من گفتم نکرده؟؟؟ آیا سود نداشته یا اینکه جلو اش رو گرفتند؟

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به فری یوزر: عزیز جان این اطلاعاتت خیلی خوب هست و باید گفت یک جور هایی کامله. به نظرم باید بری یک شرکت مشاوره برای امور شبکه مخابرات تاسیس بکنی.

brojak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستانه عزيز من نيز فرمايشته دوستان رو تا يد ميکنم
کاملاً درسته
;)

بالا