برگزیده های پرشین تولز

ای کسایی که می گویید خارجکی ها چیزی در مورد خوزستان نمی دونن!!!

gh1985

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از sa :
ای شمایی که می گید خوزستان زادگاه ملت ایران نیست :

Historically Khuzestan is what historians refer to as ancient Elam, whose capital was in Susa, and in previous ages, Iranians referred to this province as Elam. The Old Persian term for Elam was Hujiyā, which is present in the modern name. Khuzestan is the most ancient Iranian province and is often referred to in Iran as the "birthplace of the nation," as this is the area where Aryan tribes first settled, assimilating the native Elamite population, and thus laying the foundation for the future empires of Persia, Media, and Parthia.

خوزستان را تاریخ نگاران ایلام باستان خوانده اند، جایی که پایتخت آن شوش بوده، در روزگار دور ایرانیان این استان را ایلام می خواندند. در پارسی باستان واژه "اوج" که در نام کنونی آن نیز هست برای ایلام بکار می رفت. خوزستان کهن ترین استان ایران است و گاهی به نام " زادگاه ملت " از آن یاد می شود، برای اینکه آنجا جایی است که اقوام آریایی ، نخستین بار برای زندگی بر گزیدند و با مردم بومی ایلامی ترکیب شدند، و این چنین پایه های امپراتوری های آینده پارس ، ماد و پارت را بنا نهادند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Khuzestan

آنجا هایی که عرب ها آمدند را باید سر فرصت بنویسم تا بدانید تنها 560 سال از زندگی کردن عرب ها در خوزستان می گدره

ای کسایی که می گید خوزستان و اهواز نام های عربی هستن نه ایلامی :

In some instances, sugar and sugar cane have been given as the meaning of Khuz.(e.g. Dehkhoda Dictionary) The fertile soil of Khuzestan has a splendid potential for growing this plant, making excellent harvests for sugar cane possible here.​

در جاهایی، شکر و نیشکر برای معنی واژه "خوز" نوشته شده اند برای نمونه در واژه نامه دهخدا، خاک حاصلخیز خوزستان توانایی عالی برای رشد این گیاه دارد، در آنجا می توان بهترین کشت نیشکر را داشت. ( خودم : همین الان توی خوزستان 8 برابر اندازه شهر تهران ، زمین زیر کشت نیشکر رفته، فکرشو بکن اگه بشه از بالا یه عکس گرفت چی میشه !!!)

However, most experts believe the name Khuzestan to be derived from Ķūzī, the name of the original non-Semitic people of the province, whose distinctive language reportedly survived until Sassanid times. (see Encyclopedia Iranica, Columbia University, Vol 1, p687-689.)​

به هر حال، بیشتر کارشناسان بر این باورند که نام خوزستان از واژه " خوزی" که نام قوم اصلی و غیر عرب این استان (خودم : غربی ها به عرب ها و یهودی ها می گن سامی ) که بر اساس مدارک زبانشان تا زمان ساسانیان زنده مانده بود ، گرفته شده است،

Some scholars believe Ahvaz and Khuzestan are related to the name Ooksin, a city established during the era of the Elamite civilization, and are the altered forms of the words Ooks, Ookz, Hookz, Huz and Khuz. Iraj Afshār in Nigāhī bih Khūzistān : majmū`ah´ī az awzā`-i tārīkhī, jughrāfiyā'ī, ijtimā`i, iqtisādī-i mintaqah (Library of Congress CALL# DS324.K49 A37 1987, p66) states that Uxi was the Greek counterpart of the Elamite word Ūvja.

برخی دانشگاهیان بر این باورند که نام های اهواز و خوزستان با نام اوکسین ( خودم : یادش بخیر سینما اوکسین اهواز، خوبه که هنوز هتل اکسین هستش) که نام شهری است که در زمان آبادانی (تمدن عربیه !) ایلامی ها ساخته شده بود ارتباط دارند و شکل های دگرگون شده واژه های اووکس، اوکز ، هووکز، هوز و خوز هستند. ایرج افشار در کتاب نگاهی به خوزستان : مجموعه هایی از اوضاع تاریخی، جغرافیایی، اجتماعی، اقتصادی منطقه ، نوشته است که اوکسی واژه یونانی برابر با واژه ایلامی اوج است .

According to Jules Oppert, the word Ūvja, was pronounced as Xuz or Khuz in the Elamite language. The word Ūvja appears abundantly in many texts and on Achaemenid inscriptions at Naqsh-e Rustam (seen here), and on Darius's epigraphs at Persepolis and Susa among others (seen here). Ūvja, or its Greek counterpart Uxi, were names used to refer to the land or the peoples inhabiting the land of Khuzestan.​

به گفته ژول ( خودم : توی فرانسه این اس خونده نمی شه ) اوپرت، واژه "اوج" در ایلامی به شکل اکوز یا خوز خوانده می شد. واژه " اوج " به فراوانی در بسیاری از نوشته ها و کتیبه های هخامنشی در نقش رستم (خودم: مرو دشت ، نزدیک تخت جمشید ) و در سنگ نبشته های داریوش از جمله در تخت جمشید و شوش دیده می شود. " اوج " یا برابر یونانی آن "اوکسی" نام هایی که برای اشاره به خوزستان و مردم خوزستان به کار برده می شدند.

Ibn Nadeem, in his book al-Fehrest , mentions that all the Median and Persian lands of antiquity spoke one language. In his book, which is the most accredited account of spoken languages of Iran during the early Islamic era, he quotes the great scholar Abdullah Ibn al-Muqaffa:

"The Iranian languages are Fahlavi (Pahlavi), Dari, Khuzi, Persian, and Seryani."

ابن ندیم، در کتاب الفهرست نوشته است که همه سرزمین های ماد ها و پارس ها (خودم : یکی یه " آریا " بذارید کنارشون تا اتوماتیک به همدیگه (ما به کرد ها ، کرد ها به ما ووو) قوم و خویش بودنمون رو یادآوری کنیم) از روزگار باستان به یک زبان سخن می گفتند. در کتابش، که معتبر ترین محاسبه زبان های رایج ایران در آغاز دوره اسلامی است، وی از ادیب بزرگ عبدالله ابن مقفه نقل می کند که :

" زبان های ایران پهلوی ، دری (خودم : زبانی که الان ما داریم) ، خوزی ، پارسی (خودم : پارسی باستان ) و سریانی است."

He then adds that Khuzi is the unofficial language of the royalty and comes from Khuzestan.

In Majma-ul-Tawarikh wa al-Qesas ("The Collection of histories and Tales") written in 1126, Khuzestan appears with such names as Hajuestan, Hobujestan, and Ajar, which seem to be derived from Hobujestan and Hujestan in Pahlavi languge. According to Sir Henry Rawlinson, in Pahlavi, Ūvja is pronounced Hobuj and therefore both the names Ahvaz and Khuzestan derive their names from here.

او پس از آن می افزاید که " خوزی " زبان غیر رسمی خانواده شاهنشاهی می باشد و از خوزستان ریشه می گیرد.

در مجمع التواریخ و القصاص ( گرداوری تاریخ و داستان ها) که در سال 1126 میلادی نوشته شده، خوزستان به نام های هوجستان، هوبوجستان و آجار آمده است که به نظر می آید ( خودم : تاجیک ها می گن "به چشم می آید" ) از هوبوجستان و هوجستان زبان پهلوی گرفته شده اند. به گفته سر هنری راولینسون، در زبان پهلوی ، " اوج " را " هوبوج" می خوانند ، بنابراین هر دو نام اهواز و خوزستان از اینجا گرفته شده اند.

Old Persian: Grammar, Texts, Lexicon by Roland G. Kent of The American Oriental Society, lists the following chains of derivation:​

کتاب " پارسی باستان : نگارش، نوشته ها، واژه نامه " نوشته رولند جی کنت از جامعه شرق شناسی امریکا چنین زنجیره های مشتق گیری را بر شمرده است:

Ūvja --> Awaz --> Xuz
Ūvja --> Ux --> Xuz
Ūvja --> Xuz --> Hobuj
Ūvja --> Hobuj --> Xuz --> Hoz
Ūvja --> Hobuj --> Xuz --> Hoz --> Ahvaz
اوج > اواز > خوز
اوج > اوخ > خوز
اوج > خوز > هوبوج
اوج > هوبوج > خوز > هوز
اوج > هوبوج > خوز > هوز > اهواز

To further elucidate these chains, one must observe that as in some other Iranian dialects, such as Luri and Bakhtiari (also based in or near Khuzestan), the sound "h" is sometimes used for pronouncing Kh, the words oo, hoo and Khuz have in the process of time been added to the suffix -estan, and the word oojestan has gradually changed to Hujestan, forming the word Khuzestan. Such conversions are related to the fact that in ancient Persian dialects and in Pahlavi language, the sound "oo" was changeable to "hoo" as in such words like Oormazd --> Hoormazd or Ooshmand --> Hooshmand. And Hoordad has also been pronounced Khordad and Khoortat.

برای شیوایی بیشتر این زنجیره ها، یکی از چیزهایی که باید ملاحظه شود این است که مانند برخی گویش های دیگر ایرانی مانند لری و بختیاری ( که درون یا نزدیک خوزستان هستند) ، صدای ه گاهی برای خواندن حرف " خ " بکار می رود، واژه های اوو، هوو و خوز در گذر زمان به پسوند "ستان" افزوده شدند و نهایتا واژه اووجستان به هوجستان دگرگون و واژه خوزستان به وجود امد. این چنین دگرگونی هایی به این موضوع مرتبط است که در پارسی باستان و پهلوی ، صدای (خودم : البته باید با س بنویسیمش) اوو قابل تغییر به هوو بوده است ، برای نمونه در واژه هایی مانند اورمزد > هورمزد یا اووشمند > هوشمند. و هورداد همچنین خورداد و خوزتات خوانده شده . ( خودم : توی آلمانی هم " خ " اول نداریم و گاهی " ه " و یا " ک "خونده می شه، لازم به گفتن است که آلمانی حتی همین الانم به طور باور نکردنی به زبان ما نزدیک است، ایست می شه است ، نیشت می شه نیست، آخت می شه هشت، توختر می شه دختر، موتر می شه مادر، برودر می شه برادر ، فاتر می شه پدر (که البته پتر پهلوی بید و پیته پارسی باستان بید، نپه هم توی پارسی باستان می شه نوه !)
[
LEFT]

Every author of the early Islamic period, whether Arabic, Persian, or African, referred to the entire region as Ahvaz. This is verified by referring to texts such as those by Tabari, Abolfazl Beyhaghi, Tarikh-i Sistan, and Safar nama of Naser Khosrow, among many others. Hamdollah Mostowfi in his Nozhat ul-Qolub, for example, writes about Ardashir I in Ahvaz. The word "Khuzestan", however, seems to have been widely used to refer to the region by the 9th century.[/LEFT]

هر نویسنده ای در آغاز دوره اسلامی ، چه عرب ، چه پارس ، یا افریقایی به کل منطقه خوزستان ، " اهواز " نام داده است. این موضوع از نوشته های طبری، بیهقی ، تاریخ سیستان، و سفر نامه ناصر خسرو ووو استناد شده است. برای نمونه حمدالله مستوفی در کتاب نضحات ال قلوب ( شاید هم نزهات ، نذحات ، نذحاط ... من چه می دونم کدومشه) در باره اردشیر نخست اهواز نوشته است ( خودم : همون اردشیر پاپگان نخستین شاه ساسانی رو می گه)
به هر حال به چشم می آید که واژه خوزستان به گونه ای گسترده از سده نهم برای اشاره به کل منطقه خوزستان به کار رفته .

پس از اینا در مورد یورش اعراب به خوزستان در سده های 15 و 16 !!! نوشته و نوشته که کی نام آشغال عربستان رو روی اینجا گذاشت ( می گن هر چی می کشیم از این قاجاری هاست !!!!) سال 1441 اومدن اهواز و خرمشهر و دژپل و شوش و هویزه ، زرت و زرت بچه به دنیا آوردن ..... خودتون دیگه بخونید .....البته چند تا نقشه هم هست که ببینید بدک نیست

http://en.wikipedia.org/wiki/Origin_of_the_name_Khuzestan

آقا جان حالا دیدید این غربی های چشم آبی از هفت جد و آباد شما تاریخ ما رو بیشتر می شناسن ! حالا اینا که چیزی نیست ! برید ببینید روش دوختن پرده های تخت جمشید رو هم دارن !!!! این که تنها به خوزستان اشاره داره ، از اینکه خورد و خوراک زمستانی و تابستانی و بهاری شاهان هخامنشی چی بود تا اینکه برای آب طلا دادن به ظروف غذا چند ولت برق تولید می کردن !!! می دونم باورت نمی شه ! 30 - 40 سال پیش که توی ایران ظرف مسی رو کش طلا پیدا کردن، همه باستان شناسا کش اومدن ، تازگیا آلمانیا پیل های الکتریکی و الکترود های شو توی ایران و عراق پیدا کردن ( می دونید بغداد یه واژه پارسی بید؟ بغ یعنی فرشته یا خدایگان هایی که داشتن و داد هم یعنی داد دیگه) پیدا کردن ولی خیلی سداشو در نیاوردن ، نامرداآ !!!

این غربی ها اصل مارمولک هستن ، هیچی به ما نمی گن که ، خودمون باید بریم پیدا کنیم ! مگه همین نقشه های قدیمی خلیج پارس رو از کجا آوردیم ؟؟؟ انگلیسی ها دادن ؟ نه آقا جان توی آرشیو وزارت امور خارجه داشت خاک می خورد ، از زمان شاه ! اومدیم اون نمایشگاه رو راه انداختیم کلی عرب ها شسته شدن ! وگرنه عمراً اگه این چشم آبی ها دلشون به حال من و شما بسوزه ....

بد بختی اینه که مردم ما زبر و زرنگ نیستن که برن مو رو از ماست بکشن بیرون ....
نمیدانم اگر شماها نبودید کار تحریف تاریخ به کجا میکشید. لطفا اینقدر جعل تاریخی نکنید و اینقدر دروغ نگویید .با این کارتان استخوانهای کوروش کبیر:p وداریوش صغیر :p هم در جهنم به لرزه درم ی آید

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
خرد برتر هر چیز دگر آمد پدید ! حتما کتاب های دانشگاه های امریکا رو هم من جعل کردم، حتما من ماشین زمان دارم، یا پول می دم تاریخ می خرم !

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از gh1985 :
نمیدانم اگر شماها نبودید کار تحریف تاریخ به کجا میکشید. لطفا اینقدر جعل تاریخی نکنید و اینقدر دروغ نگویید .با این کارتان استخوانهای کوروش کبیر:p وداریوش صغیر :p هم در جهنم به لرزه درم ی آید
این نوشته ای که دوستمان آوردند کاملا درست و صحیح هست.
آن کسی که جعل میکند و چرت و پرت میگوید(ترک خواندن مادها و رستم و سومریا و اروراتوری و ها و آذری ها!!!!) و هزاران چرت و پرت دیگر که هیچ مدرک و سندی هم برای آن ندارند, پان ترکها هستند که هویت نداشته(تیمور و چنگیز و آتیلای خونخوار و وحشی) را میخواهند به اذری ها غالب کنند. قوم ترک تا کنون جز وحشی گری و خون ریزی هیچ چیز دیگری نداشته. این قوم و این زبان ترکی هم در ایران هیچ پیشینه ی بلندی ندارد. این زبان بیگانه تنها 300 سال از فراگیر شدندش در آذربایجان میگذرد و اصالتی ندارد. برپایه مدارک و اسناد تاریخی و مطالعات ژنتیک آذری ها از تیره ی ماد کوچک و یک تیره ی آریایی هستند و نه ترک زرد و آغوز و ددمنش! زبان آذری ها تا 300 سال پیش زبان پهلوی آذری بود که با تاخت و تاز قبائل وحشی ترک در در درازای این 300 یا 400 سال به ترکی آذری دگرون شده.
ترك ها مخلوطى از طايفه ها ى مغول و تاتار و هيون و سين جيبو و كيمرى و سرمتى و ديگر اقوام بدوى و نيمه بدوى مى باشند ، نهايت قدمت و تاريخچه قوم ترك با وقت اضافه و كمى ارفاغ متعلق به 1800 سال پيش است كه در آن زمان در صحراهاى تركستان چين و مغولستان مى زيسته اند . ترك ها نه با تورانيانى كه در يشت ها و شاهنامه بدان اشاره شده نسبتى دارند و نه با آذرى هاى ماد نژاد كه ساكن آتروپاتكان يا آذربايجان بوده اند

turkvox

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از korosh bozorg :
آن کسی که جعل میکند و چرت و پرت میگوید(ترک خواندن مادها و رستم و سومریا و اروراتوری و ها و آذری ها!!!!) و هزاران چرت و پرت دیگر که هیچ مدرک و سندی هم برای آن ندارند, پان ترکها هستند که هویت نداشته(تیمور و چنگیز و آتیلای خونخوار و وحشی) را میخواهند به اذری ها غالب کنند. قوم ترک تا کنون جز وحشی گری و خون ریزی هیچ چیز دیگری نداشته. این قوم و این زبان ترکی هم در ایران هیچ پیشینه ی بلندی ندارد. این زبان بیگانه تنها 300 سال از فراگیر شدندش در آذربایجان میگذرد و اصالتی ندارد. برپایه مدارک و اسناد تاریخی و مطالعات ژنتیک آذری ها از تیره ی ماد کوچک و یک تیره ی آریایی هستند و نه ترک زرد و آغوز و ددمنش! زبان آذری ها تا 300 سال پیش زبان پهلوی آذری بود که با تاخت و تاز قبائل وحشی ترک در در درازای این 300 یا 400 سال به ترکی آذری دگرون شده.
ترك ها مخلوطى از طايفه ها ى مغول و تاتار و هيون و سين جيبو و كيمرى و سرمتى و ديگر اقوام بدوى و نيمه بدوى مى باشند ، نهايت قدمت و تاريخچه قوم ترك با وقت اضافه و كمى ارفاغ متعلق به 1800 سال پيش است كه در آن زمان در صحراهاى تركستان چين و مغولستان مى زيسته اند . ترك ها نه با تورانيانى كه در يشت ها و شاهنامه بدان اشاره شده نسبتى دارند و نه با آذرى هاى ماد نژاد كه ساكن آتروپاتكان يا آذربايجان بوده اند

به روباه گفتن که شاهدت کیه , گفت دمبم .

دوتا دروغ گو و تحریف کننده تاریخ همدیگر رو تایید می کنند

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از turkvox :
به روباه گفتن که شاهدت کیه , گفت دمبم .

دوتا دروغ گو و تحریف کننده تاریخ همدیگر رو تایید می کنند
و چه پیامهای پرمایه ای میگذارید شما:D

jaberi

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از korosh bozorg :

شما مثل یک مار زخم خورده و پست و دون و بسیار بسیار بی شرم و صد البته بدبخت هر سوراخ سنبه ای که شما را آنجا راه می دهند . نظریات پلید خودتان را پیرامون ملت شریف ترک بیان می کنید و در بحثی که ربطی به ترک و ماد و .... نداشت سخنان بی ربط بلغور می کنید .

ای خبط گوی پر آوازه پی تی لعنت بر نژاد پرست

لعنت بر نژاد پرست لعنت بر نژاد پرست لعنت بر نژاد پرست

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
خوب ببین ، دلایل زیادی داره ، یکی اینکه همون جور که گفتم ، پیش داوری می شه ... چون چهره درستی از ما خوزستانی ها به غیر خوزستانی ها نشون داده نشده ، می بینن نوشته اهواز می گن خوب بابا این بچه جنوبه هیچی حالیش نیست (البته همه که این جوری فکر نمی کنن ) ، یکی دیگه از دلایل اینه که اهمیتی نداره من دارم کجا زندگی می کنم ، همه جای ایران سرای من است ، ز خوب و بد آن همه از برای من است ، در ضمن من همیشه توی نوشته می گم که خوزستانی و اهوازی هستم ، چون با خوندن نوشته من هیچ پیش داوری هم در مورد من نمی شه ، همین ها دیگه ... تو که اون پایین به وبلاگت لینک دادی ، اتوماتیک از پیش داوری نجات پیدا کردی .
شما مثل یک مار زخم خورده و پست و دون و بسیار بسیار بی شرم و صد البته بدبخت هر سوراخ سنبه ای که شما را آنجا راه می دهند . نظریات پلید خودتان را پیرامون ملت شریف ترک بیان می کنید و در بحثی که ربطی به ترک و ماد و .... نداشت سخنان بی ربط بلغور می کنید .

ای خبط گوی پر آوازه پی تی لعنت بر نژاد پرست

لعنت بر نژاد پرست لعنت بر نژاد پرست لعنت بر نژاد پرست
راستش من هر چی از این جور موضوعات میخونم خیلی ناراحت میشم!

نمی دونم شما میخواید با این کارا چیو ثابت کنید؟ مگر انسانیت به اینه که 2500 ساله پیش پدران ما پادشاه بودن یا گدا؟
اصلا من یه سوال دارم!

با این همه مهاجرت و جنگها و... که طی 2500 ساله شده ; الان کی میتونه 100% بگه که نژادش آریایی هست؟ یا از همون مردمی هست که زمان کوروش یا داریوش بود؟

خداییش مثلا ترکها نژاد پست ترن و فارسها برتر؟ یا اسلاو و ... از فارسها کمترن؟

این هم خودش یک نوع نژاد پرستی نمیشه؟ فقط سیاه و سفید و زرد و سرخ که نیست.

می بینن نوشته اهواز می گن خوب بابا این بچه جنوبه هیچی حالیش نیست
این حرف واقعا برای یه ایرانی و حتی مسلمون زشته!

به عنوان مثال مگه انوشه انصاری کی بود؟

تا 16 سالگی توی مشهد زندگی می کرد و پدرش یه مغنی(چاه کن) بود(اگر اشتباه نکنم) و خیلی مثالهای دیگه.... الان شده یکی از افتخارات قرن حاضر برای ایرانیا

مگه میشه ارزش یه انسانو محل زندگیش یا زبونش یا نژادش مشخص کنه.یا حتی مقام و ثروتش

ارزشهای انسان به علم و اخلاق و ادب و ... -نگین اینا شعاره چون هر کسی در حد خودش میتونه به اینا برسه

یکم بیایم ببینیم هدف این حرفا چیه!
اگر نگاه به گزشتس و یاد گرفتن نکات مثبتش و اشتباهاتی که شده و عبرت گرفتن برای آینده خیلی خوبه ولی من که اینطور نمی بینم

حداقل یخورده به حرفام فکر کنید! جواب دادن که کاری نداره
ولی بدونید فقط نیکی و عشق است که باقی می ماند;)

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
خانم یا آقای sa. جناب karate-kid مدتهاست که دیگه تو این فروم لاگین نشدن. هدف شما از شروع این بحث چیه؟ آیا به دنبال یافتن مخالفین تازه برای خود هستید؟ آیا باز هم باید مدیر کل سایت وارد عمل شده و با تهدید به محدود کردن طرفین مشاجره و قفل کردن تاپیک به جنجالها خاتمه دهد؟

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
و چه پیامهای پرمایه ای میگذارید شما:D
جالب اینجاست که شما به هر نحوی که دلتان می خواهد راجع به نژادهای مختلف اظهار نظر می کنید، ولی بعد اشخاصی دیگر به جُرم مخالفت با نظراتتان به کوته فکری و نزدیک بینی متهم می کنید. حتی بر علیه آنها در برخی تاپیکها مثلاً سند رو می کنید. زهی تأسف بر شما.....

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام Freedom جان ، تو با من بیدی ؟ یا با مهدی 2021 ؟

من همون جور که همه می بینن از تاریخ دهم ژوئن یعنی حدود چهار ماه پیش تا حالا اینجا چیزی ننوشتم بابا جان ...

راستی FEAR IS THE MINDKILLER که نوشتی ، یه ذره اشتباه بیده، THE دیگه نمی خواد ...

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
سلام Freedom جان ، تو داری با من حرف می زنی ؟ یا با مهدی 2021 ؟

من همون جور که همه می بینن از تاریخ دهم ژوئن یعنی حدود چهار ماه پیش تا حالا اینجا چیزی ننوشتم بابا جان ...

راستی FEAR IS THE MINDKILLER که نوشتی ، یه ذره اشتباه بیده، THE دیگه نمی خواد ...
از شما تقاضا دارم به خاطر حفظ حرمت کاربران نظرات خودتان را با ملایمت بیشتری بیان کنید. در غیر این صورت حتی اگر حق با شما باشد -که حتی در آن تاپیک کذایی «آشنایی با خوزستان» هم تا حدود زیادی چنین بود- فقط باعث ایجاد مقابلهء منفی در مخاطب می گردد.
--------------------------------------------------------------------------
ضمناً امضای من اسم یکی از آلبومهای گروه متال Fear Factory هست. از خودم که اختراعش نکردم!
خانم یا آقای sa. جناب karate-kid مدتهاست که دیگه تو این فروم لاگین نشدن. هدف شما از شروع این بحث چیه؟ آیا به دنبال یافتن مخالفین تازه برای خود هستید؟ آیا باز هم باید مدیر کل سایت وارد عمل شده و با تهدید به محدود کردن طرفین مشاجره و قفل کردن تاپیک به جنجالها خاتمه دهد؟
اگر به پست من خوب دقت می کردید متوجه می شدید که مخاطب من شما بودید.
متأسفانه ظاهراً شما پستها را به دقت نمی خوانید و شاید دلیل اینکه در این تاپیک حتی موافقان خود را نیز رنجانده اید همین است.
کاری به تاریخ نوشته ها ندارم. فقط خواهش می کنم دیگر اینگونه نباشید. همین%

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
باشه چشم، این آی تی لاین هم که از من دلگیر شده همشهریم بید زیاد از من ناراحت نمی شه ...

در هر صورت به نظر من THE نمی خواد مگر اینکه توی یه شعری چیزی در مورد مایند کیلر توضیح داده و آخرش می خواد بگه fear همونی که توضیحش رو دادیم ...
در هر حال امریکایی ها زیاد اهل انگلیسی درست و حسابی نیستن ، احتمال هم داره من اشتباه کنم ...

بهت پیشنهاد می کنم آهنگاشونو گوش ندی ، من یه بار یه دونه گوش دادم تا 2 روز اسمم یادم نمی یومد ...

ویرایش:
الان دیدم FEAR IS THE MINDKILLER از رمان DUNE آقای فرانک هربرت گرفته شده ...

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
ولی خدا وکیلی جدیدترین آلبوم گروه Fear Factory که در سال 2005 عرضه شد به نام Transgression خیلی قشنگ بود. کاملاً از حال و هوای خشک Industrial Metal خارج شده بود و به سوی Death Metal رفته بود. توصیه می کنم اگه نشنیدی حتماً گوش کنی. ولی باهات موافقم که آلبومهای قدیمیشون گاهی اوقات خیلی رو اعصاب می رفت.......
موفق باشی;)

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سایت مایت واسه دانلودش سراغ داری ؟

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
اولا که من اصلا به تاریخها توجه نکردم
(لینک این تاپیک توی امضای جناب sa هست همین پست بالای رو ببینید-منم لینکو دیدم و اومدم بخونم)

دوما اون حرفایی که 7-8 پست قبل زده شده مگه تاریخ میشناسه؟ خداییش هم برای فوروم زشته هم برای یه ایرانی

شما یا هر آدم با انصافی 1 بار اینارو بخونه هم خیلی ناراحت میشه هم متعجب

-----------------------------------------------------
در ضمن مخالفین من کین که ئنبال جدیدش باشم؟؟؟

و تا به حال هم من با مسولان سایت مشکلی نداشتم (مگر اینکه بعضی بخوان اینکارو بکنن)

SadyProgrammer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با درود!

جناب sa از خوزستان درود بر شما متن شما (پست نخست) را خواندم جالب بود! البته كار شما مفيد است زيرا هنوز بسيارند كساني در همين ايران كه خوزستان را عربستان مي‌دانند..
يك نگاهي به فيلم‌هايي كه درباره‌ي جنگ ساخته شده بيندازيد... همه‌ي مردم خوزي را عرب نشان مي‌دهند البته به نظر من حضور اين اعراب هم در حالي كه خود را ايراني بدانند براي ما هيچ مشكلي نيست و تا جايي كه مانند ما ايران را جان خود بدانند بايد تحملشان كرد. اما درباره‌ي ايشان به ياد يك خاطره افتادم
يكي از اساتيد كه خودش عرب خالص بود براي ما تعريف مي‌كرد كه هنگام حمله‌ي آمريكا به خوزستان بسياري از اعراب هم قبيله‌اش را مي‌ديد كه براي تظاهرات به خيابان آمده بودند و به زبان عربي مي‌گفتند "روح مني صدام!" و زنانشان براي صدام گريه مي‌كردند يعني همان‌هايي كه پيشتر سربازان صدام به ايشان تجاوز كرده بودند... :eek:
در چنين وضعيتي وجود انديشمندان و ميهن پرستاني ميانه رو مانند شما يك غنيمت ارزشمند است! :)
من به شما افتخار مي‌كنم!

به عنوان مثال مگه انوشه انصاری کی بود؟
تا 16 سالگی توی مشهد زندگی می کرد و پدرش یه مغنی(چاه کن) بود(اگر اشتباه نکنم) و خیلی مثالهای دیگه.... الان شده یکی از افتخارات قرن حاضر برای ایرانیا

من يكي كه انوشه انصاري را داخل آدم نمي‌دانم! براي تحقيقات كه به فضا نرفته!
سفر تفريحي يك زن به فضا دست كم براي من يكي كه افتخار نيست! چه يك ميمون اين سفر را برود چه انوشه!
در بهترين حالت اهميتي برايم ندارد اما ممكن است بفرماييد به چه چيزش بايد افتخار كنيم؟

در پناه يزدان پيروز باشيد و دير زيويد!

Last edited:

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
جالب ترین موجود پی تی منم شیراز/اصفهان/خوزستان/شهرکرد/این 4 تا خوردن بهم شدن من :ی
البته در چندین نسل قبل

SadyProgrammer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با درود بر وِهان و فَرارون كُنِشنان!

ببخشيد دوست گرامي از شما يك پرسش داشتم!
شما نوشته‌ي زير را به ميخي در آويتار خويش نهاده‌ايد:
YourNameMikhy.bmp

برگردان فارسي هجاهاي ميخي نوشته‌ي بالا در زبان فارسي به هجاهاي زير برگردانده مي‌شود:
YourNameSpellingMikhy.bmp

(نوشته‌ي ميخي را از چپ به راست بخوانيد) كه برگردان آن به فارسي تقريبا بي معني خواهد شد. تا جايي كه من مي‌دانم در پارسيگ باستان يا حتي زبان ايلامي كهن چيزي به نام «اَدَمَرَييَ» وجود نداشته است مگر آنكه من نشنيده باشم و نيز در فارسي امروز نيز چنين چيزي نداريم پس اين پرسش براي من بوجود آمده است كه شما اين نوشته‌ي ميخي را به چه مناسبتي در آويتار خويش نهاده‌ايد؟ شايد تصور كرده‌ايد كه اين نام شما با الفباي ميخي است؟
نوشته‌ي ميخي بر خلاف نوشته‌ي فارسي، انگليسي و ... الفبايي نيست و به كار بردن لفظ الفبا براي حروف ميخي نادرست است زيرا نوشتار ميخي مبتني بر حروف هجايي است و نه الفبايي! متاسفانه اخيراً برخي سايت‌ها را مي‌بينم كه به شكل غير حرفه‌اي ساخته شده‌اند و ظاهراً واژگان فارسي را با الفباي انگليسي به صورت ميخي تبديل مي‌كنند كه اين كار از ديد علمي نادرست و امكان ناپذير است! زيرا بيشتر واژگان فارسي امروز در خط ميخي غير قابل نوشتن هستند براي نمونه در خط ميخي از ميان 36 يا 37 نماد شناخته شده تنها 3 نماد شامل حروف صدادار هستند و 22 نماد، نشانگر هجاهاي فتحه دار (و نه حروف) هستند و چهار هجاي ديگر منتهي به كسره و هفت هجاي باقي مانده منتهي به ضمه هستند براي نمونه چيزي به صورت هجاي «حُ» در خط ميخي نداريم پس نوشتن واژه‌ي مانند «حُسين» در خط ميخي از ديد علمي و بدون پذيرش برخي استثناها ناممكن است! مگر با تسامح چنين چيزي بيان شود كه چندان قابل استناد و خوانش نخواهد بود. فراموش مفرماييد اصل زبان پارسيگ هم براي نوشته شدن به اين خط با دها استثنا همراه بوده است كه بر شمردن آنها نيز اينجا ممكن نيست اما از آنجا كه آن استثناها در آن خط تحليل رفته‌اند قبول آنها ممكن است اما ساختن استثنايي جديد براي نگارش برخي حروف فارسي به اين خط كاري چندان علمي نيست.

در پناه ايزدان شاد زيويد!

SadyProgrammer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اههههههه .. این تاپیک ماله قبل اسلامه !!!
f_43aftaem_d56ddf2.gif

فرزان جان! گلم! خوب منم مال همون وقتام ديگه! :D (حتما جُك آن قزويني را شنيدي كه... گفت منم قديميم ديگه!)
در ضمن من اين حرف‌ها را درباره‌ي آويتار اين بنده خدا گفتم نه موضوع تايپيك :) در ضمن تو خيلي با حالي با اين شلوارت! ;)

در پناه ايزدان دير زيويد! :)

بالا