برگزیده های پرشین تولز

باتری شارژی چند ساعت بايد تو شارژ باشه?

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
--------------------------------------------------------------------------------

سلام به همه.

دوستان اگر کسی ميدونه که کلا باتری شارژی چند ساعت بايد تو شارژ باشه،ممنون
ميشم يه توضيحی بديد.و اينکه به شارژر ربط داره يا نه؟به مارک باتری؟

امروز يه جا ديدم که باتری رو گفته بود 18 ساعت بايد تو شارژ باشه؟

يه توضيحی بديد ممنون ميشم.

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از Siavash25 :
--------------------------------------------------------------------------------

سلام به همه.

شارژ دفعه اولش باید 24 ساعت کامل باشه ... اگه میخوای حداکثر عمرش رو بکنه ... ولی خود شارژ عادیش بستگی به نوع و مارک باتریت داره ... اگه نیکل کادیوم باشه بیشتر از 6 ساهت طول نمیکشه
در ثانی خود شاررها یه چراغ دارن که میگه پر شده یا نه

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ممنون از جوابت.
در مورد اون چراغ که نميشه زياد بهش اطمينان کرد.و دوم اينکه قبل از خريد ميخوام بدونم که کلاً برا همه باتريها)(AA,AAA )،زمان شارژ يکيه يا فرق داره.؟

و چند ساعت معمولا؟دفعه اول منزورم نيست.

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از Siavash25 :
ممنون از جوابت.
در مورد اون چراغ که نميشه زياد بهش اطمينان کرد.و دوم اينکه قبل از خريد ميخوام بدونم که کلاً برا همه باتريها)(AA,AAA )،زمان شارژ يکيه يا فرق داره.؟

و چند ساعت معمولا؟دفعه اول منزورم نيست.

معمولا" یکیه ... من هم سونی دارم هم سیلوانیا ! رو جفتشون چیزی ننوشته ولی دو تایی یه چیزی حدود 5 ساعت شارژ میشن ... من به چراغ شارژرم اعتماد دارم :)
تنها چیزی که روشون نوشته اینه که اگه میخواین نهایت عمر رو بکنه بزارین کامل خالی شه بعد سارژ کنیی
در ضمن باتریهای من AA هستش و فکر نمیکنم با AAAفرق چندانی داشته باشه

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12
چرا تفاوت نميکنه ؟؟؟ اين دو اسم از دو توان مختلف هستن و براساس ولت امپر حساب ميشن . حتما" از باطري و تواني استفاده کنيد که شرکت سازنده توصيه کرده و بدونيد ممکنه لحظه اول و دوم و بار اول تا 50 وسيلتون بعلت باطري اشتباه خراب نشه ولي بزودي بخاطر ولتاژ بالا و يا جريان کم باطري خراب خواهد شد. پس دقت کنيد مشخصات دقيق چيه.
اما شارژ اوليه زياده ولي شارژهاي بعدي دائما کاهش پيدا ميکنه تا به زمان 3 تا 4 ساعت ميرسه . از اون به بعد سير خطي باطري شروع ميشه که هم دوامش در خالي شدن ( حافظه ذخيره شارژ) زياده و هم زود شارژ ميشه ، پس از مدتي باطري زود شارژ ميشه اما زود خالي ميشه در اون زمان باطري ديگه خرابه و بايد عوض شه. حالا چي باطري رو خراب ميکنه . يک باطري مدت زمان زيادي خالي باشه . دو باطري مدت زمان زيادي بلا استفاده پر باشه . سه باطري جاي سردي باشه . چهار باطري قبل از اينکه شارژش تموم شده باشه بزنيم تو شارژ . براي نگهداري باطري در زمان زياد (اگه نخواهيد ازش استفاده کنيد) بايد 40% ازش پر باشه . تا سالم بمونه. موفق باشي.

MCP

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
phoyo_live : اطلاعات جامع و مفيدي بود. دستت درد نكنه

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
بستگي به مقدار mA كه شارژر داره هم بستگي داره. مثلا باتري هايي روي اونها نوشته :
standar charge : 15hrs at 110mA
fast charge : 4.5 hrs 330 mA
كه اين مقدار ميتونه در باتري هاي مختلف متفاوت باشه.

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از IcedAngel :
اگر اشتباه نکنم باطریهای AA همین باطریهای قلمی معمولی هستن و باطریهای AAA هم مثل اونا ولی یک هوا کوچکترند که توی بعضی ماشین حسابها و وسائل کوچکتر بکارمیرن.

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از phoyo_live :
چرا تفاوت نميکنه ؟؟؟ اين دو اسم از دو توان مختلف هستن و براساس ولت امپر حساب ميشن . حتما" از باطري و تواني استفاده کنيد که شرکت سازنده توصيه کرده و بدونيد ممکنه لحظه اول و دوم و بار اول تا 50 وسيلتون بعلت باطري اشتباه خراب نشه ولي بزودي بخاطر ولتاژ بالا و يا جريان کم باطري خراب خواهد شد. پس دقت کنيد مشخصات دقيق چيه.
اما شارژ اوليه زياده ولي شارژهاي بعدي دائما کاهش پيدا ميکنه تا به زمان 3 تا 4 ساعت ميرسه . از اون به بعد سير خطي باطري شروع ميشه که هم دوامش در خالي شدن ( حافظه ذخيره شارژ) زياده و هم زود شارژ ميشه ، پس از مدتي باطري زود شارژ ميشه اما زود خالي ميشه در اون زمان باطري ديگه خرابه و بايد عوض شه. حالا چي باطري رو خراب ميکنه . يک باطري مدت زمان زيادي خالي باشه . دو باطري مدت زمان زيادي بلا استفاده پر باشه . سه باطري جاي سردي باشه . چهار باطري قبل از اينکه شارژش تموم شده باشه بزنيم تو شارژ . براي نگهداري باطري در زمان زياد (اگه نخواهيد ازش استفاده کنيد) بايد 40% ازش پر باشه . تا سالم بمونه. موفق باشي.

کارت درسته،کاشکی يه مقدار هم توسيه ميکردی که باتری چند mA اينا باشه خوبه که من اصلاً سر در نميارم از اين چيزا.

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
من منظورم از اینکه فرقی نداره طول مدت شارژ شدنشونه ! وگرنه کاملا" واضحه که زمین تا آسمون با هم فرق دارن !!! و 2 تا باتری مختلف با کاربردهای مختلفه
بعدشم اینکه من رو تمام بسته های باتری شارژی یا باتری دوربین و یا iPod ام ;) خوندم که اگه میخواین حداکثر عمر رو داشته باشه بعد از خالی شدن کامل شارژ کنید ... عمر متوسطشون هم تا 500 بار شارژ نوشته :blink:

remoeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از Bandeh :
اگر اشتباه نکنم باطریهای AA همین باطریهای قلمی معمولی هستن و باطریهای AAA هم مثل اونا ولی یک هوا کوچکترند که توی بعضی ماشین حسابها و وسائل کوچکتر بکارمیرن.

بله باطري هاي AA در اينجا به باطري قلمي معروف هستند و به باطري AAA هم اينجا باطري نيم قلمي مي گويند.

remoeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از Siavash25 :
کارت درسته،کاشکی يه مقدار هم توسيه ميکردی که باتری چند mA اينا باشه خوبه که من اصلاً سر در نميارم از اين چيزا.

باطري در سايز قلمي از 700 تا 1000 ميلي آمپر وجود داره اخيرا 1100 ميلي آمپر هم در بازار ديدم و باطري نيم قلمي يا AAA هم حدود 300 ميلي آمپر در بازار است. هرچه ميزان ميلي آمپر بالاتر باشه يعني باطري توان بيشتري داره و طبيعتا زمان طولاني تري كار مي كنه يعني باطري 1000 ميلي آمپر تقريبا كمي كمتر از يك ونيم برابر زمان يك باطري 700 ميلي آمپر در يك دستگاه با مصرف ثابت كار مي كنه.

filmbazz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
چراغ قوه 15 وات چقدر باید به شارژ باشه؟

astor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21

سلام به همه.

۱۸ ساعت باتری نابود می کنه
غیر ممکنه نهایت باید رو ۴ ساعت باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا