برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت سرویس ADSL آسیا تک

jooly

Registered User
لایک‌ها
9
اینم از شبانش دانلود مخابرات از این سرعتش بهتر بود .این قدر تعریف کردن از این سرویس که اصلا سرعت روز شب فرق نداره از این حرفا خداییش سرعت شب کمه

MRM

Registered User
لایک‌ها
36
با سلام

دوستان من سرویسم 1 مگ و 6 گیگ هست (2-5 صبح نیم بها و 5 تا 8 رایگان). امروز صبح برای اولین بار حدود 5.05 دقیقه یک دانلود گذاشتم حدودا 900 مگ . در کنترل پنل که می بینم کل 900 مگ رو جز نیم بها زده! به ساپورت شهر خودمان هم که تماس گرفتم میگه که چون کانکشن قطع نشده (از 8 دیشب به اینطرف تا 7.05 صبح که مودم دیسکانت و کانکت شده و 7.5 هم که خودم مودم خاموش کردم) نرم افزار اشتباها برده توی نیم بها و از دست ما هم کاری بر نمیاد. فقط توصیه میکنم که برای استفاده شبانه همون موقع مودم رو خاموش روشن بکنید! حالا کلا من دانلود شبانه بالایی ندارم نهایتا خیلی خیلی که باشه 10-15 گیگه ولی خیلی وقتها دانلود منیجر رو تنظیم میکنم که مثلا 5.05 دقیقه شروع به دانلود بکنه و خودم دیگه بیدار نمیشم. اونوقت این که خیلی افتضاحه که من مجبور باشم خودم بیدار بشم مودم رو خاموش روشن بکنم که از اکانتم کم نشه!

این موضوع درسته؟ یعنی نرم افزار اکانتینگ اینها اینقدر خنگه؟ یا جور دیگه ای میشه درستش کرد؟

من اگر توی مودم ADSL2 و +ADSL2 رو فعال کنم ,هر 20-30 دقیقه یک دیسکانکت دارم.(میره روی حدود 6 مگابیت و هر 20-30 دقیقه دیسکانت میشه - من فاصله ام از مرکز تلفن زیاده و خطم هم کیفیت مناسبی نداره) جالبیش اینه که اگر ADSL2 و +ADSL2 رو توی مودم غیر فعال کنم ( فقط همون ADSL ساده باشه ),روی حدود همون بیت ریت 6 مگ سینک میشه ولی در عوض دیگه تقریبا دیسکانت هر 12 ساعت هست ولی این مشکل دانلود شبانه اضافه میشه ظاهرا!!

Last edited:

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190
دوست عزیز این جریان بالابردن پهنا چجوریاست ؟ من الان خطم روی 10 مگابیت بستس و تا 27 مگابیت میکشه !!!
باید به نمایندگی که ازش خریدم بگم برام افزایش بدن یا زنگ بزنم شرکت ؟ به راحتی این کار رو انجام میدن ؟ روال کار چجوریاست ؟ توضیح دقیق بدید لطفاً
خط شما اگر تا حدکثر سرعت فناوری ADSL2+ بکشه هم وقتی پهنای باند آسیاتک توی مرکز مورد نظر کم باشه هیچ کسی نمیتونه به شما کمک کنه... مگر اینکه پهنای باند رو افزایش بدند.
مثل اینه که شما یک لوله دو اینچ داشته باشید و توش اندازه یک اینچ بیشتر نگیرید.
چون مشترکین 100 اینچ دارند و تا 200 اینچ میکشند آسیاتک اگر 120 باشه شما 1.2 اینچ میگیرید البته نوسان داره و این نوسان عادیه.
زنگ بزنید مستقیم با خود اسیاتک صحبت کنید.
اگر پهنای باند باز بود شما رو سوئیچ میکنند.

والا ما با توضیح دادن مشکلی نداریم و صرفا ما هم مثل شما کاربر هستیم و اومدیم اینجا به هم کمک کنیم ولی بعضی دوستان دوستان قبول نمیکنن
شما باید مطمئن بشی خطت چقدر میکشه که اگه اونم نمیدونی عیب نداره زنگ بزن به نماینده که ازش اینترنت رو خریدی بهش بگو اون باید تیکت بذاره تا پشتیبانی استان سرعت رو ببره بالا
من برای مشترک های خودم معمولا تیکت رو اینجوری میذارم که روی بالاترین سرعت آپ بشه و اوکی مشه
پشتیبانی استان سرعت رو نمیتونه کاری کنه و راهش همون پهنای باند هست. بیشتر تحقیق کنید متوجه میشید بعضی از استان ها یک دهم اون چیزی که توی استان فروختند پهنای باند گذاشتند.

میشه بگی ملاک کیفیت خط از نظر شما چیست؟
ایا پسرعمومی شما در مرکز مخابراتی دیگر 1200 دریافت میکند ملاک بر این میشه منم حتما باید اون سرعت رو دریافت کنم؟
من چنین چیزی نگفتم که حتما باید اختصاصی باشه.
با توجه به حرف نماینده اسیاتک تبریز اینطوری عرض کردم که اگه پهنای باند مرکزمون زیاد بود و مشکل از من بود حداقل در ساعتهای کم مصرف باید همین 8مگ رو بصورت ثابت میداد.
برای خط من بهترین حالت همین adsl2+ با annex a هست.

ojq0IP.png
بسته شما چیه؟
ملاک کیفیت خط خیلی چیز ها میتونه باشه از مرکز مخابراتی گرفته تا مودم شما باید همه جیز اوکی و خوب باشه
منم همین رو میگم وقتی یکی در مرکز شما داره سرعت بالا میگیره ولی شما نمیتونی اون رو بگیری مشکل از کجاست؟
از کیفیت خط شما که اون هم نماینده و یا تهران میبینه
براتون مثال زدم شاید یک نفر در یک مرکز 100 سرعت بگیره شاید یکی 500 خوب برای آسیاتک فرقی نداره که ولی یه سری عوامل هست که خواهی ناخواهی سرعت شما رو کم میکنه الانم که 900 رو رد کردید ماشالله

عوامل رو اینجا آوردم
1- محل کاربر، مواردی که بر سرعت و کیفیت دانلود و باز شدن صفحات وب تاثیر گذار میباشند عبارتند از : کیفیت خط تلفن داخل منزل مشترک، نوع پریز تلفن متصل به مودم ،سیستم کامپیوتر کاربر، کیفیت مودم کارت شبکه، کیفیت شبکه بی سیم بین مودم و کامپیوتر، کیفیت کابل بین مودم و کامپیوتر و تعداد کامپیوترهایی که همزمان از اینترنت استفاده میکنند و عملکرد کامپیوتر (سیستم عامل، مرورگر و ...) میباشند.
2-خطوط تلفن، پارامترهای اصلی تاثیر گذار عبارتند از : سیم مسی استفاده شده از ساختمان مشترک، میزان فاصله ساختمان مشترک تا مرکز مخابراتی، میزان پارازیت موجود بر روی خط تلفن و... میباشند.
3- مخابرات شهر، پارامترهای مهم تاثیرگذار عبارتند از : کیفیت سیم مسی استفاده شده در مرکز مخابراتی، جهت ایجاد اتصال بین تجهیزات متعلق به شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت (ADSL) و خط تلفن مشترک میباشند. (فرایند انجام اتصال بین تجهیزات شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنت و خط تلفن مشترک اصطلاحاً "رانژه" مخابراتی نامیده میشود.)
توجه: عدم کارایی هر یک از موارد ذیل منجر به کاهش سرعت قابل دسترسی بین مودم ADSL و مرکز مخابراتی میشود:
کیفیت سیم تلفن داخل ساختمان، سیم تلفن خارج ساختمان، پریز تلفن ساختمان مشترک، سیم اتصال و کیفیت ایجاد اتصال بین سیم تلفن مشترک و تجهیزات شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت (ADSL) در مرکز مخابرات و همچنین عملکرد مودم ADSL، منجر به تعیین سرعت قابل دسترسی از ساختمان مشترک تا مرکز مخابراتی میگردد. به سرعت فوق اصطلاحاً سرعت خط ADSL مشترک گفته میشود.
4- مخابرات استان و زیرساخت، پارامتر های مهم تاثیر گذار بر سرعت و کیفیت سرویس عبارتند از : کیفیت مناسب خطوط ارتباط شهری و بین شهری و همچنین پهنای باند مناسب از مراکز مخابراتی تا ساختمان مرکزی شرکت ارائه دهنده اینترنت میباشد.
5- همانطور که در توضیحات ناحیه 5 بیان شد، یکی از وظایف اصلی تجهیزات نصب شده در ساختمان مرکزی شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت، تعیین سرعت دسترسی به اینترنت میباشد. مشخصاً سرعت دانلود یا باز نمودن صفحات وب نمیتوانند از سرعت دسترسی تعیین شده در این تجهیزات بالاتر باشد.
6- شرکت زیرساخت، پارامتر تاثیرگذار بر سرعت و کیفیت سرویس، کیفیت خطوط ارتباطی برون مرزی فراهم شده توسط شرکت زیرساخت، میباشد.
7- سازمانهای نظارتی، نحوه عملکرد سیستم نظارتی (فیلتیرنگ) بر روی سرعت دانلود و باز شدن صفحات وب تاثیرگذار میباشد.
8- اینترنت، وجود ظرفیت (پهنای باند) کافی بر روی خطوط ارتباطی برون مرزی (شبکه ارتباط بین الملل)، مهمترین پارامتر میباشد.
9- شبکه جهانی اینترنت، عملکرد نامناسب سرور مقصد (سرور حاوی سایت مطالب درخواستی) و همچنین وجود ارتباط مناسب با ظرفیت کافی به شبکه اینترنت، مهمترین پارامتر می باشد.
ببینید خواهش میکنم به جای کپی متن کاش به مسئله توجه میکردید دوست عزیز
وقتی 900 دانلود بده به نظرتون اگر سرویس ایشون ده مگ باشه منطقیه؟
باید ببینیم اول بسته ایشون چیه.
بعد اینکه
برای آسیاتک فرقی نمیکنه؟
مطمئن هستید؟
آسیاتک پهنای باند نداشته باشه عمراً بتونه اجازه بده کاربر بیشتر مصرف کنه.
چون در این صورت اگر سهم کاربر دیگه مصرف بشه صدای اون کاربر در نمیاد.؟

روی هر چقدر که بکشه
شما به نماینده میگید این متن رو تیکت کنه
با سلام وخسته نباشید پشتیبانی محترم مشترک شماره .... را روی بیشترین سرعت ممکن آپ بفرمایید
نیم ساعته اوکی میشه
این متن تایید نمیشه

امکانش نیست خودم مستقیم زنگ بزنم پشتیبانی اصلی اسیاتک ؟
بله ممکن هست اگر امکانش باشه قطعاً همکاری میکنند.
اگر امکانش نباشه نماینده هم کاری از دستش بر نمیاد.
لطفا یکی از دوستان بگه سرعت اسمی و واقعی سرویس آسیاتک در اصفهان یا شهر های دیگه فرق داره یا همه سرعت ها روی
ماکزیمم سرعت بسته می شه؟! ممنون می شم...

سرعت در مرکز مخابراتی های مختلف هم ممکنه یکی نباشه
بر اساس پهنای باند هست.
مثلاً شیراز با اینترنت 512 دانلود 500 دارند!
و مرکز مخابراتی کنارش با 512 حدود 1100 دانلود دارند.
بسته به مرکز داره و مصرف خرید ترافیک هر چی بیشتر باشه آسیاتک با طمع بیشتر اونجا پهنای باند رو افزایش میده که ترافیکش رو کاربران اون مرکز قورت بدند و اون پول توی جیبهاشون رو.

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190
با سلام

دوستان من سرویسم 1 مگ و 6 گیگ هست (2-5 صبح نیم بها و 5 تا 8 رایگان). امروز صبح برای اولین بار حدود 5.05 دقیقه یک دانلود گذاشتم حدودا 900 مگ . در کنترل پنل که می بینم کل 900 مگ رو جز نیم بها زده! به ساپورت شهر خودمان هم که تماس گرفتم میگه که چون کانکشن قطع نشده (از 8 دیشب به اینطرف تا 7.05 صبح که مودم دیسکانت و کانکت شده و 7.5 هم که خودم مودم خاموش کردم) نرم افزار اشتباها برده توی نیم بها و از دست ما هم کاری بر نمیاد. فقط توصیه میکنم که برای استفاده شبانه همون موقع مودم رو خاموش روشن بکنید! حالا کلا من دانلود شبانه بالایی ندارم نهایتا خیلی خیلی که باشه 10-15 گیگه ولی خیلی وقتها دانلود منیجر رو تنظیم میکنم که مثلا 5.05 دقیقه شروع به دانلود بکنه و خودم دیگه بیدار نمیشم. اونوقت این که خیلی افتضاحه که من مجبور باشم خودم بیدار بشم مودم رو خاموش روشن بکنم که از اکانتم کم نشه!

این موضوع درسته؟ یعنی نرم افزار اکانتینگ اینها اینقدر خنگه؟ یا جور دیگه ای میشه درستش کرد؟

من اگر توی مودم ADSL2 و +ADSL2 رو فعال کنم ,هر 20-30 دقیقه یک دیسکانکت دارم.(میره روی حدود 6 مگابیت و هر 20-30 دقیقه دیسکانت میشه - من فاصله ام از مرکز تلفن زیاده و خطم هم کیفیت مناسبی نداره) جالبیش اینه که اگر ADSL2 و +ADSL2 رو توی مودم غیر فعال کنم ( فقط همون ADSL ساده باشه ),روی حدود همون بیت ریت 6 مگ سینک میشه ولی در عوض دیگه تقریبا دیسکانت هر 12 ساعت هست ولی این مشکل دانلود شبانه اضافه میشه ظاهرا!!
ببینید همه چیز به مودم و فناوری های اتصال مربوط نیست.

آسیاتک سابق می اومد برای اینترنت نامحدود میزانی که خودش درج کرده هدیه تبادل سرعت بالا میذاشت و 12 شب قطع میشد اینترنت و الان دیگه قطع نمیشه و مشترک همون میزان رو باسرعت پایین دریافت میکنه مگر اینکه خودش خاموش روشن کنه....
در مورد اینترنت حجمی هم شرایط مشابهی داشت که الان هم این زرنگی رو روی هر دو میکنه که البته توجیه اونها این هست که ما میخواهیم پایداری رو به حداکثر برسونیم و مشترک باید خودش اگر بخواد این مزایا رو داشته باشه اقداماتش رو انجام بده...

در کل تنها نامحدود سفارش بدید.

• Like
Reactions: MRM

MRM

Registered User
لایک‌ها
36
ببینید همه چیز به مودم و فناوری های اتصال مربوط نیست.

آسیاتک سابق می اومد برای اینترنت نامحدود میزانی که خودش درج کرده هدیه تبادل سرعت بالا میذاشت و 12 شب قطع میشد اینترنت و الان دیگه قطع نمیشه و مشترک همون میزان رو باسرعت پایین دریافت میکنه مگر اینکه خودش خاموش روشن کنه....
در مورد اینترنت حجمی هم شرایط مشابهی داشت که الان هم این زرنگی رو روی هر دو میکنه که البته توجیه اونها این هست که ما میخواهیم پایداری رو به حداکثر برسونیم و مشترک باید خودش اگر بخواد این مزایا رو داشته باشه اقداماتش رو انجام بده...

در کل تنها نامحدود سفارش بدید.

با سلام

ممنون از پاسختون. آخه این برای من جالبه که نیم بها حساب کرده ولی رایگان خیر! در صورتی که من اصلا توی بازه رایگان دانلودم شروع شده بود. یعنی این کار اگر که عمدی باشه واقعا نیت اونها رو میرسونه. من توی 6-7 سالی که ADSL دارم توی صبانت گهگاهی از این مشکلات برای ترافیک داشتم ولی کلا مثلا سالی 2 بار یا 3 بار میشد که بالاخره هر نرم افزاری باگ داره و پیش میاد. پارس آنلاین هم یک یا 2 بار پیش اومد که البته اونها حجمش رو بعد از یک مدت 1 یا 2 هفته ای برگردوندند. اگر بخواهند مداوم از این بازیها دربیاره که باز هم باید برم دنبال یک شرکت دیگه.

جالبه که ساپورت شهر واستان میگه شانس آورده اید تمامش رو حساب نکرده!!!

Last edited:

fazel_shams

Registered User
لایک‌ها
45
خط شما اگر تا حدکثر سرعت فناوری ADSL2+ بکشه هم وقتی پهنای باند آسیاتک توی مرکز مورد نظر کم باشه هیچ کسی نمیتونه به شما کمک کنه... مگر اینکه پهنای باند رو افزایش بدند.
چون مشترکین 100 اینچ دارند و تا 200 اینچ میکشند آسیاتک اگر 120 باشه شما 1.2 اینچ میگیرید البته نوسان داره و این نوسان عادیه.

پشتیبانی استان سرعت رو نمیتونه کاری کنه و راهش همون پهنای باند هست. بیشتر تحقیق کنید متوجه میشید بعضی از استان ها یک دهم اون چیزی که توی استان فروختند پهنای باند گذاشتند.

بسته شما چیه؟

ببینید خواهش میکنم به جای کپی متن کاش به مسئله توجه میکردید دوست عزیز
وقتی 900 دانلود بده به نظرتون اگر سرویس ایشون ده مگ باشه منطقیه؟
باید ببینیم اول بسته ایشون چیه.
بعد اینکه
برای آسیاتک فرقی نمیکنه؟
مطمئن هستید؟
آسیاتک پهنای باند نداشته باشه عمراً بتونه اجازه بده کاربر بیشتر مصرف کنه.
چون در این صورت اگر سهم کاربر دیگه مصرف بشه صدای اون کاربر در نمیاد.؟

این متن تایید نمیشه

بله ممکن هست اگر امکانش باشه قطعاً همکاری میکنند.
اگر امکانش نباشه نماینده هم کاری از دستش بر نمیاد.

سرعت در مرکز مخابراتی های مختلف هم ممکنه یکی نباشه
بر اساس پهنای باند هست.
مثلاً شیراز با اینترنت 512 دانلود 500 دارند!
و مرکز مخابراتی کنارش با 512 حدود 1100 دانلود دارند.
بسته به مرکز داره و مصرف خرید ترافیک هر چی بیشتر باشه آسیاتک با طمع بیشتر اونجا پهنای باند رو افزایش میده که ترافیکش رو کاربران اون مرکز قورت بدند و اون پول توی جیبهاشون رو.
مطمئنا گفته و نوشته ها در این تاپیک طبق دانش و تجربه ای هست که اتفاق افتاده پس هرکسی میتونه نظری متفاوت با نظر دیگری داشته باشه و مطمئنا نظرش هم محترمه
نظر همه دوستان محترمه اما هر شخص و نمایندگی بر اسا منطقه جغرافیایی که تو اون کار کرده اظهار نظر میکنه پس تایید یا رد کردن نظری نمیتونه کار درستی باشه هر چند توی این انجمن نتیجه بر اساس همفکری به دست میاد

plusoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
133

ممنون از پاسختون ، اطلاع دارم از این مورد ولی میخوام این سرعتی که رو مودم بسته شده افزایش پیدا کنه که این دوستمون میگه قابل انجامه و کار نشد نداره ، طبق اطلاعی که از مرکز خودم دارم پهنای باند اضافی زیاد داره

jooly

Registered User
لایک‌ها
9
اینم از شبانش دانلود مخابرات از این سرعتش بهتر بود .این قدر تعریف کردن از این سرویس که اصلا سرعت روز شب فرق نداره از این حرفا خداییش سرعت شب کمه
دوستان راهی نداره این سرعت ما بیاد بالا واقعا با این سرعت هیچی نمیشه دان کرد یادش بخیر صبانت داشتیم شبی 5-6 گیگ دانلود میکردیم که زدن فاتحه شو خوندن
موقعه ثبت نام زیاد تعریف میکردن از سرویس که شبانش سرعت عالیه خوبه 12 میگ سرعت داری 400k دانلود میکنی از این حرفا حالا 1 میگ دان هم نداریم (روزانش خوبه )
اگر مشترک ناراضی باشه چی کار میکنه شرکت ؟؟
امکان تغییر سرویس هست بدون پرداخت وجهی ؟؟ یا امکان داره که سرعت شبانه رو تا حدی برام زیاد کنن؟؟

CableInternet

Registered User
لایک‌ها
77
اگر مشترک ناراضی باشه چی کار میکنه شرکت ؟؟
امکان تغییر سرویس هست بدون پرداخت وجهی ؟؟ یا امکان داره که سرعت شبانه رو تا حدی برام زیاد کنن؟؟

هردوی پرسشای شما پاسخی جز خنده وجود نداره براش دوست من!

پاسخ هردوشونم این میشه: نه هیچکاری نمی کنن!!

fazel_shams

Registered User
لایک‌ها
45
هردوی پرسشای شما پاسخی جز خنده وجود نداره براش دوست من!

پاسخ هردوشونم این میشه: نه هیچکاری نمی کنن!!
سلام
بله آسیاتک تنها شرکتی هست که امکان تغییر سرویس رو در اختیار خود مشترک گذاشته در حالی که در خیلی از شرکتها حتی نمایندگی هم این امکان رو نداره
شما هر لحظه میتوانید هم سرعت و سرویس رو کاهش بدید هم افزایش

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
یک سوال از اقای فاضل.
الان با 128 نامحدود برنزی اسیا تک در یک ماه حداکثر چه قدر می توانیم دانلود بکنیم.

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
من که این امکان را در آسیاتک نداشتم...خیلی حجم را علکی کم میکنه!!بخاطر همین جمع کردم

pedram.1

Registered User
لایک‌ها
63
سلام اگه بخوام شبی حدود 1 گیگ دانلود کنم کدوم سرویس انتخاب کنم؟

fazel_shams

Registered User
لایک‌ها
45
سلام اگه بخوام شبی حدود 1 گیگ دانلود کنم کدوم سرویس انتخاب کنم؟
سلام برای دانلود رایگان میتونید از 1 مگ شروع کنید اما من براتون 2 یا 4 رو پیشنهاد میدم که راحت تر باشید اگه 10 رو هم بردارید که دیگه عالیه

fazel_shams

Registered User
لایک‌ها
45
یک سوال از اقای فاضل.
الان با 128 نامحدود برنزی اسیا تک در یک ماه حداکثر چه قدر می توانیم دانلود بکنیم.
شما میتونید حداقل 6 گیگ دانلود کنید ولی بودن افرادی که 20 و بالاتر هم دانلود کردن

Last edited:

pedram.1

Registered User
لایک‌ها
63
سلام برای دانلود رایگان میتونید از 1 مگ شروع کنید اما من براتون 2 یا 4 رو پیشنهاد میدم که راحت تر باشید اگه 10 رو هم بردارید که دیگه عالیه
ممنون سرعت دانلود این سرویس وتا چه حجمی می تونم دانلود کنم ؟
(اینترنت پرسرعت حامی 06 گیگ در ماه2 تا 5 صبح نیم بها و تا 8 رایگان)

87682111

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. سرویس چلچله 18 گیگ در سه ماه جلوش نوشته 21900 تومان. این قیمت هر ماه هست دیگه؟ یعنی سه ماهش میشه 66 تومن حدوداً؟

fazel_shams

Registered User
لایک‌ها
45
ممنون سرعت دانلود این سرویس وتا چه حجمی می تونم دانلود کنم ؟
(اینترنت پرسرعت حامی 06 گیگ در ماه2 تا 5 صبح نیم بها و تا 8 رایگان)
در ساعت غیر رایگان یا نیم بها تا 250 و در سایت های رو دیتا سنتر ایرانی و خوب سرعت بالاتر هم میره
اما در ساعات نیم بها و رایگان نهایت 32 خواهد بود
چون سرعت اسمی سرویس رو دریافت خواهید کرد ولی بدون محدودیت

fazel_shams

Registered User
لایک‌ها
45
سلام. سرویس چلچله 18 گیگ در سه ماه جلوش نوشته 21900 تومان. این قیمت هر ماه هست دیگه؟ یعنی سه ماهش میشه 66 تومن حدوداً؟
سلام بله این سرویس ها جدید اومده و واقعا به صرفه هست

بالا