برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت سرویس ADSL آسیا تک

oio

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
246
سعی کنید هیچوقت ADSL نگیرید اینترنت ADSL ایران گران ، کم سرعت و بی کیفیت هست . یه مودم 4جی ثابت ، سرعت عالی قیمت کم ، قابلیت جابجایی و ... داره به خط تلفنم نیازی نیست

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513
آسیاتر حرومزاده از 18 بهمن ترافیک ارسالی رو هم از اعتبار سرویس کم می کنه!
حواستون باشه پولتونو توی جیب این کلاهبردارا نریزید و اونایی که هنوز اشتراک دارند از طریق 195 شکایت کنند

Muhammad-Ali

Registered User
لایک‌ها
41
سلام، سرعت دانلود در ساعات رایگان شما هم افتضاح شده؟ حدود 20 کیلوبایت در ثانیه میده!!! قبلا تا حدود 1 مگابایت میداد!!! البته سرعت که کلا چند روزی هستش وضعش خوب نیست، برای شما هم همینطوره؟
در مورد آپلود هم برای 195 شکایت رو ثبت خواهم کرد، الان برای سرویسهای ماهانه هم میبایست 25 درصد اضافه کنند.

JetXT

Registered User
لایک‌ها
513
ترافیک ارسالی باید تا آخر دوره مشترک رایگان باشه و بس!
بعدش هم تخلیه می کنیم بره

Muhammad-Ali

Registered User
لایک‌ها
41
قابل توجه مشترکین اینترنت شرکت آسیاتک

آسیاتک "آپلود رایگان" خود را که به طور عمده، در تبلیغات خود برای جذب مشتری مورد استفاده قرار میداده است، را با اطلاع رسانی بسیار محدود (یکی دو روز قبل از اجرا و فقط در پنل مشترک که آن هم معلوم نیست مشترک چه زمانی به پنلش سر میزند) و به یکباره برداشته است. طبق بند 6-8 از قرارداد شرکت آسیاتک با مشترکین خود که به شرح ذیل می باشد، این شرکت در مورد اطلاع رسانی هم خلاف تعهدات خود عمل کرده است:

8-6) چنانچه به تشصیص آسیاتک، اصلاحات یا ایجاد تغییرات در متن قرارداد ضروری باشد، پس از تائید سازمان، حداقل 14 روز قبل از لازم الاجرا شدن نسبت به تحویل نسخه کتبی و یا الکترونیکی به مشترک اقدام نموده و مشترک در طی مدت مذکور می تواند اعتراضات خود را به صورت کتبی و یا الکترونیکی به آسیاتک اعلام نماید.

و حداقل با توجه به ماده 2-6، در قرارداد شرکت آسیاتک با مشتریان خود که به شرح ذیل است:

6-2) آسیاتک متعهد می شود که به همان ترتیب اعلامی در تبلیغات و بازاریابی خود قراردادها رو تنظیم کند.

مشترکین این شرکت و یا حداقل مشترکینی که با این تبلیغات مشترک این شرکت شده اند می توانند شکایت خود را به "سامانه پاسخگويي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات" به نشانی https://195.ict.gov.ir ارجاع دهند.

https://-----/joinchat/AAAAAAqafmrhfbrzFatLcg

Muhammad-Ali

Registered User
لایک‌ها
41
قابل توجه مشترکین اینترنت پرسرعت ADSL شرکت انتقال داده های آسیاتک

با سلام
شرکت انتقال داده های آسیاتک در تاریخ 18 بهمن 1395 اقدام به تغییری نمود که به موجب آن برخی از تعهدات این شرکت نسبت به مشترکین اینترنت پرسرعت ADSL نقض گردید.
این شرکت در رابطه با این موضوع، 17 بهمن 1395 و تنها یک روز قبل از اجرایی شدن، از طریق پنل کاربری و اخبار وب سایت شرکت، اطلاع رسانی محدودی به عمل آورد، که ممکن است درصد قابل توجهی از مشترکین هنوز مطلع نشده باشند.
تغییر مذکور محاسبه ترافیک ارسالی کاربران (آپلود) است. این امر موارد متعددی از تعهدات این شرکت را که مندرج در قرارداد فروش اینترنت پرسرعت ADSL است را نقض میکند.
توضیحات مکفی و همچنین اسناد مربوطه را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید:

https://goo.gl/HhYUPC
از شما خواهشمندیم در این خصوص، ضمن ثبت شکایت خود در "سامانه پاسخگويي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات" به آدرس http://complaint.cra.ir اطلاع رسانی مناسب را به عمل آورید.

با تقدیم احترام
جمعی از مشترکین اینترنت پرسرعت ADSL شرکت انتقال داده های آسیاتک

https://goo.gl/YSiqRq

Muhammad-Ali

Registered User
لایک‌ها
41
قابل توجه مشترکین اینترنت شرکت آسیاتک

آسیاتک "آپلود رایگان" خود را که به طور عمده، در تبلیغات خود برای جذب مشتری مورد استفاده قرار میداده است، را با اطلاع رسانی بسیار محدود (یکی دو روز قبل از اجرا و فقط در پنل مشترک که آن هم معلوم نیست مشترک چه زمانی به پنلش سر میزند) و به یکباره برداشته است. طبق بند 6-8 از قرارداد شرکت آسیاتک با مشترکین خود که به شرح ذیل می باشد، این شرکت در مورد اطلاع رسانی هم خلاف تعهدات خود عمل کرده است:

و حداقل با توجه به ماده 2-6، در قرارداد شرکت آسیاتک با مشتریان خود که به شرح ذیل است:

مشترکین این شرکت و یا حداقل مشترکینی که با این تبلیغات مشترک این شرکت شده اند می توانند شکایت خود را به "سامانه پاسخگويي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات" به نشانی https://195.ict.gov.ir ارجاع دهند.

https://-----/joinchat/AAAAAAqafmrhfbrzFatLcg

قابل توجه مشترکین اینترنت پرسرعت ADSL شرکت انتقال داده های آسیاتک

با سلام
شرکت انتقال داده های آسیاتک در تاریخ 18 بهمن 1395 اقدام به تغییری نمود که به موجب آن برخی از تعهدات این شرکت نسبت به مشترکین اینترنت پرسرعت ADSL نقض گردید.
این شرکت در رابطه با این موضوع، 17 بهمن 1395 و تنها یک روز قبل از اجرایی شدن، از طریق پنل کاربری و اخبار وب سایت شرکت، اطلاع رسانی محدودی به عمل آورد، که ممکن است درصد قابل توجهی از مشترکین هنوز مطلع نشده باشند.
تغییر مذکور محاسبه ترافیک ارسالی کاربران (آپلود) است. این امر موارد متعددی از تعهدات این شرکت را که مندرج در قرارداد فروش اینترنت پرسرعت ADSL است را نقض میکند.
توضیحات مکفی و همچنین اسناد مربوطه را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید:

https://goo.gl/HhYUPC
از شما خواهشمندیم در این خصوص، ضمن ثبت شکایت خود در "سامانه پاسخگويي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات" به آدرس http://complaint.cra.ir اطلاع رسانی مناسب را به عمل آورید.

با تقدیم احترام
جمعی از مشترکین اینترنت پرسرعت ADSL شرکت انتقال داده های آسیاتک

https://goo.gl/YSiqRq
لینک جدید گروه: https://goo.gl/uvYM5Y
goo.gl/uvYM5Y

mohsentotti

Registered User
لایک‌ها
1,144
درود
دوستان چند روز هست که سایتهایی که https هستن برای من باز نمیشن. البته همه سایتها اینطوری نیستن ولی بیشتر سایتهایی که من کار میکنم این مشکل رو دارن. مثلا سایت شبکه من و تو. از دوستانی که آسیاتک دارن میخواستم بپرسم برای شما هم همین مشکل بوجود اومده یا خیر؟
پ.ن: به پشتیبانی زنگ زدم میگن هیچ مشکلی وجود نداره و همه چی آرومه! بهشون میگم یا وایمکس مبین نت امتحان کردم و همون سایتی که با اینترنت شما باز نمیشه رو به راحتی باز کردم. میگن ما به اپراتورهای دیگه کاری نداریم! این از طرز جواب دادنشون اونهم از محاسبه ترافیک ارسالی که باعث شد حجم من خیلی زود تموم بشه و مجبور بشم ترافیک بخرم. فکر میکنم باید به فکر تخلیه خط و استفاده از اینترنت دیگه ای باشم.

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
درود
دوستان چند روز هست که سایتهایی که https هستن برای من باز نمیشن. البته همه سایتها اینطوری نیستن ولی بیشتر سایتهایی که من کار میکنم این مشکل رو دارن. مثلا سایت شبکه من و تو. از دوستانی که آسیاتک دارن میخواستم بپرسم برای شما هم همین مشکل بوجود اومده یا خیر؟
پ.ن: به پشتیبانی زنگ زدم میگن هیچ مشکلی وجود نداره و همه چی آرومه! بهشون میگم یا وایمکس مبین نت امتحان کردم و همون سایتی که با اینترنت شما باز نمیشه رو به راحتی باز کردم. میگن ما به اپراتورهای دیگه کاری نداریم! این از طرز جواب دادنشون اونهم از محاسبه ترافیک ارسالی که باعث شد حجم من خیلی زود تموم بشه و مجبور بشم ترافیک بخرم. فکر میکنم باید به فکر تخلیه خط و استفاده از اینترنت دیگه ای باشم.
سلام
مودم رو خاموش و روشن کن، اگر نشد چند بار انجام بده.
مثل اینکه بعضی از سروراشون این مشکل رو دارن.

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
درود
سلام
مثل اینکه بعضی از سروراشون این مشکل رو دارن. منم این مشکل رو داشتم آی پی که عوض میشه درست میشه.
بسته ی مدت دار 90 گیگ 90 روز، 72 تومن بود الان شده 127 تومن. اگه مورد بهتری پیدا کردی به ما هم اطلاع بده، هرچند فکر نمیکنم تو این وضعیت کنونی، تفاوت چندانی بینشون باشه.

mohsentotti

Registered User
لایک‌ها
1,144
سلام
مثل اینکه بعضی از سروراشون این مشکل رو دارن. منم این مشکل رو داشتم آی پی که عوض میشه درست میشه.
بسته ی مدت دار 90 گیگ 90 روز، 72 تومن بود الان شده 127 تومن. اگه مورد بهتری پیدا کردی به ما هم اطلاع بده، هرچند فکر نمیکنم تو این وضعیت کنونی، تفاوت چندانی بینشون باشه.

درود
دوست عزیز وضع آسیاتر خیلی خراب تر از این هست که با خاموش و روشن کردن مودم درست بشه! اینکار و خیلی کارهای دیگه رو انجام دادم ولی فایده ای نداشته. اگر تا یکی دو روز آینده این وضعیت ادامه پیدا کنه خط رو تخلیه میکنم و فعلا از اینترنت 4G ایرانسل استفاده میکنم تا ببینم چی میشه.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,548
از کی شده 127 تومن؟ 4 هفته پیش من 90 گیگ رو خریدم 72 تومن..2 ماه ازش مونده، اگه 90 گیگ 127 تومن باشه جمعش میکنم. شاید دوباره برم سراغ های وب یا مخابرات. الان فشفشه 30 گیگ 15 روزه داره 18 تومن، میشه 60 گیگ در ماه 36 تومن + سرویس 16 مگ 2 گیگ در ماه هم باید بگیری 12 تومن ، جمعاً 48 تومن...
فوتون مخابرات هم 30 گیگ 35 تومن، 60 گیگ (2تا30 گیگ 15 روزه)39 تومن

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,548
سعی کنید هیچوقت ADSL نگیرید اینترنت ADSL ایران گران ، کم سرعت و بی کیفیت هست . یه مودم 4جی ثابت ، سرعت عالی قیمت کم ، قابلیت جابجایی و ... داره به خط تلفنم نیازی نیست
adsl ترافیک 30 گیگ ماهی 24000 تومن میوفته، سرعت هم تقریباً پایداره
4G ثابت ترافیک 10 گیگ (روزانه) 60000 تومن هست. 4G ثابت نمیدونم سرعتش چطوریه، شهر ما نداره. اما 4G موبایل اسمش 4G هست 3G هم نیست. سرعتش نهایتاً 10 مگابیت، پایدار هم نیست باید دلت شور بره سرعتش کم نشه یا کلاً قطع نشه. دو قدم جابه جا میشی یه بار میره رو 2g یه بار 3g
3G سرعتش چقدر باید باشه؟ HSPA 42.2/5.76 Mbps حالا 42.5 مگ نه ، بگیم 42.5 پهنای باند تئوریه، نصفش میشه 21مگ

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
از کی شده 127 تومن؟ 4 هفته پیش من 90 گیگ رو خریدم 72 تومن..2 ماه ازش مونده، اگه 90 گیگ 127 تومن باشه جمعش میکنم. شاید دوباره برم سراغ های وب یا مخابرات. الان فشفشه 30 گیگ 15 روزه داره 18 تومن، میشه 60 گیگ در ماه 36 تومن + سرویس 16 مگ 2 گیگ در ماه هم باید بگیری 12 تومن ، جمعاً 48 تومن...
فوتون مخابرات هم 30 گیگ 35 تومن، 60 گیگ (2تا30 گیگ 15 روزه)39 تومن
یه نکته رو فراموش کردی، آسیاتک شبانه رایگان داره، من شبی 10 گیگ دانلود رایگان میکنم، به عبارتی میشه ماهی 300 گیگ، پینگ تایم آسیاتک یکی از بهترین هاست.
البته نیاز ها فرق میکنه، یکی برا دانلود سرویس میگیره، یکی برا گیم، یکی برا استفاده ی روزمره، به نظر من آسیاتک برای استفاده ی روزمره شاید ارزش نداشته باشه.

• Like
Reactions: a13

a13

Registered User
لایک‌ها
2,263
یه نکته رو فراموش کردی، آسیاتک شبانه رایگان داره، من شبی 10 گیگ دانلود رایگان میکنم، به عبارتی میشه ماهی 300 گیگ، پینگ تایم آسیاتک یکی از بهترین هاست.
البته نیاز ها فرق میکنه، یکی برا دانلود سرویس میگیره، یکی برا گیم، یکی برا استفاده ی روزمره، به نظر من آسیاتک برای استفاده ی روزمره شاید ارزش نداشته باشه.
کدوم شهر هستین شما؟
میشه پینگ داخلی خودتون و پینگ سرور گوگل مثل 8.8.8.8 رو بگین؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,548
من سرویس المپیک رو خریدم ساعات رایگان نداره..
برای استفاده روزمره جواب میده .. بجز بعضی وقتا (چند بار در ماه) که سرعت خیلی کم میشه یا قطع میشه مشکل خاصی با آسیاتک نداشتم. مصرف ترافیکم هم 30-40 گیگ در ماه هست
کدوم شهر هستین شما؟
میشه پینگ داخلی خودتون و پینگ سرور گوگل مثل 8.8.8.8 رو بگین؟
برای من که پینگ به این صورت هست

ping google.com
Pinging google.com [216.58.214.110] with 32 bytes of data:
Reply from 216.58.214.110: bytes=32 time=161ms TTL=49
Reply from 216.58.214.110: bytes=32 time=126ms TTL=49
Reply from 216.58.214.110: bytes=32 time=146ms TTL=49
Reply from 216.58.214.110: bytes=32 time=127ms TTL=49

Ping statistics for 216.58.214.110:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 126ms, Maximum = 161ms, Average = 140ms

ping soft98.ir
Pinging soft98.ir [79.127.127.35] with 32 bytes of data:
Reply from 79.127.127.35: bytes=32 time=47ms TTL=58
Reply from 79.127.127.35: bytes=32 time=48ms TTL=58
Reply from 79.127.127.35: bytes=32 time=51ms TTL=58
Reply from 79.127.127.35: bytes=32 time=70ms TTL=58

Ping statistics for 79.127.127.35:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 47ms, Maximum = 70ms, Average = 54ms

mailservis

Registered User
لایک‌ها
86
آسیاتک دقیقاً 3 ماهه استان ما رو مورد عنایت قرار داده ! یا کمبود پهنای باند داخل مراکز مخابراتی یا جا به جایی تجهیزات ، قطعی و ... ! بگم نت ندارم سنگین ترم :)

همین الانش هم دارم با 3G مضخرف همراه اول کار میکنم چرا ؟! به خاطر جابه جایی تجهیزات آسیاتک 5 ترمینال مرکز به فنا رفته و چراغ لینکم ثابت نمیشه !!!

من نمیدونم دقیقاً باید به کی دردم رو بگم !؟ به 195 ؟! اونم بعد از 72 ساعت میان میگن مشکل برطرف شد بعدش جز اینکه بگی راضی هستم کار دیگه ایی میشه کرد ؟

من نمیدونم چرا هیچ سرویس دهنده ای نمیتونه توی جنوب ایران به درستی کار کنه ، البته من راضیم نت نداشته باشم اما روز و شب هم خاک نخورم و خیلی مسائل دیگه رو نداشته باشیم؛ با همین نت 2G / 3G کار رو راه میندازیم.

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
آسیاتک نوشته سواستفاده ی برخی مشترکین باعث شده که آپلود رایگان برداشته بشه، حالا کاری به این ندارم که لوگوی فری آپلود روی بنرهای سایتشون هنوز باقیه.
من با سرویس شهاب 16 مگ، سرعت آپلود 32 کیلو بایت داشتم و دارم، آپلود روی ترکرهای خصوصی کاملا منتفی بود، حتی اگر بخوایم با نرم افزار های حرفه ای آپلود هم روی سرور مجازی آپلود کنیم، میشه نهایت 115 مگ در ساعت، با 115 مگ آپلود در ساعت، اونم روی گرون ترین سرویسشون، اسمشو گذاشتن سواستفاده.
جالبه بدونین آسیاتک یکی بزرگترین دیتاسنتر های داخل کشور رو داره. بیشتر دانلودسنترهای داخلی روی همین سرور ها میزبانی میشن. بیشتر این هزینه ای که بابت دانلود از مشترکین میگیره، براش نزدیک به صفر درمیاد.
تمام این سرویس هایی مثل فیلمیو و غیره که با منت به عنوان خدمات اظافه بر سازمان ارائه میدن، براشون هزینه که نداره هیچ، سود هم داره.

مشکل اساسی اینه که ما ده دوازده تا شرکت پاپ داریم، میشه ادعا کرد هیچ کدومشون از یک فضای ررقابتی شفاف و سالم و نظارت دقیق به این مرحله نرسیدن.
ارائه دهنده های انحصاری اینترنت بیسیم هم که قربونشون برم باید:general112:.

اینطوری میشه که به راحتی سیاستاشون رو تغییر میدن، حق مشترکینشون رو میخورن و غیره..
مثلا آسیاتک یه شرکت زیرساختی خیلی یزرگ هست، برای هر سیاستی که اعمال میکنن تمام جوانب رو در نظر میگیرن، یکی از همون جوانب، ضعف نظارت و و یا بازرسی و یا در صورت اثبات تخلف، اجرای حکم هست.

وقتی نظارت و یا فرهنگ مردم مشکل ریشه ای داره، شرکت مادر براش مهم نیست که شرکت مجری داخل استان داره چه غلطی میکنه.
تو این وضعیت باید من و شما باشیم که بتونیم بین بد و بدتر، گزینه ی بد رو پیدا کنیم و به این امید باشیم که تا مدتی به پله ی بدتر نزول نکنه.

E-King

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23

من الان یک هفته هست سرعت شبانم رو 1 مگ لیمیت میشه... داغون ...
شما هنوز شبا میتونید 10 گیگ دانلود کنید ؟

E-King

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
الان با این وضعیت مثلا مجبورم میخوان کنن طرح 3 ماهه بگیریم با گیگ باکس 90 گیگ که گرونش کردن...
خیلی جالبه ...

بالا