برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از lord cyah :
...از بسياري از ورزش هاي ديگه كه الان كار ميشه بهتره .
با این که صحبت هاتون در مجموع درست به نظر میاد اما اجازه بدید که این تاپیک از این مقایسه های بی سرانجام دور بمونه.

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
به قول ژاپنی ها
اوهایو گوزایماس Ohayo Gozaimas

agha sharmande man type farsim bade hamoon 2 khatam bezoor neveshtam
mikhastam dar morede ninjutsu <ninjitsu> ya hamoon shinobi no jutsu tozih bedam
tozihate aghaye amir ta haddi dorost bod
vali khob chandin eshtebah to ona hast ke na faghat ishoon balke tamame site haye farsi zaboone ninja in eshteba ro daran ke natije tarjome ghalate

hala man chand nokte ro begam

ninjutsu hich rabti be fosho nadare, fosho honare siyahe chini, honare velgarda , ya kung fuye siyahe , ke bar asase honare siyah <no yi teahtre chini hast> , gharar dare

amoozesh dar ninjutsu be 9 daste taghsim bandi nashode, balke emrooze bujinkan shamele 9 ryu hast :) va 18 onvan dars asli dare :)

tarikhchie ninjutsu va ninjaye japan be ghabl az gharne 6 bar migarde
va yamaboshi ha hich ertebati be ninja nadashtan
yamabushi ha ghabl az ninja ha bodan va afradi bodan ke dar kohestan moraghebe mikardan va be tamrine honare razmi va shayad ham kenjutsu <shamshir zani> mipardakhtan

ertebate ninja ha ba yamabushi dar 3 ghesmate
1- lebasaye mobadal ke ninja ha bara shenakhte nashodan miposhidanva khodeshono be shekle yamabushi dar miavordan
2-bazi ninjaha yamabushi ha ro estekhdam mikardan va be ona amozesh midadan va be onvane ninjaye rade payin azashoon estefade mishod
3- ertebat ba tengu ke mohemtarin vaje tashoboshone ke tengu khodesh ye topic joda mikhad va inja jaye tozih nist, tengu mojodate afsaneyi bodan ke mamolan ensani ba changal be jaye pa, dashtane bal va damaghe deraz bodan !!! mese maskhaye khodaye sheytan ke to axare dojo haye ninjutsu dar khareje keshvar hast

dar ketabe santezo, esmi az ninjutsu va ya ninja borde nashode.
dar in ketab bar lozome estefade az jasos va afradi ke shanakhte nashan takid shode ke che basa in afard betonan ye gordane 3000 nafari ro dar moghabele 10000 nafar pirooz konand

ninjutsu dar loghat be manaye honare harkate penhani nist, dar loghat <adabiyati > be manie honare sabr hast
kanjie ninjutsu az 2 bakhsh tashkil shode kanji aval ke nin hast va shinobi ham khonde mishe be manie sabr hast, az 2 tike khodesh tashkil shode shamshir va ghalb ke shamshir bar ghalb gharar dare <balaye alamate ghalbe > yani ghalb va zehne ke shamshir ro hedayat mikone va ghalbe to hast ke mige karet doroste ya ghalat, momkene kari ke to begi doroste ro baghie began ghalate ;) kanji 2vom ham ke jutsu hast be manie honar mibashad, dar estelah be ninjutsu honare harkate penhani migan :)

dar rabete ba tarikhche ninjutsu :

ninjutsu ya ninjayi ke emrooz ma mishnasim motlaghan monhaser be japan hast.

vali tebghe akharin katibe haye tarikhi ke bedast omade, avalin anjoman haye serie razmi male iran va hend bode
sepas be chin serayat karde va 2 daste shodan

shaolin , va Lin Kuei

ke Lin Kuei ta hododi be chirik garayi , fonone khafe kardan az posht va estefade az jadoo ham roy avard va ta hododi shabi tarin chiz be ninja haye japani shod
ghabele tavajohe ke age shoma film haye mortal combat ro dide bashid, baradarane subzero be in goroh vabashte bodan, pas age esme in goroh ro shenidid fek nakonid ke in goroh khiaile

sensie takamtsu ke az on be onvane last ninja nam mibaran 2-3 ba in goroh tamrin kard, albate baziya migan grand mastere Lin Kuei morde vali sensie takamtsu ta ghabl az margesh har sal be chin miraft va ba in gorh tamrin mikard va dar yeki az safarash sensie hatsumi, bonyan gozare bujinkan ninjutsu ro ba khodesh bord va onam har sal 2-3 mah be chin miraft va gheyb mishod bara hamin migan ke hanoz Lin Kuei zendas

va dar akharam ninja haye japani hastand ke ba tamame gorhaye razmi ya cherikie serie chin va iran va hend tafavot dashtan

dar zemn har kasi ke neghab bezane yek ninja ya shinobi nist, khili oghat ninja ha neghab nemizadan

va jaleb ine ke bedonid range lebase ninja meshki nabode , in nokteyie ke kamtar kasi to iran be on tavajoh karde, ninja bad az ninja bomb dar sale 1960 va sakhte shodan filmaye holywood be in sorat daromad, vagrna ninja kasi nist ke ye zarad khone hamishe bash bashe,

dar rabete ba soale rabete be shamshir zani, mamoolan in kar bara form va kata hast onam dar reshte haye chini, baraye mobareze ba shamshire chini ham hamchin kari nemikonan mamoolan

dar kenjutsu va ya shamshir zani japani, samurai ha be khatere inke katana estefade mikonan va katana sangin hast va boland 2 dast migiran ke ona mamolan 2 angoshte eshare ro baz daran
,
dar shamshir zanie ninja ha, chon ninja ha az shamshir haye goonagoon estefade mikonan ( ya koochiktar az andaze katana addi ya bolandtar ) bar axe katana samurai ha 1 dast shamshir zani mikonan [ agar katana koochik dashte bashan, inja manzoram biken justu va ya estefade az wakizashi ya daito ya tanto nist ]

va mamoolan ba on yeki dasteshon tsuba ya ghalfe shamshiro migiran ke onam be onvane selah hast

age kasi khastare etelate bishtar bod

id man :cyb3r.ninja666

va adrese site : www.bujinkan.ir hast

mamnoon ke vaghtetoono dar ekhtyare man gozashtid

lord cyah

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
مثل اينكه تند رفتم ، ولي قصد بدي نداشتم ما مخلص همه اساتيد دوستان هستيم :( :happy:

استاد امير كم پيدا شديد نكنه مشغول تمرين هاي ويژه هستيد براي تقويت نيرو هاي دروني.
شايدم از دست من نارحتين، اقا ببخشيد :blush:
منتظر حظور مجدد شما هستيم.

با ارزوي سلامتي .​

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
salam
man postaye shoma ro khondam be nazar nemirese ke tond rafte bashid
ba in harfetoonam movafegham, ke khodeton classo bebinid ....
agha age to yahoo be man pm bedid mamnoon misham

cyb3r.ninja666

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نقل از Persiana :
سلام و ممنون از مطلب سبک هاي رزمي براي بانوانتون. يک سؤال دارم، اين نقاط فلج اعصاب که گفتيد (که بايد همونهايي باشه که تو اين سريالهاي چيني نشون ميدن که با ضربه بهش طرف فلج ميشه) دقيقا چه هستن؟ آيا واقعا در واقعيت هم اين امکان هست که با ضربه زدن به اين نقاط قدرت حرکت را از طرف گرفت؟ راستي ...

سلام به شما اساتید محترم

بله دقیقا همین طور است. با ضربه به این نقاط باعث فلج بعضی از قسمت ها و یا فلج کل بدن می شود البته این فلج شدن ها موقتی است و با ضربات ثانویه و یا طی مدت زمانی اثرشان از بین می رود. من فقط هشت نقطه از نقاط اصلی را می دانم که فکر نکنم گفتنشان در اینجا درست باشد چون اولا خودم با هزار بدبختی از استادانم یاد گرفتم ثانیا بسیار خطرناک است چون اگر شدت و سرعت و مکان ضربه درست نباشد باعث فلج کامل انسان می شود.(( پس " گومن ناسای " ))

همان طور که گفته شد نین جوتسو از هنر سیاه چین با نام " فاشو " سرچشمه گرفته است که در فیلم افسانه شجاعان سیاه پوشانی که به گروه خواشان در اون شب بارانی حمله کردند و یا به استاد دین ای ( در روستای بافائو ( اگر درست تایپ کرده باشم )) حمله کرده همان گروه فاشو چین به حساب می آیند.
در مورد انگشتان در شمشیر زنی سبک چینی باید بگویم که برای توازن و برقراری تعادل بین دو دست می باشد و همچنین از استادی شنیدم که می گفت " حکم شمشیر کوچک را دارد "
البته به نظر من به عنوان دست آماده برای ضربه فلج کننده هم می تواند استفاده شود.
در تمرکز به حالت ذن هم استفاده می شود.( همان طور که یوئه اینکار را می کرد )

در مورد دوست عزیزمان استاد cyb3rninja666
به شما همرزم محترم ادای احترام می کنم " شیماس " " اوس "
مطالب شما جالب بودند در واقع به نوعی مطالب من را تکذیب می کردید که برای من جای خوشحالی دارد.
دوست دارم بدانم این مطالب را شما از کدام منبع استخراج کرده اید ممنون می شم اگر بیان کنید.
مطالبی که من در مورد نین جوتسو و تاریخچه و ... در این تاپیکها بیان می کنم از منابعی همچون " کتاب نین جوتسو هنر حرکت پنهان نوشته دان اف دریگر به ترجمه خانم سوسن مشهدی " و " کتاب نین جوتسو در ایران نوشته کانچو اکبر فرجی " و " کتاب ولگردها٫ نینجاهای چینی ( که بدلیل بدقولی یکی از رفقا در حال حاضر در دستم نیست ) " و " مقاله های مستقیم خود کانچو فرجی " و" مطالبی که کانچو فرجی در دوجو ها بیان می کردند " و " مقاله های ایشون در ماهنامه ها و هفته نامه ها " و " گفتگوهایی که خود من با مربیان این سبک از دوجوهای مختلف کردم " و همچنین خود من در مدت 9 ماه در خدمت کانچو فرجی شاگردی ایشان را می کردم که بدلیل دانشگاه در حال حاضر حدود یک سال و نیم هست که از ایشان دور هستم. که البته در حال حاضر نماینده غیر رسمی ایشان در این شهر می باشم و به هنر جویان این سبک آموزش نین جوتسو می دهم.
در مورد تاریخچه و فنون و ... خود من با کانچو هر جلسه بحث و گفتگو می کردیم و از این نظر من مدیون این استاد بزرگ هستم و سعی کردم ( و می کنم ) نتایج آن مباحث را در اینجا بیان کنم.
همان طور که دوستان می دانند کانچو فرجی بنیان گذار سبک نین جوتسو ایران و خاور میانه هستند که از سال 1369 در ایران فعالیت می کنند و اولین استاد هنر های رزمی من می باشند.
درضمن استاد آقای تاکاماتسو و هاتسومی سن سی نیست بلکه مقام و درجه آن ها " سوگ " می باشد که از بالا ترین درجات نین جوتسو در جهان است نه سن سی که معنی مربی و به هنرجوی دان دو نین جوتسو میگن. آقای ماساکی هاتسومی در حال حاضر رئیس سبک نین جوتسو جهان و جانشین استاد تاکاماتسو می باشد.
باز هم از شما همرزم عزیز کمال تشکر و قدر دانی را دارم (( دومو آریگاتو گوزاایماس ))
اوس

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نقل از lord cyah :
مثل اينكه تند رفتم ، ولي قصد بدي نداشتم ما مخلص همه اساتيد دوستان هستيم :( :happy:

استاد امير كم پيدا شديد نكنه مشغول تمرين هاي ويژه هستيد براي تقويت نيرو هاي دروني.
شايدم از دست من نارحتين، اقا ببخشيد :blush:
منتظر حظور مجدد شما هستيم.

با ارزوي سلامتي .​

سلام به شما همرزم عزیز
این حرفا چیه ؟ :wacko: ما که از مطالب شما استفاده کردیم
شما استاد بنده هستید و من از اینکه با شما ارتباط دارم خوشحالم
همچنان منتظر مطالب ارزنده شما هستم.

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نقل از ████ :
مي شه بگيد وقتي روي رينگ مي ريد تا مبارزه كنيد چه حسي داريد؟
يا مثلا وقتي مي دونيد فردا شب بايد با يك رزمي كار حرفه اي مبارزه كنيد اون روز چه حالي داريد و شب چه جوري مي خوابيد؟
متشكرم;)

باسلام خدمت دوست عزیز
والا من تاحالا برای مبارزه امتیازی روی رینگ نرفتم. فقط برای امتحان و اخذ کمربند یکی دو بار رفتم که مبارزه سه و پنج نفره داشتم. ولی درمورد همه اونا باید بگم که تو اولی که با سه نفر مبارزه داشتم سیصد بار سکته کردم و موردم. ولی وقتی کمی خوردم و تونستم رو تنفسم متمرکز بشم سه نفر که هیچ پنج نفر رو هم زدم و کمر بند رو گرفتم. ( البته اون مبارزها فقط پنج نمره از بیست نمره داشتند که من در هر دوشون سه گرفتم ) خدایی خودم اون لحظه خیلی حال کردم.
ولی از دوستانم که تا به حال برای مبارزه اوپن روی رینگ رفته بودند پرسیدم و گفتند " تا وقتی روی رینگ نرفتی اضطراب و نگرانی دخلتو میاره ولی وقتی رفتی بالا یه ضربه خوردی می فهمی کجا اومدی " یک چیز جالب که دوستانم بیان می کردند این بود که می گفتند " ما فقط روی رینگ از شکستن دماغمان می ترسیم نه خود مبارزه یا کتک خوردنش "
خوشحال می شوم اساتید دیگر که تا بحال مبارزه رینگی داشتند در مورد حال و هوای رو رینگ مطلب بنویسند.

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام خدمت شما اساتید محترم
نیروی درون مبحثی که نمی دانم از کجا شروع کنم چون بقدری در این زمینه مطالب و مباحث زیاد هست که بیانش آن هم به صورت نوشتاری خیلی سخت است. بخصوص که دوست دارم تجربیات خودم را هم در این زمینه بیان کنم.
نیروی درون
" چی chi " یا " کی ki " نیز خوانده می شود و متشکل از فنونی برای کنترل جریان انرژی انسان است. در کاربرد این فنون می باید از نقاط " چاکراها chakras " که به ترتیب : انتهای ستون فقرات٫کمی بالاتر()٫زیر ناف ( هارا) ٫آبگاه٫گودی گردن٫بین دو ابرو٫فرق سر می باشند که انرژی چی در آنها جریان دارد نام برد.
شایان ذکر است که بگویم در هر یک از مراحل انرژی درون بر روی یکی از این نقاط تمرکز انجام می شود و نیروی آن نقطه را تحت کنترل قرار میدهیم که در آخرین مرحله ( فرق سر ) به انرژی کامل جهان می رسیم.
از منظر طب چینی ٫بسیاری از بیماری ها از انسداد این راه ها( كه به عنوان كانالهاي انرژی معروفند ) حاصل می گردد. در آموختن٫ شناخت٫ به کارگیری٫ به جریان اندازی و جهت دهی انرژی درونی بدن انسان ٫ فرد می تواند به انرژی زمین و کل جهان مرتبط شود و با کل جهان هستی تعامل نماید. به مدد انرژی ها و فنون ویژه ی٫ چی کونگ می توان موجبات تسکین درد و تقویت قوای بدنی و روانی و طول عمر را فراهم آورد.
بر همگان معلوم است که ورزش سبب بهبود سلامتی و پیشگیری از بیماریها می شود.ورزشهای غربی عمدتا بر تقویت قوای ماهیچه ها و استخوان از طریق اعمال کش و فشار بر آنها تاکید دارند و به عبارتی دیگر از " بیرون " به " درون " عمل می کنند.در صورتی که چی کونگ از " درون به " بیرون " عمل می نماید و تن و روان را به هم پیوند داده بر تمرکز ٫ تنفس و حرکات بدنی تاکید دارد.
چی کونگ هنر تمرین جینگ ( Jing ) " ماهیت " ٫ چی (Qi) " انرژی " و شن (Shen ) روح می باشد.هسته مرکزی چی کونگ ٫ تمرین یی ( Yi) " هشیاری " و چی (Qi ) انرژی است. استفاده صحیح این انرژی ها به تنظیم کارکردهای درونی بدن انسان می انجامد. چی کونگ این کار را بر طریق توسعه هشیاری و تنفس به شکل ظاهری (چی ) درونی در هشیاری و نیز حرکت و تقویت ( چی ) درونی انجام می دهد.
چی کونگ یک تمرین چینی است که بر طبق اسناد مکتوب سابقه آن دسته کم به 3000 سال پیش بر میگردد. با این حال منشا عملی چی کونگ در دوران پیش از تاریخ چین مفقود شده است.
انرژی اولیه آن یعنی " یین " ( Yin ) و " یانگ " ( Yang ) پیوسته در حال پیدایش و تکاملند و در جریان این تغییرات و تعادل ٫ متضاد و در عین حال پشتیبان یکدیگرند ( که در واقع همان آرم کونگ فو می باشد )
اختلال در این توازن ممکن است به بیماری ها منجر شود. از سویی دیگر حفظ این تعادل ضامن تندرستی فرد خواهد بود.
در اینجا به چند فیلم رزمی اشاره می کنم که به نحوی این مضمون را بیان می کند. در فیلم " میمون آهنین " می بینیم که در مبارزات ٫ ضربات و پرتاب شدنها موجب شکستگی یا تسلیم فرد نمی شود در عوض ضربات خاصی نوعا ضربات کف دست به نوعی تعادل درونی فرد مضروب را به هم می ریزد.( در واقع توازن نیروی درون را به هم زده ) گویی فرد مضروب مسموم شده است و برای درمان و باز گشت تعادل درونی متوسل به معجونها و یا حرکات خاصی می شوند.همچنین در فیلمهای دیگری مثل افسانه شجاعان با کمک کف دست به انتقال نیرو می پرداختند که یا موجب درمان می شد و یا موجب به جوش آمدن خون و خرد شدن استخوان ها و ... ( به زودی مطالب کامل تری در زمینه نیروی خارج شده از کف دست و یا چشم اراعه می کنم که به نوعی به این سبک فیلمها اشاره دارد)
در تمرکز ها حتما دیده اید که شخص به صورت ذن می نشیند و دسهایش را بر روی پاها به فرمی که انگشت وسط و انگشت شصت با هم برخورد دارند نشسته و تمرکز می کنند در واقع با این کار انرژی درون را از نقطه " هارا " به درون بدنش به گردش در می آورند که باعث تقویت نیروی درون و در مراتب بالاتر باز کردن کانال های انرژی می شود. همچنین اگر در همین حالت دستها باز باشند به دریافت انرژی از آسمان و زمین می پردازد که در نقطه " هارا " جمع و ذخیره می شود.
همان طور که قبلا گفتم زیر ناف نقطه است بنام " هارا " یا " مینگمن " که این نقطه محل تمرکز و تجمع انرژی تنفس و انرژی درونی بوده که با کنترل آن می توان به انرژی قدرتمند درون دست پیدا کرد.
فکر کنم مطالب این بارطولانی شدند ٫ نمی دانم از کجا شروع کردم و به کجا رسیدم دفعه ی بعد بیشتر در مورد انرژی موجود در این نقطه و راه کنترل آن و اینکه چطور خودم به این نیرو ( البته جزئی ) دست پیدا کردم مطلب می نویسم . ( البته اگر دانشگاه بگذارد)
در پایان از دکتر تیرنگ نیسانی از بابت مطالب ارزندشان که در اختیار من گذاشتند کمان تشکر و قدر دانی را دارم.

*Diana*

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تاپيك جالبيست . ممنون

من يك سوال داشتم : آيا رشته كوك سول وان زير مجموعه رشته اي ديگر است و يا مستقل و اگر مستقل است زير مجموعه هايش چه هستند ؟

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از *Diana* :
تاپيك جالبيست . ممنون

من يك سوال داشتم : آيا رشته كوك سول وان زير مجموعه رشته اي ديگر است و يا مستقل و اگر مستقل است زير مجموعه هايش چه هستند ؟
:wacko: :blink: اواتارت رو پس عوض کن.

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از amirhvr :
با سلام خدمت شما اساتید محترم
نیروی درون مبحثی که نمی دانم از کجا شروع کنم چون بقدری در این زمینه مطالب و مباحث زیاد هست که بیانش آن هم به صورت نوشتاری خیلی سخت است. بخصوص که دوست دارم تجربیات خودم را هم در این زمینه بیان کنم.
نیروی درون
" چی chi " یا " کی ki " نیز خوانده می شود و متشکل از فنونی برای کنترل جریان انرژی انسان است. در کاربرد این فنون می باید از نقاط " چاکراها chakras " که به ترتیب : انتهای ستون فقرات٫کمی بالاتر()٫زیر ناف ( هارا) ٫آبگاه٫گودی گردن٫بین دو ابرو٫فرق سر می باشند که انرژی چی در آنها جریان دارد نام برد.
شایان ذکر است که بگویم در هر یک از مراحل انرژی درون بر روی یکی از این نقاط تمرکز انجام می شود و نیروی آن نقطه را تحت کنترل قرار میدهیم که در آخرین مرحله ( فرق سر ) به انرژی کامل جهان می رسیم.
از منظر طب چینی ٫بسیاری از بیماری ها از انسداد این راه ها( كه به عنوان كانالهاي انرژی معروفند ) حاصل می گردد. در آموختن٫ شناخت٫ به کارگیری٫ به جریان اندازی و جهت دهی انرژی درونی بدن انسان ٫ فرد می تواند به انرژی زمین و کل جهان مرتبط شود و با کل جهان هستی تعامل نماید. به مدد انرژی ها و فنون ویژه ی٫ چی کونگ می توان موجبات تسکین درد و تقویت قوای بدنی و روانی و طول عمر را فراهم آورد.
بر همگان معلوم است که ورزش سبب بهبود سلامتی و پیشگیری از بیماریها می شود.ورزشهای غربی عمدتا بر تقویت قوای ماهیچه ها و استخوان از طریق اعمال کش و فشار بر آنها تاکید دارند و به عبارتی دیگر از " بیرون " به " درون " عمل می کنند.در صورتی که چی کونگ از " درون به " بیرون " عمل می نماید و تن و روان را به هم پیوند داده بر تمرکز ٫ تنفس و حرکات بدنی تاکید دارد.
چی کونگ هنر تمرین جینگ ( Jing ) " ماهیت " ٫ چی (Qi) " انرژی " و شن (Shen ) روح می باشد.هسته مرکزی چی کونگ ٫ تمرین یی ( Yi) " هشیاری " و چی (Qi ) انرژی است. استفاده صحیح این انرژی ها به تنظیم کارکردهای درونی بدن انسان می انجامد. چی کونگ این کار را بر طریق توسعه هشیاری و تنفس به شکل ظاهری (چی ) درونی در هشیاری و نیز حرکت و تقویت ( چی ) درونی انجام می دهد.
چی کونگ یک تمرین چینی است که بر طبق اسناد مکتوب سابقه آن دسته کم به 3000 سال پیش بر میگردد. با این حال منشا عملی چی کونگ در دوران پیش از تاریخ چین مفقود شده است.
انرژی اولیه آن یعنی " یین " ( Yin ) و " یانگ " ( Yang ) پیوسته در حال پیدایش و تکاملند و در جریان این تغییرات و تعادل ٫ متضاد و در عین حال پشتیبان یکدیگرند ( که در واقع همان آرم کونگ فو می باشد )
اختلال در این توازن ممکن است به بیماری ها منجر شود. از سویی دیگر حفظ این تعادل ضامن تندرستی فرد خواهد بود.
در اینجا به چند فیلم رزمی اشاره می کنم که به نحوی این مضمون را بیان می کند. در فیلم " میمون آهنین " می بینیم که در مبارزات ٫ ضربات و پرتاب شدنها موجب شکستگی یا تسلیم فرد نمی شود در عوض ضربات خاصی نوعا ضربات کف دست به نوعی تعادل درونی فرد مضروب را به هم می ریزد.( در واقع توازن نیروی درون را به هم زده ) گویی فرد مضروب مسموم شده است و برای درمان و باز گشت تعادل درونی متوسل به معجونها و یا حرکات خاصی می شوند.همچنین در فیلمهای دیگری مثل افسانه شجاعان با کمک کف دست به انتقال نیرو می پرداختند که یا موجب درمان می شد و یا موجب به جوش آمدن خون و خرد شدن استخوان ها و ... ( به زودی مطالب کامل تری در زمینه نیروی خارج شده از کف دست و یا چشم اراعه می کنم که به نوعی به این سبک فیلمها اشاره دارد)
در تمرکز ها حتما دیده اید که شخص به صورت ذن می نشیند و دسهایش را بر روی پاها به فرمی که انگشت وسط و انگشت شصت با هم برخورد دارند نشسته و تمرکز می کنند در واقع با این کار انرژی درون را از نقطه " هارا " به درون بدنش به گردش در می آورند که باعث تقویت نیروی درون و در مراتب بالاتر باز کردن کانال های انرژی می شود. همچنین اگر در همین حالت دستها باز باشند به دریافت انرژی از آسمان و زمین می پردازد که در نقطه " هارا " جمع و ذخیره می شود.
همان طور که قبلا گفتم زیر ناف نقطه است بنام " هارا " یا " مینگمن " که این نقطه محل تمرکز و تجمع انرژی تنفس و انرژی درونی بوده که با کنترل آن می توان به انرژی قدرتمند درون دست پیدا کرد.
فکر کنم مطالب این بارطولانی شدند ٫ نمی دانم از کجا شروع کردم و به کجا رسیدم دفعه ی بعد بیشتر در مورد انرژی موجود در این نقطه و راه کنترل آن و اینکه چطور خودم به این نیرو ( البته جزئی ) دست پیدا کردم مطلب می نویسم . ( البته اگر دانشگاه بگذارد)
در پایان از دکتر تیرنگ نیسانی از بابت مطالب ارزندشان که در اختیار من گذاشتند کمان تشکر و قدر دانی را دارم.
یه سوال این انرژی شی یا چی چه طوری ازاد میشه . ؟

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
5
به نقل از amirhvr :
به نقل از Persiana :
سلام و ممنون از مطلب سبک هاي رزمي براي بانوانتون. يک سؤال دارم، اين نقاط فلج اعصاب که گفتيد (که بايد همونهايي باشه که تو اين سريالهاي چيني نشون ميدن که با ضربه بهش طرف فلج ميشه) دقيقا چه هستن؟ آيا واقعا در واقعيت هم اين امکان هست که با ضربه زدن به اين نقاط قدرت حرکت را از طرف گرفت؟ راستي ...

سلام به شما اساتید محترم

بله دقیقا همین طور است. با ضربه به این نقاط باعث فلج بعضی از قسمت ها و یا فلج کل بدن می شود البته این فلج شدن ها موقتی است و با ضربات ثانویه و یا طی مدت زمانی اثرشان از بین می رود. من فقط هشت نقطه از نقاط اصلی را می دانم که فکر نکنم گفتنشان در اینجا درست باشد چون اولا خودم با هزار بدبختی از استادانم یاد گرفتم ثانیا بسیار خطرناک است چون اگر شدت و سرعت و مکان ضربه درست نباشد باعث فلج کامل انسان می شود.(( پس " گومن ناسای " ))

همان طور که گفته شد نین جوتسو از هنر سیاه چین با نام " فاشو " سرچشمه گرفته است که در فیلم افسانه شجاعان سیاه پوشانی که به گروه خواشان در اون شب بارانی حمله کردند و یا به استاد دین ای ( در روستای بافائو ( اگر درست تایپ کرده باشم )) حمله کرده همان گروه فاشو چین به حساب می آیند.
در مورد انگشتان در شمشیر زنی سبک چینی باید بگویم که برای توازن و برقراری تعادل بین دو دست می باشد و همچنین از استادی شنیدم که می گفت " حکم شمشیر کوچک را دارد "
البته به نظر من به عنوان دست آماده برای ضربه فلج کننده هم می تواند استفاده شود.
ولی این فیلمهای چینی مثل افسانه شجاعان و عقابها که نشون میده اینا همه کونگ فو کار میکنن ها البته نمودنم کدوم سبک رو کار میکنن ولی میدونم از چندین سبک دارن استفاده میکنن .هر قومی میتونست یه سبکی برای خودش داشته باشه برای همینه الان تعداد سبکهای کونگ فو سر به اسمان کشیده 2500 سبک که البته بعضی از این سبکها شناخته شده و معروفا مثل شائولین , تائو , توا , فول کنتاک Hsing Yi , Tai chi chuan, pa kua chuan, chi kung , و سبک بروس لی که اسمشو یادم رفته و کلی سبک دیگه . معروفترین سبک کونگ فو همون سبک شائولینه که تو خیلی از فیلمهای رزمی استفاده میشه. مثلا بعضی از سبکهای کونگ فو فقط روی شمشیر تمرکز داره .و بعضی دیگر تمرکز زیادی روی حرکات دست و پا داره .گاهی اوقات هم بعضی سبکها فقط تمرکز بر نیروهای درونی داره و تقویت 7 نقطه یا مسیر انرژی درونی.البته من اطلاعات کامل و زیادی ندارم و فقط یکمی از اطلاعات رو از زندگی نامه بروس لی که خوندوه بودم بدست اوردم یکمیم از اون مدت کمی که کونگ فو میرفتم.
در مورد ضربات هم من میدونم البته در مورد کونگ فو یسری ضربات مرگبار داریم البته که باید انقدر مهارت داشته باشی که بتونی کنترل کنی ضربات رو استفاده این ضربات در مسابقات هم غیر قانونی است

shinobi

Registered User
لایک‌ها
1
یه سوالی برا من پیش اومده. اونم اینکه دوستان میگن هفت نقطه انرژی در بدن وجود داره
البته من اطلاعاتم خیلی کمه اما تا جایی که من میدونم 361 نقطه هست که در زبان ژاپنی بهش tenketsu میگن

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نقل از amirhoman :
یه سوال این انرژی شی یا چی چه طوری ازاد میشه . ؟

سلام دوست عزیز
سوال خوبی پرسیدید برای آزاد کردن انرژی " چی " یا " شی " باید روی آن تمرکز کنید.
نحوه ی تمرکز هم مهم است به صورت " ذن " و یا به صورت " چن " که به زودی توضیح مفصلی در این باره اراعه می کنم.

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
maghale besyar alii bod

dar maktabe ninjutsu alave bar hakate razmi bar palayeshe roohi ham takide besyar shode

qi qung ya hamoon chi qung, baz kardane chak rahaye boda , meditation , kuji kiri <9 boresh > ya hamoon 9 tanafose asli , negah kardan be shame, roshan kardane ood va ... va.... tebe soozani, giyah shenasi pishrafte,

zarbeye kafe dast, ya hamoon daste buda ke asab ha ro tahrik mikone hame ye inh

hame ye inha chizi hast ke dar toole salha tajrobe baraye be zende mondan be dast omade

jayi dar ye maghale dar bare tarikhche ninjutsu khondam :

...va agar zarbe ya honari moaser amal nemikard, ba sazande ye oon be goor miraft, ninjutsu honare mobareze va zende mandan ast ...

Domo arigato gozaimas

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نقل از shinobi :
یه سوالی برا من پیش اومده. اونم اینکه دوستان میگن هفت نقطه انرژی در بدن وجود داره
البته من اطلاعاتم خیلی کمه اما تا جایی که من میدونم 361 نقطه هست که در زبان ژاپنی بهش tenketsu میگن

سلام به شما استاد بزرگ
((انتهای ستون فقرات٫کمی بالاتر()٫زیر ناف ( هارا) ٫آبگاه٫گودی گردن٫بین دو ابرو٫فرق سر می باشند ))
از نظر کونگ فو این هفت نقطه نقاط انرژی هستند
در سبکهای ژاپنی هم هارا را مرکز انرژی می دانند که در سبکهای کاراته روی آن خیلی بحث می کنند.
در مورد " tenketsu " هم مطالب کمی شنیده ام

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
بله دقیقا همین طور است. با ضربه به این نقاط باعث فلج بعضی از قسمت ها و یا فلج کل بدن می شود... من فقط هشت نقطه از نقاط اصلی را می دانم که فکر نکنم گفتنشان در اینجا درست باشد چون اولا خودم با هزار بدبختی از استادانم یاد گرفتم ثانیا بسیار خطرناک است چون اگر شدت و سرعت و مکان ضربه درست نباشد باعث فلج کامل انسان می شود.
پس واقعا ضربه به اين نقاط ميتونه فلج موضعي ايجاد کنه. راستي تو سريال افسانه شجاعان يوئه (لطفا کتکم نزنيد و نگوييد باز اين پاي يوئه رو کشيد وسط!) تونست با انرژي خودش (همونجا که ديد از لينخوي غش کرده خيري نميرسه!) از حالت فلج شدگي خارج بشه. ولي بقيه رو حتما بايد يکي مي اومد يه ضربه بهشون ميزد تا به حالت طبيعي بر ميگشتند! پس يعني فرد فلج شده هم ميتونه با استفاده از نيروي درونيش خودشو آزاد کنه يا اينکه امکان نداره (و يوئه چون مدتي از اين فلج شدگيش گذشته بود تونست نقاط فشار بسته شدشو باز کنه؟ لابد همينطوره وگرنه زودتر اين کارو ميکرد!)
پس " گومن ناسای "
اين يعني همون I am Sorry خودمون؟!!

سیاه پوشانی که به گروه خواشان در اون شب بارانی حمله کردند و یا به استاد دین ای همان گروه فاشو چین به حساب می آیند. در مورد انگشتان در شمشیر زنی سبک چینی برای توازن و برقراری تعادل بین دو دست می باشد البته به نظر من به عنوان دست آماده برای ضربه فلج کننده هم می تواند استفاده شود.
واقعا ممنونم (شما واقعا اطلاعات زيادي در اين زمينه داريد، خيلي عاليه ^_^ راستي اين کتابهايي که نوشته بوديد مورد استفاده قرار دادينشون هنوز هم تو بازار پيدا ميشه؟) و نظرتون در مورد دست آماده براي ضربه فلج کننده هم به نظر من کاملا درسته چون همه ي اون ضربه ها رو با همين دو تا انگشت چسبيده به هم ميزدند و با همين ها هم آزادش ميکردند (فقط تو فيلم ببر غران، اژدهاي پنهان بود که ديدم وقتي جين با جيد فاکس - روباه ماده - درگير شد شصت (درست نوشتمش؟!) دستشو نزديک گردن جيد فاکس نگه داشت و اونو در واقع يه جورايي خلع سلاح کرد (اينم براي فلج سازي بود يا اينکه اين يکي از ضربات کشنده محسوب ميشد؟).

همچنین خود من در مدت 9 ماه در خدمت کانچو فرجی شاگردی ایشان را می کردم که البته در حال حاضر نماینده غیر رسمی ایشان در این شهر می باشم و به هنر جویان این سبک آموزش نین جوتسو می دهم.
اوه! پس شما واقعا خودتون يک استاد تمام عيار هستيد
84.gif
باشگاه هم داريد؟

(( دومو آریگاتو گوزاایماس ))
چقدر من احساس خنگيت ميکنم!! واقعا ببخشيد ولي اين يکي يعني چي، يعني خدانگهدار هم رزم؟!!

ما فقط روی رینگ از شکستن دماغمان می ترسیم نه خود مبارزه یا کتک خوردنش "
شکسته شدن بيني اصلا چيز خوبي نيست (حالا چه تو مبارزه باشه چه تو تصادف اتومبيل مثلا). براي همين ترس به جاييه.

مطلبتون بسيار، بسيار، بسيار و باز هم بسيار جالب و مفيد بود و من يکي که به نوبه ي خودم از آشنايي با شما بسيار خوشوقتم. شما اطلاعات خيلي خوب و با ارزشي در رابطه با هنرهاي رزمي داريد (بي خود نيست که خودتون يک پا استاد هستيد، آنهم از نوع واقعي و حقيقي
83.gif
)

در فیلم " میمون آهنین " می بینیم که در مبارزات ٫ ضربات و پرتاب شدنها موجب شکستگی یا تسلیم فرد نمی شود در عوض ضربات خاصی نوعا ضربات کف دست به نوعی تعادل درونی فرد مضروب را به هم می ریزد.( در واقع توازن نیروی درون را به هم زده ) گویی فرد مضروب مسموم شده است و برای درمان و باز گشت تعادل درونی متوسل به معجونها و یا حرکات خاصی می شوند.
پس علتش اين بود!! من همش فکر ميکردم چطور ضربه ي کف دست يک نفر ميتونه طرف مقابل رو مسموم کنه (مخصوصا که يک جاي دست بزرگ هم روي بدن طرف مونده بود که با سوزن زدن و خارج کردن خون جمع شده زير آن مثلا تا حدودي فرد حالش بهتر ميشد ولي بعد غش ميکرد و کار به همون معجون هاي وحشتناک و زهرآگين ميرسيد (اع...!!). راستي اين خون خارج شده واقعا تأثير گذار بود؟

با کمک کف دست به انتقال نیرو می پرداختند که یا موجب درمان می شد و یا موجب به جوش آمدن خون و خرد شدن استخوان ها و ... ( به زودی مطالب کامل تری در زمینه نیروی خارج شده از کف دست و یا چشم اراعه می کنم که به نوعی به این سبک فیلمها اشاره دارد)
عالي است، عالي است (مثلا من تو يه سريال ديدم که يه راهب داشت به يکي نيرو ميداد ولي به جاي اينکه اون حالش خوب بشه خود جناب راهب از دهنش خون آمد، يعني فواره زد و نيرو دهيش رو قطع کرد و يه تکوني به سرش داد و شگفت زده همونجا نشست!).

در تمرکز ها حتما دیده اید که شخص به صورت ذن می نشیند و دسهایش را بر روی پاها به فرمی که انگشت وسط و انگشت شصت با هم برخورد دارند نشسته و تمرکز می کنند در واقع با این کار انرژی درون را از نقطه " هارا " به درون بدنش به گردش در می آورند که باعث تقویت نیروی درون و در مراتب بالاتر باز کردن کانال های انرژی می شود.
منکه اصلا همچين چيزي رو نديدم!!!!!!!!!!!
23.gif
منتها يک سؤالي برام پيش اومده (ببخشيد اگه طبق معمول چرته!) اگر حالا به جاي اين دو انگشت مثلا انگشت شست و اشاره را به هم بچسبانند يا دو انگشتي غير از اينا آيا باعث بر هم خوردن تمرکز ميشود و قانونش همان دو انگشت شصت و وسطي است (حتما حکمتي در اين دو انگشت هست. بعدم آيا حتما بايد در حالت نشسته و دست ها روي دو پا باشه و يا ايستاده هم ميشه (مثلا هنگام مبارزه)؟

همچنین اگر در همین حالت دستها باز باشند به دریافت انرژی از آسمان و زمین می پردازد که در نقطه " هارا " جمع و ذخیره می شود.
اي يوئه بوچون چرا من هرچي ميبينم و ميخونم ياد تو ميفتم!!!! آقا اين حرف شما منو ياد يه صحنه اي از افسانه شجاعان انداخت (واقعا راست گفتيد که اگه از بعد رزمي بدان بپردازيد تماشاي دوباره سريال يک مزه ي ديگر دارد
34.gif
)، ا.ن صحنه اي که يوئه قبل از مبارزه با زومين رفته بود بالاي کوه ايستاده بود و لابد داشت مديتيشن ميکرد (همونجا که دو دستش رو ا بالاي سرش به جلوي سينه اش مي آورد و به حالت دعا نگاه ميداشت - مثل حالت سلام به خورشيد در يوگا) قبلش کف دو تا دستهايش را بالا گرفته بود و بعد به آسمان نگاه ميکرد و بعد همون کاري که تو پرانتز نوشتمو ميکرد و بعدشم اون دو تا انگشتشو به هم ميچسبوند و لابد تمرکز ميگرفت و دوباره از اول! پس يعني در اين صحنه داشت از آسمان نيرو ميگرفت؟ بعد از مبارزه با زومين و شکست دادن اون هم دوباره همين کارو کرد (کف دو تا دستاشو بالا گرفته بود) و براي مدتي به آسمان خيره شده بود انگاري داره ازش تشکر ميکنه (من همش فکر ميکردم لابد از خورشيد نيرو گرفته چون بعدش نشون ميداد که آسموان تيره و تار ميشه و صحنه ي آخر اين اپيزود هم يوئه کنار اون بناي شبيه حافظيه يا مقبره ي ابو علي سيناي خودمون (!!) ايستاده و خورشيد آنطرف تر تصوير داره ميدرخشه (انگار داره ميگه که نگران نمباش، من همواره مواظبت و در کنارت هستم!!) پس همه ي اينا دليل داشت، الکي نبود! واقعا استاد امير ممنون از شما به خاطر از سرگرداني رهانيدن من چون واقعا اين صحنه ها برام داستاني شده بود و هي ميگفتم مگه يوئه مهرپرست بوده يا هرچيز ديگه که اينجور زل زده بود به آسمان و از اسمان و خورشيد و بقيه انگار ياري ميخواست!! واقعا ممنون
34.gif
براي دوستان ضد يوئه هم که ممکنه از صحنه هاي يوئه بوچون دار سريال پريده باشن (!) عکس هاي مربوطشو اينجاميذارم تا کاملا متوجه شن (البته همه متوجه هستن ولي خب من ميخوام خيلي محکم کاري کنم!!) !!

82657.jpg

نه تنها طولاني نبود، بلکه خيلي زود هم تمام شد! من تازه داشتم به کشف و شهودهاي جديدي دست ميافتم که ديدم مطالبتون تمام شد، حيف
25.gif
اميدوارم که دانشگاه کارهاش کمتر بشه (چه زماني هم!) و شما بقيه مطالب بي نظيرتون رو ادامه دهيد.

در پایان از دکتر تیرنگ نیسانی از بابت مطالب ارزندشان که در اختیار من گذاشتند کمال تشکر و قدر دانی را دارم.
هرچند من ايشونو نميشناسم ولي خواهشمندم که از جانب من هم از ايشون تشکر کنيد. مرسي
20.gif

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
به قول ژاپنی ها
اوهایو گوزایماس Ohayo Gozaimas
با سلام به جناب سايبر نينجاي عزيز
34.gif
اينو ديگه فکر کنم بدونم چي ميشه، حتما ميشه سلام (چون مامانم وقتي ميخواد ژاپني بازي دربياره اينو ميگه منم بهش ميگم سايونارا !!! هاهاهاها
22.gif
)

ninjutsu <ninjitsu> ya hamoon shinobi no jutsu
اينا همشون يکين؟! بعدم جيتسو بالاخره يا جوتسو؟!!

tengu mojodate afsaneyi bodan ke mamolan ensani ba changal be jaye pa, dashtane bal va damaghe deraz bodan !!! mese maskhaye khodaye sheytan ke to axare dojo haye ninjutsu dar khareje keshvar hast
خداي من، چه موجوداتي! راستي اون 666 رو هم پس به همين دليل تو يوزر نيمتون گذاشتين؟

ninjutsu dar loghat be manaye honare harkate penhani nist, dar loghat <adabiyati > be manie honare sabr hast
kanjie ninjutsu az 2 bakhsh tashkil shode kanji aval ke nin hast va shinobi ham khonde mishe be manie sabr hast
من کمي تا قسمتي دارم دچار گيج شدگي مفرط ميشم!!

yani ghalb va zehne ke shamshir ro hedayat mikone
واي!!! اينکه شعار گروه خواشان در افسانه شجاعان بود!!!

dar estelah be ninjutsu honare harkate penhani migan
آها، پس اصطلاحا بهش ميگن هنر حرکت پنهاني ولي معني واقعيش اوناييه که توضيح داديد.

avalin anjoman haye serie razmi male iran va hend bode
sepas be chin serayat karde
درست دارم ميبينم؟!! يعني اينام اول مال ما بوده و بعد به خاور دور رسيده است؟ ميشه بيشتر توضيح دهيد...

khili oghat ninja ha neghab nemizadan
من هميشه خلاف اين فکر ميکردم و شنيده بودم.

va jaleb ine ke bedonid range lebase ninja meshki nabode , in nokteyie ke kamtar kasi to iran be on tavajoh karde, ninja bad az ninja bomb dar sale 1960 va sakhte shodan filmaye holywood be in sorat daromad, vagrna ninja kasi nist ke ye zarad khone hamishe bash bashe,
29.gif
اين ديگه واقعا خيلي جالب بود
21.gif

dar rabete ba soale rabete be shamshir zani, mamoolan in kar bara form va kata hast onam dar reshte haye chini, baraye mobareze ba shamshire chini ham hamchin kari nemikonan mamoolan
مشکل شد دو تا! کاتا چيه حالا!! بعدم تو همه ي اين فيلم ها و سريالهاي چيني و به هنگام مبارزه با شمشير (والا فکر کنم شمشيرشون چينيه!) اين حالت ديده ميشه.

shamshire ninjas sabok tare ona tak dast shamshir zani mikonan va mamoolan ba on yeki dasteshon tsuba ya ghalfe shamshiro migiran ke onam be onvane selah hast
اوه، اين حالت رو ديدم (مبارزه يوئه با يو تانخاي و يا مبارزه لينخو با خانم استاد که شمشير خانم وارد غلاف شمشير لينخو شد و در واقع شمشيرش از دست رفت و حالا لينخو ميتونست خيلي راحت دست به ضد حمله بزنه و بقيه داستان (من هر کاري کنم آخرش به سريال افسانه شجاعان ميرسه!!)

اي داد! اين يکي يعني چي؟ نکنه اين سايونارايي که ما يه عمر گفتيم اصلش اين بوده؟!!

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
ba salam khedmate doste aziz

aval inke aya shoma shinobi no jutsu ya hamoon ninjutsu kar mikonid ?

2vom dar javabe shoma avaln dar ninjutsu honari vaojod dare be esme : Tenketsu Jutsu , ya hamoon honare hamle be noghate hasas

albate chandin honare mokhtalef va esme mokhtalef baraye hamle be in noghat hast

, pas tenketsu mishe goft noghate hasase na noghate azad sazi energy.

hamoon tor ke goftam dar ninjutsu baraye tamrin haye darooni method haye mokhtalefi hast . va har kodom az ona chanel ha va noghate mokhtalefi az energy ro dara hastan

masalan dar kuji kiri

3 manbae aslie energy darim , ke beyne in 3 manbe asli 9 darvaze mokhtalef gharar dare

albate chizhaye dige ham alave bar in ha hastand joze hamin daste vali beshon kuji kiri nemigan, chon kuji kiri be manie 9 boresh hast

dar sabke bujinkan ninjutsu, kuji kiri ro mamoolan az dan2 shoro mikonan <va ya balatar>

\

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
bale shoma dorost migoftid man eshtebah neveshtam
a = aa o = o , u = oo , e = e i = ii

bale , kanji shinobi va nin yeki hast dar zabane japani - bahs sare jitsu va jutsu hast , ke jutsu be manie honare va jitsu ravesh ya hamchin chizi, ke jutsu dorost tare , pas masalan jujutsu sahih tar az jujitsu hast ;)

na 666 dar id man rabti be khodaye sheytan nadare, chon adade 4 dar japan va chin halati mese 666 dare, va 444 az on badtar, masalan age chin berid tabaghe hotela intorie to asan soor, 12-3- 5- 11-12-13-15

va migan 9 ham adade khosh shansie ninja hast

bale estelahan besh migan honare namari shodan ,honare fasele va , ....

nakhyr, goftam avalin anjoman haye serie razmi male iran va hend bood , bad be chin resid , mese shaolin va bad ye gorohe dige tashkil shod ke alave bar razm be kar haye terror va ... mipardakht, va dar japan ham hamchin chizi sorat gereft , harfe shoma mese ine ke begim shaolin az iran shoro shod

khob, hame ina bar migarde be ninja bomb dar sale 1960 va ,.... ke filmaye hollywood shoro be ekran kardan va az ye mosht kung fu kar ba lebase siyah be onvane ninja estefade kardan

ninja ha selah haye ziyadi ro estefade mikardan , va bar axe samurai ha ke code of condactesho budo , bod, code of condacte ina ninpo bod, be ye selahe khas del nemibastan , chon age selashono az dast midadan majboor bodan mese samurai ha hara kiri konan < hara yani khod , kiri yani zarbe, shekaf , boresh >
bazan ninja ha baste be amaliyat khode chandin selah ba khodeshon mibordan va selahahye mokhtalefi ro ham dar masir haye mokhtalef penhan mikardan, va agar lazem bood moghe farar ya har chizie digari selashono raha ya part mikardan

[ edit shod : dar post haye badi dar bare tafavote kata dar bujinkan taijutsu va form wushu va kata haye bazi sabkha sohbat shode ]

shamshire chini saf - dastash mamoli < na gerd , na beyzi na morabe , va 2 labe hast ke az vasat yekam baramade hast >

domo arigato gozaims = arigato gozaimas = besyar motoshakeram

ohayo gozaimas = salam

name arigato = az name moteshakeram

do ita shima shite = khahesh mikonam - ur welcome

onegani shimas = lotfan mara yari befarmayid

بالا