برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اهداف دانشکده انشاء تن و روان" دستیابی به کلیه اسرار اطوار انسانی و به کار گرفتن کلیه امکانات فیزیولوژیک و پسیکو لو ژیک آن در جهت ارتقاء انسان به مقام خدائی است.این راه مبتنی بر شناسائی یکصدو هفتاد نقاط تلاقی بدن( لکورپس آسترال ) و بدن فیزیکی وکنترل جریانهای انرژی ( یانگ و ین ) و گشودن دریچه های ( چاکرا ) نهفته بر نیروهای خفته بدن ودخول از عوالم ترکیبی وعوالم تجریدی و اجرای 73000 تکنیک" ترکیب و عکس العمل سازی وکنترل کلیه عظلات ارادی و غیر ارادی به دست توانائی خواستاری ورسیدن به مرحله برون فکنی و سیر مستقل روحانی میباشدو کنکاش در اصول ذن جنبه عبودیت در جنب جنبه الوهیت مضمحل ساختن و به شناختن حقیقت عینی مطلق در خویش بر اصول مکتب ساتوری نائل گشتن است
انسان شاهکار هستی " دارای قدرت نامحدود و سلسله ای از زیستگاه فر اندیشه است . انسان اشعه پر توان و حاکم بر تاریکیهای زمان از جوشش تن به روان به فرمول علوم راهی آسمان بیکران و در اندرون عالم کیهان پیش میرود و به ندای هستی بیرنگ وپیدایش جهان پژوهنده حاکم برآن می شود.اندیشه انسان خواستگاه نیاز" به عنوان یک موجود زنده و محرک بر تمام فعالیتهای وی است" لذا انسان در کردشگاه زمان گهی به تمنای روان ودر تاب تب توان ودر معادلات زمان" هستی بی رنگ را به بایسته فر خود به گفتاروپندار ورفتار ترسیم میدارد. طبیعت جهان بدون انسان نه زیباست و نه زشت نه نیکی و نه بدی بلکه تاریک خاموش و بی صداست و گونه ای گورستان به دود حیات ومقامش نا پیداست و گر صدایی از ندائی چه گیاهی وجانوری به گرد دستگاههای عصبی که در خور تکامل به بود حیات سوزند. در مقام طبیعت آنی و گذرا و در سخت زمانی و ساده بیانی تجاوز نکند
اینگاست که جمود نمو د بیرنگ سوگند تصویر پر رنگ را در ربود هر رنگ زاده می کند و مجموعه سرعت عالم را در نیستی تصور به هستی بیرنگ میدمد و مختصر تحرکی آشکار تا فرض بینهایت به ( دریافت ) و ( درک ) در خود میپروراند و همه ارتعاشات و امواج را در مقابله او میکند و در شکوه پیر هستی تکاملی از جهان پنهان با سلسله زمان به جهان آشکار میریزد
(http://www.kungfutoa.com/)

حقیقتا پرفسور میرزایی انسان بزرگی بوده و من فکر میکنم برای هر رزمی کاری جدا از هر سبک و رشته و حتی هر ورزشکاری کمی مطالعه در مورد این استاد لازم باشه در مورد این ادم چیزهایی وجود داره که شاید فقط در ذهنیات بتوان تصور رسیدن به این حد کمال و توان را گنجاند

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از cyb3rninja666 :
اسم شمشیر jian هست و پسوندی نداره ، کانجی چینی اون هم من براتون نوشتم !

و پسوند شو جز اسم نیست و به معنی شمشیر هم نیست ؟!

understood ?!

www.redshinobi.com

من چینی بلد نیستم اما در همه سایت های رزمی نام این شمشیر jian shu ذکر شده و دیگر ابزار هم با این پسوند بیان میشود. مثلا:Dau shu (نوعی شمشیر) یا gon shu (چوب ) و ... .حالا که چینی شما
خیلی خوبه لطف کنید معنی shu هم برای ما بگین تا ما هم بفهمیم چیه.
Understood

اوون سایت رو هم خونده باشید مفهمید که بین ووشو و کونگ فو فرق هست !
قدرت اول ورزش های رزمی ووشو ؟! خصوصا با اون مسابقات مسخره ساندا یا سانشوش !!
!

اولا :شاید من نتونستم منظورم رو خوب برسونم .منظور من اینکه در ایران همه کونگ فو را فقط توآ می دانند و مثلا شاولین که مادر کونگ فو است در ایران شناخته نشده است و مظلوم واقع شده است .
ثانیا: شما نکته مهم مهم را نخواندید؟من اظهار داشتم که اطلاعات سعید جان در باره کونگ فو کامل و جامع است اما نگذارید به اسم توآ تمام شود بلکه به اصل یعنی به شاولین برگردید.همانگونه که سعید جان در بالا آوردند بیش از 1000 شاخه از شاولین مشتق
شده که یکی از آنها توآ است.
ثالثا: من به توآ و جناب میرزایی ارادت دارم .مشکل من مظلوم واقع شدن شاولین است نه دشمنی با توآ .
رابعا:من گفتم شاولین قدرت اول ورزشهای رزمی است هیچجایی بیان نکردم ووشو قدرت اول است .در ضمن ووشو هم مبارزه داره(سان شو) و هم فرمهای تک نفره(تالو) و هم ... به هر حال خیلی ها این ورزش را آسان میگیرند اما کافیه یک فرم را اجرا کنید تا به سختی آن پی ببرن.بگذریم هر کی سلیقه ای داره.

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
شوو به معنی هنره 術

وو به معنی نظامی و یا رزمی هست

پس ووشوو به معنی هنر رزم 武

جیان شو یه معنی هنر شمشیر

گوون شوو : هنر چوب

دآ او شو : هنر دآ او
و .....

اوونا کانجی سنتی چینی بود
کانجی نوین و ساده شده اینه 武术

]

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
بجا قوی کردن بدن و سبک عوض کردن ذهنتونو قوی کنید

شوو به معنی هنره 術

وو به معنی نظامی و یا رزمی هست

پس ووشوو به معنی هنر رزم 武

جیان شو یه معنی هنر شمشیر

گوون شوو : هنر چوب

دآ او شو : هنر دآ او

از بابت اطلاعاتتون ممنونم:lol: کمک بزرگی بود. به نظر اطلاعاتتون در سطح بالایی .امیدوارم اطلاعات درست باشه
تا از حضور شما استفاده کنیم

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
سلام به همگي:

میبنم که شما هم زدید تو کار کانجی و چینی ، ژاپنی نوشتن !
من خيلي وقته که تو اين کارم (!!) نمونه اش ترد افسانه شجاعان که از بس من اسامي ملت و سريال رو به چيني نوشتم ملت مجبور شدن برن زبان چيني کامپيوترشونو فعال کنن تا دستپخت هاي منو ببينن!!! البته من 4 تا کلمه بيشتر بلد نيستم و يه ضرب و زور مترجم هاي آنلاين و ديکشنري چيني به انگليسي و اينا روزگار ميگذرانم (بر عکس شما که زبان ژاپني را به طور کامل بلديد و راحت ميتوانيد هر چيزي رو ترجمه کنيد ^_^)!

راستی لینک رو دیدی ؟!
البته که ديدم، در بخش ايرانش هم فقط دو تا سايت مربوط وجود داشت که دوميش مال شما و باشگاه شما بود. فقط برام جالب بود که چرا خود ژاپن انقدر سايت هاي مربوطش کمه (بر عکسش ايالت کاليفرنيا کولاک کرده بود!!). خب ديگه، فکر کنم حضورم در آن لينک اثبات شد!!
34.gif

من اسم لینخو را تو کدوم فیلم شنیدم ؟!
اين شوخي بود يا جدي بود؟!!! يعني شما سريال افسانه ي شجاعان رو نگاه نمي کرديد؟ حتي تو تاپيک مربوطش تو اين فروم هم نرفتيد؟!! نه بابا، شوخي بود حتما، وگرنه لينخو که خيلي famouse ه!!
22.gif

اسم شمشیره جیان هست با کانجی 劍 و چو پسوند هست برای هنرش. جیان شمشیری هست که تو اکثر فیلمای چینی ازش اتفاده شده مثل سرنوشت سبز
راستي يه سؤال، جيان مگه خودش اصلا به معناي شمشير نيست؟ يعني اين اسمش شمشيره شمشير هستش؟ سرنوشت سبز ... شمشير محبوب من! راستي من عاشق اون زنگولک هايي هستم که به اين شمشيرا آويزونن، جايي از اين منگوله ها نميفروشن؟
21.gif

داستان های تاریخی نینجا را قرار شد بگم ... جالب بود ؟! :f34r:

اگه آره دفعای بعد هم داستانای واقعی اینطوری بگم باز
واي، خيلي جالب بود (اگه نگيد فيلم زياد ميبينيد تو يکي از فيلم هاي جيمزباند هم به اين شيوه دشمنانش عمل کردن ولي اشتباهي سم تو دهن يکي ديگه رفت و کشته شد!)، بازم از اينا تعريف کنيد فقط اين چه جور شربت جاودانگي ايه که طرفو ميکشه؟!

به نقل از saeid_2001 :
فلسفه ي رنگ مشکي در لباسهاي کونگ فو
جالب بود و علمي

به نقل از saeid_2001 :
تاريخچه پيدايش کانگ فو + معني آن
ممنون، مرسي
21.gif

به به، دکتر رزمي کار هم که داريم
34.gif
خوش آمديد
hi_.gif

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
اساتید عزیز یکی از دوستان با من تماس گرفتن و در باره اسم من سوال کردند.
ببخشید اگه دیر خودمو معرفی میکنم .اسم من هادی است ظاهرا یکی از دوستان اشتباها حدیث :lol: خوانده بودند:
hadissj=hadi (super saiyan jin
یک کلمه ژاپنی هم برای علاقه مندان می نویسم: آری گاتو=متشکرم:happy:

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
شما سبک تون چینی هست ، چینی یاد بدید ! البته من پارسال چین بودم یه مشت کلمه بلدم !!

------------------------

جواب سوال منم ندادید درباره اینکه ایا رنگای لباساتون فلسفه داره یا نه !

راستی چرا فرم ماری که تو ایران میزنن ( تو هر سبکی) ، شبیه هیچ کدوم از فرمای مار چین و خصوصا تیم ووشوو بی جینگ ( beijing - پکن ) نیست ؟!

و آیا شما میگید شیفو یا سیفو وقتی میخواید وارد باشگاه شید ؟!

----------------------------------------------------------------

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
منظورم از لینک اون نبود این بود : http://corpse.x-zone.lv/?opt=face

icon15.gif
175.gif
48.gif
184.gif
65.gif
65.gif
fie.gif
ill.gif
bad%20mood.gif
shocked.gif
horror.gif
electric_shock.gif

اوه خداي من! اين سايت وحشتناک چي بود؟ تاکسيدرمي آدم بود يا سالن تشريح يا ..... شما فکر نکرديد من ممکنه با ديدن اون عکس ها بميرم؟! من همينجوريش از مرده ميترسم چه برسه به اينکه سلاخي شده باشه اونم اينجور، بايد همون corpse رو که تو اسمش ديدم حدس ميزدم چه جور سايتيه! ولي باز رفتم توش، ديدم اون بالاش نوشته Dark Life و خودشم روسيه،‌ ولي بازم نشستم تا عکساش لود شه و وقتي اولين عکسو ديدم .....
65.gif
من امشب حتما کابوس ميبينم. واخ من حالم بد بيد.......! الان افکارم به هم ريخته، حالم خرابه، احساس دل به هم خوردگي دارم، من ميرم بخوابم. تا فردا اگه نمردم ميام بقيه پستم رو مينويسم! من مردم................!

(حالا ممکنه بفرماييد خودتون چه احساس داريد وقتي تو اين سايتيد؟)

cyb3rninja666

کاربر فعال
لایک‌ها
13
همم ! من که هیچ احساسی نداشتم کاملا عادی بود ، از 2 ووم راهنمایی خرگوش و غورباقه زنده و مرده تشریح کردم اینا دیگه عادی ، یکم ترسناک تر و خشن تر بود احتمال زیاد آب از دهنم میرخت :lol: خصوصا جاهایی که مغذ رو نشون میده جون من خوراکم مغذه و 2هفتهای حتم باید بخورم :lol: :f34r: چشم هم بد نیست :cool:

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
همم ! من که هیچ احساسی نداشتم کاملا عادی بود ، از 2 ووم راهنمایی خرگوش و غورباقه زنده و مرده تشریح کردم اینا دیگه عادی ، یکم ترسناک تر و خشن تر بود احتمال زیاد آب از دهنم میرخت خصوصا جاهایی که مغذ رو نشون میده جون من خوراکم مغذه و 2هفتهای حتم باید بخورم چشم هم بد نیست
بالاخره بايد يه فرقي بين سايبر نينجا و ارثلينگ پرشيانا باشه!! بعدم شما چه مدارس تشريح فعالي داشتيد؟ ما فقط يه دونه تشريح وزغ داشتيم که تا وقتي معلم زيستمون داشت تشريحش ميکرد قابل تحمل و انساني بود تا حدودي، ولي بعد که دست بچه هاي کلاس افتاد همچين تکه تکه اش کردند که من فرار کردم، مخصوصا وقي چشمشو با قيچي بريدن واقعا دلم براي اون وزغ بدبخت سوخت چون هنوز قلبش داشت ميزد. آه، در اين دوران که هيچ کس دلش براي هيچ چيز نميسوزد من نميدونم چرا اينجور حساس از آب دراومدم!!
بعدم من اولين عکسي که از اين سايته برام کامل لود شد همون مغز دراومده و کاسه ي سر خالي بود
65.gif
شما که خوراکتون مغزهبفرماييد ازش ساندويچ درست کنيد بخوريد، نوش جونتون چون من هيچ وقت مغز نخوردم (چرا، بچه که بودم مامان بزرگم مجبورم کرد بخورم و من اصلا از طعمش خوشم نيومد، برعکس زبون که خيلي خوفه!). چشم هم که من
65.gif
بگذريم!

http://www.redshinobi.com/fhm.html
http://www.redshinobi.com/fhm.html اگه تا دو روز ديگه فيلتر و غير فعالش نکنن خوبه (نگين چون https هست نميشه چون قبلا اين کارو کردن، فقط به جاي صفحه ي فيلتر ارور اينکه سرور دانه يا صفحه پيدا نشد مياد!). البته من که با اورکات مشکلي ندارم چون اصلا عضوش نيستم!!!!!
55.gif

از وقتی که یادمه من هیچ وقت کارت صدامو نصب نکرم !
bigeye.gif
bigeye.gif
bigeye.gif

به نقل از hadissj :
یک کلمه ژاپنی هم برای علاقه مندان می نویسم: آری گاتو=متشکرم
آري گاتو
21.gif

البته جناب سايبرنينجا666 قبلا يه کلاس آموزش ژاپني برگزار کرده بودند ولي بازم آري گاتو
30.gif

راستي اين saiyan jin يعني چي؟

من پارسال چین بودم یه مشت کلمه بلدم !!
خب ياد بدين ديگه شيفو!

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
جواب سوال منم ندادید درباره اینکه ایا رنگای لباساتون فلسفه داره یا نه !

راستی چرا فرم ماری که تو ایران میزنن ( تو هر سبکی) ، شبیه هیچ کدوم از فرمای مار چین و خصوصا تیم ووشوو بی جینگ ( beijing - پکن ) نیست ؟!

و آیا شما میگید شیفو یا سیفو وقتی میخواید وارد باشگاه شید ؟!

----------------------------------------------------------------

اول در باره سبک واقعی خودم بگم: حقیقت اینکه اسم واقعی ورزش من کونگ جوان فا است .اما بدلایلی که الان خدمتتان عرض می کنم به اسم ووشو بیان کردم:
تقریبا هیجکس این ورزش رو نشنیده .فکر می کنم شما هم نشنیده باشید. اما چه شباهتی با ووشو دارد.
من اجازه بیان این موضوعات رو ندارم .فقط مختصرا عرض کنم که:
صاحب سبک جناب دکتر فخرالدین فرج زاده هستند. که در جوانی به چین رفته و در آنجا به تحقیق درباره هنرهای رزمی چینی پرداختند و مدتی هم در معبد شاولین مشغول تمرین بوده اند.خلاصه نتیجه زحمات ایشان تولد سبکی به نام کونگ چوان فا است .
در این سبک ابتدا تکنیک ها و فرم های ووشو تدریس می شود تا بدن به یک رهایی و آمادگی برسد.
سپس فرمهای شاولین و فرمهای ابدایی استاد در پیش اند. و در مراحل بالا تر کنترل نیروی چی و نیروهای کیهانی است که تنها عده معدودی از هنرآموزان انتخاب شده و زیر نظر مستقیم استاد تمرین میکنند.استاد تقریبا ناشناخته اند و تنها عده معدودی از جمله استاد ولی زاده که در ووشو صاحب نامند ایشان را می شناسند.بگذریم .
فلسفه و ترتیب رنگ لباس ها در کونگ چوان فا به زبان ساده به شرح زیر است:
1- نارنجی = یعنی دانه که باید شروع به
رشد کند و زیر نظر باغبانی کامل تبدیل به جوانه شود.
2-سبز= یعنی جوانه که سر از خاک بیرون کشیده و دنیا (قوانین و اصول هنر و رزم) را درک کرده.
3-زرشکی = یعنی درخت جوان که حالا باید در طریقت زندگی قرار گیرد و خود را بارور کند.و سایبان درماندگان باشد.
4-قهوه ای = یعنی درخت بارور که به نهایت تکامل خود رسیده و در مقابل توفان های شدید استوار می ایستد .:lol:

در مورد سوال آخر بگم که :ما سیفو نمی گیم .احترام ما به کلاس چوآن است.

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Persiana :
راستي اين saiyan jin يعني چي؟

اگه انیمه(کارتون ژاپنی) کار باشین و Dragon Ball Z رو دیده باشین .مو جوداتی در فضا به نام saiyan jin هستند وبرخی از آنها قدرت ویژه ای دارنند که به آنها super saiyan jin گفته می شود .:cool:

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
من Dragon Ball رو خيلي وقت پيش ديدم ولي Dragon Ball Z رو اصلا نديدم. ولي ممنون از توضيحتون
34.gif

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
من چند تا e-book رزمی دانلود کردم.ولی دنباله e-book ووشو می گردم .کسی سراغ نداره؟:happy:

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

چی می خوای ؟

پولی باشه یا مجانی ؟!

چیزای پولی هم ما ارزون تر گیر میاریم ! بهت می فروشیم

خوب باشه پولشم میدم.در ضمن حساب e-gold دارم اگه سایتی سراغ دارین که با e-gold می فروشه لطف کنید لینکشو بزارید.

بالا