برگزیده های پرشین تولز

بهترین شهر ایران برای زندگی؟

M.Saleh

Registered User
لایک‌ها
153

_ ^ Mast3R ^ _

Registered User
لایک‌ها
116
من شهرهای زیادی گشتم . هیچ جا اراک و تبریز نمیشه . :D .ادمهای اراک خیلی خون گرم هستن .

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119
به نظر من کیش و مشهد و تهران .

کیش بخاطر ارامش و راحتی که داری... ولی خوب گرمای زیادی داره + اینکه چون کوچیکه و چیز زیادی نداره دلگیری هم داره ...

تهران بخاطر اینکه امکانات زیادی داره و مسیر پیشرفتش اگر اهل کار باشی بیشتر از شهرهای دیگس + اینکه مردمش هم تقریبا به هم کار ندارن و مهمترین امکانش نزدیک شمال بودنشه.. ولی خوب اینم هست که هزینه های زندگی بالاست.. و مشکلات ترافیک و الودگی هوا و روابط هم با دیگران به همین دلایل با مشکلاتی روبروست ..

مشهد بخاط اینکه تر و تمیز و مرتبه و امکاناتش هم خوبه هواش هم عالیه هزینه های زندگی هم پایینه نسبت به امکاناتی که میگیری در واقع از لحاظ زندگی خانوادگی عالیه ... مشکلش هم به نظر من یک قشر از مردمش که البته تو تمام شهرها هستند ولی خوب مشهد بیشتر خودشو نشون میده .. + اینکه اجازه کنسرت نمیدن تو مشهد .. البته تازگیها یک اتفاقاتی افتاده دارن میزارن

در کل باید سطح بودجه رو نگاه کنید ! اگر وضعیت مالی متوسط رو به بالاست مشهد بهتر از تهرانه اگر وضعیتتون خیلی خوبه حداقل 1 میلیارد سرمایه دارید تهران بهتر میتونه باشه کیش هم بدرد کسی میخوره که میخواد از محیط های شلوغ ازاد باشه بره تو جزیره راحت زندگیش کنه..

sorena-2500

Registered User
لایک‌ها
141
عوامل مورد نظر خودتون رو هم باید بگید....!!!!
به نظر من===> شمال....همدان...شیراز....
هیچ کدوم رو نرفتم اما فکر کنم خوب باشن....از تهران بهترن....:D

Chilbuk

Registered User
لایک‌ها
190
به نظر من کیش و مشهد و تهران .

کیش بخاطر ارامش و راحتی که داری... ولی خوب گرمای زیادی داره + اینکه چون کوچیکه و چیز زیادی نداره دلگیری هم داره ...

تهران بخاطر اینکه امکانات زیادی داره و مسیر پیشرفتش اگر اهل کار باشی بیشتر از شهرهای دیگس + اینکه مردمش هم تقریبا به هم کار ندارن ولی خوب اینم هست که هزینه های زندگی بالاست.. و مشکلات ترافیک و الودگی هوا و روابط هم با دیگران به همین دلایل با مشکلاتی روبروست ..

مشهد بخاط اینکه تر و تمیز و مرتبه و امکاناتش هم خوبه هواش هم عالیه هزینه های زندگی هم پایینه نسبت به امکاناتی که میگیری در واقع از لحاظ زندگی خانوادگی عالیه ... مشکلش هم به نظر من یک قشر از مردمش که البته تو تمام شهرها هستند ولی خوب مشهد بیشتر خودشو نشون میده .. + اینکه اجازه کنسرت نمیدن تو مشهد .. البته تازگیها یک اتفاقاتی افتاده دارن میزارن

در کل باید سطح بودجه رو نگاه کنید ! اگر وضعیت مالی متوسط رو به بالاست مشهد بهتر از تهرانه اگر وضعیتتون خیلی خوبه حداقل 1 میلیارد سرمایه دارید تهران بهتر میتونه باشه کیش هم بدرد کسی میخوره که میخواد از محسط های شلوغ ازاد باشه بره تو جزیره راحت زندگیش کنه..
مشهد تایید میشه .... البته بالاشهرش (طرفای آزادشهر و اون برا ... ) خیلی عالیه ...
اما پایین شهر که معمولا" ناحیه ی مذهبی نشین هستش خیلی مزخرفه ...
از همه جا بدتر اون حرم .... باید برین ببینید دین فروشان چه دکانی راه انداختند ...

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119
مشهد تایید میشه .... البته بالاشهرش (طرفای آزادشهر و اون برا ... ) خیلی عالیه ...
اما پایین شهر که معمولا" ناحیه ی مذهبی نشین هستش خیلی مزخرفه ...
از همه جا بدتر اون حرم .... باید برین ببینید دین فروشان چه دکانی راه انداختند ...

بله موافقم .. اکثر مسافرین هم همون دوربر هستند بابت همین هم سنجششون رو بر اون مبنا قرار میدن ... در حالیکه اگر واقعا کسی بتونه دوربر پارک ملت و از ملک اباد تا انتهای وکیل اباد (بسته به بودجه) خونه بگیره.. میتونه زندگی اروم و راحت بدون ترافیک زیاد و تر و تمیزی رو تجربه کنه حدال من چنین سطحی از زندگی رو تو منطقه ولنجک فرمانیه و نیاوران دیدم .. که خوب هزینه هاش به مراتب بالاتره

Last edited:

farbod_zf

Registered User
لایک‌ها
213
فقط و فقط شیراز !!!
کلا مردم ایران سه دسته هستند :
۱.کسانی که تو شیراز زندگی میکنند
۲.کسانی که دوست دارند شیراز زندگی کنند
۳.کسانی که جزو دو دسته بالا نیستند ولی با یکبار سفر درست حسابی طولانی مدت ۱۰۰٪ میرن جزو یکی از این دودسته
من خودم جزو دسته ۳بودم الان دسته ۲هستم ایشالا اگه قسمت بشه بریم واسه دسته ۱ !!!
یه اشنای دور هم داشتیم جد اندر جد ترک تبریز بودن از اونا که همش ترکی حرف میزنن یه سفر رفتن شیراز ۷ماه بعدش کلا جمع کردن الان اونجا زندگی میکنن فارسی که مثل بلبل حرف میزنه هیچ لهجه شیرازی هم گرفته!!!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

aria_ tehran

Registered User
لایک‌ها
23,518
به نظر من تهران از هر لحاظ بهترین جا برای زندگی هستش
اول به خاطر مسئله ی اداری و تجاری
دوم به خاطر مدرن بودن و پیشرفت
سوم و مسئله ی بسیار مهم به خاطر آب و هواش
تهران همیشه هواش معتدله و مثلا زمستوناش آدمو اذیت نمیکنه
شما اگه از مردم هم بپرسید میگن که هوای تهران آدمو اذیت نمیکنه و همیشه معتدله عین شمال...
تنها مشکل تهران آلودگیه...همین...

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
خب ببخشیدا
چون پایتخته جمعیتش زیاده دیگه!
ترافیکم به خاطر جمعیت زیادشه!

استانبول 3 برابر آنکارا جمعیت داره! این گنده شدن بی حساب کتاب تهران نتیجه سیاست های غلط حکومته.

Amoo Navid

Registered User
لایک‌ها
27,114
استانبول 3 برابر آنکارا جمعیت داره! این گنده شدن بی حساب کتاب تهران نتیجه سیاست های غلط حکومته.

فرمایش شما درست اما در مورد استانبول باید بگم که این شهر از قرن هفتم هجری پس از فتح روم شرقی توسط ترک های عثمانی تا سال 1925 میلادی (650 سال) پایتخت امپراطوری عثمانی بود و آتاترک برای اینکه یاد و خاطره سلطنت و دین و مذهب رو از ذهن ملت پاک کنه آنکارا ( که تا قبل از اون شهری بسیار کوچیک بود ) رو به پایتختی انتخاب کرد اما بعد از اون استانبول همچنان مرکز اقتصادی و فرهنگی ترکیه باقی موند به این دلیل استانبول دو-سه برابر آنکارا جمعیت داره

بالا