برگزیده های پرشین تولز

بهترین عسل طبیعی مال کجای ایران هست؟

M1V

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,612
asalkade.com خرید تلفنی عسل از زنبوردار09155869597

HOOSEIN 105

Registered User
لایک‌ها
98
تو همین پرشین تولز هستند کاربرانی که عسل رو به شرط اصل بودن میفروشن و بدون چون چرا در صورت عدم رضایت اون عسل رو پس میگیرن
تنها راه تشخیص عسل اصلی هم توسط ازمایش تشخیص داده میشه که حدود 30 تومن براتون اب میخوره
پس عسل اصل اونطور هم که فکر میکنید دستنیافتنی نیست
البته قیمت اصله اصل هم بالاست از 30 تومن تا 120 تومن بستگی به گل

only_flight

Registered User
لایک‌ها
595
یکی از بچه ها عسل ملکه چند مثقال اورده بود برام ، خوردیم رفتیم تو فاز مثبت 18 ! :دی

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
این ورا عسل خوب مال سردشت هست.

برای اینکه متوجه بشین چقدر کوچ دادن زنبورها سخته بزارین براتون شرایط معمولی که در یک کوچ حاکمه بگم
1-کندوها باید در شب بارگیری بشن
2-کندوها سنگین و بدبار هستن
3-موقع بارزدن معمولا نمیتونی از دستکش استفاده کنی
4-کندوها در مسیرهای کوهستانی و صعب العبور قرار دارن

دادا شما که دستت توی کاره یه چند تا سوال من دارم از بچگی نتونستم جواب پیدا کنم براشون.

یکی تازه میره توی کار زنلور داری، میره زنبور میخره؟ چند تا میخره؟ چنده دونه ای؟؟

در ضمن کوچ میدن زنبورهاشونو چجوری میبرن؟ شب وقتی همه توی کندو خوابن کوچ میدن؟

اصولا زنبور به کندوش وفاداره؟ مثلا نمیشه زنبورهای شما برن جلده کندوهای زنبوردار همسایه بشن؟

دمت گرم اینا رو خوب جواب بده و خانواده ای رو به آرامش برسون.

mhkhani

Registered User
لایک‌ها
13
دادا شما که دستت توی کاره یه چند تا سوال من دارم از بچگی نتونستم جواب پیدا کنم براشون.

یکی تازه میره توی کار زنلور داری، میره زنبور میخره؟ چند تا میخره؟ چنده دونه ای؟؟

در ضمن کوچ میدن زنبورهاشونو چجوری میبرن؟ شب وقتی همه توی کندو خوابن کوچ میدن؟

اصولا زنبور به کندوش وفاداره؟ مثلا نمیشه زنبورهای شما برن جلده کندوهای زنبوردار همسایه بشن؟

دمت گرم اینا رو خوب جواب بده و خانواده ای رو به آرامش برسون.

سلام ببخشید که دیر متوجه سوال شما شدم.

معمولا برای اینکه کسی زنبوردار موفقی بشه باید چندسال شاگردی یک زنبوردار باتجربه رو بکنه تا با ظرایف کار آشنا بشه و معمولا کسایی که بدون کسب تجربه میخوان زنبوردار بشن شکست میخورن.
کسی که میخواد زنبوردار بشه باید حداقل ویژگی های زیر رو داشته باشه.
1-به نیش زنبورعسل حساسیت نداشته باشه و امادگیشو داشته باشه تا روزی 100 تا نیش هم بخوره( نیش خیلی مفیده)
2-زندگی در طبیعت را دوست داشته باشه
3-با دوری از خانواده هم مشکلی نداشته باشه.
4-بتونه داخل چادر بدون برق و یخچال و امکانات و... زندگی کنه
5-بنیه جسمی خوبی داشته باشه
معمولا همزمان با شاگردی کردنش میتونه بین 20 تا 40 کندو داشته باشه. بعد از اینکه مستقل شد باید تعداد کندوهاشو حداقل به 100 تا برسونه تا براش شغل حساب بشه. و معمولا یک نفر نمیتونه از عهده بیشتر از 200 تا کندو بربیاد
قیمت کندو هم بسته به ضعیف یا قوی بودنش متغیره بین 140 تا 200 تومن هست.

زنبورعسل هرگز نمی خوابه. روز شهد جمع میکنه شب هم شهد را تبدیل به عسل میکنه. کندوها را شب کوچ میدن چون همه زنبورا شب داخل کندو هستن. زنبورها را در فواصل کم با وانت و در فواصل زیاد با کامیون کوچ میدن.البته کوچ دادن نکات زیادی داره.

هر کندو و زنبورهای اون کندو بوی مخصوص به خودشون رو دارن و زنبورها کندو خودشون را میشناسن و حتی اجازه ورود یه زنبور از کندوی دیگه را نمیدن. و اگر ملکه قوی باشه بهش وفادارن. البته جدا از این، زنبوردارها باید یک فاصله حداقلی را بین کندوهاشون رعایت کنن چون اگه کندوهای یکی، از کندوهای دیگری قوی تر باشن ممکنه مشکلاتی مثل غارت شدن و... پیش بیاد
با تشکر

M1V

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,612
آخه عسل سرعین با اون آب و هوا و مرتع طبیعی نباشه عسل کجا طبیعیه ؟ داوش

سلام داداش من شما که خراسانی هستین چرا !
عسل های مناطقی که اب و هوای خشک داره بهتره

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
من 20 ساله تو کار عسلم نظر همه جور ادم رو شنیدم بعضی ها نظر غلط شون در باره عسل رو انگار در مغزشان حکاکی کردن
اگه خدا هم از اون بالا بیاد بگه این نظرت درباره عسل غلطه بازم قبول نمی کنه

;) انهایی که مایلند در باره عسل طبیعی بیشتر بدونند پ.خ بدن
دقیقا کجاش غلطه؟
کیلویی 140 تومن؟
این که اون عسل مثل دارو هست؟
اینکه طرف به زنبور (زمستونا)شکر میده؟!

M1V

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,612
دقیقا کجاش غلطه؟
کیلویی 140 تومن؟
این که اون عسل مثل دارو هست؟
اینکه طرف به زنبور (زمستونا)شکر میده؟!
طرف شکر میده زنبور میده میخوره تا زنبور عسل بده بعد تازه به اون عسلی که از شکر درست شده شکر اضافه میکنه
229.gif
واین که کیلویی 140 تومانه

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
از یک دکتر گیاهی شنیدم عسلی که از زنبور تهیه شده باشه خاصیت داره و خوبه ولو اینکه به زنبور آب شکر داده باشند.
در نتیجه شما کافیه عل را با موم کامل بخرید . حتما عسل خوبی خواهد بود. همه جا هم از کیلویی 14 تا 20 موجود است.

دقیقا تایید میشه..عسل طبیعی و کوهستان و ... همش بازار گرمیه و فاقد ارزشه

خواص خارق العاده ای هم که در مورد عسل میگن که " فیه شفاء " و درمان همه دردهاست ، پر واضحه که چقدر ارزش علمی داره :D. عسل فقط یک خوراکی خوشمزست که بیشتر از کیلویی 30 تومن هم نمی ارزه

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
خواص عسل رو يك سري فايل هست كه مربوط به سخنرانيهاي دكتر خدادادي هست (اگر اسمش رو درست گفته باشم) حتما گوش بديد خيلي جالبه ولي نكتش همونه كه عسل اصل بايد باشه كه تشخيص عسل اصل سخته .
در ارتباط با خواص درماني نيش زنبور هم بگم فوق العاده هست، يك بنده خدايي هست به نام آقاي ميرحسيني كه خودشم زنبورداري داره و به قول معروف زنبوردرماني انجام ميده، يكي از دوستان من رو برد پيش اين بنده خدا و من خودم قبول نداشتم اون كه ميگفت همه بيماريها و مخصوصا بيماريهايي كه به اعصاب مربوطه مثل ام اس رو درمان ميكنه، من كه باور نكردم و گفتم كاسبي راه انداختن تا يه بنده خدايي به من معرفي شد كه ام اس داشت و داروهاش رو نميتونست تهيه كنه به علت تحريم و خيلي گرون شده بود اومد (خود بيمار) دفتر و تقاضاي همياري داشت، باورتون نميشه نمي تونست راه بره و خودش رو ميكشيد و به ديوار تكيه ميداد، من گفتم شما بيا برو زنبور درماني و همچين درماني هست و اينها ضرر هم كه نداره!
اين رفت و 2 ماهي ازش خبري نبود ، من بيرون جلسه بودم دفتر زنگ زدن كه آقاي فلاني اومده و با شما كار داره (من هر چي فكر كردم كه اين كيه يادم نيومد گفتم بشينه تا من بيام، رسيدم دفتر در رو باز كردم ديدم يكي بدو بدو اومد و دست من رو گرفت حال و احوال شناختمش كف كردم گفتم ماشا.. خوب شدين گفت من رفتم گفتم به خانواده همه مسخرم كردن بعد خودم وقت گرفتم و همراه برادرم من رو كمك كرد، الان كل خانواده ميريم پيشش و بهبقيه فاميل هم توصيه ميكنيم كه برن براي درد عضلات و گرفتگي عضلات و راحتي اعصاب خيلي مفيده و كلي من رو دعا كرد كه من دارو ميخريدم 200 هزار تومن اينجا 20 تا زنبور ميزنم 20 هزار تومن و توپ ميشم.
منم تصميم گرفتم برم ولي هنوز فرصت نشده متاسفانه

Mohammad Star

Registered User
لایک‌ها
1,674

نسیم یار

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
من یادمه بچه بودم پدرم چون مغازه داشت از بازار تهران عسل میخرید هم عسل شانه ای با موم که واقعا کیفیت و عطر عالی داشت اما سالها دیگه عسل خوب صددرصد طبیعی یافت نمی شه با اینهمه تبلیغ من همه نوع عسلی امتحان کردم دهه 70 سر میدان فردوسی یه عسل فروشی خوانسار بود که عسل هاش بد نبود نمی دونم هنوزم هست یا نه . ولی کلا عسل های کارخانه ای هم چندان خالص نیستن. اما دو سال پیش با یه گروه کوهنوردی رفته بودیم کردستان عراق تو راه برگشت تو یه قهوه خانه برای صبحانه توقف کردیم که طرف تو نعلبکی عسل آورد . انگار همون عسل های قدیم بود با عطر و طعم عالی خواستم بخرم قهوه چی گفت برا فروش نیست!! گمون از همون ترکیه ای ها ش بود. خلاصه اینکه به قول دوستان سبلان که دیگه نیست و صادراتیه ولی این عسل لاویج که یکی از دوستان گفت هم خوبه امتحانش کردم فقط قیمتش گرونه دوتا شعبه داره یکیش پایین تر از تجریش یکیش هم فکر کنم نزدیک دروازه دولت اونورا. اما یکماه پیش که رفته بودیم نور مازندران یک محل تفریحی و آبگرم لاویج داره که منطقه کوهستانیه با کلی کندو عسل برای امتحان یه شیشه نیم کیلو عسل بدوم موم گرفتم مثل آب رقیق بود انگاری ولی وقتی امتحان کردیم دیدیم خیلی عالیه البته اون مغازه عسل لاویج فکر نکنم ربطی به روستای لاویج داشته باشه چون عسل هاش مال بختیاری بود . در مورد شکرک بستن هم دوستمون راست میگه شکرک ببنده طبیعیه

M1V

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,612
من یادمه بچه بودم پدرم چون مغازه داشت از بازار تهران عسل میخرید هم عسل شانه ای با موم که واقعا کیفیت و عطر عالی داشت اما سالها دیگه عسل خوب صددرصد طبیعی یافت نمی شه با اینهمه تبلیغ من همه نوع عسلی امتحان کردم دهه 70 سر میدان فردوسی یه عسل فروشی خوانسار بود که عسل هاش بد نبود نمی دونم هنوزم هست یا نه . ولی کلا عسل های کارخانه ای هم چندان خالص نیستن. اما دو سال پیش با یه گروه کوهنوردی رفته بودیم کردستان عراق تو راه برگشت تو یه قهوه خانه برای صبحانه توقف کردیم که طرف تو نعلبکی عسل آورد . انگار همون عسل های قدیم بود با عطر و طعم عالی خواستم بخرم قهوه چی گفت برا فروش نیست!! گمون از همون ترکیه ای ها ش بود. خلاصه اینکه به قول دوستان سبلان که دیگه نیست و صادراتیه ولی این عسل لاویج که یکی از دوستان گفت هم خوبه امتحانش کردم فقط قیمتش گرونه دوتا شعبه داره یکیش پایین تر از تجریش یکیش هم فکر کنم نزدیک دروازه دولت اونورا. اما یکماه پیش که رفته بودیم نور مازندران یک محل تفریحی و آبگرم لاویج داره که منطقه کوهستانیه با کلی کندو عسل برای امتحان یه شیشه نیم کیلو عسل بدوم موم گرفتم مثل آب رقیق بود انگاری ولی وقتی امتحان کردیم دیدیم خیلی عالیه البته اون مغازه عسل لاویج فکر نکنم ربطی به روستای لاویج داشته باشه چون عسل هاش مال بختیاری بود . در مورد شکرک بستن هم دوستمون راست میگه شکرک ببنده طبیعیه
خوشم اومد الحق که عسل خور قهاری هستین

amirb55

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
عسل باید طبیعی باشه و از گلهای زیادی بدست آمده باشه
دیگه اینکه مال کجا باشه چندان اهمیتی ندارد

نسیم یار

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
کجاش رو دیدی زمان دانشجویی یه مقاله ترجمه کردم راجع تکامل زنبور عسل از انواع شرقی و اروپایی و ...نوع لانه سازی و عادت اجتماعیشون...
چند وقت پیش یکیشون هم نیشم زد. زنبور عسل که در قران به نام نمل از اون یاد شده از دیدگاه فیزیولوژی و رفتار شناختی خیلی جای بحث داره محصولش که دیگه نگو...

M1V

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,612
کجاش رو دیدی زمان دانشجویی یه مقاله ترجمه کردم راجع تکامل زنبور عسل از انواع شرقی و اروپایی و ...نوع لانه سازی و عادت اجتماعیشون...
چند وقت پیش یکیشون هم نیشم زد. زنبور عسل که در قران به نام نمل از اون یاد شده از دیدگاه فیزیولوژی و رفتار شناختی خیلی جای بحث داره محصولش که دیگه نگو...
سلام مجدد خدمت شما
اگه متن مقاله رو برام ارسال کنید ممنون میشم
تا یه مطالعه ایی داشته باشم

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453
عسل مونده به انصاف زنبور دار
چتن سال پیش رفته بودم سبلان اونجا به چشم خودم دیدم که با بشکه شربت میدادن به زنبور البته حق دارن چون هوا سرده و بارونی زنبور بیرون نمیاد برا همین مجبوره شربت بده

پدر من خودش دهه 70 زنبوردار نمونه استان زنجان شد اون موقع بالای 150 تا کندو داشتیم و تا الان حتی 1 کیلو هم عسل نخریدیم و خدا رو شکر همیشه عسل داشتیم و به فامیل و آشنا هم دادیم همیشه تعریف کردن و مشتری ثابت هستن

پس عسل خوب مونده به انصاف زنبور دار....

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
userupload_2013_11680877351382194853.8116.gif

بهترین عسل همینه.. تُف به منکرش

• Like
Reactions: M1V
بالا