برگزیده های پرشین تولز

بهترین کشور برای زندگی و تحصیل به نظر شماکجاست؟

دریا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه تا 3 سال میخواهید بمونید ، ویزای کار نیوزیلند رو بهترون پیشنهاد میکنم !
همسرتون این ویزا رو بگیره و وقتی رفتید اونجا شما هم اجازه کار خواهید داشته !
فقط میمونه آیلتس که باید اونم 5.5 به بالا داشته باشید !
نیوزیلند کشوری زیبا ، تمیز ، با کمترین میزان جرم و جنایت ، و بسیار متمدن هست !
دو تا از شهر های این کشور جزو 1 شهر برتر دنیا هستند !
مساحتی در حدود ژاپن داره و جمعیتی حدود 4 میلیون نفر
خلاصه که جای خوبیه و به نسبت هزینه ها از اروپا و آمریکا و حتی استرالیا ارزونتره !

ممنونم
پیشنهاد خوبی بود
میشه یه مقایسه بین نیوزیلند و مالزی داشته باشید از همون جهاتی که گفتم و هدف ماست.
ضمنا نیوزیلند خیلی دور نیست؟

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
ممنونم
پیشنهاد خوبی بود
خواهش میکنم !

میشه یه مقایسه بین نیوزیلند و مالزی داشته باشید از همون جهاتی که گفتم و هدف ماست.
مقایسه :
شما می خواهید برای مدتی کوتاه کار و زندگی کنید و در نظر ندارید تا در اون کشور برای همیشه بمونید . نیوزیلند از بهترین کشورهای دنیا در زمینه تحصیلات و سطح زندگی است ! مدت زیادی منتظر نمیشید و نمیخواد سرمایه چند صد میلیونی داشته باشید . اگر زبان خوبی داشته باشید ، زود کار گیر میارید و اگر هر دو نفر کار کنید زمانی که 3 سال تموم بشه شما توی نیوزیلند صاحب خونه و ماشین هم هستید ! و ضمن اینکه پس از این 3 سال اگه بخواهید میتونید سریع اقامت دائم بگیرید !
اقامت نیوزیلند این امکان رو به شما میده که بتونید به همه کشورهای بریتانیای کبیر بدون نیاز به ویزا سفر کنید و حتی براحتی در اونها تحصیل و زندگی کنید !
جای آرومیه و بچه ی شما در محیطی بدون دغدغه و کاملا انگلیسی بزرگ میشه !
آب و هوای محشری داره و شما تفریحات زیادی با هزینه کم میتونید داشته باشید ! بسترها و زیر ساخت ها خیلی پیشرفته است و به طور مثال متوسط سرعت کاربرای خانگی بالای 10 مگابیت هست !
از هیچ لحاظی مالزی از نیوزیلند بهتر نیست و من مالزی رو به کسایی پیشنهاد میکنم که سابقه کار و مدرک تحصیلی و تسلط در زبان ندارند !

چند عکس از نیوزیلند :

یک نوع درخت خاص نیوزیلند :

یک نوع پرنده خاص نیوزیلند (بهش میگن کیوی)

آکلند ، بزرگترین شهر نیوزیلند در شب :

یک نقطه دیدنی و خیلی بکر و کم نظیر :

ضمنا نیوزیلند خیلی دور نیست؟
مگه میخواهید پیاده برید ؟

Last edited:

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
درود بر دختران مو بلوند چشم آبی گربه ای خوشکل و ناز مامانی باکره سوئدی

کشور سوئد مهندس ها و تکنسین های دختر بیشماری در ضمینه تخصص مخابرات داره

ببنید چه گوشی زیبایی سوئدی ها با همکاری ژاپن طراحی و ساختند

2s1qa28.jpg

pany

Registered User
لایک‌ها
19
چشام اشک اومد از خنده..... اینم مارو خفه کرد با sony ericsson .خیلی با حال بود

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6
درود بر دختران مو بلوند چشم آبی گربه ای خوشکل و ناز مامانی باکره سوئدی

کشور سوئد مهندس ها و تکنسین های دختر بیشماری در ضمینه تخصص مخابرات داره

ببنید چه گوشی زیبایی سوئدی ها با همکاری ژاپن طراحی و ساختند

2s1qa28.jpg

عکس از دخترای سویدی بذار! گرچه میدونم هیچ دختری به خوشگلی دختر ایرونی نمیشه!:lol:

Happy_Tiger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اينکه بهترين کشور دنيا برای زندگی کجاست اول بستگی به اين داره که از ديد يه مهاجر مثلا يه ايرانی که ميخواد مهاجرت کنه بپرسی يا از ديد مثلا يه بومی اون کشور.
اگه از ديد بومی يه کشور بپرسی بنظر من حوابش کشورهای اسکانديناوی مثل نروژ يا سوئد.چون رفاه خيلی بالا دارن تامين اجتماعی خيلی خوب و امنيت و آسايش.اما اينها برای يه مهاجر شايد اصلا محيط خوبی نباشن اولين دليش اينکه تو اين کشورها چون مهاجر پذير نيستن و چون فرهنگ مهاجرت نيست يه مهاجر هميشه يه بيگانه هست تو جامعه.
بنظر من که خودم تو انگليس زندگی ميکنم بهترين کشورها برای زندگی (يک مهاجر) اينهاست :
آمريکا (چون کشوريه که اساسش مهاجرت بوده و سرزمين فرصتها و پيشرفت هست..هرچند فشار زندگی برای يه تازه وارد بی سرمايه شايد کمر شکن باشه خصوصا که تامين اجتماعی و بيمه و..به اون شکلی که تو اروپا و حتی کانادا هست اونجا نيست)(
کانادا (چون يه ميکس خوب از آمريکا و اروپا هست و البته اينکه کشور مالتی کالچرال و مهاجر پذيريه يعنی داد ميزنه بياييد يه دنيای جديد بسازيم اينجا حالا از هر نژاد و مليتی هستيد)
استراليا و نيوزيلند(کمابيش به همون دلايل کانادا..)
توی اروپا هم بنظر من انگلستان چون اينجا هم کشور مهاجر پذير و مالتی کالچرالی هست و هرکس از هر نژاد و ميليتی ميتونه تو اين کشور زندگی و پَِيشرفت کنه و قانونا نگران تبعض نژادی و اين حرفهای منسوخ هم نباشه.اما اينجا اشکالش اينه که اشباع شده و وسعت و امکاناتش جوابگوی اينهمه مهاجر جديد (خصوصا اخيرا از روسيه و شرق اروپا) رو ديگه نداره و خلاصه گرونی و کمبود مسکنه..
در کل هرجای دنيا باشی با يک سری مشکلات خاص اونجا درگيري.حالا بايد ديد کجا مشکلاتش با روحيه و تحمل شما سازگارترو قابل تحمل تره.

Last edited:

pany

Registered User
لایک‌ها
19
اينکه بهترين کشور دنيا برای زندگی کجاست اول بستگی به اين داره که از ديد يه مهاجر مثلا يه ايرانی که ميخواد مهاجرت کنه بپرسی يا از ديد مثلا يه بومی اون کشور.
اگه از ديد بومی يه کشور بپرسی بنظر من حوابش کشورهای اسکانديناوی مثل نروژ يا سوئد.چون رفاه خيلی بالا دارن تامين اجتماعی خيلی خوب و امنيت و آسايش.اما اينها برای يه مهاجر شايد اصلا محيط خوبی نباشن اولين دليش اينکه تو اين کشورها چون مهاجر پذير نيستن و چون فرهنگ مهاجرت نيست يه مهاجر هميشه يه بيگانه هست تو جامعه.
بنظر من که خودم تو انگليس زندگی ميکنم بهترين کشورها برای زندگی (يک مهاجر) اينهاست :
آمريکا (چون کشوريه که اساسش مهاجرت بوده و سرزمين فرصتها و پيشرفت هست..هرچند فشار زندگی برای يه تازه وارد بی سرمايه شايد کمر شکن باشه خصوصا که تامين اجتماعی و بيمه و..به اون شکلی که تو اروپا و حتی کانادا هست اونجا نيست)(
کانادا (چون يه ميکس خوب از آمريکا و اروپا هست و البته اينکه کشور مالتی کالچرال و مهاجر پذيريه يعنی داد ميزنه بياييد يه دنيای جديد بسازيم اينجا حالا از هر نژاد و مليتی هستيد)
استراليا (کمابيش به همون دلايل کانادا..)
توی اروپا هم بنظر من انگلستان چون اينجا هم کشور مهاجر پذير و مالتی کالچرالی هست و هرکس از هر نژاد و ميليتی ميتونه تو اين کشور زندگی و پَِيشرفت کنه و قانونا نگران تبعض نژادی و اين حرفهای منسوخ هم نباشه.اما اينجا اشکالش اينه که اشباع شده و وسعت و امکاناتش جوابگوی اينهمه مهاجر جديد (خصوصا اخيرا از روسيه و شرق اروپا) رو ديگه نداره و خلاصه گرونی و کمبود مسکنه..
در کل هرجای دنيا باشی با يک سری مشکلات خاص اونجا درگيري.حالا بايد ديد کجا مشکلاتش با روحيه و تحمل شما سازگارترو قابل تحمل تره.
مرسی, واقعا نکته مهمی رو گفتی . نگاه بومی و نگاه مهاجر. من عاشق لندنم

Happy_Tiger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممن عاشق لندنم
اوه شما که آمريکا هستی چرا بايد عاشق اين لندن باشي!!
من هم عاشق کاليفورنيا هستم!!مخصوصا آب و هوای عاليش..لندن اما..آب و هواش که نياز به تعريف نداره..شلوغی بيش از حدش و کثيفی و گرونی وحشتناکش..نميدونم فکر نميکنم برای کسی که آمريکا هست جايی دوست داشتنی ای باشه!
راسته که سبزه اونو ديوار هميشه سبزتره؟؟

pany

Registered User
لایک‌ها
19
به خاطر فرهنگ مردم بریتانیا و موزه ها و تئاتر های معروفش . البته اینا بعد از یه مدت عادی میشه ولی اون متفاوت بودن فرهنگ و معماری شهرها تو اروپا خیلی برای من جالبه. چنین چیزی در اینجا نیست . جز سانفرانسیسکو و NY و واشینگتون بقیه شهر ها هویت خاصی ندارن ( به نظر من ). شما هر جای امریکا باشی بخوای لباس بخری میری macy 's و kohl's و..... بخوای لوازم برقی و ... باید بری best buy و circuit city . اون wal mart هم که دیگه ...البته زندگی اینجا خیلی از اروپا راحت تره . قیمت ها مخصوصا غذا تو اروپا به نسبت امریکا خیلی بالاست .
اینا رو چند پست بالاتر هم گفته بودم .
به نظر من مردم انگلیس از پیشرو ترین ملتها از لحاظ فرهنگی و اجتماعی هستن . تاریخ اجرای قوانینی مثل;
حق رای زنان
قانون حمایت ازحیوانات
ازادی بیان و مذهب
به رسمیت شناختن اقلیت های جنسی . lesbian ها و.......در انگلستان و امریکای شمالی و اروپای غربی نشون دهنده یک پیشرو بودن در مسائل فرهنگی واجتماعی هست و از این نظر قابل احترام .
البته ما ایرانی ها و خیلی از ملیت های دیگه در حافظه تاریخی مون خاطرات خوشی از بریتانیا ندار یم اما خوب این موضوع خودش نیاز به بحث داره که کدوم ملتی قبل از نظم نوین جهانی در دوران قدرت ابراز قدرت نکرده ?
اما خوب زندگی در امریکا و قدرت خرید مردم (ppp) در امریکا با انگلیس قابل مقایسه نیست .

Last edited:

Happy_Tiger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اينجا هم نسبت به بقيه اروپا قدرت خريد مردم بالاست.يعنی بخاطر ارزش بالای پوند حتی کسی کهکارگر سادست رفاه زندگی خوبی داره.فقط اجاره خونه هست که خيلی بالاست..نسبت به مثلا آمريکای شمالي.من با وام دانشجويی خيلی راحت وسايل تفريحی کاملم مثل تلويزيون LCDو..رو هم تونستم بخرم! :specool:
غذا هم ارزونه اينجا نسبت به جاهای ديگه اروپا..اما خب چيزی که هست مردم اصلا اون حالت جنتل منی و يا موذی بودنی که تو ايران تصور ميشه باشن نيستن..سرشون به کارخوشونه ولی شلخته هم هستن..مثلا اينجا هم مثل ايران تو خيابون اشغال ميريزن و يا جوونای اوباش و دردسرساز زياد داره..و يک چيز ديگه اينکهاينجا از هر 5 نفری که تو شهر ميبينی 3 تاش اصلا انگليسی نيست و مهاجر خارجيه حالا از هر قوم و نژادی و اين خيلی عاليه.آدم اصلا احساس غربت يا اين چيزها نداره و خيلی راحت تو جامعه پذيرفته و ادغام ميشه.من هم راضيم از اينجا چون انصافا امکاناتی که اينجا دراختيار من (نوعي) گذاشت تو کشور خودم هرگز بهم نداد اون کشورتنها چيزيش که واقعا بده آب و هوای دمدميشه که اصلا حساب کتاب نداره و يا بادی هست يا ابر و بارون.

pany

Registered User
لایک‌ها
19
اينجا هم نسبت به بقيه اروپا قدرت خريد مردم بالاست.يعنی بخاطر ارزش بالای پوند حتی کسی کهکارگر سادست رفاه زندگی خوبی داره.فقط اجاره خونه هست که خيلی بالاست..نسبت به مثلا آمريکای شمالي.من با وام دانشجويی خيلی راحت وسايل تفريحی کاملم مثل تلويزيون LCDو..رو هم تونستم بخرم! :specool:
غذا هم ارزونه اينجا نسبت به جاهای ديگه اروپا..اما خب چيزی که هست مردم اصلا اون حالت جنتل منی و يا موذی بودنی که تو ايران تصور ميشه باشن نيستن..سرشون به کارخوشونه ولی شلخته هم هستن..مثلا اينجا هم مثل ايران تو خيابون اشغال ميريزن و يا جوونای اوباش و دردسرساز زياد داره..و يک چيز ديگه اينکهاينجا از هر 5 نفری که تو شهر ميبينی 3 تاش اصلا انگليسی نيست و مهاجر خارجيه حالا از هر قوم و نژادی و اين خيلی عاليه.آدم اصلا احساس غربت يا اين چيزها نداره و خيلی راحت تو جامعه پذيرفته و ادغام ميشه.من هم راضيم از اينجا چون انصافا امکاناتی که اينجا دراختيار من (نوعي) گذاشت تو کشور خودم هرگز بهم نداد اون کشورتنها چيزيش که واقعا بده آب و هوای دمدميشه که اصلا حساب کتاب نداره و يا بادی هست يا ابر و بارون.
به به, زندگی دانشجویی اونم تو لندن . من مامانم این تجربه رو کرد (75-1969). من که خیلی دوست دارم بجای اینجا , اونجا الان درس می خوندم.
موفق باشی
من یه بار یه مسافرت خیلی کوتاه لندن اومدم , کلا امریکاییها شهروندهای بهتری هستن به نظر من.

Last edited:

Aryana1979

Registered User
لایک‌ها
0
تعجب ميکنم کسی در مورده کانادا حرفی نميزنه .اين کشور اينقدر راحته که بعد از 2-3 ماه احساس مالکيت ميکنيد چون شما که تازه امديد با کسی که 50 سال هست اينجا زندگی ميکنه از نظر قانون در يک جا يگاه هستيد .

pany

Registered User
لایک‌ها
19
تعجب ميکنم کسی در مورده کانادا حرفی نميزنه .اين کشور اينقدر راحته که بعد از 2-3 ماه احساس مالکيت ميکنيد چون شما که تازه امديد با کسی که 50 سال هست اينجا زندگی ميکنه از نظر قانون در يک جا يگاه هستيد .
تو تمام دموکراسی ها اگه اقامتت قانونی باشه , مثل همه در برابر قانون یکسانی

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876

كانادا بدي زياد داره ... مهم ترينشم سرماي هوا و حالا اگر بگيم در شهر خوبش زندگي كنيد مردم خيلي پير هستن

. كلا جوون كم داره و همه سناشون بالا ... كمتر تو خيابوناش ميشه جوون پيدا كرد

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
من فقط تجربه لندن رو دارم اما خب من نیوزیلند رو ترجیح میدم !
واقعا جای جالبیه ! سالی 60000 مهاجر طبق قانونش باید بگیره و این یعنی چند فرهنگی و مهاجر پذیری تمام !
ضمنا برای رفتن به انگلستان هم ویزا نمیخواد :دی

Aryana1979

Registered User
لایک‌ها
0
حالا اگر بگيم در شهر خوبش زندگي كنيد مردم خيلي پير هستن

. كلا جوون كم داره و همه سناشون بالا ... كمتر تو خيابوناش ميشه جوون پيدا كرد

از اون حرفا بود ها !!!!:blink:شما اگه تشريف اورديد ترونتو حتماً يک سر به downtown يا پايين شهر بزنيد !!!

Last edited:

Aryana1979

Registered User
لایک‌ها
0
تو تمام دموکراسی ها اگه اقامتت قانونی باشه , مثل همه در برابر قانون یکسانی

امکان نداره تو اروپا شما اينقدر راحت باشيد که تو امريکا يا کانادا راحتيت.چون تو کانادا هيچ کس نميتونه ادعا برتری بکنه و تنها ساکنين بومی اين کشور سرخ پوستها هستند که اصلاً نميتونی پيدا شون کنی از بس جميعت شون کمه .

Happy_Tiger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
امکان نداره تو اروپا شما اينقدر راحت باشيد که تو امريکا يا کانادا راحتيت.چون تو کانادا هيچ کس نميتونه ادعا برتری بکنه و تنها ساکنين بومی اين کشور سرخ پوستها هستند که اصلاً نميتونی پيدا شون کنی از بس جميعت شون کمه .

چرا تو اروپا انگستان هم همينجوره مخصوصا لندن.و درواقع تعداد مهاجرها بيشتر به چشم مياد تا به اصطلاح بومی ها.
اما درکل آمريکا بهترين جای دنياست برای مهاجرين.در اين شکی نيست.

بالا