برگزیده های پرشین تولز

بوی سوختگی فن

ANewDayHasCome

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام،تقریبا 2 هفته ای هست که وقتی با لپ تاپ بازی میکنم(اونم بازیهای معمولی نه سنگین) بعد از یه مدت لپ تاپم خاموش میشه و جدیدا هم بوی سوختگی از فن میاد بیرون،البته وقتی نزدیک فن بشی این بو رو حس میکنی(بویی شبیه به سوختن پلاستیک) ،کسی میتونه بگه مشکل از کجاست؟ در ضمن از همون دو هفته پیش وقتی دنبال علتش بودم دیدم تو تسک منیجر یه برنامه به نام microsoft software protection platform service بازی میشه که احتمالا همین باعث خاموش میشه

viphyip

Registered User
لایک‌ها
495
شما اول دقت کنید که فن کار می کند یا نه اینطور که شما می گویید فن کلا از کار افتاده که سریع باید تعویض بشه بوی سوختگی هم برای بوی داغ شدن پلاستیک می تونه باشه

ANewDayHasCome

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام،بله صدای فن کاملا شنیده میشه،و بوی سوحتگی هم الان فهمیدم که بوی سوختگی چوب که بخاطر گرم شدن زیاد داغ میشه و بوی شبیه به سوختن میده،اما فکر میکنم فنم دیگه مصل قبل سر و صدا نمیکنه و احتمال میدم کمتر از قبل کار میکنه و در نتیجه سیستم داغ میکنه،چطور میتون فنم رو تنظیم کنم که بیشتر کار کنه؟

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
1.برنامه ی CPUID HWMonitor (نسخه ی قابل نصب نه پرتابل) رو دانلود، نصب و بوسیله ی Key اکتیوش کنید و دوباره اجراش کنید تا همه ی پارامترها رو مانیتور کنه و قبل از اجرای بازی، این برنامه رو اجرا کنید و بذارید باز باشه تا دماها رو در حالت عادی و حداکثر ثبت کنه
موقع گیم هر وقت حس کردید دستگاه داغ شده یک شات از برنامه یCPUID HWMonitor تهیه و آپلود کنید و اینجا بذارید

2. تنظیم دور فن لپتاپ بصورت خودکار است و شما نمیتونید تغییرش بدید

3.از اونجا که موقع اجرای بازی های سنگین، اجزای مادربورد فشار بیشتری رو متحمل میشن و تراشه ی گرافیکی و پردازنده هم داغتر خواهند شد
  • به همین جهت پیشنهاد میشه این راهکار رو دنبال کنید : http://forum.persiantools.com/threads/سوال-در-مورد-داغ-کردن-لپتاپ.489561/#post-8736191
  • از قرار دادن لپتاپ بر روی سطوح کثیف و یا پرزدار جداً خودداری کنید. همیشه روی سطوحی تمیز و صاف مانند میز قرار بدید
  • بدنبال کولپدی مناسب و با توانایی خنک کنندگی بالا باشید و فقط در زمان بازی و یا زمانیکه احتمال داغ شدن وجود دار کول پد رو روشن کنید (نه اینکه دائم روشن باشه) تا احتمال تجمع گرد و غبار در داخل لپتاپ هم کاهش پیدا کنه
  • هر دو سال یکبار به مراکز تخصصی تعمیرات لپتاپ تحویل بدید تا کاملا باز کرده و مادربورد و محفظه ی فن رو تمیزکاری کنند (معمولا غبار و پرزهای موجود در داخل محفظه ی فن باعث ناکارمدی خنک کنندگی اون میشه) و نسبت به تعویض خمیر سیلیکن هم اقدام کنند

ANewDayHasCome

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
1.برنامه ی CPUID HWMonitor (نسخه ی قابل نصب نه پرتابل) رو دانلود، نصب و بوسیله ی Key اکتیوش کنید و دوباره اجراش کنید تا همه ی پارامترها رو مانیتور کنه و قبل از اجرای بازی، این برنامه رو اجرا کنید و بذارید باز باشه تا دماها رو در حالت عادی و حداکثر ثبت کنه
موقع گیم هر وقت حس کردید دستگاه داغ شده یک شات از برنامه یCPUID HWMonitor تهیه و آپلود کنید و اینجا بذارید

2. تنظیم دور فن لپتاپ بصورت خودکار است و شما نمیتونید تغییرش بدید

3.از اونجا که موقع اجرای بازی های سنگین، اجزای مادربورد فشار بیشتری رو متحمل میشن و تراشه ی گرافیکی و پردازنده هم داغتر خواهند شد
  • به همین جهت پیشنهاد میشه این راهکار رو دنبال کنید : http://forum.persiantools.com/threads/سوال-در-مورد-داغ-کردن-لپتاپ.489561/#post-8736191
  • از قرار دادن لپتاپ بر روی سطوح کثیف و یا پرزدار جداً خودداری کنید. همیشه روی سطوحی تمیز و صاف مانند میز قرار بدید
  • بدنبال کولپدی مناسب و با توانایی خنک کنندگی بالا باشید و فقط در زمان بازی و یا زمانیکه احتمال داغ شدن وجود دار کول پد رو روشن کنید (نه اینکه دائم روشن باشه) تا احتمال تجمع گرد و غبار در داخل لپتاپ هم کاهش پیدا کنه
  • هر دو سال یکبار به مراکز تخصصی تعمیرات لپتاپ تحویل بدید تا کاملا باز کرده و مادربورد و محفظه ی فن رو تمیزکاری کنند (معمولا غبار و پرزهای موجود در داخل محفظه ی فن باعث ناکارمدی خنک کنندگی اون میشه) و نسبت به تعویض خمیر سیلیکن هم اقدام کنند
سلام،ممنون از پاسختون ،من چند روز پیش خودم لپ تاپمو باز کردم و اول با سشوار باد سرد و بد هم برای اطمینان با جاروبرقی کاملا فن رو تمیز کردم و بقیه قسمت ها رو هم تا جایی که میتونستم تمیز کردم + آنتی ویروس نصب کردم و حدود 30 تا فایل ویروسی رو پاک کردم، الان که بازی میکنم دمای لپ تاپ تا یه حد خاصی بالا میاد و خیلی بهتر شده و دیگه خواموش نمیشه،2 تا اسکرین شات قبل و بعد از این بازی میذارم اما هر کاری کردم(حتی موقع بازی لپ تاپ رو روی موکت گذاشتم) دیگه دما به اون حد نمیرسه،به نظرتون الان دماش طبیعیه؟آیا نیاز به کول پد هست؟به نظرتون استفاده از کول پد حتی در صورتیکه سیستم زیاد داغ نکنه باعث افزایش طول عمر دستگاه میشه؟

فایل های ضمیمه

• Capture1.PNG
    Capture1.PNG
    16.4 KB · نمایش ها: 16
  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    18.9 KB · نمایش ها: 15

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
سلام دوست عزیز . . .
با این اسکرین شات هایی که از دمای سی پی یو گذاشتید به نظر نمیاد الان مشکلی خاصی داشته باشه. سی پی یو شما در بدترین حالت دماش تا 105 رجه بالا خواهد رفت که در اون صورت سوییچ ایمنی دما فعال میشه و سیستم رو خاموش می کنه.
همونطور که دوستان گفتن حتما حتما به تهویه مناسب و صحیح لپ تاپتون توجه ویژه داشته باشید تا علاوه بر بالارفتن راندمان و بازدهی ، طول عمر اجزای مختلف لپ تاپتون هم افزایش پیدا کنه . . .

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
سلام،ممنون از پاسختون ،من چند روز پیش خودم لپ تاپمو باز کردم و اول با سشوار باد سرد و بد هم برای اطمینان با جاروبرقی کاملا فن رو تمیز کردم و بقیه قسمت ها رو هم تا جایی که میتونستم تمیز کردم + آنتی ویروس نصب کردم و حدود 30 تا فایل ویروسی رو پاک کردم، الان که بازی میکنم دمای لپ تاپ تا یه حد خاصی بالا میاد و خیلی بهتر شده و دیگه خواموش نمیشه،2 تا اسکرین شات قبل و بعد از این بازی میذارم اما هر کاری کردم(حتی موقع بازی لپ تاپ رو روی موکت گذاشتم) دیگه دما به اون حد نمیرسه،به نظرتون الان دماش طبیعیه؟آیا نیاز به کول پد هست؟به نظرتون استفاده از کول پد حتی در صورتیکه سیستم زیاد داغ نکنه باعث افزایش طول عمر دستگاه میشه؟
به نظرم دما در حد معمولی و اینکه لپ تاپ و باز و تمیز کردید تاثیر داشته. استفاده از کول پد توصیه میشه البته با توجه به حرف دوستمون که مراقب باشید که باعث تجمع گرد و غبار نشه.

محمد چگنی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان بابت مدیریت سایت بسیار حرفه ایتون بهتون تبریک میگم. سوال بسیار مهمی داشتم لپتاپم که asus k550jx هستش رو شهریور ۹۴ خریدم و برای اجرای برخی از نرم افزار های قدیمی ویندوز 7 نصب کردم. برای استفاده تلفن همراه به جای موس برنامه اندروید droidmote client رو دانلود کردم واز سایت سازنده اش درایور های مربوط به ویندوز رو گرفتم برای نصب از read me استفاده کردم که نوشته DroidMote Server for Windows 3.0.1

First install the drivers then launch the application droidmote with port and password.

DRIVER INSTALLATION: (Only in 64 bit versions of Windows you must disable driver signature)

1) Go to the Start menu and type cmd.exe in the Search Bar. Right click on cmd.exe and choose Run as Administrator.

2) In the shell window, copy paste the following and hit Enter.(for disable driver signature verification)

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

3) restart the computer

4) Go to the Start menu and type cmd.exe in the Search Bar. Right click on cmd.exe and choose Run as Administrator.

5) go to your driver folder, x32 if you have windows 32 bit or x64 if you have windows 64 bit

6) In the shell window, copy paste the following and hit Enter

uninstall.bat

install.bat
من طبق دستورات انجام دادم اینستال رو زدم یه دفعه ویندوز فریز شد دکمه خاموش کار نکرد فن عادی کار میکرد.. بوی شبیه سوختگی از مادربرد اومد سریع سیم آداپتور رو کشیدم باتری رو در اوردم.دوباره زدم ویندوز بالا اومد در این حین دور چرخش فن خیلی بالا رفت باد گرمی از داخل لپتاپ بیرون زد. هیچ وقت موقع استارت ویندوز فن به این سرعت کار نمیکرد. وینوز هنگی شد سریع خاموش کردم و ویندوز رو از بیخ عوض کردم ویندوز درست شده دمای cpu در شروع ویندوز ۴۵ تا ۵۰ با حالت پاور سیور. اما هنوز اون بوی سوختگی کمی از داخل میاد. مطمئن هستم که اونچنان خاک نگرفته. میخواستم بپرسم آیا این بوی سوختگی ربطی به این برنامه داره؟ و حالا که این اتفاق افتاده لپتاپ قابلیت هاشو از دست داده؟ راستی قبلا باطریش بر اثر ۱۰۰ درصد بودن دائمی کاملا خراب شده بود و یک باطری ضعیف تر و با ظرفیت کمتر از باتری قبلی جایگزین کردم. ببخشید سرتونو درد اوردم خیلی نگرانم خواهش میکنم راهنماییم کنید.

siavash944

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام منم اون برنامه که شما گفتید نصب کردم و دیدم دمای سی پی یو من در حالت عادی هردو هسته دمای اونا40هست و مکس اونا هام 40هست میخواستم بدونم ایا مشکلی ندارد و دمای سی پی یو من بد ترین شرایط دمای اون چنده؟ مدلش اینتل هست با فرکانس2.80 گیگاهرتز

siavash944

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لطفا پایخم رو بدید منتظرم:general503:

siavash944

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پاسخ مرا بدید:angrybirds3:

بالا