برگزیده های پرشین تولز

بک آپ و ریکاوری

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آخه ويندوز من Home هست اگه پروفشنال بگيرم مشکلی پيش نمياد؟

ببین شما چند تا راه داری:
1- اول این که مطمئن شی ببینی پارتیشن ریکاوری روی هارد هست یا این که به واسطه پارتیشن بندی که خودت انجام دادی پاک کشده یا نه. (منظورم اینه که یه درایو C که موقع خرید بود رو به چند تا پارتیشن تقسیم بندی کرده باشی)

اگر همچین پارتیشنی هنوز وجود داشته باشه، در این صورت می تونی هر وقت که ویندوزت خراب شد اون پارتیشن ریکاوری رو کپی کنی روی هارد تا سیستم و ویندوزت برگرده و مثل روز اول بشه. :cool:

این روش یه عیب داره و اون اینه که با ریکاور کردن دوباره اون برنامه های trial که روی لپ تاپت بوده بر میگردن و خوب... من خوشم نمی آد.:eek:

2- اگر پارتیشن ریکاوری پاک شده باشه (و از اونجایی که میگی سی دی ویندوز نداری) به این معنی هست که شما الان فقط و فقط یه وندوز داری و اون همینه که روی سیستمته. بنابراین اگر خراب شد یا خواستی که ویندوز از اول بذاری در این صورت تنها راهی که داری اینه که بری و ویندوز قفل شکسته ای که روی دسکتاپ داری رو ور داری و بریزی رو سیستمت.

3- تعجب می کنم که میگی سی دی ویندوز اوریجینال home نداری. گفتم من موقعی که خریدم توی کارتون یه سی دی ویندوز home با مارک دل بود. یعنی این که این موضوع حق خریدار هستش که یه ویندوز داشته باشه. بنابراین می تونی بری زیگورات و پاپی بشی ببینی که از اول سی دی ویندوز همراه سیستمت بوده یا این که یه وقت اونو در اورده باشن و حالا می خوان پول اضافی بگیرن.... باید بری بپرسی...

4- اگه دیدی که فروشنده دروغ نمی گه و سیستم از اول هیچ سی دی ویندوزی همراهش نبوده در این صورت بهشون بگو که یه کپی از ویندوز پروفشنال که مال لپ تاپ های دل هست رو بهت بدن. اینو دارن و باید حالیشون کنی که می خوای.

ویندوز Home و پرو برای کابرای عادی (مثل من) هیچ فرقی نمی کنن. در نهایت وقتی که تو می خوای ویندوزت رو از اول بذاری فرقی نمی کنه که پرو هست یا Home . در هر صورت ویندوز قبلیت پاک میشه. به نظر من مهم نیست.

نمی دونم درست منظورمو بیان کردم یا نه....

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
ببین شما چند تا راه داری:
1- اول این که مطمئن شی ببینی پارتیشن ریکاوری روی هارد هست یا این که به واسطه پارتیشن بندی که خودت انجام دادی پاک کشده یا نه. (منظورم اینه که یه درایو C که موقع خرید بود رو به چند تا پارتیشن تقسیم بندی کرده باشی)

اگر همچین پارتیشنی هنوز وجود داشته باشه، در این صورت می تونی هر وقت که ویندوزت خراب شد اون پارتیشن ریکاوری رو کپی کنی روی هارد تا سیستم و ویندوزت برگرده و مثل روز اول بشه. :cool:

این روش یه عیب داره و اون اینه که با ریکاور کردن دوباره اون برنامه های trial که روی لپ تاپت بوده بر میگردن و خوب... من خوشم نمی آد.:eek:

2- اگر پارتیشن ریکاوری پاک شده باشه (و از اونجایی که میگی سی دی ویندوز نداری) به این معنی هست که شما الان فقط و فقط یه وندوز داری و اون همینه که روی سیستمته. بنابراین اگر خراب شد یا خواستی که ویندوز از اول بذاری در این صورت تنها راهی که داری اینه که بری و ویندوز قفل شکسته ای که روی دسکتاپ داری رو ور داری و بریزی رو سیستمت.

3- تعجب می کنم که میگی سی دی ویندوز اوریجینال home نداری. گفتم من موقعی که خریدم توی کارتون یه سی دی ویندوز home با مارک دل بود. یعنی این که این موضوع حق خریدار هستش که یه ویندوز داشته باشه. بنابراین می تونی بری زیگورات و پاپی بشی ببینی که از اول سی دی ویندوز همراه سیستمت بوده یا این که یه وقت اونو در اورده باشن و حالا می خوان پول اضافی بگیرن.... باید بری بپرسی...

4- اگه دیدی که فروشنده دروغ نمی گه و سیستم از اول هیچ سی دی ویندوزی همراهش نبوده در این صورت بهشون بگو که یه کپی از ویندوز پروفشنال که مال لپ تاپ های دل هست رو بهت بدن. اینو دارن و باید حالیشون کنی که می خوای.

ویندوز Home و پرو برای کابرای عادی (مثل من) هیچ فرقی نمی کنن. در نهایت وقتی که تو می خوای ویندوزت رو از اول بذاری فرقی نمی کنه که پرو هست یا Home . در هر صورت ویندوز قبلیت پاک میشه. به نظر من مهم نیست.

نمی دونم درست منظورمو بیان کردم یا نه....

قسمت اوّل رو درست متوجه نشدم
من وقتی لپ تاپ گرفتم فقط يه darive c داشت که من اونو با partition magic به چند تا darive تقسيم کردم
حالا چجوری ميشه recovery کرد؟اصلاً ميشه؟
در مورد سي-دي هم لپ تاپ رو جلو خودم باز کرد , فکر نميکنم سي-دي داشته بوده باشه و نداده باشه
فکر کنم بايد برم سي-دي از خودشون بگيرم

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با همان پارتیشن مجیک لیست پارتیشن ها رو نگاه کن. دوتا پارتیشن یکی سبز و یکی زرد اگه وجود داشت یعنی هستش. برای این که ازش استفاده کنی، موقع بالا اومدن سیستم (که با رنگ آبی نوشته DELL) کلید های ctrl+f11 رو فشار بده. اگه اشتباه کردی دوباره باید ریست کنی (این طور نیست که 50 بار بزنی) . اگه وارد صفحه مربوط به نورتون گوست شد حواست باشه ادامه ندی چون می زنه ریکاور می کنه (همه چی پاک می شه)

از این پست تا صفحه 23 اگه نگاه کنی شاید به دردت بخوره.

یه print screen از پارتیشن مجیک بذار این جا ما هم نگاه کنیم:eek:

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
با همان پارتیشن مجیک لیست پارتیشن ها رو نگاه کن. دوتا پارتیشن یکی سبز و یکی زرد اگه وجود داشت یعنی هستش. برای این که ازش استفاده کنی، موقع بالا اومدن سیستم (که با رنگ آبی نوشته DELL) کلید های ctrl+f11 رو فشار بده. اگه اشتباه کردی دوباره باید ریست کنی (این طور نیست که 50 بار بزنی) . اگه وارد صفحه مربوط به نورتون گوست شد حواست باشه ادامه ندی چون می زنه ریکاور می کنه (همه چی پاک می شه)

از این پست تا صفحه 23 اگه نگاه کنی شاید به دردت بخوره.

یه print screen از پارتیشن مجیک بذار این جا ما هم نگاه کنیم:eek:
مثل اينکه نميشه
http://h1.ripway.com/photos/partitionmagic.zip

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بله... پارتیشن مذکور پاک شده. شما باید بری زیگورات بگی سی دی پروفشنال بدن. ازشون بپرس شاید home هم بتونن بدن. انتخاب با خودتونه. اگه پروفشنال ندادن بگو من دارمش.

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خیلی خوب بود اگه یه نفر که با پارتیشن ریکاوری کار کرده و امتحان کرده، یه آموزشی چیزی این جا بذاره که بقیه هم استفاده کنن. به درد همه می خوره.

من خودم اگه اون اول پاکش نکرده بودم:hmm: حتماً یه راهنما می ذاشتم.

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام...:)
در این پست طریقه ایمیج گرفتن به کمک برنامه acronis true image 9.0 را یاد خواهم داد. چند دلیل برای نوشتن این مطلب وجود داره:

1- مشکلات دوستان در ریکاور کردن زیاد توی این انجمن مطرح میشه:eek:
2- بعضی دوستان هستند که مثل من اشتباهی پارتیشن ریکاوری را کارخانه ساخت روی سیستم قرار داده به دلیل سهل انگاری در تغییر اندازه پارتیشن اولیه و یا عدم آگاهی از وجود چنین پارتیشنی حذف می کنند و بعداً غصه می خورند که عجب اشتباهی کردند و به دنبال راههای برگرداندن پارتیشن مزبور می گردند. بعد از خواندن این مطلب می بینید که شما هم می توانید خیلی ساده از هارد خود ایمیج بگیرید
3- از آن جایی که خود من هم یکی از افراد نوع بالا هستم بنابراین نمی دانم که در صورت وجود چنین پارتیشنی که کارهایی باید انجام داد تا عمل ریکاور صورت گیرد. صرفاً ییک سری مطالب نظری در این زمینه خواندم که چنین کنید و چنان نکنید.
4- در پست قبلی از دوستانی که در این زمینه اطلاع دارن و توانسته اند عمل ریکاور پیش فرض سیستم را انجام دهند درخواست کردم که با بقیه هم یاد بدهند ولی کسی جواب نداد

در این جور مواقع باید از برنامه های اصطلاحاً third party برای ایمیج گرفتن استفاده کرد. دو برنامه معروف در این زمینه وجود دارند که درباره هر دو برنامه در این انجمن بحث و تبادل نظر شده:
1- Norton ghost از شرکت Symantec (آموزش توسط اقای igimax)
2- برنامه acronis true image (معرفی شده توسط آقای mynobar)

طریقه ایمیج گرفتن به کمک برنامه ghost توسط آقای igimax به طور کامل (سیر تا پیازی) توضیح داده شده بنابراین در این جا دوباره کاری نمی کنم. همچنین در پست شماره 2 همین تاپیک توسط آقا کامران مطالبی آورده شده ولی آموزشی که لینک دادم راحت تر است و نیازی به سی دی 98 نداره.

برای برنامه acronis لینک دانلود ورژنهای قدیم و جدید لینک مربوطه وجود دارن. من از این لینک برنامه را دانلود کردم. ویژگی که این لینک داره اینه که یک فایل iso به حجم 29 مگ هست که شما با رایت کردن این iso روی یک سی دی می توانید برنامه را مستقیماً از روی سی دی ساخته شده که بوتیبل هم هست اجرا کنید. به این معنی که با بوت شدن از روی سی دی مزبور می توانید قبل از شروع ویندوز یک ایمیج از درایوهای مورد نظرتان را بگیرید و هر وقت در اثر خراب شدن ویندوز (حتی اگر ویندوز بالا هم نیامد) به کمک همین سی دی بوتیبل فایل ایمیج را بازیابی کنید.
ظاهراً آقای mynobar یه ورژن قبل تر رو به جای اینی که من دارم گذاشتن چون 10 مگ حجمش کمتره و برای dialup دار ها خوبه (از اینجا دانلود کنید)... اینی که من استفاده می کنم رو قبلاً دانلود کردم. حالا ببینم اگه تونستم همین ورژنی رو دارم براتون آپلود میکنم (البته با اجازه آقای mynobar).

پس همه صحبت های بعدی من با این فرض هست که شما هم این سی دی بوتیبل را ساخته اید. هر چند که اگر شما نسخه install شده این برنامه را روی کامپیوتر خود دارید می توانید مراحل ساخت را در همین آموزش پی گیری کنید ولی احتمالاً بعضی از جاها ممکن است این دو برنامه (نسخه install شده و نسخه بوتیبل) با هم فرق کنند که البته من نمی دانم.... شاید هم اصلاً فرق نمی کنند

قبل از این که اقدام به ایمیج گرفتن کنید حتماً مطمئن شوید که این ویندوزی که الان روی سیستمتان هست یک ویندوز سالم به دور از هر گونه پیغام خطای الکی، ویروس، تروجان و ... هست، سرعتش کند نیست و تمام برنامه های کاربردی مورد نظر خودتان روش نصب شده است. برای محکم کاری کوکی ها و temporary internet files را هم پاک کنید. اگر از زمان نصب ویندوزتان چهار پنج ماه می گذرد و در این زمان برنامه های زیادی install/uninstall کردید توصیه می کنم یک بار بیاید و ویندوزتان را از اول با همه برنامه ها و تنظیمات دلخواه دوباره نصب کنید بعد اقدام به ایمیج گرفتن کنید.

توضیحی که حتماً باید بدهم اینه که یه وقت فکر نکید این آموزش به دلیل بی حوصلگی من هستش که هیچ عکسی نداره. باید بگم چون این کارها از روی سی دی (قبل از ورود به ویندوز) انجام میشه امکان پرینت اسکرین وجود نداره.

حال مراحل انجام کار از ابتدا تا انتها:
1- از لینکی که در بالا گفتم (منظورم اینه) برنامه را دانلود و روی سی دی رایت کنید. طریقه رایت کردن فایلهای iso رو حتماً بلدید.

2- کامپیوتر خود را reboot کرده و به بایوس بگویید از سی دی بالا بیاد.

3- وقتی سی دی بوت شد یک صفحه شبیه صفحه login ویندوز ظاهر می شه که در ستون سمت راست سه گزینه داره. اولین گزینه acronis رو در حالت full version اجرا می کنه (و ما هم همین رو می خواهیم). گزینه دوم acronis رو در حالت safe mode اجرا می کنه که من بهش نیازی نداشتم تا حالا و در نهایت گزینه آخر بدون اجرای acronis به ویندوز بر می گردید.

4- بعد از انتخاب گزینه اول (full version) صفحه اصلی برنامه ظاهر می شود. نوشته backup در بالای صفحه اصلی مشهود است. (این برنامه کارهای دیگری از قبیل clone هم انجام می دهد ولی چون ما فقط با backup سر و کار داریم دیگر به بقیه موارد نحواهیم پرداخت).

5- با انتخاب backup در مرحله بعد wizard مربوطه ظاهر می شود. در اولین قدم از شما می پرسد که از چه چیز می خواهید بک آپ بگیرید. از پارتیشن ها (یا همه هارد) و یا از فایلها و فولدرها (که شما برایش مشخص می کنید از فلان فولدر بگیرد از فلان فولدرنگیرد). ما به همان اولی نیاز داریم.

6- وقتی گزینه اول اتخاب کردید در قدم بعدی از شما می خواهد که پارتیشن هایی که می خواهید ازشان ایمج بگیرید را مشخص کنید. معمولاً ایمیج گرفتن از درایو C کفایت می کنه چون این پارنیشن هست که همش براش مشکل پیش میآد.

7- وقتی گزینه next را زدید یه پیغام به شما نشون می ده و به شما اطلاع می ده که این برنامه این قابلیت رو داره که به فایل ایمیج هر وقت خواستید فایل های دیگری هم می توانید اضافه کنید. از آنجایی که شما هیچ فایل ایمیجی ندارید که به هواهید چیزی بهش اضافه یا کم کنید این پیغام در حد اطلاعات عمومی باقی می مونه. پس ok را بزنید تا به مرحله بعد بروید.

8- در این مرله از شما می پرسد که فایل ایمیج نهایی را در کجا ذخیره کند. شما مسیر و اسم مورد نظر خودتان بدهید. سعی کنید مقصد نهایی شما در درایوی باشد که جای خالی به اندازه حداقل 2.5 گیگ داشته باشد.

9- در مرحله بعد از شما می پرسه که به چه صورت می خواهید بک آپ بگیرید (همون پیغام بند 7). اگر قبلاً بکآپ گرفتید و حالا می خواهید تعدادی فایل به ایمیج فبلی اضافه کنید گزینه دو رو انتخاب کنید. گزینه سوم رو هم دقیقاً نمی دونم.... به هر حال اگه بار اول هست که دارید ایمیج می گیرید (و در نتیجه هیچ فایل ایمیجی وجود نداره) باید گزینه 1 رو انتخاب کنید. گزینه های دوم و سوم برای وقتی هست که شما قبلاض ایمیج گرفته باشید.

10- در قدم بعدی تعدادی option وجود دارد که می توانید بسته به نیاز خود تغییرشان بدهید. اگر می خواهید روی فایل ایمیج پسور بگذارید می توانید در قسمت archive protection این کار رو انجام دهید. می توانید سطح فشرده سازی رو تغییر دهید. درباره این مورد باید بگم هرچه فایل شما فشرده تر باشد حجم کمتری خواهد داشت ولی باید توجه داشته باشید که در این صورت هم زمان بکاپ گیری طولانی می شود هم زمان بازیابی (restore). پیش فرض normal است و من هم همین را توصیه می کنم. اگر می خواهید فایل ایمیج را که حجمی بالغ بر 2 گیگ دارد روی سی دی ذخیره کنید (اگر dvd ندارید) می توانید در قمست archive splitting مشخص کنید که فایل ایمیج را به قطعات چند مگی تقسیم کند. انتخاب های دیگری هم برای تعیین اندازه قطعات وجود دارد که خودتان می توانید ببینید... پیش فرض همان automatic است که به نظر من خوبه

11- با زدن next برنامه مشغول به بکاپ گیری می شود و شما می توانید تماشا کنید!!

به سلامتی:cool: ... شما موفق شدید از پارتیشن مورد نظر خود یه ایمیج درست و حسابی بگیرید. :happy:

اگر خواستید که فایل ایمیج را بازیابی کنید در صفحه اصلی برنامه restore رو باید انتخاب کنید. فعلاً همین را داشته باشید در آینده آموزش بازیابی آن را هم خواهم نوشت....;)

یک قابلیتی که این برنامه دارد این است که شما می توانید به کمک گزینه acronis security zone موجود در صفحه اصلی برنامه یک تکه از هارد خود رو به فایل ایمیج اختصاص بدهید و این پارتیشن به طور عادی از دید ویندوز پنهان هست. این قابلیت همون پارتیشن ریکاوری موجود در لپ تاپ ها هست;) ....یادتون اومد...
هنوز خودم این قسمت رو امتحان نکردم ولی اگر رسیدم انجام می دم و به شما می گم...

در پایان باید بگم اگر درباره این آموزش نظری دارید لطفاً پیش خودتون نگه دارید!!!....
شوخی کردم:D ... خودم هم می دونم که مطالب فوق 200% خالی از اشکال نیست بنابراین اگر شما دیدید که من چیزی جا انداختم به بزرگواری خودتون ببخشید و تذکر بدید... در ضمن اگر کسی تونست اون قسمت security zone رو کشف کنه حتماً به ما هم یاد بده (هرچند که مثل پستهای قبلی فکر نکنم کسی پیدا بشه)...

babakweber

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقا من یه ایسر 5602 دارم یه غلطی کردم خواستم ویستا نصب کنم نصب شد ولی خیلی بدرد نخور بود..
اومدم دوباره ریکاور کنم تو سیستم من آلت +اف10 هست الان دیگه ریکاور نمیکنه نمیدونم چی کار کنم؟؟؟
افدیسکم کردم که ببینم درایو ریکاور داره یا نه که داره و پاک نمیشه؟؟؟؟ حالا من باید چی کار کنم ویندوز معمولی هم
هیچ کدوم از سخت افزارا رو نمیشناسه و خلاصه گریم گرفته کمکم کنید؟؟؟؟؟

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
1- از کجا فهمیدی که هنوز پارتیشن ریکاوری وجود داره؟
2- منطقاً باید سی دی درایورها رو داشته باشی... نداری؟ البته من ایسر ندارم ولی اگر هم سی دی درایورها رو نداشته باشی باید بتونی از سایت ایسر با دادن مدل درایورها رو دانلود کنی.

babakweber

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام محمود جان
مرسی که جواب دادی.آقا هارد من 120 گیگ هست ولی 114 تا نشون میده که تو دفتر چه دستگاه هم نوشته مربوط به ریکاوری هست....حالا اگر پاک شده باشه می تونم درایور هاشو و همون ویندوزو تو بازار پیدا کنم؟؟؟؟؟
آخه کلی نرم افزار ویندوز خودش داشت.ما شالا هر کدوم از درایور هاشم تو سایت بالای 70 مگ هست که با این دیالاپ من عمرا بشه دانلود کرد.........خلاصه که گند زدم راهنمایی کنید منو؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آخه باید یه سی دی درایور همراه داشته باشی.... البته دکتر عادل که ایسر داره بهتر می تونه راهنمایی کنه

نگفتی در حال حاضر بالاخره اون پارتیشن رو داری یا نه؟

توی بازار فکر نمی کنم این چیزا پیدا بشه... باید یکی که مدل تو (یا نزدیک ب سخت افزارهای مال تو) رو داره پیدا کنی و ازش بگیری. دکتر عادل خودش ایسر داره ولی نمی دونم چه مدلی...

عادل

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
سلام محمود جان
مرسی که جواب دادی.آقا هارد من 120 گیگ هست ولی 114 تا نشون میده که تو دفتر چه دستگاه هم نوشته مربوط به ریکاوری هست....حالا اگر پاک شده باشه می تونم درایور هاشو و همون ویندوزو تو بازار پیدا کنم؟؟؟؟؟
آخه کلی نرم افزار ویندوز خودش داشت.ما شالا هر کدوم از درایور هاشم تو سایت بالای 70 مگ هست که با این دیالاپ من عمرا بشه دانلود کرد.........خلاصه که گند زدم راهنمایی کنید منو؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام،بر دوست خوبم...

1- در زمانیکه Alt+F10 را در هنگام نمایش acer در آغاز بوت شدن می فشارید، چه اتفاقی می افتد؟ اگر اتفاقی نمی افتد، 3دلیل می تواند داشته باشد:
1-پاک شدن درایو ریکاوری
2-غیر فعال بودنAcer disc-to-disc recovery است. که باید به BIOS Utility بروید و از منوی MAIN گزینه ی D2D Recovery را Enable (فعال) کنید.
3-بد فشار دادن Alt+F10: هنگام روشن کرئن سیسستم مدام Alt+F10 را فشار دهید تا منوی ریکاوری بالا بیاید.

2- همراه نوت بوکتان بایستی دو عدد سی دی ریکاوری باشد. (یا یک دی وی دی ریکاوری) یا حداقل باید سی دی خود ویندوز باشد.

3-یک سی دی دیگری هم همراه نوت بوکتان باید باشد به اسم: System CDیا (Aspire 5600 Series System CD)
که درایور های نوت بوکتان را شامل می شود.

خوب اگر باز مشکل همچنان باقی است، بگویید تا راه حل دیگری شاید یافتیم.:happy:

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
یکی از دوستان میتونه در مورد نحوه بک آپ گیری و ریستور از مدل 6400D دل یاری کنه؟

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
لپ تاپ شما چه مدلی است؟ اگر دل است که موقع رون کردن کامپیوتر با فشردن کلید های ctrl+f11 می تونید اون ایمیج اصلی رو روی هارد بریزید.

هم در چند پست بالاتر طریقه استفاده از norton ghost اومده هم در اینجا
ایمیج اصلی که گفتین، من خودم باید بگیرم یا تو خود هارد موجوده؟؟

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
ایمیج اصلی که گفتین، من خودم باید بگیرم یا تو خود هارد موجوده؟؟

ایمیج تو یه پارتیشن مخصوص که بصورت مخفی هم هستش موجود سعی کنید حتما ازش کپی بگیرید رو DVD

دوستان من هاردم و کلا تعویض کردم و برام یه هارد از یه دستگاه نو دیگه باز کردن گذاشتن میخواستم ایمیجی که از هارد قبلیم ( رو DVD زدم ) با شماره سریال اصلی دستگاه ست دارم و جایگزین کنم ؟ آولا چطور جایگزین کنم ؟ ثانیا بعد جایگزینی آیا دستور CTRL +F11 کار میکنه و با همان حالت هارد قبلی برنامه ها برمیگرده یا نه ؟

ممنونم

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان کسی میدونه تو دستگاه دل (6400 )فرمان ریکاوری (ctrl+f11 ) در صورتی که پارتیشن بطور کامل فرمت شده باشه و بخواهیم این فرمان و فعال کنیم و بوسیله اون ویندوز و برنامه هاشو برگردونیم چه راه حلی هست چون بعد از فرمت یا مثلا نصب یه ویندوز دیگه این دستور کار نمیکنه میشه فایل های بوت درایو c یه دستگاه مشابه رو ریخت آیا کار میکنه ؟

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
بچه ها من یه لپ تاپ مدل hp pavilion گرفتم.هنوز زیاد باش کار نکردم حتی به اینترنتم وصل نشدم.رو هاردشم یه درایو c هسو یه درایو که اسمش ریکاوری هس.حالا من چیکار کنم؟اینو رایت کنم رو یه cd حله؟یعنی هر وقت مشکلی پیش اومد میتونم مثل الان برش گردونم؟

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13

ایمیج تو یه پارتیشن مخصوص که بصورت مخفی هم هستش موجود سعی کنید حتما ازش کپی بگیرید رو DVD

دوستان من هاردم و کلا تعویض کردم و برام یه هارد از یه دستگاه نو دیگه باز کردن گذاشتن میخواستم ایمیجی که از هارد قبلیم ( رو DVD زدم ) با شماره سریال اصلی دستگاه ست دارم و جایگزین کنم ؟ آولا چطور جایگزین کنم ؟ ثانیا بعد جایگزینی آیا دستور CTRL +F11 کار میکنه و با همان حالت هارد قبلی برنامه ها برمیگرده یا نه ؟

ممنونم
خب این ایمیج کجاس که ازش کپی بگیرم؟

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
پویا من از برنامه نرو قسمت بک آپش استفاده کردم که وقیتی برید این درایو که اخرین درایو هست و بصورت مخفی هم هست و میبینی و حدود 3.7 گیگ حجمشه روی یه دیویدی من کپی کردم شما اگر خواستی اینکارو انجام بده

منتها من مشکلم اینجاست که دستورات فایل های بوتم روی c بهم خورده میتونی این فایل ها از رو دستگات کپی کنی برای من یجا آپلود کنید حجمش خیلی کمه چند کیلوبایت بیشتر نیست فقط اگر بتونی از طریق folder option/ view فایل هایی که hide شدن و فعال کنی این فایل ها رو تو درایو c میبینی حتما اگر تونستی خبرشو به من بده در مورد کپی ریکاوری هم سوالی بود در خدمتم ...ممنون

بالا