برگزیده های پرشین تولز

بک آپ و ریکاوری

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
پویا من از برنامه نرو قسمت بک آپش استفاده کردم که وقیتی برید این درایو که اخرین درایو هست و بصورت مخفی هم هست و میبینی و حدود 3.7 گیگ حجمشه روی یه دیویدی من کپی کردم شما اگر خواستی اینکارو انجام بده

منتها من مشکلم اینجاست که دستورات فایل های بوتم روی c بهم خورده میتونی این فایل ها از رو دستگات کپی کنی برای من یجا آپلود کنید حجمش خیلی کمه چند کیلوبایت بیشتر نیست فقط اگر بتونی از طریق folder option/ view فایل هایی که hide شدن و فعال کنی این فایل ها رو تو درایو c میبینی حتما اگر تونستی خبرشو به من بده در مورد کپی ریکاوری هم سوالی بود در خدمتم ...ممنون
ok در مورد کار توضیح بده تا برات آپلود کنم

راستی واسه زدن ایمیج مخفی باید برم تو نرو تو بخش بک آپ؟

pooyanmahdavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من که همون اولین روز همه پارتیشنهای اول تا آخر را پاک کردم و یه ویستا و لینوکس و 2000 و دو xp دیگه روش ریختم از همه این ویندوزها فقط یکی اصلی بود:lol: :lol:
ولی در مورد بک آپ چیزی که جالب بود خود فروشنده ها هم نمی دونستن دقیقا چطوری اینکار رو انجام بدن! من که خیلی پشیمون شدم که پول رو دست چه بی سوادایی دادم. تازه چند جا هم پرسیدم و هیچ کدوم دقیقا نمی دونستن ... فقط می دونستن یه پولی باید بگیرن

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
من که همون اولین روز همه پارتیشنهای اول تا آخر را پاک کردم و یه ویستا و لینوکس و 2000 و دو xp دیگه روش ریختم از همه این ویندوزها فقط یکی اصلی بود:lol: :lol:
ولی در مورد بک آپ چیزی که جالب بود خود فروشنده ها هم نمی دونستن دقیقا چطوری اینکار رو انجام بدن! من که خیلی پشیمون شدم که پول رو دست چه بی سوادایی دادم. تازه چند جا هم پرسیدم و هیچ کدوم دقیقا نمی دونستن ... فقط می دونستن یه پولی باید بگیرن

اون روشی که من نوشتم جواب میده صد در صد فروشنده ها ولشون کن چون واقعا فقط علم مشتری فریبی و جیب خالی کردن و در حد کمال بلدند مسائل فنی و واگذار کنید به اهل فن ..

mojtaba12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
--------------------------------------------------------------------------------

با سلام خدمت کلیه عزیزان:

من جدیدا یک لپ تاپ dell مدل 6400 رو خریدم از دوستان عزیز که در زمینه ریکاوری گرفتن تجربه دارند می خواستم سوال کنم که آیا برای تهیه سی دی ریکاوری کافیست همان فایلهای درایو d که به عنوان درایو ریکاوری در سیستم مشخص شده رو روی سی دی یا دی وی دی بریزم یا باید کار دیگه ای هم انجام داد لطفا در مورد تهیه فایل ریکاوری اساتید محترم توضیح بدن ممنون می شم . با تشکر:)

Nokia_My_Life

Registered User
لایک‌ها
1
بچه ها من یه لپ تاپ مدل hp pavilion گرفتم.هنوز زیاد باش کار نکردم حتی به اینترنتم وصل نشدم.رو هاردشم یه درایو c هسو یه درایو که اسمش ریکاوری هس.حالا من چیکار کنم؟اینو رایت کنم رو یه cd حله؟یعنی هر وقت مشکلی پیش اومد میتونم مثل الان برش گردونم؟
AC Adapter رو وصل کن به لپتاپ
برو Start > All Programs > Recovery Manager > Recovery Disc Creation
یه DVD خام توپ مثل : HP,TDK , .... بزار تو دی وی دی رایترت و بقیشم خودت بلدی دیگه ! :D
فقط هنگام کار همه ی برنامه هارو ببند و حتما" AC وصل باشه , نباید از باتری استفاده کنی
مبارکت باشه
Pavilion مرکه ست .
یا علی

samanr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یه سوال کلی در مورد لپ تاپ dell inspiron 2200 دارم میخوام بدونم که آیا این مدل پارتیشن ریکاوری داره یا نه ؟و اگر داره چطوری میتونم از اون استفاده کنم .و اگر نداره برای عوض کردن windows اون که آسیب دیده در صورتی که xp home edition orginal داشته باشم چطوری می تونم xp اون رو عوض کنم ؟و اساسا" چه تفاوتهایی با نصب xp روی desk top داره ؟البته شرکت زیگورات هم تماس گرفتم اما راهنمایی نکردند . وگفتن دستگاه رو باید بیاری .
متشکرم​

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
من از ستاپ ویندوز اشتباهی این پارتیشن رو حذف کردم....چجوری باید دوباره این پارتیشن رو برگدونم؟....

یه دی وی دی مدیا دایرکت هست ...که برای پارتیشن بندی مجدد...کل هارد رو فرمت میکنه...!!!

کلا برای برگردوندن به حالت دیفالت اولیه باید از کجا شروع کنم؟

siavashbin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام:cool:
هر وقت که ریکاوری میکنیم سیستم بر میکرده به روزی که لپ تاپ و خریدی ، حالا طرفندی وجود داره که برکرده به زمان مشخصی؟(مثلا کلی نرم افزار نصب کردی حالا یه کاری بکنی. که در آینده هر وقت ریکاور بکنی برکرده به حالت بعد از نصب برنامه ها)فقط با استفاده از درایو ریکاور نه برنامهای مثل نورتون

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
سلام:cool:
هر وقت که ریکاوری میکنیم سیستم بر میکرده به روزی که لپ تاپ و خریدی ، حالا طرفندی وجود داره که برکرده به زمان مشخصی؟(مثلا کلی نرم افزار نصب کردی حالا یه کاری بکنی. که در آینده هر وقت ریکاور بکنی برکرده به حالت بعد از نصب برنامه ها)فقط با استفاده از درایو ریکاور نه برنامهای مثل نورتون
میتونید زمانی که همه ی برنامه ها رو نصب کردین ، یک بکاپ بگیرید و همیشه اونو restore کنید .

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
من از ستاپ ویندوز اشتباهی این پارتیشن رو حذف کردم....چجوری باید دوباره این پارتیشن رو برگدونم؟....

یه دی وی دی مدیا دایرکت هست ...که برای پارتیشن بندی مجدد...کل هارد رو فرمت میکنه...!!!

کلا برای برگردوندن به حالت دیفالت اولیه باید از کجا شروع کنم؟
این پارتیشن اگه حذف شده باشه ، نمیشه برگردوند . مگر اینکه قبلا روی دی وی دی بکاپ گرفته باشید.

Eternity_boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من لب تاپ dell دارم.
مواردی که نوشته بودید رو خوندم اما هنوز یه چیز برام روشن نیست.:blush:
وقتی از Dell Factory Image Restore استفاده میکنیم ویندوز هم reinstall میشه؟ یعنی به حالت اول که خریدیم بر می گرده؟ چون تو user manual نوشته همه اطلاعات پاک میشه... یعنی درایور ها و تمام اطلاعاتی که از اول رو دستگاه بوده و ویندوز دوباره برمی گرده؟؟؟؟
برای این بازگشت اطلاعات از اطلاعات درایو recavery استفاده میکنه؟ چون این درایو 2 گیگابایت بیشتر نیست که....

و اینکه من با ویندوز backup گرفتم رو درایو recavery ... این مشکلی درست نمیکنه؟

منو راهنمایی کنید و از نگرانی نداشتن سی دی ویندوز اورجینال برهانید!:wacko:

ممنون!

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
من لب تاپ dell دارم.
مواردی که نوشته بودید رو خوندم اما هنوز یه چیز برام روشن نیست.:blush:
وقتی از Dell Factory Image Restore استفاده میکنیم ویندوز هم reinstall میشه؟ یعنی به حالت اول که خریدیم بر می گرده؟ چون تو user manual نوشته همه اطلاعات پاک میشه... یعنی درایور ها و تمام اطلاعاتی که از اول رو دستگاه بوده و ویندوز دوباره برمی گرده؟؟؟؟
برای این بازگشت اطلاعات از اطلاعات درایو recavery استفاده میکنه؟ چون این درایو 2 گیگابایت بیشتر نیست که....

و اینکه من با ویندوز backup گرفتم رو درایو recavery ... این مشکلی درست نمیکنه؟

منو راهنمایی کنید و از نگرانی نداشتن سی دی ویندوز اورجینال برهانید!:wacko:

ممنون!
1. وقتی Restore می کنید ، دستگاه بر می گرده به حالت اولیه (یعنی زمانی که خریدید) . اون موقع هم ویندوز و هم درایورها نصب بوده پس از این لحاظ نگرانی نخواهید داشت . (البته مساله ی نبودن درایور اصلا نگرانی محسوب نمیشه)

2. اون درایوی که شما میگید 2 گیگ هستش ، اون MediaDirect ریکاوری هستش احتمالا . چون ریکاوری اصلی حدود 4 و نیم گیگ هستش.

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
من ویستا اوریجینالم رو پاک کردم
درایو ریکاوری سالمه .. همینطوری فایلها و فلدر هاش رو بگیریم بریزم روی DVD ؟
بازیابیش چطوریه ؟

با توجه به اینکه DVD ویستا توی جعبه لپ تاپ هست - dell xps 1210 - آیا نیازی به بک آپ گرفتن و پارتیشن ریکاوری و این حرفا هست ؟

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
با درود
توی لپتاپ dell 6400 دو پارتیشن دیده میشه یکی ویندوز توش نصب هست و یکی دیگه هم ریکاوری هست اما دو تا پارتیشن دیگه هم هست که 94 مگابایت و 2 گیگابایت هست.روی لپتاپ ویندوز ویستا نصبه و میخوام روش xp هم به صورت مولتی پریماری نصب کنم.هر 4 پارتیشن گویا پریماری هستن (از طریق دیسک منیجمنت خود ویندوز).
روی لپتاپ هم دی وی دی ویندوز ویستا هست ولی روش نوشته شده reinstall !!!
اگه از پارتیشن ریکاوری بک آپ بگیرم (با نورتن گوست ) و تمام پارتیشن ها رو پاک کنم و دو تا پریماری برای ویستا و اکس پی و یه لوجیکال درست کنم آیا مشکلی پیش میاد؟
کلا اون دو پارتیشن برای چی هست؟!

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
من ویستا اوریجینالم رو پاک کردم
درایو ریکاوری سالمه .. همینطوری فایلها و فلدر هاش رو بگیریم بریزم روی DVD ؟
بازیابیش چطوریه ؟

با توجه به اینکه DVD ویستا توی جعبه لپ تاپ هست - dell xps 1210 - آیا نیازی به بک آپ گرفتن و پارتیشن ریکاوری و این حرفا هست ؟
1. بله . از اون درایو بکاپ بگیرید . اگر بخواهید از درایو Restore کنید ، هنگام بوت ویندوز ، منوی مخصوص وجود دارد. اگر میخواهید توسط DVD بکاپ بگیرید ، باید طبق دستور برنامه ای که توسط اون بکاپ گرفتین عمل کنید .

2. نیاز هست (منتهی یک نظر شخصی هستش به نظر من)

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
با درود
توی لپتاپ dell 6400 دو پارتیشن دیده میشه یکی ویندوز توش نصب هست و یکی دیگه هم ریکاوری هست اما دو تا پارتیشن دیگه هم هست که 94 مگابایت و 2 گیگابایت هست.روی لپتاپ ویندوز ویستا نصبه و میخوام روش xp هم به صورت مولتی پریماری نصب کنم.هر 4 پارتیشن گویا پریماری هستن (از طریق دیسک منیجمنت خود ویندوز).
روی لپتاپ هم دی وی دی ویندوز ویستا هست ولی روش نوشته شده reinstall !!!
اگه از پارتیشن ریکاوری بک آپ بگیرم (با نورتن گوست ) و تمام پارتیشن ها رو پاک کنم و دو تا پریماری برای ویستا و اکس پی و یه لوجیکال درست کنم آیا مشکلی پیش میاد؟
کلا اون دو پارتیشن برای چی هست؟!
یکی از اون پارتیشن ها که 2 گیگابایت هست ، برای ریکاوری MediaDirect هستش . اون یکی رو نمیدونم !

ihce

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به دوستان
من این فروم را از اول تعقیب می کردم
در مورد نت بوک dell 6400-1505 سه درایو به طور پیش فرض مخفی هستند که با پارتیشن مجیک یا برنامه مشابه میتوان اونها را دید
Dell Utility
media direct
DSR
Dsr همان پارتیشن کذائی ریکاوری ویندوزه که بسته به نوع ویندوزتون حجمش فرق میکنه
media direct تا جائی که من میدونم ریکاوری نداره و فقط خود media direct توشه
و ِDSR هم حتی اگر پارتیشن بندی هارد و با پارتیشن مجیک عوض کنین در 90 درصد مواقع دیگه کار نمی کنه چون شما به هر حال ترتیب و تیپ پارتشن ها رو عوض کردین
یک برنامه به اسم DSRfix هستش که اونو درست میکنه ولی به شرط اینکه وضعیت پارتیشن هاتون مثل اول باشه و حتما موقع استفاده از اون مراقب باشید :skull: چون تیپ پارتیشن هاتونو در بعضی مواقع عوض میکنه و تمام اطلاعات روی اونو پاک میکنه البته غیر از سه پارتیشن بالا که گفتم
ضمنا دوستانی که بعد از بوت سیستم نوار آبی که وسط آن سایت دل رو نوشته نمی بینن مطمئن باشند که DSR اونها خراب شده
اگر هم خیلی اصرار دارین که حتما ویندوز اورجینال کذائی رو داشته باشین و پارتیشن بندیتون هم حفظ بشه راه دیگه ای هم هست که یکم تخصصی تره :graduated

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
از پارتیشن های dell utility و recovery با نورتن گوست بک آپ گرفتم و همه پارتیشن هارو پاک کردم و دو پارتیشن پریماری + ویندوز ویستا و اکس پی نصب کردم.فعلا فقط مشکلم درایور ها برای ویندوز xp هست!
خیلی پارتیشن بندی خودش مسخره هست و ریکاوریش هم که به نظر من به همون اندازه مسخره هست!!!
راه تخصصی ترش چیه؟!

بالا