برگزیده های پرشین تولز

تعمیرات لپ تاپ یا تعمرایت موبایل

mahmood_t

Registered User
لایک‌ها
396
سلام

دوستان من به این دو تا کار علاقه دارم . الان هم تصمیم گرفتم از این بیکاری در بیام و اگه خدا بخواد یکی از این کار ها رو شروع کنم . البته سطح اطلاعاتم تقریبا از هر دوتا کم و یکی هستش و حتما حتما نیازه قبلش یه دوره تخصصی برم .
چیزی که برام مهمه آینده این دو تا کار هستش . به نظرتون اینده کدوم یکی از این شغل ها روشن تره
کلا چقدری سرمایه می خواد واسه هر کدوم از این ها ؟
اینم بگم
اینجا تقریبا تو هر کدوم از این کارها تعمیر کار ماهر و کاردست نهایت 1 یا 2 دوتا هستن

ممنون میشم دوستانی که تو این کار هستن و یا اطلاعاتی دارن راهنمایی بفرمایند. اگرم یه جایی مناسبی واسه آموزش تعمیرات هر کدوم سراغ دارین که کارشون مناسب باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

grive

Registered User
لایک‌ها
364
سلام
خب چیزی که الان اکثر تعمیرکارها یا بهتره بگیم تعویض کارها ندارند دانش کافی است
اکثرا الکترونیک و نقشه خوانی بلد نیستند.
و به تعویض قطعات مثلا السیدی بسنده میکنند.
پیشنهادم به شما دوست عزیز اینه که الکترونیک و سپس نقشه خوانی رو خوب فرا بگیرید.
در مورد موبایل و لپتاپ هم خوب بستگی به جایی که میخاید کار کنید و مشتریهاتون بستگی داره
تعمیرات موبایل هم در دو مورد سخت افزار و نرم افزار خلاصه میشه که باید اینهارو در کنار هم فرا بگیرید
همین مبحث الکترونیک و نقشه خوانی خیلی بیشتر به درد میخوره در لپتاپ چون به نسبت وسیع تر و پیچیده تر میشه
چه بسا مثلا یک خازن اس ام دی از مدار تغذیه سوخته باشه و لپتاپ رو هر کی باز کنه بگه این دیگه باید مستقیم بره تو آشغالی
آموزشگاه هم که زیاد ریخته - پاناتل رو نمیدونم آموزش داشته باشه جایه خوبیه
اگر هم که بخای مثل اکثره ... کار کنی که آموزش نمیخاد هر کی از خونه قهر میکنه میشه تعمیر کاره موبایل:rolleyes:
امیدوارم نوشته هام کمکی باشه در راستای موفقیت شما
سوالی مبحثی حرفی داشتی من در خدمتت هستم
یا علی

mahmood_t

Registered User
لایک‌ها
396
سلام
خب چیزی که الان اکثر تعمیرکارها یا بهتره بگیم تعویض کارها ندارند دانش کافی است
اکثرا الکترونیک و نقشه خوانی بلد نیستند.
و به تعویض قطعات مثلا السیدی بسنده میکنند.
پیشنهادم به شما دوست عزیز اینه که الکترونیک و سپس نقشه خوانی رو خوب فرا بگیرید.
در مورد موبایل و لپتاپ هم خوب بستگی به جایی که میخاید کار کنید و مشتریهاتون بستگی داره
تعمیرات موبایل هم در دو مورد سخت افزار و نرم افزار خلاصه میشه که باید اینهارو در کنار هم فرا بگیرید
همین مبحث الکترونیک و نقشه خوانی خیلی بیشتر به درد میخوره در لپتاپ چون به نسبت وسیع تر و پیچیده تر میشه
چه بسا مثلا یک خازن اس ام دی از مدار تغذیه سوخته باشه و لپتاپ رو هر کی باز کنه بگه این دیگه باید مستقیم بره تو آشغالی
آموزشگاه هم که زیاد ریخته - پاناتل رو نمیدونم آموزش داشته باشه جایه خوبیه
اگر هم که بخای مثل اکثره ... کار کنی که آموزش نمیخاد هر کی از خونه قهر میکنه میشه تعمیر کاره موبایل:rolleyes:
امیدوارم نوشته هام کمکی باشه در راستای موفقیت شما
سوالی مبحثی حرفی داشتی من در خدمتت هستم
یا علی
ممنون دوست عزیز
شما فکر کنم خودتون تعمیرکار موبایل هستین ؟ ممنون میشم بفرمایید بازر کار تعمیر موبایل چطوره در کل ؟

به نظرت آینده کدوم بهرته ؟

چقدر سرمایه می خواد واسه تعمیرات موبایل ؟

grive

Registered User
لایک‌ها
364
بله اگه خدا بخاد
حدوده 5 ساله تو اینکارم
بستگی داره به بازاری که میخاد کار کنی
اگه کارت خوب باشه تعمیر واست بسه
واسه سرمایه هم بخای نرم افزار هم بزنی حدوده 3 تومن باکس میخای کامل
واسه سخت افزار هویه هیتر و لوپ و یه سری وسایل دیگه
جنسه خوب بخای بگیری اینم یه 5 تومنی میشه

mahmood_t

Registered User
لایک‌ها
396
بله اگه خدا بخاد
حدوده 5 ساله تو اینکارم
بستگی داره به بازاری که میخاد کار کنی
اگه کارت خوب باشه تعمیر واست بسه
واسه سرمایه هم بخای نرم افزار هم بزنی حدوده 3 تومن باکس میخای کامل
واسه سخت افزار هویه هیتر و لوپ و یه سری وسایل دیگه
جنسه خوب بخای بگیری اینم یه 5 تومنی میشه
اوکی داداش دمت گرم .
به نظر نظرت جایی مغازه چقدر مهمه ؟ تبلیغات تاثیری داره تو جذب مشتری ؟

در کل خودت تعمیرات موبایل رو پیشنهاد می دی یا تعمیرات لپ تاپ رو ؟ به تا توجه به اینکه توی شهر ما فقط یدونه تعمیرکار خوب لپ تاپ هستش و تعمرکار خوب موبایل هم نهایت 2 تا باشه .

grive

Registered User
لایک‌ها
364
صددرصد مغازه مهمه تبلیغات واسه شروع مهمه
قشنگیه کار مهمه
ایرانیا عقشون به چشمشونه
خوب شما اگه بتونی دو تا رو با هم داشته باشی خیلی خوبه
اگه کارت واقعا خوب باشه بعد از مدتی میفتی سر زبونا
بازار خرم آباد هم که ممن کار کردم واقعا پول توشه شک نکن

mahmood_t

Registered User
لایک‌ها
396
صددرصد مغازه مهمه تبلیغات واسه شروع مهمه
قشنگیه کار مهمه
ایرانیا عقشون به چشمشونه
خوب شما اگه بتونی دو تا رو با هم داشته باشی خیلی خوبه
اگه کارت واقعا خوب باشه بعد از مدتی میفتی سر زبونا
بازار خرم آباد هم که ممن کار کردم واقعا پول توشه شک نکن
ممنون داداش
دوتا که وافعا سخته بشه با هم انجامش داداش . یا حداقل برای شروع خیلی سخت هستش .
خودت بین این دو کدوم رو پیشنهاد می ؟

در ضمن تو سایت ها این آموزشگاه رو پیدا کردم واسه دوره . به نظرتون چطوره ؟
http://123parse.com/

grive

Registered User
لایک‌ها
364
خودت به کدوم علاقه داری؟
اره خوبه

mahmood_t

Registered User
لایک‌ها
396
خودت به کدوم علاقه داری؟
اره خوبه
ممنون
دقیقا مشکل اینجاست که به هر دو علاقه دارم .
البته من اینطوری فکر می کنم که ممنون میشم نظر شما در این موارد بدونم

کار تعمیرات موبایل خیلی کمتر نیاز به سرمایه اولیه داره ولی از اون طرف تعمیرات لپ تاپ مکان مغازه نقشی حیاتی تو کار نداره .

کار تعمیرات موبایل آینده بهتری نسبت به تعمیرات لپ تاپ داره

تو تعمیرات لپ تاپ آدم به مراتب با افراد بهتری از نظر سطح فرهنگ سر و کار داره تا تعمیرات موبایل

تو تعمیرات موبایل خیلی خیلی بیشتر نیاز هستش که آدم به روز باشه

grive

Registered User
لایک‌ها
364
خوب شما باید بیای تو سطح بازار
یه مدت که کار کنی میفهمی پول تو موبایل لپتاپ یا چیزه دیگه
و اینجاست که اون الکترونیک که گفتم به دردت میخوره برای تغییر کاربری
حرفم اینه که مهم نیست میخای چی بزنی اصولی یاد بگیر
کار یه مقاومت چیه؟
این سوالو از تعمیرکاره بپرسی نمیدونه
و...........................................
تو همه چی نیاز هست آدم به روز باشه
الان هم که شده بورس چینی گوشی چینی و مخصوصا تبلت
تاچ میخری 20 میندازی 50

mahmood_t

Registered User
لایک‌ها
396
خوب شما باید بیای تو سطح بازار
یه مدت که کار کنی میفهمی پول تو موبایل لپتاپ یا چیزه دیگه
و اینجاست که اون الکترونیک که گفتم به دردت میخوره برای تغییر کاربری
حرفم اینه که مهم نیست میخای چی بزنی اصولی یاد بگیر
کار یه مقاومت چیه؟
این سوالو از تعمیرکاره بپرسی نمیدونه
و...........................................
تو همه چی نیاز هست آدم به روز باشه
الان هم که شده بورس چینی گوشی چینی و مخصوصا تبلت
تاچ میخری 20 میندازی 50
والا بیشتر قصدم اینه وقی یکشون رو انتخاب کردم . اصولی اون کار رو یاد بگیرم و بعد شروع به کار کنم . حتی اگه بعد گذروندن دوره واسه 1 سال هم که شده برم شادگری در یه مغازه تعمیرات

نمی خوام یکشون رو شروع ، وسطش ولش کنم برم سراغ اون یکی . می خوام یه تصمیم درست بگیرم .
در هر صورت داداش واقعا ممنون که وقت گذاشتین . انشالا اگه زدیم تو کار موبایل که دیگه همیشه مزاحمتون هستیم

منتظر راهنمایی بقیه دوستان بخصوص کسایی که تو کار تعمیرات لپ تاپن هستم

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
علی نگه دارت بو
سلام یکی از آشناها بود سی سال تو کار تعمیرات الکترونیک حتی اون موقع پیشنهاد از دانشگاه واسه استاد شدن داشت ولی ب خاطر مشکلات اعصاب ناشی از جنگ نرفت الان دیگه تعمیر انجام نمیده گفتم چرا گفت دیگه مثل قبل نمیصرفه با این همه دردسرش بعضی موقع ها قطعاتی ک تعویض میکنی عیب پیدا میکنه چون چینی و مردم بد حساب شدن موقع پول دادن پدر آدمو در میارن و نتونی تعمیر کنی باید ازشون بخری حالا مثلا این اتفاق واسه لپ تاپ بیفته نشه درست کرد و هر مشکل دیگه صاحبش از چشم شما میبینه و قیمت لپ تاپ و قطعاتش بالاست و یکم ترسناک واسه من و تازه کارها با توجه ب این ک الان هم آموزشگاه ها خوب یاد نمیدن ودورشون دوماه تموم میشه شما ک متخصص این کارید نظرتون چیه؟آیا ریسک نیست و دردسراش می ارزه ب یادگیریش؟

grive

Registered User
لایک‌ها
364
صد درصد
چون تاجرا به خاطره سوده بیشتر قطعات ارزون وارد میکنن
نمونش توی خودروسازی
ولی خوب بازهم جای کار هست

hamid2517

Registered User
لایک‌ها
107
سلام ..من کاری می کنم درامدش خوبه ولی چون ربطی به 4سال دانسگاهم نداره از خودم ناراضیم رشته دانشگاهیم مهندسی الکترونیکه احساس می کنم تو بارار تعمیرات موبایل وارد بشم خیلی بهتر از بقیه که رشتشون متناسب با اینکار نیس بتونم فعالیت کنم تعمیرات موبایل به یه مشکل اساسی برخورده متاسفانه به خاطر دغل کاری تعمیرکارا جو بی اعتمادی زیادی بوجود اومده خیلیا ترجیح میدن گوشیشونو تعمیر نکنن خود من یه ان 76داشتم تو دوره خودش تک بودا بردمش برا تعمیر یعنی وقتی بهم تحویل دادن حاضر بودم یه 1200 داشتم اینو نداشنم کیفیت آنتنش خراب اسپیکر خراب کیفیت دوربین در حد اون دوربینای اسباب بازی که ذره بین داخلش بود یه سری عکس از جلوش رد میشد.....خلاصه واقعا بازار الکترونیک رو به عده نآ اهل زدن داغونش کردن به نظر شما چه جودی میشه اعتماد مردم رو برگردوند؟

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
پست دوم دوستمون خوب و صحیح گفتن
اکثرا تعمیرکارا سواد علمی قضیه رو ندارن ... چه در لپ تاپ چه موبایل ! موبایلیا که یه سریشون کلا از ماجرا پرتن

فقط دوست خوبم یه چیزی رو از من به یادگار داشته باش اونم اینکه در هر کاری که واقعا علاقه داری و علمی و به روز پیش بری موفق میشی. اینکه بگن یه کاری دست زیاده توش حرف کاملا بی ربطیه چون تجربه ثابت کرده همیشه میشه بهتر و بهترین بود. پیشنهادی که میکنم اینه که این کارت رو سعی کن در سطح دنیا درست انجام بدی نه این کوچه و این شهر و این کشور میدونی چی میگم ... ببین همین الان که من دارم اینا رو تایپ می کنم خوره هایی هستن که توی انجمن های خارجی نقشه مدارهای اصلی گوشی ها رو با هم رد و بدل می کنن و در موردش بحث می کنن. من به اسم نمیشناسم اما سرچ بکنی سایتای زیادی هستن. مخصوصا فضاهای انجمنی اگر زبانت خوب باشه خیلی چیزا گیرت میاد و هم اینکه میفهمی اون امریکایی و اروپاییه دارن توی کشور خودشون چطوری کار می کنن ... یک کلام اطلاعات بیشتر = برد بیشتر

اینایی که گفتم یه چاشنی اصلی میخواد به اسم علاقه و پشتکار اگر این دوتا رو کسی نداشته باشه اینکار که سهله کارای دیگه هم نمیتونه موفق بشه

موفق باشی :)

mahmood_t

Registered User
لایک‌ها
396
پست دوم دوستمون خوب و صحیح گفتن
اکثرا تعمیرکارا سواد علمی قضیه رو ندارن ... چه در لپ تاپ چه موبایل ! موبایلیا که یه سریشون کلا از ماجرا پرتن

فقط دوست خوبم یه چیزی رو از من به یادگار داشته باش اونم اینکه در هر کاری که واقعا علاقه داری و علمی و به روز پیش بری موفق میشی. اینکه بگن یه کاری دست زیاده توش حرف کاملا بی ربطیه چون تجربه ثابت کرده همیشه میشه بهتر و بهترین بود. پیشنهادی که میکنم اینه که این کارت رو سعی کن در سطح دنیا درست انجام بدی نه این کوچه و این شهر و این کشور میدونی چی میگم ... ببین همین الان که من دارم اینا رو تایپ می کنم خوره هایی هستن که توی انجمن های خارجی نقشه مدارهای اصلی گوشی ها رو با هم رد و بدل می کنن و در موردش بحث می کنن. من به اسم نمیشناسم اما سرچ بکنی سایتای زیادی هستن. مخصوصا فضاهای انجمنی اگر زبانت خوب باشه خیلی چیزا گیرت میاد و هم اینکه میفهمی اون امریکایی و اروپاییه دارن توی کشور خودشون چطوری کار می کنن ... یک کلام اطلاعات بیشتر = برد بیشتر

اینایی که گفتم یه چاشنی اصلی میخواد به اسم علاقه و پشتکار اگر این دوتا رو کسی نداشته باشه اینکار که سهله کارای دیگه هم نمیتونه موفق بشه

موفق باشی :)
ممنون .

کاملا درسته حرف هاتون . تو هر کاری و هر شغلی به روز بودن و داشتن اطلاعات بیشتر یعنی برد .
اطلاعات فنیم از گوشی ها و لپ تاپ ها بد نیست و علاقه ای زیادی به این دو دارم . برای همین انتخاب سخت شده .
بیشتر دارم دارم دنبال این می گردم که آینده کدوم یک از این دو تا بهتره - چقدر باید سرمایه داشته باشی واسه این کار ها

بالا