برگزیده های پرشین تولز

تفاوت تاریخ ضرب سکه ؟؟؟

BEHN4M

Registered User
لایک‌ها
16
سلام . سکه ی طلا که تاریخ ضربش مال قدیم باشه از لحاظ ارزشی چه فرقی داره ؟ مثلا من الان یه سکه ی تمام بهار طرح قدیم دارم که تاریخ ضربشو نوشته 1386 . اینو چند میخرن ؟ ارزون تر میخرن یا گرونتر ؟

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
سلام . سکه ی طلا که تاریخ ضربش مال قدیم باشه از لحاظ ارزشی چه فرقی داره ؟ مثلا من الان یه سکه ی تمام بهار طرح قدیم دارم که تاریخ ضربشو نوشته 1386 . اینو چند میخرن ؟ ارزون تر میخرن یا گرونتر ؟

طرح قدیم که 86 نمیشه. آخرین سری طرح قدیم 71 بوده

86 آخرین سری طرح جدیده. بعد از اون دیگه هرچی ضرب شده، 86 تاریخ خورده

rashiddivx

Registered User
لایک‌ها
610

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
به نقل از ویکیپدیا:
سکه‌های طرح جدید، علی‌رغم داشتن شکل ظاهری یکسان، از نظر سال ضرب با هم تفاوت دارند. از آنجا که متقاضیان سکه‌های جدیدالضرب بیشتر هستند، این افزایش تقاضا، قیمت سکه‌های جدید (دارای سال ضرب بالا) را افزایش می‌دهد. به همین دلیل، فروشندگان سکه تفاوتی برای قیمت این سکه‌ها قائل شده، و سکه‌های با تاریخ ضرب قدیمی‌تر، ارزان‌تر از سکه‌های جدید معامله می‌شوند
البته بعضی از فروشندگان سکه، بدون توجه به سال ضرب سکه‌ها، آنها را به قیمت یکسان به فروش می‌رسانند، اما در زمان خرید، سال ضرب را بهانه‌ای برای کاهش بهای خرید سکه قرار می‌دهند.[۳۹] برای مثال، هنگامی که فردی برای فروش سکه خود به مغازه مراجعه می‌کند، اگر قیمت روزانه سکه ۱۹۰ هزار تومان باشد، اما تاریخ ضرب آن پنج سال پایین‌تر باشد، آن سکه ۱۰ هزار تومان ارزانتر از او خریداری می‌شود.[۴۰]
این در حالی است که میزان طلای به کار رفته در این سکه‌ها، هیچ تفاوتی با هم ندارند.[۴۱] از نظر بانک مرکزی، اختلاف قیمت میان سکه‌ها به علت تفاوت در سال ضرب آنها، موجه نیست

BEHN4M

Registered User
لایک‌ها
16
طرح قدیم که 86 نمیشه. آخرین سری طرح قدیم 71 بوده

86 آخرین سری طرح جدیده. بعد از اون دیگه هرچی ضرب شده، 86 تاریخ خورده

همون طرح عمام منظورم بود . آهان ! من فکر کردم سکه طلا هم مثل سکه معمولیه . مثلا اونی که امسال ضرب کردن روش میزنه 1391

BEHN4M

Registered User
لایک‌ها
16
حالا جدید و قدیمش زیاد مهم نیست چون فرقشون 2 هزار تومان بیشتر نیست:D

طرح جدید 1 میلیون و 130 هزار تومان
طرح قدیم 1 میلیون و 132 هزار تومان

قیمت لحظه ای طلا، سکه و ارز در بازار ایران و جهان

به نقل از ویکیپدیا:
سکه‌های طرح جدید، علی‌رغم داشتن شکل ظاهری یکسان، از نظر سال ضرب با هم تفاوت دارند. از آنجا که متقاضیان سکه‌های جدیدالضرب بیشتر هستند، این افزایش تقاضا، قیمت سکه‌های جدید (دارای سال ضرب بالا) را افزایش می‌دهد. به همین دلیل، فروشندگان سکه تفاوتی برای قیمت این سکه‌ها قائل شده، و سکه‌های با تاریخ ضرب قدیمی‌تر، ارزان‌تر از سکه‌های جدید معامله می‌شوند
البته بعضی از فروشندگان سکه، بدون توجه به سال ضرب سکه‌ها، آنها را به قیمت یکسان به فروش می‌رسانند، اما در زمان خرید، سال ضرب را بهانه‌ای برای کاهش بهای خرید سکه قرار می‌دهند.[۳۹] برای مثال، هنگامی که فردی برای فروش سکه خود به مغازه مراجعه می‌کند، اگر قیمت روزانه سکه ۱۹۰ هزار تومان باشد، اما تاریخ ضرب آن پنج سال پایین‌تر باشد، آن سکه ۱۰ هزار تومان ارزانتر از او خریداری می‌شود.[۴۰]
این در حالی است که میزان طلای به کار رفته در این سکه‌ها، هیچ تفاوتی با هم ندارند.[۴۱] از نظر بانک مرکزی، اختلاف قیمت میان سکه‌ها به علت تفاوت در سال ضرب آنها، موجه نیست

خوب خدا رو شکر نهایت 2-3 تومن فرق میکنه

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
حالا سکه های زیر 86 رو چقدر ارزونتر میخرن؟

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
همون طرح عمام منظورم بود . آهان ! من فکر کردم سکه طلا هم مثل سکه معمولیه . مثلا اونی که امسال ضرب کردن روش میزنه 1391

امامی طرح جدیده . طرح قدیم 2-5 تومن گرونتره یا تازگیا ارزونتره !. بستگی به وضع بازار داره.
اما بین طرح جدیدها اونایی که تاریخ قبل از 86 هستن ، ارزونتر میخرن

شایان_جوان

Registered User
لایک‌ها
5
من یادمه 140 تومن خریدم!!!حالا یک ملیون ازم میخرن؟!

نه بابا اون که دیگه دست دوم و قدیمی شده بیا من ۱۰۰ میخرم خوبه ؟؟؟
برادر من این چه سوالیه فک کردی شوخیه مملکت کلا ترکیده
من همین الان نقد ۱میلیون خریدارم

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
این دیگه عتیقه است. احتمالا بیشتر هم میخرن :D

فکر کنم سال 82 خریده باشین. درسته ؟

اره روش زده 82 ولی یادمه اون موقع که خریدم خیلی بالاتر از 82 بود!!فکر کنم 5 یا نهایتا 6 سال پیش بود!!
ولی اون موقع ها سالش مهم نبود ظاهرا!!
ولی مطمعنم از 9 سال پیش کمتر بود!!!;)

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
نه بابا اون که دیگه دست دوم و قدیمی شده بیا من ۱۰۰ میخرم خوبه ؟؟؟
برادر من این چه سوالیه فک کردی شوخیه مملکت کلا ترکیده
من همین الان نقد ۱میلیون خریدارم

اخه دیدم 82 هس گفتم بپرسم بز خری نکنن ازم!! میبرم پیش همون که خودش وکیوم کرده بود!
ممنون از شما:p

بالا