برگزیده های پرشین تولز

تقاضای ارزش گذاری دومین و سایت .:. راهنمایی برای انتخاب نام یک دومین

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
دوست عزيز http://www.forum.persiantools.com/u138563.html Kou__Jal پيشنهاد خوبي براتون ارسال كردم.
اگر باز هم پسند نكرديد بفرماييد كه مجددا ارسال كنم.
فقط لطفا پ.خ/ نكنيد تا با دوستان مشاركت داشته باشيم.
موفق باشيد

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
یه دامین برای سایت دانلود + انجمن میخوام که دات کام باشه و کلمه persian توش به کار رفته باشه
ممنون
دوست عزیز.
برای اینکه اسم پیشنهادی زیاد طولانی نشه (به خاطر وجود پرشین) اگه بگید که دانلود در چه زمینه ای هست شاید بهتر بتونم کمکتون کنم.
موفق باشید.

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
دوستان اگر موافق باشند یک لیستی از تاپیکهایی که تقریبآ حالت مرجع دارند مثل این تاپیک یا همین تاپیکی که توش پست زدم تهیه بشه! به عنوان فهرست تاپیکهای مفید مهمش کنیم بذاریم تو بخش! اینجوری هم تاپیکهایی که ارزش دارند همیشه جلوی چشم هستند هم تاپیکهایی که مدتها پست نخوردن (حالا به هر دلیلی) به خاطر مهم بودن در صفحه اول (در واقع در تمام صفحات) نیستند.

اگر کسی مایل بود لیست تاپیک ها رو به من بده تاپیکش رو بزنیم

با تشکر

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
دوستان اگر موافق باشند یک لیستی از تاپیکهایی که تقریبآ حالت مرجع دارند مثل این تاپیک یا همین تاپیکی که توش پست زدم تهیه بشه! به عنوان فهرست تاپیکهای مفید مهمش کنیم بذاریم تو بخش! اینجوری هم تاپیکهایی که ارزش دارند همیشه جلوی چشم هستند هم تاپیکهایی که مدتها پست نخوردن (حالا به هر دلیلی) به خاطر مهم بودن در صفحه اول (در واقع در تمام صفحات) نیستند.

اگر کسی مایل بود لیست تاپیک ها رو به من بده تاپیکش رو بزنیم

با تشکر

سلام علی جان.
یعنی یک تاپیک بزنید و توش لینک تاپیکهای مرجع رو بزاری؟
یا جور دیگه؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
سلام علی جان.
یعنی یک تاپیک بزنید و توش لینک تاپیکهای مرجع رو بزاری؟
یا جور دیگه؟

بله!
چیزی شبیه فهرست راهنما که در اکثر بخش ها هست.

مثلآ
بخش سینما یا بخش فرهنگ

تو این بخش هم فقط شامل تاپیکهایی که بیشتر جنبه عمومی و مرجع داره میشه.

ضمنآ موضوع دیگه درخواست های مکرر دوستانی هست که یا دومین رو از طریق این سایت خریدن یا فروختن مبنی به پاک شدن تاپیکها. این موضوع رو دوستان فعال در این بخش در موردش نظر بدن! بعد با مدیران و مسئولین فروم هم صحبت میکنیم یک راه حل کلی براش ایجاد میکنیم.

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
بله!
چیزی شبیه فهرست راهنما که در اکثر بخش ها هست.

مثلآ
بخش سینما یا بخش فرهنگ

تو این بخش هم فقط شامل تاپیکهایی که بیشتر جنبه عمومی و مرجع داره میشه.

ضمنآ موضوع دیگه درخواست های مکرر دوستانی هست که یا دومین رو از طریق این سایت خریدن یا فروختن مبنی به پاک شدن تاپیکها. این موضوع رو دوستان فعال در این بخش در موردش نظر بدن! بعد با مدیران و مسئولین فروم هم صحبت میکنیم یک راه حل کلی براش ایجاد میکنیم.

باشه علی جان.
در مورد پاک شدن هم من موافقم که اگه خریدار تقاضای پاک شدن بده مورد موافقت قرار بگیره.
اما این تقاضا رو اگه فروشنده بده زیاد منطقی نیست! چون نحوه فروش و ... یک فروشنده میتونه نشان دهنده اعتبار هر فروشنده باشه و دوستان خریدار حق دارند تاپیک های قبلی فروش فروشنده ها رو ببینن و در مورد اون فروشنده و نحوه فروشش تحقیق کنن.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من یه دومین برای شاپ می خواستم که ترجیحا با پسوند com,org,net باشه
خودم یه مورد به ذهنم رسید نمی دونم خوبه یانه

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
من یه دومین برای شاپ می خواستم که ترجیحا با پسوند com,org,net باشه
خودم یه مورد به ذهنم رسید نمی دونم خوبه یانه

دوست عزیز
لطفا پست اول رو دوباره بخونید و بعد دوباره تقاضاتون رو تکرار کنید.
هیچ گونه راهنمایی ای نکردید که در چه ضمینه ای میخواید کمکتون کنم و ...
فقط موضوع و پسوند مهم نیست.
بگید تو چه زمینه ای میخواید فعالیت کنید.
چه کلماتی باشه و ...

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دوست عزیز
لطفا پست اول رو دوباره بخونید و بعد دوباره تقاضاتون رو تکرار کنید.
هیچ گونه راهنمایی ای نکردید که در چه ضمینه ای میخواید کمکتون کنم و ...
فقط موضوع و پسوند مهم نیست.
بگید تو چه زمینه ای میخواید فعالیت کنید.
چه کلماتی باشه و ...
من براتون یه پیغام خصوصی فرستادم !
منتظر جوابتون هستم

sun666

Registered User
لایک‌ها
146
من رو هم برای شاپ راهنمایی کنید

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
من براتون یه پیغام خصوصی فرستادم !
منتظر جوابتون هستم

اوکی
امشب سرم شلوغه. تا فردا شب حتما براتون پی ام میکنم.

من رو هم برای شاپ راهنمایی کنید

دوست عزیز لطفا چیزایی که من خواستم رو در پست اول بخونید و باز دوباره تقاضا بدید.
اینطوری کلی که نمیشه راهنمایی کرد!

sun666

Registered User
لایک‌ها
146
اوکی
امشب سرم شلوغه. تا فردا شب حتما براتون پی ام میکنم.

دوست عزیز لطفا چیزایی که من خواستم رو در پست اول بخونید و باز دوباره تقاضا بدید.
اینطوری کلی که نمیشه راهنمایی کرد!
دوست من راستش من یک شاپ میخوام که توش بشه هرچی فروخت(فقط سی دی و دی وی دی نباشه)
دلم میخواد هم دامنه ir و هم com رو براش خریداری کنم(البته ترجیحا) یعنی مثلا جفت دامنه ها یکی باشه (x.ir و x.com)
کلمه خاصی هم مدنظر ندارم ولی قاعدتا باید shop رو حتما داشته باشه

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
دوست من راستش من یک شاپ میخوام که توش بشه هرچی فروخت(فقط سی دی و دی وی دی نباشه)
دلم میخواد هم دامنه ir و هم com رو براش خریداری کنم(البته ترجیحا) یعنی مثلا جفت دامنه ها یکی باشه (x.ir و x.com)
کلمه خاصی هم مدنظر ندارم ولی قاعدتا باید shop رو حتما داشته باشه

ارسال شد.
موفق باشید.

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
«در صورت نياز مديران محترم اين سوال رو به مكان بهتري منتقل فرمايند تا هرچه سريعتر نتيجه بگيريم»
سلام دوستان
سوالي داشتم،
امروز از طرف يك شركت بزرگ با من تماس گرفتن و گفتن كه به خاطر تشابه اسمي سايت و دامين شما با شركت ما، شما بايد سايت رو حذف كنيد و دامين رو ببنديد!!! وگرنه شكايت ميكنيم(به خاطر نقض قانون كپي رايت)...
حالا سوال من اينه كه:

1-آيا اين امر صحت قانوني در ايران دارد؟
2-آيا آن شركت مي تونه بصورت قانوني كاري انجام بده؟
3-لطفا بگيد كه كجاي قانون اين مورد نوشته شده؟ البته منظورم قانون ايران هست!
4-لطفا براي رهايي از اين مشكل راهنمايي فرماييد...
5-من با اين دامين چكار كنم؟ و همچنين هزينه سنگيني كه براي آن سايت كرده ام؟
6-تا حالا با اين مورد مواجه شديد؟

لطفا راهنمايي كامل فرماييد.
باتشكر

Last edited:

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
سلام.
ببین دوست من برای اینکه بهتر بتونم کمکت کنم اسم دامنه رو برای پ.خ کن.
اما به صورت کلی میشه گفت کسی تو ایران قانون کپی رایت رو رعایت نمیکنه!
اصولا اگر دامنه دات آی آر باشه خود نیک اگر به نام اون اسم قبلا ثبت شرکت و یا محصولی انجام شده باشه برای تایید کردن از شما مدارک ثبت رو درخواست میکنه.
که در این حالت میشه گفت کسی نمیتونه اینجور دامنه ها رو ثبت کنه و اما اگه دامنه ای تایید بشه و شما ثبت کنید بعد از اون کمتر کسی میتونه به زور از شما دامنه رو بگیره مگر در موارد خاص.
اما اگر دامنه بین المللی هست که دیگه قضیه فرق میکنه.
اونا اگر به شرکت رجیستر کننده شکایت کنن و ثابت کنن قبل از تاریخ ثبت اون نام تجاری رو به ثبت رسوندن و تمام حقوق مادی و معنوی اون نام برای اونها محفوظ هست، دامنه رو از شما میگیرن و به اونا انتقال میدن.
اما چون این طور شکایت ها هزینه بر و وقت گیر هست اصولا شرکت ها شاکیان قبل از اینکه برن شکایت کنن از راه تهدید و یا مذاکره مستقیم وارد میشن تا شاید بتونن با هزینه کمتری دامنه رو بگیرن.
حالا اینجا چیزی که خیلی مهم هست برای پاسخ دادن به سوال شما اینه که اسم دامنه رو من بدونم.
شاید اون شرکت بلوف زده و دامنه شما به هیچ عنوان خلاف مقررات کپی رایت ثبت نشده باشه و اونا دارن سو استفاده میکنن.
پس فعلا ادرس رو برام بفرست تا بتونم به سوالاتت و جواب بدم.

sIiiS

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
181
با اجازه ار یوسف عزیز که بی اجازه اومدم تو تاپیکش ;)
اگه آی-آر باشه تقریبا به هیچ وجه نمیتونن ازتون پس بگیرن!
این ها بندهای مربوط به ایرنیک هست(با احتمال اینکه دامنه شما آی-آر باشه!) که هم اینجا و هم اینجا آورده شده!

ب- دلایل وجود سوء‌نیت در ثبت یا استفاده از نام دامنه. مقصود از سوء‌نیت مندرج در بند ۴(الف-۳) از سند حاضر، وجود شرایط و اوضاع و احوالی از قبیل موارد ذیل است:
1. شرایطی که دلالت کند بر اینکه دارنده، نام دامنه را عمدتاً به منظور فروش، اجاره یا به هر نحو دیگر انتقال به مدعی، که مالک علامت‌ تجاری یا علامت خدمت است، یا به منظور فروش، اجاره یا به هر نحو دیگر انتقال به رقیب مدعی در ازای عوض ارزشمندی که افزون بر هزینه‌های متحمله برای ثبت امتیاز نام ‌دامنه است به ثبت رسانده یا آن را تحصیل کرده است، یا
2. دارنده بدین منظور اقدام به ثبت‌ نام ‌دامنه کرده است که از امکان عرضه علامت در نام ‌دامنه مربوطه توسط مالک علامت تجاری یا علامت خدمت ممانعت به عمل آورد، یا
3. دارنده اصولاً نام‌دامنه را به منظور ایجاد اختلال در فعالیت‌های مدعی به‌ثبت رسانده است، یا
4. دارنده، با استفاده از نام دامنه و ایجاد مشابهت گمراه‌کننده با علامت متعلق به مدعی، و با ایجاد شبهه در زمینه منبع، حمایت مالی، وابستگی یا تأیید وبگاه یا مکان خود، یا ایجاد شبهه نسبت به یک محصول یا خدمت در وبگاه یا مکان خود، عمداً سعی‌کرده که کاربران اینترنتی را با قصد حصول منفعت تجاری به وبگاه یا مکان دیگر متعلق به خود جلب نماید.

پ- نحوه پاسخگویی به ادعای مدعی جهت اثبات حقوق و منافع مشروع دارنده نسبت به نام ‌دامنه. دارنده با وصول ادعانامه، جهت تشخیص نحوه پاسخگویی به ادعای مطروحه می‌تواند به بند ۵ آیین‌نامه حل اختلاف مراجعه کند. وجود شرایطی مانند شرایط ذیل به منزله آن است که دارنده دارای حقوق و منافع مشروع نسبت به نام دامنه است:
1. دارنده از نام دامنه یا نامی متناظر با آن جهت ارائه مشروع کالا یا خدمات استفاده می‌کرده یا می‌تواند ثابت کند که در شرف آماده شدن جهت چنین استفاده‌ای بوده است.
2. دارنده (به عنوان یک فرد، پیشه یا سازمان دیگر) از طریق نام‌ دامنه، حتی بدون ثبت علامت تجاری یا علامت خدمت، شناخته شده‌است، یا
3. دارنده، نام ‌دامنه را به نحو مشروع برای مقاصد غیرانتفاعی یا عادلانه مورد استفاده قرار داده و هیچ قصدی برای حصول منفعت تجاری از جهت گمراه کردن و هدایت مصرف‌کنندگان، یا منحرف‌کردن ایشان از علامت تجاری یا علامت خدمت مورد بحث ندارد

بند پ تقریبا راهکاری هست که باعث میشه هیچ وقت کسی نتونه دامنه‌ای که در اختیار دیگری هست رو تصاحب کنه(اگر طرف داره از دامنه استفاده می‌کنه)!

valiya

Registered User
لایک‌ها
11
سلام دوستان.
از شما تشكر ميكنم.
دامين بين المللي هست.
Domain Sara عزيز براتون پ.خ كردم.
منتظر راهنمايي شما هستم.
باتشكر

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
با اجازه ار یوسف عزیز که بی اجازه اومدم تو تاپیکش ;)

بابا بیخیال!
تاپیک من کجا بود؟!!!
اینجا فقط تاپیک "راهنمایی شما برای انتخاب نام یک دامنه" نیست!
اینجا روابط عمومی بخش دومین هست و دوستان هر گونه سوال و یا اظهار نظر، ایراد، نقد، پیشنهادی داشته باشن میتونن اینجا بگن و مدیرهای بخش هم این تاپیک رو دنبال میکنن.

سلام دوستان.
از شما تشكر ميكنم.
دامين بين المللي هست.
Domain Sara عزيز براتون پ.خ كردم.
منتظر راهنمايي شما هستم.
باتشكر

دوست عزیز
خیالت راحت که اصلا نمیتونن کاری کنن.
اون جایی که به من معرفی کردی اصلا یک برند تجاری نیست و یک مکان خدماتی هست و تازه هیچ کاری هم نمیتونه بکنه به دلایل:
نامی که شما انتخاب کردی یک نام عمومی در کشور هست و بسیار در ادبیات ما رواج داره و هیچ گونه امکان حق مالکیت برای این کلمه در کار نیست.
اینا هر موقع تونستن دات کام این نام رو بگیرن بعدا باید بیان به شما یک دستی بزنن.
نترسید.

بالا