برگزیده های پرشین تولز

تمام موارد مربوط به دانشگاه پیام نور : سوالات - اخبار - درخواست ها و ...

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
تو این دوره زمون پولی که دادی بسختی میتونی برگردونی حالا چه به بقال سر کوچه چه به دانشگاه پیام نور!!!

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
من کلا دوست دارم واسه خودم مطالعه کنم حتی اگه مدرک نگیرم!
اما جو حاکم تو جامعه بر خلاف اینه و توقعا متفاوته!آدم میمونه کیو راضی نگه داره!
من که سرگردونم.اصلا الان بلاتکلیفم.یکی کمک کنه:D

کاملا قبول دارم که جو جامعه ی ما در مورد دانشگاه خیلی بد و عوامانه است ... چقدر دانشجوها و کشور داره از این نگرش بد لطمه می خوره ...

بعضی از دوستانی که توی کنکور رتبه میارن , از من می پرسن که چه رشته ای برم خوبه ؟!!

خب , من بهشون می گم , برو توی خلوت ذهنت و خارج از هر تقیدی فکر کن ببین به چه چیزی بیشتر علاقه داری .. ( شوخی نمی کنم , ولی این یه جور خودشناسیه .. ) همون رشته رو , برو .. مطمئن باش که هرگز پشیمون نمی شی و اگر هم پشیمون شدی حداقل می دونی که کار خودت بوده ولی اگر برای دیگران درس بخونی و به نتیجه نرسی و پشیمون بشی دیگه , حسرتش چند برابر ه , چون برای دیگران زندگیت رو ...

اگر با علاقه درس بخونی هم خودت همیشه رضایت خاطر داری و هم احتمال اینکه در اون زمینه موفق تر باشی بیشتره ...

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
کاملا قبول دارم که جو جامعه ی ما در مورد دانشگاه خیلی بد و عوامانه است ... چقدر دانشجوها و کشور داره از این نگرش بد لطمه می خوره ...

بعضی از دوستانی که توی کنکور رتبه میارن , از من می پرسن که چه رشته ای برم خوبه ؟!!

خب , من بهشون می گم , برو توی خلوت ذهنت و خارج از هر تقیدی فکر کن ببین به چه چیزی بیشتر علاقه داری .. ( شوخی نمی کنم , ولی این یه جور خودشناسیه .. ) همون رشته رو , برو .. مطمئن باش که هرگز پشیمون نمی شی و اگر هم پشیمون شدی حداقل می دونی که کار خودت بوده ولی اگر برای دیگران درس بخونی و به نتیجه نرسی و پشیمون بشی دیگه , حسرتش چند برابر ه , چون برای دیگران زندگیت رو ...

اگر با علاقه درس بخونی هم خودت همیشه رضایت خاطر داری و هم احتمال اینکه در اون زمینه موفق تر باشی بیشتره ...
زیبا ترین راهکاری که نا حالا شنیدم !!البته خودم هم از این روش استفاده کردم والان خیلی راضی هستم

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29

موافقم.اما من الان یه راه حل میخوام.
میدونید من 4 سال خوندم فارغ التحصیل هم شدم.اما الان کارمو دوست ندارم.کارم آمادست با حقوق خوب اما نمیرم.چون میدونم لذت نمیبرم و همش سر کار استرس دارم.
راستش اوایل به فکر انصراف افتادم اما میدیدم نمره هام از همه بیشتره میگفتم حتما موفق میشم تو این رشته(پرستاری) .تئوریشو دوست داشتم اما عملیشو نه!نهایتا با معدل 17.16 فارغ التحصیل شدم.الان تنبلای کلاس دارن پول در میارن اما من هیچی به هیچی!یعنی دوست ندارم سر این کار برم.
الان دوست دارم فقط برم دانشگاهو درس بخونم.اما بقیه چی میگن یکی میگه حیفه همینو ادامه بده فوق بگیر یکی میگه 4 ساله داری میخونی وای بده سر کار نمیریا این همه زحمت کشیدی !یکی میگه سنتو ببین 24 سالته ها تا بخوای یه رشته دیگرو شروع کنی ببین تازه چند سالت میشه!تازه اونم روانشناسی!که چی بشه؟اصلا پول در نمیاره!
اصلا هم دوست ندارم از اول شروع کنم مثل بچه مدرسه ایها کنکور بخونم!واسه همین دست به دامان پیام نور شدم:D

خلاصه اینکه الان سردرگمم.دارم قاطی میکنم.یه پتانسیل دارم واسه درس خوندن اما نمیدونم الان باید چیکار کنم؟لطفا کمک:)

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
خب من دنبالش رفتم فقط خواستم محظ اطلاع بنويسم

با مراجعه به سازمان مركز واقع در جاده لشكرك نرسيده سه راه ميني سيتي خيلي راحت ظرف 10 دقيقه انصراف رو قبول كردن و با پر كردن يك فرم و دادن شماره حساب قرار شد تو 2 ماه آينده همه پول رو برگردونند . دمشون گرم :happy:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
خب من دنبالش رفتم فقط خواستم محظ اطلاع بنويسم

با مراجعه به سازمان مركز واقع در جاده لشكرك نرسيده سه راه ميني سيتي خيلي راحت ظرف 10 دقيقه انصراف رو قبول كردن و با پر كردن يك فرم و دادن شماره حساب قرار شد تو 2 ماه آينده همه پول رو برگردونند . دمشون گرم :happy:

:blink:حالا بگین پیام نور بده!!!!

houshang.karami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1) كنكور سراسري 2) دوره هاي فراگير ( بدون كنكور)

آيا مدرك دانشگاه پيام نور معتبر است؟

اگر شما از طریقه کنکور سراسری در دانشگاه پیام نور قبول شوید علاوه بر پرداخت شهریه کمتر از مدرک معتبر تری هم بر خوردار خواهید شد

مدرک فراگیر دانشگاه پیام نور در بین سازمان های دولتی فاقد اعتبار هست

پس این چیه؟:blink:
مدرك تحصيلي دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور مورد تاييد وزارت علوم است
http://www2.irna.ir/fa/news/view/line-207/8605292406100522.htm

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
ببخشید یه سوال داشتم
یکی از دوستام این سوال رو ازم پرسید گفتم اینجا مطرح کنم
دوستم سال سوم دانشگاه دولتی روزانه هست
میخاد بره پیام نور هم یه رشته بخونه
اولا میشه؟
ثانیا واحد های رو که تو دانشگاه خودشون پاس کرده انجا هم واسش حساب میکنن
ثالثا وقتی از دانشگاه دولتی فارغ تحصیل شد واسه سربازی از پیام نور می تونه مرخصی تحصیلی بگیره؟

زمان ثبت نام واسه ترم دوم دانشگاه پیام نور کی هست؟ (دوره فراگیر)

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
کسی نبود جواب ما رو بده؟
bad_boys_20.gif

uxd863

Registered User
لایک‌ها
10
بنده دیپلم کامپیوتر دارم، میخواستم بدونم که اگر بخوام برم دانشگاه پیام نور (فراگیر) میتونم توی هر رشته ای ادامه تحصیل بدم یا فقط کامپیوتر؟ :rolleyes:
و اینکه تحصیل در مقطع کارشناسی برای من امکان پذیر هست یا اینکه باید اول کاردانی رو بگذرونم؟ :)

Suba_sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
معدل ليسانس زير 12 هم ميتونه بره پيام نور فوق بخونه؟

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
ببخشید یه سوال داشتم
یکی از دوستام این سوال رو ازم پرسید گفتم اینجا مطرح کنم
دوستم سال سوم دانشگاه دولتی روزانه هست
میخاد بره پیام نور هم یه رشته بخونه
اولا میشه؟
ثانیا واحد های رو که تو دانشگاه خودشون پاس کرده انجا هم واسش حساب میکنن
ثالثا وقتی از دانشگاه دولتی فارغ تحصیل شد واسه سربازی از پیام نور می تونه مرخصی تحصیلی بگیره؟

زمان ثبت نام واسه ترم دوم دانشگاه پیام نور کی هست؟ (دوره فراگیر)

سلام
کسی نبود جواب بده؟؟
مخصوصا سوال های آخری

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
سلام به همگی

دوستان..من قصد دارم رشته زبان انگلیسی رو تو پیام نور /طرح فراگیر بخونم .
سخنان زیادی پیرامون اعتبار این دانشگاه انجام شده..کسی اطلاعی داره با مدرک این دانشگاه جاهای دیگه میشه ادامه تحصیل داد یا استخدام شد یا فقط یه مقوای 25*35 سانتیمتری ؟!

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
ازدوستان كسي مي داند مدرك ارشد پيام نور ايا اعتبار داره تو استخدام وجاهاي ديگه؟ معتبر هست قبول دارند؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
خب ببينيد مدرك پيام نور كه اعتبار داره حتي من شنيدم اعتبار بين المللي هم داره و اينطور كه ميگن از مدرك دانشگاه آزاد بيشتر قبولش دارن !!اگه اينطور هم نباشه مطمئنا يه تيكه مقوا هم به حساب نمياد
ولي بايد بگم تو اين دوره و زمونه ديگه ليسانس خيلي اعتبار نداره شما اگه واقعا ميتوني ادامه بدي ليسانس رو از همين پيام نور بگير و بعدش مراحل بالاتر رو در دانشگاه هاي معتبر ادامه بده ...
البته پدر خودم هم ميگفت براي گزينش وقتي مدارك رو ميارن اول همه مدارك دانشگاه آزاد رو جدا ميكنيم و ميديم كه برن (مگر اينكه معدل بالاي 17 داشته باشم):blink: ولي بعد از اون سراسري دانشگاه هاي معتبر و در آخر بين معدل هاي پايين بين سراسري و پيام نور مدرك پيام نور رو بيشتر قبول داريم !!
ديگه اين اطلاعاتي بود كه من داشتم اميدوارم به درد بخوره;)

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اگر از طریق فراگیر می خواهید وارد شوید در خیلی جاهای دولتی عنوان می کنند که غیر از مدارک فراگیر
ولی سازمان سنجش اعلام می کند که مدرک معتبر است
خصوصیات ویژه :
درس ها سخت است
درس ها سخت است ( تاکید )
کلاس پنج شنبه و جمعه تشکیل می شود
حجم کتاب ها زیاد است
امتحانات بی برنامه شروع می شود
مدت زمان ترم های کم و زیاد می شود
خر تو خر است
دسترسی به نتایج امتحانات مشکل است
درک سیستم دانشگاه و روال ان غیر ممکن است

MountainBike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب ببينيد مدرك پيام نور كه اعتبار داره حتي من شنيدم اعتبار بين المللي هم داره و اينطور كه ميگن از مدرك دانشگاه آزاد بيشتر قبولش دارن !!اگه اينطور هم نباشه مطمئنا يه تيكه مقوا هم به حساب نمياد
ولي بايد بگم تو اين دوره و زمونه ديگه ليسانس خيلي اعتبار نداره شما اگه واقعا ميتوني ادامه بدي ليسانس رو از همين پيام نور بگير و بعدش مراحل بالاتر رو در دانشگاه هاي معتبر ادامه بده ...
البته پدر خودم هم ميگفت براي گزينش وقتي مدارك رو ميارن اول همه مدارك دانشگاه آزاد رو جدا ميكنيم و ميديم كه برن (مگر اينكه معدل بالاي 17 داشته باشم):blink: ولي بعد از اون سراسري دانشگاه هاي معتبر و در آخر بين معدل هاي پايين بين سراسري و پيام نور مدرك پيام نور رو بيشتر قبول داريم !!
ديگه اين اطلاعاتي بود كه من داشتم اميدوارم به درد بخوره;)

:D
همه جای دنیا برای غاز چروندن هم تخصص می خوان اینجا می گن مدرک و لا غیر. مطمئن باش اینجا پارتی که باشه پیام نور هم با ارزشترینه!

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
اگر از طریق فراگیر می خواهید وارد شوید در خیلی جاهای دولتی عنوان می کنند که غیر از مدارک فراگیر
خصوصیات ویژه :
درس ها سخت است
درس ها سخت است ( تاکید )
حجم کتاب ها زیاد است
خر تو خر است
شما الان كارشناسي رو ميگيد يا ارشد رو؟ يا هردو:D
:D
همه جای دنیا برای غاز چروندن هم تخصص می خوان اینجا می گن مدرک و لا غیر. مطمئن باش اینجا پارتی که باشه پیام نور هم با ارزشترینه!

پارتي داشته باشي كه با ديپلم هم ميتوني بري بعد چند سال ليسانسش رو جور ميكني:p

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
به نظر میرسه پیام نور برای عزیزانی(مثل روسا و مدیران ...) که از همین الان سر کار تشریف دارن و فقط نیاز به یه مدرک برای بستن دهن بقیه دارن خوبه ! در مورد اینکه سازمانا برای استخدام مدرکشو قبول دارن یا نه ؟ والا من که تا حالا خیلی کم شده آگهیه استخدامی دیده باشم که حرفی در این مورد زده باشه که مدرک پیام نورو قبول نداریم و از این حرفا! ولی این امکانم وجود داره که اشاره ای به این موضوع نشه ولی به این جور افراد گزینش نشند حتی!
میدونید که تو کشور عزیز ما قوانین نانوشته و قانونگذارای نامحسوس زیادی وجود داره:wacko:

خصوصیات ویژه :
درس ها سخت است
درس ها سخت است ( تاکید )
حجم کتاب ها زیاد است
خر تو خر است

امتحانات هم بسیار سخته با وجود اینکه چهار گزینه ایه! یعنی اینطور که دانشجواش میگن دقیقا از چیزایی که آدم فکرشو نمیکنه میلد تو امتحان سوال میدند:rolleyes:

بالا