برگزیده های پرشین تولز

توجه : هارد در بحران !

commander

Registered User
لایک‌ها
406
دوست عزیز

پس مشخص شد شما دانسته یا ندانسته فقط بر اساس اینکه آ دیتا و سیلیکون پاور تولید کننده هارد نیستند! ( چه دلیل محکمی برا نخریدن یک برند!) در این تاپیک پاسخ بنده رو دادید!

در جای دیگه فرمودید آ دیتا شما رو اذیت کرده و اطلاعاتتون پریده....منم عرض کردم دو تا از دوستام که وسترن دارن این مشکل براشون پیش اومد! شما اصلا مشخص نیست بر چه پایه و اساسی پیشنهاد میدید که آ دیتا نخرید!

به خاطر اذیت شدن از یک مدل خاص؟

یا تولید کنده هارد نبودن؟؟؟

کدومش بالاخره؟

بالاخره سلیقه ای هست یا دلیل فنی و تخصصی داره؟

در یک جا دوباره گفتید

با این جمله مثلا خواستید بگید طبیعیه که وسترن گزارش خرابیش زیاد باشه....چون محبوب تره! و بیشتر میخرنش!! که البته دلیل موجهی نیست!

و در جای دیگه گفتید که به خاطر دشوار تر بودن تعمیر هارد های توشیباست که تعمیر کاران از تعمیزش خودداری میکنند!

و در آخر هم هیچ گونه جوابی برای سوال های من و چالش هایی که در پست آخر مطرح کردم ندارید جسارتا.

میدونستم تشریف میارید و همچین جوابی میدید...
زین پس اگه خواستید برندی رو زیر سوال ببرید ( آ دیتا ) و یا یه برند رو بدون اطلاعات فنی بزرگش کنید ( بوفالو )...با اطلاعات فنی و تخصصی جلو بیاید...نه صرفا به قول خودتون با اطلاعات ناچیز! یا به صرف اینکه یه بار یه هارد خریدم اسمش آ دیتا بود اطلاعاتم پرید! یا دو جمله کپی کنید که بوفالو بهترین هارد ضربه گیر دار هست ولی هیچ دلیلی بر این مدعای خودتون نداشته باشید! و در آخر هم به علت اینکه تاپیک داره منحرف میشه از جواب شونه خالی کنید؟

چطور تا الان به موضوع تاپیک ربط داشت که نزدیک به 6-7 پست در ایباره پاسخ دادید؟ الان که نوبت به پاسخ چالش های مقایسه این 3 هارد رسید ..جوابی ندارید؟

متشکرم

پ.ن : ببینید فروم پرشین تولز یکی از رله ترین و راحت ترین فروم هایی هست که در اینترنت وجود داره..اینجا زیاد به این که ربطی به موضوع تاپیک نداره گیر ندید...اینجا پی سی ورلد نیست که تا چیزی بگید ده تا مدیر سریعا بررسیش کنند.
دوست عزیز
نکته آخری که نقل و قول نمودید اصلا از بنده نیست و از یوزر arashministar نقل و قول کردی
ضمنا عرض نکردم که جای این موضوع در این تایپیک نیست، بلکه گفتم که ادامه دادن این بحث، جایش در این تایپیک نیست و از افراد مطلع تر سئوال بفرمایید
داداش گلم
شما خواستید یک دونه هارد بخرید و بنده هم نظرمو خدمتتون عرض کردم (دیگر هر استنباطی رو میتوانید با تکیه بر نظرات فوق داشته باشید)
شما درست میفرمایید و بنده روی هوا و از روی بی اطلاعاتی، راهنمایی های فوق الاشعار را ارائه دادم (ادامه این بحث در حوصله نمیگنجه)

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
دوست عزیز
نکته آخری که نقل و قول نمودید اصلا از بنده نیست و از یوزر arashministar نقل و قول کردی
ضمنا عرض نکردم که جای این موضوع در این تایپیک نیست، بلکه گفتم که ادامه دادن این بحث، جایش در این تایپیک نیست و از افراد مطلع تر سئوال بفرمایید
داداش گلم
شما خواستید یک دونه هارد بخرید و بنده هم نظرمو خدمتتون عرض کردم (دیگر هر استنباطی رو میتوانید با تکیه بر نظرات فوق داشته باشید)
شما درست میفرمایید و بنده روی هوا و از روی بی اطلاعاتی، راهنمایی های فوق الاشعار را ارائه دادم (ادامه این بحث در حوصله نمیگنجه)

ابن بخش مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر هست و چندان هم بی ربط نیست!

گفتم که ..قبل از این جملات آخر شما رو میدونستم...

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
ابن بخش مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر هست و چندان هم بی ربط نیست!

گفتم که ..قبل از این جملات آخر شما رو میدونستم...

داداش اینجا مشاوره برای مشکلات هارد هست
نه مشاوره برای خرید هارد
در ضمن
مگه این دوستمون هر سه مدل هارد رو داشته که بخواد مقایسه کنه
هر کسی رو حساب هاردی که داره میاد نظرشو میده
مثلا من وسترن گرین داشتم که پکید حالا علت دقیقشو نمیدونم
شاید از مادربرد سیستمم بود شایدم از کیفیت خود وسترن
الانم المنت دارم وقتی ازش شدید کار کشیده بشه
یا مثلا وقتی از روش فیلم میبینم و یه لحظه میزنم رو استاپ
یه صدای بیب مانندی میده (توجه کنید فقط وقتی که میزنم رو استاپ)
ولی خب بازم وسترن مارک خیلی خوبیه و نمیشه همینطوری ردش کرد
یه مورد دیگه هم بگم که هیچ هاردی صرف اینکه گفته میشه ضد ضربه ست
دلیل نمیشه که هی از دست شما بیفته و هیچیشم نشه
ولی مثلا تو همین زمینه هم میتونم از روی تجربیات خودم بگم که
سیلیکون مارک معمولی بوده و هنوزم تقریبا همونطوریه
اینو میتونید از روی فلش هاشم متوجه بشید
ولی به شخصه با برند ADATA هیچ وقت کار نکردم و نمیتونم نظر دقیقی بدم

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
نه مشاوره برای خرید هارد
در ضمن

اینجا تاپیک مشکلات هارد هم نیست!!! هارد در بحران ! پست اول رو بخونی اصلا ربطی به مشکلات هارد ها نداره! به وضع بازار ربط داره!

وقتی نداشته نباید بگه آدیتا و سیلیکون رو نخر!! آدم از روی هوا نظر نمیده...کلا ما ایرانی ها عادت کردیم از روی هوا نظر بدیم! آخرش که بحث به مسائل تخصصی رسید و دیدیم داریم کم میاریم بگم خارج از موضوع تاپیکه! یا من دقیقا این هارد رو نداشتم!

ایشون صراحتا برگشته میگه بهترین هارد ضربه گیر دار!! یا حالا هر چی!! بوفالو هست وقتی 4 تا سوال میکنم نمیتونه جواب بده! چون در واقع چیزی نمیدونه!

موقع مچ گیری که میرسه همه واسه ما قانونمند میشن!

از کی تا حالا پرشین تولز فرومی بوده که 4 تا پست حالا نه کاملا بی ربط ولی 100% ربط نداشته باشه میشه معضل کاربراش؟؟

من نگفتم وسترن بده! وقتی ایشون میگه آ دیتا نخر من یه آدیتا داشتم اطلاعاتش رو از دست دادم! منم بر میگردم میگم 2 تا از دوستام وسترن داشتن همه چیشون پریده!

من کاری ندارم سیلیکون کلا معمولیه یا نه!

یا آ دیتا کلا چیه!

من دقیقا به تنها هارد های ضد ضربه و ضد آب بازار اشاره دارم و میخواستم بدونم چطوریاس! شما هر 3 این هارد ها..بوفالو...آ دیتایی که گفتم و آرمور سیلیکون رو در گوگل سرچ کنید تقریبا امتیاز های یکسان از کاربرا گرفتن...

شما اگه خیلی برات نظم اینجا مهم هست! میخوای من یه تاپیک جدا بزنم و همین سوال ها رو اونجا مطرج کنم!

ولی مطمئنم اونجا هم هیشکی نمیتونه تخصصی جوابگو باشه!

چون همه فقط بلدن به قول شما تجربیات شخصی خودشون اونم از یه مدل خاص در یک برند رو به کل اون برند تعمیم بدن!

خوش باشید! کلا در این فروم انتظار هم نداشتم کسی بخواد جواب درست حسابی به این جور سوالات بده.

commander

Registered User
لایک‌ها
406
ایشون صراحتا برگشته میگه بهترین هارد ضربه گیر دار!! یا حالا هر چی!! بوفالو هست وقتی 4 تا سوال میکنم نمیتونه جواب بده! چون در واقع چیزی نمیدونه!

موقع مچ گیری که میرسه همه واسه ما قانونمند میشن!

خوش باشید! کلا در این فروم انتظار هم نداشتم کسی بخواد جواب درست حسابی به این جور سوالات بده.

دوست محترم
این حرفها چیه،
مچ گیری کدومه!
این چه طرز صحبته؟
آخه دنبال چی هستید؟
یه دونه هارد میخواهید بخرید، دیگه این همه هیاهو نداره
توصیه میکنم که در لحن گفتار و نوشتارتان، دقت لازم را مبذول دارید.
شما میفرمایید:
در این فروم انتظار نداشتم کسی بخواد جواب درست حسابی به این جور سوالات بده.
شما سوالی رو مطرح کردید و هر کس با توجه به اطلاعات و تجربه شخصی اش، سعی در راهنمایی شما داشت
دیگه این همه هیاهو نداره
عزیز جان! شما درست میفرمایید و مچ بنده را گرفتید و بنده هم در مقوله هارد نتوانستم اطلاعات کافی و وافی را خدمتتون عرض کنم
لطف دیگه این بحث رو کش ندید و ادامه دارش نکنید

commander

Registered User
لایک‌ها
406
حالا که بحث هارد شد اینم اگر پیدا کردی عالیه . LaCie - LaCie Rugged Triple USB 3
کسی خواست برای تولد من بگیره من دست رد به سینه اش نمیزنم.:D

:lol:
این هارد رو اولین باره که میبینم
عجب هاردیه و چه دیزاینی داره
با اونکه 2.5 اینچه، هم یک پورت USB3 داره و هم 2 پورت FireWire

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770

اتفاقا چند روز پیش تاپیکشو دیدم
قیمتشم خیلی بالا بود

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
طبق تجربه ای که بنده دارم، در ایران به علت محدودیت در برندها و مدلهای وارداتی و همچنین گران بودن قطعات کامپیوتری و تحریم و به تبع آن نبود یه شرکت یا موسسه تست کننده و نویسنده ریویو از قطعات، امکان اینکه شخص بتونه به یک مرجع قابل اعتنا دسترسی داشته باشه ممکن نیست و تنها راه، مراجعه به سایتهای معروف خارجی هست که در مورد قطعات ریویو مینویسند بنابراین نباید انتظار داشت که یک ایرانی چندین برندو تست کرده باشه. ایرانی ای که با مشکل گرانی قطعات از یک طرف و از طرفی با تبلیغات و سانسور اطلاعاتی شرکتهای بزرگ وارد کننده روبرو هست.
مثلا این تجربه منه که تا موقعی که تو بازار SSD شرکت OCZ بود همه به تبع تبلیغات فکر میکردن بهترین SSD مال شرکت OCZ هست حتی اگر مدل ضعیف اون شرکت باشه مثل مدل Agility که با اینکه همین الانش خیلی بهتر از اونش تو بازار موجوده ولی تا یک نفر میگه SSD OCZ دارم همه جذبش میشن. بعد که SSD OCZ وارداتش قطع شد نوبت دو برند دیگه شد کورسیر و ادیتا در حالی که اینا هم محصولات معمولی ای تولید میکردن مخصوصا ادیتا که متاسفانه مردم هم گول تبلیغاتشو میخورن و فراوونیشو.
ضمن اینکه یع نکته دیگه هم هست و اون ادعای شرکت در مورد کارایی محصولاتشه در حالی که در عمل اونطوری نیست و مردم هم همون تبلیغاتو میبینن و طبق همون تصمیم میگیرن.
مثلا یه نکته که باعث سردرگمی بسیاری شده سرعت ریدو و رایت SSD هست که شرکت تولید کننده ای مثل ادیتا میگه فلان مدل SSD معمولی تولیدی من بالای 500 مگه سرعت رایتشه بعد یوزر میبینه عجب، اینکه سرعتش از مدل مثلا سامسونگ 840 پرو که قیمتش خیلی بالاست و سرعت رایتشو کارخونه ش حدود 400 مگ گفته بالاتره پس برم اینو بخرم بعد میاد خونه میبینه ای داد اونطوری که تبلیغ شده بود نیست.
یه عده هم سر خودشونو با نرم افزارهای تستی که برای چنین کارخونه هایی طراحی شده گول میمالن و میگن سرعت SSD ما فلانه چون فلان برنامه تست اینو میگه.

در کل اینو باید بگم که اولا در ایران دنبال حرف درست و صحیح نباش و ثانیا میتونی کیفیت یه مدل و برندو از تعداد خریدارای اون مدل و برند در سایتهایی مثل Amazon متوجه بشی و ثالثا سایتهای ریویوی خارجی کم نیستند میتونید به اونها هم مراجعه کنید.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
نه مشاوره برای خرید هارد
در ضمن

احتمالا اشکال از هارده من پاسپورتی وسترن دارم هیچ صدایی بیپی جیکی!! نمیشنوم

Sent from my Xperia Neo V using Tapatalk 4 Beta

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
دوست محترم
این حرفها چیه،
مچ گیری کدومه!
این چه طرز صحبته؟
آخه دنبال چی هستید؟
یه دونه هارد میخواهید بخرید، دیگه این همه هیاهو نداره
توصیه میکنم که در لحن گفتار و نوشتارتان، دقت لازم را مبذول دارید.
شما میفرمایید:
در این فروم انتظار نداشتم کسی بخواد جواب درست حسابی به این جور سوالات بده.
شما سوالی رو مطرح کردید و هر کس با توجه به اطلاعات و تجربه شخصی اش، سعی در راهنمایی شما داشت
دیگه این همه هیاهو نداره
عزیز جان! شما درست میفرمایید و مچ بنده را گرفتید و بنده هم در مقوله هارد نتوانستم اطلاعات کافی و وافی را خدمتتون عرض کنم
لطف دیگه این بحث رو کش ندید و ادامه دارش نکنید

همینه! یه هارد میخوای بخری سریع برو بخر..اطلاعات میخوای برای چی جمع کین؟ حرف امثال شماها همینه همیشه...برای همینه که به جایی نمیرسید...

کسی از شما مشاوره نخواست!

من یه چیز کلی رو مطرح کردم

شما خودت رو انداختی وسط ! اومدی یه چیزی گفتی که به قول خودت نظرت بود ولی عاری از هر گونه دلیل منطقی بود...وقتی هم که 4 تا سوال و چالش رو مطرح کردم سریعا شونه خالی کردی...و با الفاظی مثل : آقا باشه من هیچی حالیم نیست تو راست میگی!! سعی کردی قضیه رو فیصله بدی!

خب عزیز از این به بعد کسی اومد گفت فلان هارد رو بخرم یا نه! شما اصلا نظر نده! خواهشا!

این جمله کنایه داره عزیز جان :

شما این جمله رو میگی به خاطر این که بحث تموم شه وگرنه بهش اعتقادی نداری...هنوز هم فکر میکنی مثلا نباید آدیتا خرید چون شما داشتی و اطلاعاتت پرید و هنوز فکر میکنی چون خودت بوفالو داشتی و گرونه! بهترین هارد ضربه گیر دار هست! ولی در واقع دلیل فنی نداری براشون!
حالا شما هی به حالت کنایه وار بگو باشه باشه من هیچی نمیدونم!

ولی وقتی در باطنت فکر میکنی میدونی! فایده نداره!

لحن نوشتاری من هیچ ایرادی نداره! فقط خسته شدم از بس هر کسی در این مملکت! سعی کرد راجع به چیزی که اطلاعات کافی نداره نظر بده و بعد بزنه زیر همه چیز و آخر سر هم بگه آره آره من چیزی بلد نیستم تو راست میگی تمومش کن!

همین!

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
طبق تجربه ای که بنده دارم، در ایران به علت محدودیت در برندها و مدلهای وارداتی و همچنین گران بودن قطعات کامپیوتری و تحریم و به تبع آن نبود یه شرکت یا موسسه تست کننده و نویسنده ریویو از قطعات، امکان اینکه شخص بتونه به یک مرجع قابل اعتنا دسترسی داشته باشه ممکن نیست و تنها راه، مراجعه به سایتهای معروف خارجی هست که در مورد قطعات ریویو مینویسند بنابراین نباید انتظار داشت که یک ایرانی چندین برندو تست کرده باشه. ایرانی ای که با مشکل گرانی قطعات از یک طرف و از طرفی با تبلیغات و سانسور اطلاعاتی شرکتهای بزرگ وارد کننده روبرو هست.
مثلا این تجربه منه که تا موقعی که تو بازار SSD شرکت OCZ بود همه به تبع تبلیغات فکر میکردن بهترین SSD مال شرکت OCZ هست حتی اگر مدل ضعیف اون شرکت باشه مثل مدل Agility که با اینکه همین الانش خیلی بهتر از اونش تو بازار موجوده ولی تا یک نفر میگه SSD OCZ دارم همه جذبش میشن. بعد که SSD OCZ وارداتش قطع شد نوبت دو برند دیگه شد کورسیر و ادیتا در حالی که اینا هم محصولات معمولی ای تولید میکردن مخصوصا ادیتا که متاسفانه مردم هم گول تبلیغاتشو میخورن و فراوونیشو.
ضمن اینکه یع نکته دیگه هم هست و اون ادعای شرکت در مورد کارایی محصولاتشه در حالی که در عمل اونطوری نیست و مردم هم همون تبلیغاتو میبینن و طبق همون تصمیم میگیرن.
مثلا یه نکته که باعث سردرگمی بسیاری شده سرعت ریدو و رایت SSD هست که شرکت تولید کننده ای مثل ادیتا میگه فلان مدل SSD معمولی تولیدی من بالای 500 مگه سرعت رایتشه بعد یوزر میبینه عجب، اینکه سرعتش از مدل مثلا سامسونگ 840 پرو که قیمتش خیلی بالاست و سرعت رایتشو کارخونه ش حدود 400 مگ گفته بالاتره پس برم اینو بخرم بعد میاد خونه میبینه ای داد اونطوری که تبلیغ شده بود نیست.
یه عده هم سر خودشونو با نرم افزارهای تستی که برای چنین کارخونه هایی طراحی شده گول میمالن و میگن سرعت SSD ما فلانه چون فلان برنامه تست اینو میگه.

در کل اینو باید بگم که اولا در ایران دنبال حرف درست و صحیح نباش و ثانیا میتونی کیفیت یه مدل و برندو از تعداد خریدارای اون مدل و برند در سایتهایی مثل Amazon متوجه بشی و ثالثا سایتهای ریویوی خارجی کم نیستند میتونید به اونها هم مراجعه کنید.

درود بر شما...

واقعا درود بر شما!

ممنون از راهنماییت...باید همین کار رو بکنم....پرسش از ایرانی جماعت اشتباه هست! فقط نظرات شخصی میشنوی که هیچ پایه و اساس فنی نداره!
مرسی

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
دوست عزیز

پس مشخص شد شما دانسته یا ندانسته فقط بر اساس اینکه آ دیتا و سیلیکون پاور تولید کننده هارد نیستند! ( چه دلیل محکمی برا نخریدن یک برند!) در این تاپیک پاسخ بنده رو دادید!

در جای دیگه فرمودید آ دیتا شما رو اذیت کرده و اطلاعاتتون پریده....منم عرض کردم دو تا از دوستام که وسترن دارن این مشکل براشون پیش اومد! شما اصلا مشخص نیست بر چه پایه و اساسی پیشنهاد میدید که آ دیتا نخرید!

به خاطر اذیت شدن از یک مدل خاص؟

یا تولید کنده هارد نبودن؟؟؟

کدومش بالاخره؟

بالاخره سلیقه ای هست یا دلیل فنی و تخصصی داره؟

در یک جا دوباره گفتید

با این جمله مثلا خواستید بگید طبیعیه که وسترن گزارش خرابیش زیاد باشه....چون محبوب تره! و بیشتر میخرنش!! که البته دلیل موجهی نیست!

و در جای دیگه گفتید که به خاطر دشوار تر بودن تعمیر هارد های توشیباست که تعمیر کاران از تعمیزش خودداری میکنند!

و در آخر هم هیچ گونه جوابی برای سوال های من و چالش هایی که در پست آخر مطرح کردم ندارید جسارتا.

میدونستم تشریف میارید و همچین جوابی میدید...
زین پس اگه خواستید برندی رو زیر سوال ببرید ( آ دیتا ) و یا یه برند رو بدون اطلاعات فنی بزرگش کنید ( بوفالو )...با اطلاعات فنی و تخصصی جلو بیاید...نه صرفا به قول خودتون با اطلاعات ناچیز! یا به صرف اینکه یه بار یه هارد خریدم اسمش آ دیتا بود اطلاعاتم پرید! یا دو جمله کپی کنید که بوفالو بهترین هارد ضربه گیر دار هست ولی هیچ دلیلی بر این مدعای خودتون نداشته باشید! و در آخر هم به علت اینکه تاپیک داره منحرف میشه از جواب شونه خالی کنید؟

چطور تا الان به موضوع تاپیک ربط داشت که نزدیک به 6-7 پست در ایباره پاسخ دادید؟ الان که نوبت به پاسخ چالش های مقایسه این 3 هارد رسید ..جوابی ندارید؟

متشکرم

پ.ن : ببینید فروم پرشین تولز یکی از رله ترین و راحت ترین فروم هایی هست که در اینترنت وجود داره..اینجا زیاد به این که ربطی به موضوع تاپیک نداره گیر ندید...اینجا پی سی ورلد نیست که تا چیزی بگید ده تا مدیر سریعا بررسیش کنند.

این نتیجه گیری اصلا صحیح نیست باید خرابی به نسبت فروش سنجیده بشه نه اینکه چی خرابی کمتر داره اون بهتره!! بالا بری پایین بیای حرف من درسته نه حرف تو اینقدر تعصب آخه!

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
این نتیجه گیری اصلا صحیح نیست باید خرابی به نسبت فروش سنجیده بشه نه اینکه چی خرابی کمتر داره اون بهتره!! بالا بری پایین بیای حرف من درسته نه حرف تو اینقدر تعصب آخه!

منظورتون کدوم نتیجه گیری هست؟ این حرف ها خطاب به شما نبود که!

اگه منظورتون موقعیه که من گفتم وسترن خرابیش زیاد شده...آقا جان من....من اون حرف ها رو به کنایه زدم!

وقتی طرف برمیگرده میگه آدتیا نخر میگم چرا...میگه چون داشتم و اطلاعاتش پرید!

خب منم بر میگردم میگم اینجوری که نمیشه قضاوت کرد! رفیق منم میگه خرابی وسترن زیاده!

این به اون در!

متوجه شدید؟

کدوم تعصب؟

من 3 تا برندی رو ریختم وسط که یکیش رو همون دوستمون به من معرفی کرد! ولی هیچ اطلاعاتی در موردش نداشت! فقط 4 خط کپی کرد...فکر کرد مثلا آدیتا اون استاندارد نظامی رو نداره! بعد که با پرسش های من مواجه شد! زد بغل گفت بذار پیاده شم آقا جان!

همین! وگرنه من دنبال حقیقت بودم...نه اینکه چون وسترن محبوبه! پس آقا برو بخر! وسترن بخر! من هیچ وقت روی این چیز ها نمیرم برند بخرم...

2-3 سال پیش من میخواستم مین بورد بگیرم....چون ایسوس معروف تر بود همه میگفتن آقا ایسوس بخر ایسوس!!

ایسوس!

ولی من تحت تاثیر قرار نگرفتم و رفتم AS Rock خریدم! خیلی هم راضی هستم!

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
تو هارد بحث زیاده ولی مین برد کلا برندی مثل ایسوز در مقابل ازراک به نسبت مشخصات یکسان قیمت بالاتری داره البته منکر ساپورت بهترش نمیشم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
درباره خرابي ديوايس هاي usb مخصوصا تو ايران نكته اي كه كمتر بهش توجه ميشه . استفاده از پاورهاي متفرقه با خروجي ولتاژي غير رگوله شده همراه با نوسان . يك دليل خرابي اين سري از هارد ها كه به پاسپورتي معروف هستند پيش مياد .
از نظر كيفيت ساخت و داشتن تكنولوژي شركتهاي وسترن و در مقام بعدي سيگيت خودشون توليد كننده و طراح لاجيك برد هستند .
در كل توصيه ميكنم اين رو دوستان مطالعه كنند
How to Buy an External Hard Drive | PCMag.com

• Like
Reactions: hwt

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
همینه! یه هارد میخوای بخری سریع برو بخر..اطلاعات میخوای برای چی جمع کین؟ حرف امثال شماها همینه همیشه...برای همینه که به جایی نمیرسید...

کسی از شما مشاوره نخواست!

من یه چیز کلی رو مطرح کردم

شما خودت رو انداختی وسط ! اومدی یه چیزی گفتی که به قول خودت نظرت بود ولی عاری از هر گونه دلیل منطقی بود...وقتی هم که 4 تا سوال و چالش رو مطرح کردم سریعا شونه خالی کردی...و با الفاظی مثل : آقا باشه من هیچی حالیم نیست تو راست میگی!! سعی کردی قضیه رو فیصله بدی!

خب عزیز از این به بعد کسی اومد گفت فلان هارد رو بخرم یا نه! شما اصلا نظر نده! خواهشا!

این جمله کنایه داره عزیز جان :

شما این جمله رو میگی به خاطر این که بحث تموم شه وگرنه بهش اعتقادی نداری...هنوز هم فکر میکنی مثلا نباید آدیتا خرید چون شما داشتی و اطلاعاتت پرید و هنوز فکر میکنی چون خودت بوفالو داشتی و گرونه! بهترین هارد ضربه گیر دار هست! ولی در واقع دلیل فنی نداری براشون!
حالا شما هی به حالت کنایه وار بگو باشه باشه من هیچی نمیدونم!

ولی وقتی در باطنت فکر میکنی میدونی! فایده نداره!

لحن نوشتاری من هیچ ایرادی نداره! فقط خسته شدم از بس هر کسی در این مملکت! سعی کرد راجع به چیزی که اطلاعات کافی نداره نظر بده و بعد بزنه زیر همه چیز و آخر سر هم بگه آره آره من چیزی بلد نیستم تو راست میگی تمومش کن!

همین!

عزیز لحن شما مناسب نیست .
نکته اول اینکه هر کس به هر دلیلی میتونه بیاد تو این تاپیک و جواب هر سوالی رو بده (ماهیت فروم اینه !) نتیجه اینکه اگر سوال شما رو کسی بر خلاف خواسته شما هم جواب خواست بده معنیش انداختن وسط خودش تو تاپیک نیست.
نکته دوم که خطابم شما دوست عزیز نیستید و کل دوستان رو شامل میشه . دوستان عزیز با توجه به ماهیت بخش سخت افزار و اینکه این تاپیک به هر حال به نوعی قراره اطلاع رسانی در مورد وضعیت بازار هارد رو داشته باشه ، نیازی نیست حتما مباحث مربوط به خرید هارد رو حتما خارج از این تاپیک دنبال کنیم. میتونیم همینجا هم وقتی بحثی شروع میشه تا پایانش رو دنبال کنیم.
نکته سوم رو با تجربه های کار با سخت افزار و به خصوص هارد میدونن . من اینو به صورت بولد مینویسم که شبه های دوستانی که نمیدونن برطرف بشه :
هارد اینترنال شامل 2 بخش الکترونیکی + بخش میکانیکی هستش. هارد اکسترنال بخش باکس + نرم افزار رو هم به این 2 فاکتور اضافه میکنه.
بر اساس تجربه 2 فاکتور اول برای همه ی آدمها نتیجه یکسان نداشته و نداره و نخواهد داشت . چون به هر حال بخش الکترونیکی هر لحظه امکان بروز خطا داره و نتیجه اینکه هر هاردی حتی بهترین هارد ها هم ممکنه به مشکل بخورند.
به هر صورت پاور های شاخ سیستم های ما متاسفانه الان اسمش گرینه ! نتیجه اینکه هر اتفاق الکترونیکی هم در اتفاقات هارد قابل پیش بینی هست ! چه وسترن چه سایر هاردها.

نکته پایانی :
مستندات اینترنتی راجب Stability/Reliablity در طولانی مدت به طور دقیق نمیشه پیدا کرد . به هر صورت هر سایتی و هر نویسنده ای ، درست مثل ما که میشینیم و راجب هر هاردی نظرات شخصیمون رو میگیم ، نظرات شخصی رو میگه.
نهایتا در مورد استحکام و مقاومت شما میتونید چند ویدئو داشته باشید که از فلان فاصله یا با فلان متد هارد مورد تست قرار گرفته !.

شما میتونید دقیقا فروم های خارجی رو بخونید . طرف قسم خورده که از 3 هارد وسترن 2 تاش پریده
اون یکی قسم خورده که هر چی سیگیت داشته بعد یه مدت از کار افتاده و غیره و غیره و غیره....
پس ایرادی نیست که اینگونه بحثها دنبال بشه . به هر حال مهمترین و ارزشمندترین اطلاعات ، تجربه های شخصی ه که البته باید گفته بشه اما نتیجه گیری بی پایه ازش گرفته نشه.
I like the Seagate FreeAgent GoFlex drives with modular connectivity modules.
Another good option is iomega eGo.
I used to swear by WD MyPassport SE till I lost two or three 1TB drives. The drives just stopped working and no tech could do anything to wake them up. Thankfully, the drives were barely full, and I had multiple copies elsewhere. I received replacements under warranty, but I am really wary of using these drives. OTOH the 500GB drives seem to be fine. It is only the higher capacity drives that have failed.

شما با یه سرچ ساده میتونید متوجه بشید که تفاوت نظر در هر سایت معتبری هم حتی وجود داره :
External Hard Drive Review 2013 | Best Portable Hard Drive | USB Hard Drive - TopTenREVIEWS

The Top 5 Best External Hard Drives | PCMag.com
Best portable drives - CNET Reviews
Best External Hard Drives | Digital Trends
Best external hard disks of 2013 | Buying Guides | Features | PC Pro

مشخصا چیزی که بیشترین طرفدار رو داره بین همین تست ها Seagate / WD هستش و بعد میتونید مارکهایی مثل Buffalo / Lacie رو ببینید.

پس انگ زدن به همدیگه کاری رو پیش نمیبره ! در غالب فنی فقط باهم به گفتگو بپردازید . همدیگه رو متهم به نشنیدن حرفهای همدیگه نکنید ، و کسی رو متهم به طرفداری از مارک خاصی نکنید ، (هر چند که اینکار ابدا در سخت افزار مشکلی نیست و هر کسی میتونه مارکی رو حتی بی دلیل هم دوست داشته باشه !)

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
درود بر شما...

واقعا درود بر شما!

ممنون از راهنماییت...باید همین کار رو بکنم....پرسش از ایرانی جماعت اشتباه هست! فقط نظرات شخصی میشنوی که هیچ پایه و اساس فنی نداره!
مرسی

متاسفم براتون که بزرگترین توهین رو بی هیچ اساسی به خودتون و ما میکنید.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415

واقعا هاردهای دوست داشتنی میسازه این Lacie . حیف که زیادی گرونه . :eek:

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
متاسفم براتون که بزرگترین توهین رو بی هیچ اساسی به خودتون و ما میکنید.

توهین؟ چه توهینی دوست عزیز؟؟ گفتن واقعیات همیشه برای ما توهین بوده.

من الان بیام بگم ما ایرانی ها فرهنگ اجتماعی نداریم توهینه؟ خیر! واقعیته! واقعیتی که هر روز در رانندگی..در استادیوم ها...در صف نون و شیر و کوفت و زهرمار باهاش مواجه هستیم..به خاطر 100 تومن کرایه بالا پایین یقه مسافر رو میگیریم و با موتور به داخل پیاده رو میایم تا در ترافیک نمونیم!

و هزاران مثال دیگه!

در مورد حرفی هم که زدم سر حرفم هستم....

متاسفانه ما ایرانی ها دوس داریم در هر موردی اظهار نظر کنیم در حالی که اطلاعات فنی و تخصصی کاملی از اون بخش نداریم.

عزیز این یه واقعیت هست که اکثرا هم اونو میدونن!

حالا اگه از نظر شما توهین هست من معذرت میخوام من حرفمو پس میگیرم....

پ.ن : اگر پرشین تولز 2 تا مدیر مثل شما در بخش گفتگوی آزاد داشت که ایقدر حساس بود! به اون وضع فجیع و در نهایت بسته شدن دچار نمیشد!

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
درسته ارتباطی به تاپیک نداره ولی واجب میدونم بگم اینا رو ....

خیلی اتفاقی به تاپیک گذرم افتاد ، با خوندن این 3 صفحه اخیر واقعا حس بدی بهم دست داد ...
دوست عزیز لطفا بیش از این ادامه ندین! ضمن اینکه آقای HWT به تفصیل فرمودن امر هارد دیسک اکسترنال کاملا تجربی هست.
به علاوه خوشبختانه تجربه های بچه های این فروم به واسطه دانش فنی بالاشون خیلی ارزشمنده. صحبت هایی که شما اینجا میشنوید رو باید برید با انجمن های حرفه ای سخت افزار کنار هم بزارید ببینید بچه ها چقدر توانا هستن و روی حساب و کتاب صحبت میکنن نه روی برند پرستی و صرف اسپم کردن ... !

امیدوارم به فال نیک بگیرید
همه ما دنبال این هستیم از این فضا بدون درگیری و خیلی دوستانه استفاده لازم رو ببریم و از تجربیات همدیگه استفاده کنیم
به جای مورد عنایت قرار دادن همدیگه اونم بیخود و بی جهت ، بیایم از این فرصت با هم بودن نهایت استفاده رو بکنیم

متاسفانه ما ایرانی ها دوس داریم در هر موردی اظهار نظر کنیم در حالی که اطلاعات فنی و تخصصی کاملی از اون بخش نداریم.
با این جمله خودتون، بچه های اینجا و هرچی ایرانی رو بردید زیر سوال!
یادمون باشه همین تک تک ماها هستیم که هویت ایرانی رو تشکیل میدیم ...
ای کاش از خودمون شروع کنیم اول (کسی به خودش نگیره ، برای یادآوری به خودم گفتم ... )

در اینجا جا داره از سعه صدر ایشون commander هم تشکر کنم که اگر هرکی بود جوش میاورد :)

بالا