برگزیده های پرشین تولز

تولبار گوگل شما هم آپدیت شد ؟

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
سلام
خوب قائدتا باید تولبار گوگل داشته باشید تا اینکه بتونید به سوال من جواب بدید !
امروز برای من یه اتفاق جالب افتاد و اون این بود که تولبار گوگل من به طور اتوماتیک آپدیت شد ! من نمیدونستم که تولبار گوگل میتونه خودش رو آپدیت کنه و جالبیش اینجا بود که خیلی راحت از فایروال هم گذشته و خودش رو آپدیت کرده (نورتون 2005 ) یه سری دکمه جدید بهش اضافه شده .

از دوستا اگه کسی اطلاعات کامل تری راجعبه امکانات این تولبار داره خواهش میکنم ما رو هم به فیض برسونه .;)

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
مال من خودش خودشو آپديت نکرد بلکه من ورژن جديدترشو گرفتم و اينستال کردم و صد البته بيچاره شدم و آخرسرم آن اينستالش کردم و همون ورژن قبليه رو دوباره اينستال کردم
wacko.gif

اول اينکه بگم من از Avant استفاده ميکنم و تولبار گوگل رو اونم نصب ميشه. خب نصبش رو IE مشکلي نداشت و تو search box ش ميشد تايپ کني و اگر لحظه اي مکث ميکردي يه سري عناوين مختلف سرچ مرتبط با کلمات تايپ شده (پيشنهاد گوگل!) زيرش ظاهر ميشد که خوب کار آدمو راحت ميکرد. ولي در Avant که براوزر اصلي منه امکان تايپ کردن توش وجود نداشت!! فقط ميشد واژه ي مورد نظر رو توش پيست کرد و اين واقعا خيلي بد بود
girl_impossible.gif
حالا اين مورد رو ميشد يه جوري باهاش کنار اومد ولي بعدش نميدونم چي شد که اکسپلورر خود ويندوز دچار مشکل شد! يعني بعد از يه مدت ديگه امکان رايت کليک کردن وجود نداشت (درست مثل زماني که IE بدون تب رو چند تا چند تا باز ميکردم و ويندوز دچار مشکل ميشد)! اولش فکر کردم ايراد از يه چيز ديگه است ولي چون اين مشکل درست بعد از نصب تولبار جديده ي گوگل درست شده بود شکم به اون ميرفت. آخرسر ديگه نتونستم طاقت بيارم و پاکش کردم و مشکل حل شد
ph34r.gif

خلاصه که اين تولبار جديده با ما نساخت ولي تو اين يه هفته اي که نصب بود خيلي تغييرات کرده بود. اينکه مي شد دکمه هاي جديد مرتبط با سايت مورد نظر رو به تولبار اضافه کرد (يا ياه همچين چيزي!). يه امکان online favorites/bookmarks داشت که البته حتما بايد به اکانت جي ميلتون لاگ اين ميکرديد تا امکان استفاده اش مهيا ميشد (که البته من امتحانش نکردم!)، امکان انتخاب اينکه چه چيزي رو (عکس، وبسايت، خبر،...) سرچ کنه رو ميشد تو همون سرچ باکس خودش و با عوض کردن شکلک مربوطه اش انجام داد. آيکون مربوط به هايلايت کردن کلمه ي مورد نظر تو تکست خوشگلتر شده بود!! Page Rank هم انگار يه تغييري کرده بود، يادم نمياد.

البته خوب من بيشتر از يه هفته نصبش نداشتم و تو اين مدت هم همه اش دردسر ساز شده بود براي من (از بس که خوش شانسم)، خلاصه که ما برگشتيم به همان تولبار قديمي خودمان با امکانات کمتر. البته ممکنه اين مشکلات با آپگريد کردن آوانت به يه ورژن ديگه براي من حل بشه ولي همينجوريش که پدر بيچاره ي ما را درآورد اين گوگل
wacko.gif

اين بود تجربه ي ناموفق من با گوگل تولبار جديد
164.gif

.

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
خب ما تولبارمون رو دانگريد نموده بوديم (به همون دلايل بالا) ولي امروز تا آوانت رو ران کردم ديدم انگاري شکل و شمايل گوگل تولبار عوض شده و يهو ديدم بله، همونطور که شما فرموده بوديد خودش خود بخود آپديت شده (اينم مسج مربوطه اش:) ):

262730.gif

خوب من هنوز نميدونم باز برام دردسر ساز ميشه يا نه ولي مشکل تايپ کردن تو سرچ باکس مربوطه اش در Avant Browser فعلا برام حل شده ^_^

و اينا هم2 تا کپچر از اينکه پيشنهادات سرآشپز گوگل به هنگام تايپ واژه ي مورد نظر براي شما چگونه خواهد بود (Suggestions براي 2 تا سرچ فارسي و انگليسي):

262728.gif
262729.gif

(مورد جالبيه هرچند که قبلا اين امکان تو تولبار گوگل براي فايرفاکس بود ولي حالا يه لطفي هم به اينترنت اکسپلورر و براوزرهاي تابعه نموده است! ).

اين هم يه شات کلي (البته اين مثلا تامبنيلشه، نياز به کليک کردن مي باشد براي اندازه ي اصلي!!) از اينکه تقريبا چه چيزايي تو تولبار جديد هست :

و يک چيزي که من ازش خوشم نمياد اينه که من دوباره الان هر پنجره اي رو که مي خوام تو تب جديد باز کنم اين بر ميداره بلاک ميکنه!!! منم حرصم گرفت برداشتم بلاک ادشو ديسيبل کردم و راحت شدم!!

ولي به قول شما اين آپديت شدنش واقعا جالبه (خوبه نگفته که اين محصول در کشور شما موجود نمي باشد!!).

.

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
راستي انگاري به منوي Startup هم يک گزينه اضافه کرده :

262807.gif

حالا چه جوري نوتيفاي ميخواد بکنه نميدونم چون تو تسکبار که چيزي اضافه نشده
73.gif

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
Add Buttons to Your Google Toolbar
-----------------------------------------------
اين مورد اضافه کردن دکمه به تولبار واقعا چيز جالبيه و ميشه گفت عاليه
189.gif

به اين صورت که يک سري دکمه هاي آماده براي سايت هاي معروفي مثل Wikipedia, MSN, imdb و غيره در Button Gallery سايت گوگول تولبار هست که ميشه انتخاب و به تولبار ادشون کرد تا بدون وارد شدن به اون سايت ها و فقط از طريق تولبار گوگل درونشون سرچ کرد (تو اين لينک ميتونيد براي دکمه ي سايت مورد نظرتون جستجو کنيد و يا اينکه از بين بيشتر محبوب ها - مثل GMail Button که واقعا لازم بود :) - انتخاب کنيد). ولي خب حالا اومديم سايت مورد نظر شما تو اين مجموعه دکمه ها نبود، خب اينکه ناراحتي نداره، خودتون ميتونيد دکمه ي مورد نظر رو بسازيد و به تولبار (به عنوان يک گزينه ي سرچ بدون اينکه لازم باشد يک بار وارد سايت مورد نظر شويد و بعد به جستجو بپردازيد) اضافه کنيد. اونم به آسوني آب خوردن، شايد هم خيلي راحتتر و سريعتر
happy.gif

مثلا شما هر روز براي پيدا کردن تورنت مورد نظرتون به www.torrentspy.com سرمي زنيد. حال براي راحتي کار ميخواهيم دکمه اش را بسازيم و به تولبار اضافه کنيم که مثل همان کاري که براي سرچ گوگل از طريق تولبار انجام ميدهيم براي تورنت اسپاي انجام دهيم:

ابتدا وارد سايت شويد و بر روي کادر جستجوي سايت رايت کليک کنيد. در منوي باز شده گزينه اي با نام Generate Custom Search وجود دارد که بايد روي آن کليک کنيد:

264439.gif

بعد از اينکه روي اين گزينه کليک کنيد پنجره اي مانند شکل زير ظاهر مي شود:

264440.gif

البته شما ميتوانيد نام و توضيحاتش را به دلخواه خودتون تغيير دهيد. حال روي دکه ي Add کليک ميکنيم و گوگل مي گويد که دکمه ي مورد نظر به تولبار و سرچ باکس اضافه شد. حالا در تولبارتون يک دکمه ي جديد مي بينيد که لوگوي سايت مورد نظر را دارد مانند شکل زير:

264441.gif

و اين لوگو دقيقا همان Favicon مورد استفاده ي سايت است:

264443.gif

که البته اگر سايت شما Favicon نداشته باشد دکمه به صورت يک ذره بين علامت سؤالدار در تولبار ظاهر مي شود (در شکل بالا ميتوانيد مانندش را بين دو دکمه ي GMail و Download.com ببينيد) البته ظاهرا ميشود برايش لوگو ساخت ولي من بلد نشدم هنوز :blush:

در منوي کشويي سرچ هم ملاحظه مي فرماييد که اين آيتم اضافه شده است:

264446.gif

حالا فقط کافيه نام فيلم، آهنگ، برنامه يا هرچيز ديگري را که ميخواهيد تورنتش را پيدا کنيد درون سرچ باکس وارد کنيد و بر روي دکمه ي اضافه شده سايت تورنتسپاي کليک کنيد. درست مانند زماني که در خود سايت جستجو کنيد، نتايج حاصله براتون ليست مي شوند و شما بدون اينکه يه ساعت نام سايت مورد نظر رو تايپ کنيد يا از تو فيوريتس پيدايش کنيد، از طريق تولبار کارتون را راحتتر و سريعتر راه ميندازيد
smile.gif

منکه خودم خيلي از اين آپشنش خوشم اومده و کلي کارم براي سرچ تو يه سري از سايت ها راحت شده. فکر کنم براي بقيه هم جالب باشه
happy.gif

first saeed

Registered User
لایک‌ها
2
مال من 2-3 هفته پیش خودش اپدیت شد اما من امروز در یک اقدام انقلابی ie و avant رو از رو سیستمم پاک کردم و نمی دونم چرا هر کار می کنم این گوگل تولبار روی opera نصب نمی شه ! کسی روش نصبشو بلته ؟!

بالا