برگزیده های پرشین تولز

جاهای توپ کیش رو معرفی کنید

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
بازار عربها و خليج فارس جنسهاش از بقيه جاها ارزونتره

فقط بدیش اینه که توش جز آشغال پیدا نمیشه ! آقا ما هرچی توی ای بازار عرب ها رو گشتیم که یه چیز درست و درمون پیدا کنیم محض رضای خدا بخریم هیچی پیدا نکردیم !

یکی از چیزهایی که خریدش به صرفه س شکلاته ، البته اگه تابستون نری ...
کفش و پیرهن و شلوار هم همین طور ، دو سال پیش کفشی رو تو کیش 98 خریدیم که تهران قیمتش 150 تومن بود ولی خب باید با مغازه دار چونه بزنی ...
...

شکولات رو هستم ! :D مشکل تهران بیشتر اینه که شوکلات فروشی توش به صورت تخصصی خیلی کمه ولی وقتی شکولات فروشی ها رو پیدا میکنی میبینی که قیمتهاشون با کیش شاید 200 یا 300 تومن فرق داشته باشه . یه چیزی دیگه ای که هست تنوع شکلات توی کیش رو هم ندارند مثلا نتلای بزرگ نداشت تو تهران اون شکولات فروشی که من پیدا کردم :D

کلا اگر با دید سود کردن و ارزون خریدن بری کیش خیلی لذت نمیبری ! باید با دید توریستی و اورت پول خرج کردن بری بعد لذت میبری :p

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
فقط بدیش اینه که توش جز آشغال پیدا نمیشه ! آقا ما هرچی توی ای بازار عرب ها رو گشتیم که یه چیز درست و درمون پیدا کنیم محض رضای خدا بخریم هیچی پیدا نکردیم !
درسته

بازار عرب ها بنجل فروشی کیش محسوب میشه. چیز به درد بخور توش پیدا نمیشه.
لوازم بهداشتی هم تو بازار عرب ها زیاد پیدا میشه و معمولا 100-200 تومن ارزونتر از بازارای دیگه کیش. ولی توشون تقلبی زیاده.
شکلات رو هم اگه بخوای زیاد بخری ( بالای 100 هزار تومن) بازار عرب ها خوبه! کمتر بخوای بخری بازم فرقی نداره.

کلا اگر با دید سود کردن و ارزون خریدن بری کیش خیلی لذت نمیبری ! باید با دید توریستی و اورت پول خرج کردن بری بعد لذت میبری

اینم تایید میشه :D

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
خب ممنون از راهنمایی هاتون..
ولی نگفتید چه چیزایی خریدش به صرفه تر هست؟

از همه چی با صرفه تر ، خرید لباس هست. کیش لباس خوب رو میتونی ارزونتر از تهران بخری. بعضا اختلاف قیمتش با تهران به 30 تا 40 درصد میرسه. حتی مارک هایی که تو هر دو جا نمایندگی دارن.

mkf711

Registered User
لایک‌ها
18
بازم ممنون از دوستان
با این حساب باید آب معدنی هم با خودمون ببریم.
تورمون شام هم نداره باید با خودمون ببریم.
پروازمون هم احتمالا سه شنبه هست شب جمعه هم اونجاییم..
بعد برای این ماشین دربست بخوایم بگیریم برای یکی دو ساعت کسی نمیدونه جدیدا چقدر میگیرن؟ نرخشون ساعتی هست یا فله ای؟
بخوایم خودمون ماشین بدون راننده کرایه کنیم ارزونترین ماشین چی هست و چه نرخی؟ اصلا میصرفه؟

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
درسته

بازار عرب ها بنجل فروشی کیش محسوب میشه. چیز به درد بخور توش پیدا نمیشه.
لوازم بهداشتی هم تو بازار عرب ها زیاد پیدا میشه و معمولا 100-200 تومن ارزونتر از بازارای دیگه کیش. ولی توشون تقلبی زیاده.
شکلات رو هم اگه بخوای زیاد بخری ( بالای 100 هزار تومن) بازار عرب ها خوبه! کمتر بخوای بخری بازم فرقی نداره.

اینم تایید میشه :D

چاکریم استاد :D ما هرچی بلدیم از شما یاد گرفتیم قبل رفتن :blush:

بازم ممنون از دوستان
بعد برای این ماشین دربست بخوایم بگیریم برای یکی دو ساعت کسی نمیدونه جدیدا چقدر میگیرن؟ نرخشون ساعتی هست یا فله ای؟
بخوایم خودمون ماشین بدون راننده کرایه کنیم ارزونترین ماشین چی هست و چه نرخی؟ اصلا میصرفه؟

والا اینقدر ها هم که میگن دیگه اوضاع خراب نیست ! شما مثلا لازم نیست آب خرکش کنی تا اونجا توی هتل با من آب بزرگ رو 500 تومن حساب کردند فکر کنم توی سوپرمارکت یا بقالی (اگر بتونی گیر بیاری البته ! ) بتونی به قیمت بخری .

شام هم برو بیرون چند شبه رو خرج کن :D برو رستوران شاندیز با موسیقی زنده :happy: ولی خوب یه چیزایی هم ببری بدک نیست چون مواد غذایی اونجا گرونه حتی هایدا هم قیمتش فرق میکنه :wacko:

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
بازم ممنون از دوستان

نه آب نمیخواد ببری!:D
اگه نمیخواد پول الکی بابت آب به هتل بدی ، همون روز اول که رسیدی یه سر برو هایپرمارکت 6 تا بطری آب بخر بیار بذار تو یخچال هتل. قیمتش هم با تهران فرق چندانی نداره. چیزای زیاد دیگه ای هم برای خرید داره اونجا.

برای ماشین هم ، اگه تاکسی ساعتی بگیری معمولا توافق میکنن یا با تاکسی متر حساب می کنن.
اجاره ماشین بدون راننده ، ارزونترین ماشین ، هیوندا اکسنت هستش ( همونا که تو تهران اسمشو گذاشتن ورنا :D ) شبی 30 تومن. اگه مدلش قدیمی باشه شاید 25 هم بتونی بگیری. سوناتا هم هست شبی 50. هیوندا الانترا هم شبی 40. البته کمری و سورنتو و ... هست که خب گرونتره
فقط یه نکته
برای اجرای ماشین یه چک به مبلغ 10 میلیون تومن به صورت امانی باید بدی به شرکتی که ازش ماشینو اجاره میکنی. پس دسته چکت یاد نره ببری :D
اگه زیاد میخوای تو جزیره این ور اون ور بری ، بدون راننده به صرفه تره. ولی اگه برای دو سه ساعت میخوای دور جزیره بگردی، دربستی خیلی مناسبتره.

چاکریم استاد :D ما هرچی بلدیم از شما یاد گرفتیم قبل رفتن :blush:

49hdoo3.gif

Octavian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بازم ممنون از دوستان
دوست عزیز بهتره با چندتا راننده تاکسی صحبت کنید تا ببینید کدام یک ارازنتر حساب میکند. به هیچ وجه هم از طریق آژانس ها اقدام نکنید که برای خودشون پورسانت میگیرن و براتون گرون میفته. ما سال 82 آمده بودیم جزیره کیش با راننده تاکسی توافق کردیم ، 2:30 -3 ساعت ازمون 6500 پول گرفت که اگر از طریق آژانس اقدام میکردیم 150000 تومان میشد.
الان هم فکر نمی کنم بالای 10 هزار تومان بشه کرایه 2-3 ساعت گشتن . فقط طوری برنامه ریزی کنید که آخر تور موقع غروب کنار کشتی یونانی باشید.
Have Fun

mkf711

Registered User
لایک‌ها
18
خب اینطوری که الان فهمیدم تورمون گشت داخل شهر داره و نمیخواد ماشین بگیریم.
بازار لوازم جانبی کامپیوتر و موبایل چطوره اونجا؟
مث دی وی دی خام و گوشی کارکرده و اینجور چیزا؟؟

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
من یه بار 11 سال پیش رفتم , کیش الیت رفتیم , 13 سالم بود , عکسهای جدید از کیش ندارین ?
جریان اون کشتیه چیه ? چرا سوخته ? چه سالی اومد ?

همين عکسايي که من گذاشتم مال 3 - 4 ماه پيش بود

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خب اینطوری که الان فهمیدم تورمون گشت داخل شهر داره و نمیخواد ماشین بگیریم.
بازار لوازم جانبی کامپیوتر و موبایل چطوره اونجا؟
مث دی وی دی خام و گوشی کارکرده و اینجور چیزا؟؟
افتضاحه ! طرفش نرو از همه چیز گرون تر همین چیزاست !

mkf711

Registered User
لایک‌ها
18
دوستان هتل جام جم بهتره یا تعطیلات؟
باید از بین این 2 تا هتل یکیو انتخاب کنیم.
تعطیلات برای کل تور تقریبا 2 هزارتومن گرونتره از جام جم.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
اون کشتی تفریحی که دم غروب یک گشت روی دریا میزنه و میره سمت کشتی یونانی، فکر کنم همراه موزیک زنده است، اسمش چیه و از کدوم اسکله باید سوار شد؟ بلیطش رو باید از کجا خرید؟ آیا همین یک دونه کشتی است؟ قیمت بلیطش چنده؟

بعدش هم کلا کیش بجز اسکله تفریحی چند تا اسکله داره؟ چون مثلا اون قایقهای کف شیشه ای عصرها از اسکله تفریحی نمیرن، از یک اسکله دیگه میرن، اون یکی اسکله اسمش چیه و کجای جزیره است؟

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
اون کشتی تفریحی که دم غروب یک گشت روی دریا میزنه و میره سمت کشتی یونانی، فکر کنم همراه موزیک زنده است، اسمش چیه و از کدوم اسکله باید سوار شد؟ بلیطش رو باید از کجا خرید؟ آیا همین یک دونه کشتی است؟ قیمت بلیطش چنده؟

بعدش هم کلا کیش بجز اسکله تفریحی چند تا اسکله داره؟ چون مثلا اون قایقهای کف شیشه ای عصرها از اسکله تفریحی نمیرن، از یک اسکله دیگه میرن، اون یکی اسکله اسمش چیه و کجای جزیره است؟

فكر كنم طاووس بود ... اسكله جديد ديگه ... پرديس 1 بخش اطلاعاتش و بعضي هتلها مثل شايگان و اينا

فكر كنم همين باشه كه توش نهار و اينا ميدن

30 تومن اينطوراست

يه اسكله سمت عربا داره ولي بزرگترين و بهترين همين اسكله تفريحيه نميدونم والا :eek:

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253

آره اسمش طاووسه. معمولا از اسکله بزرگ باید سوار بشی. بلیطش هم پردیس دو و ونوس و بعضی هتل ها میفروشن.

اسکله های کیش ، یکیش اسکله جدیده که تازه ساخته شده

eskele1.jpg

eskele2.jpg

یکی دیگه اش اسکله کوچیکه که قدیمیه و تا قبل از راه افتادن اسکله بزرگ ازش استفاده میکردن. الان دیگه کمتر سراغش میرن.
یه اسکله تو محله صفین سمت عرب ها هست.

بندرگاه کیش هم هست که ماله کشتی های باری و مسافریه.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
آره اسمش طاووسه. معمولا از اسکله بزرگ باید سوار بشی. بلیطش هم پردیس دو و ونوس و بعضی هتل ها میفروشن.

ممنون بهمن جان، این کشتیه که گفتی "طاووس"، همین یکیه که تور دور جزیره داره؟ یا باز هم هستند؟ بعد منظورت از اسکله بزرگ همون اسکله تفریحیه که عکسش رو گذاشتی؟ من فکر نمیکنم این کشتیه از این اسکله بتونه راه بیفته، نمیدونم.
در مورد ساحلش هم بپرسم:
کجای جزیره میشه پرندگان دریایی رو دید؟ سمت غرب یا شرق؟ الان فصلش باید باشه و باید زیاد باشن. چه ساعتی از روز شانس دیدن پرنده ها بیشتره؟ زیباترین ساحل جزیره کدوم قسمتشه؟ کدوم قسمتش دست نخورده تره و ممکنه که خرچنگ یا لاک پشت ببینیم؟

راستی این آکواریوم رو کسی رفته؟ واقعا دیدنیه یا نه؟

Last edited:

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
ممنون بهمن جان، این کشتیه که گفتی "طاووس"، همین یکیه که تور دور جزیره داره؟ یا باز هم هستند؟ بعد منظورت از اسکله بزرگ همون اسکله تفریحیه که عکسش رو گذاشتی؟ من فکر نمیکنم این کشتیه از این اسکله بتونه راه بیفته، نمیدونم.
در مورد ساحلش هم بپرسم:
کجای جزیره میشه پرندگان دریایی رو دید؟ سمت غرب یا شرق؟ الان فصلش باید باشه و باید زیاد باشن. چه ساعتی از روز شانس دیدن پرنده ها بیشتره؟ زیباترین ساحل جزیره کدوم قسمتشه؟ کدوم قسمتش دست نخورده تره و ممکنه که خرچنگ یا لاک پشت ببینیم؟

راستی این آکواریوم رو کسی رفته؟ واقعا دیدنیه یا نه؟

آره. همینه. تور دور جزیره هم داره. چرا از همین اسکله راه میوفته. دفتر فروش بلیطش هم روی همین اسکله است که عکسش رو گذاشتم. البته گفتم ، از پردیس و ونوس هم میتونی بخری.

پرندگان رو بیشتر رو خط ساحل جنوبی کیش که دور افتاده و خلوت هست میشه دید. بین کشتی یونانی تا پارک دلفین ها. این منطقه تقریبا دست نخورده است و فقط از طریق جاده دور جزیره ( جهان) قابل دسترسیه.
البته شانس دیدن لاکپشت رو اسکله بزرگ بیشتره چون مسافت زیادی میره داخل آب.

آکواریم هم ارزش یک بار دیدن رو حتما داره.

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
آره. همینه. تور دور جزیره هم داره. چرا از همین اسکله راه میوفته. دفتر فروش بلیطش هم روی همین اسکله است که عکسش رو گذاشتم. البته گفتم ، از پردیس و ونوس هم میتونی بخری.

پرندگان رو بیشتر رو خط ساحل جنوبی کیش که دور افتاده و خلوت هست میشه دید. بین کشتی یونانی تا پارک دلفین ها. این منطقه تقریبا دست نخورده است و فقط از طریق جاده دور جزیره ( جهان) قابل دسترسیه.
البته شانس دیدن لاکپشت رو اسکله بزرگ بیشتره چون مسافت زیادی میره داخل آب.

آکواریم هم ارزش یک بار دیدن رو حتما داره.

براي لاك پشت ها بهترين جا جاده كرانست ... تو اسكله كه خيلي نميان .

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
یک سوال در مورد رستورانها:
رستورانهای نزدیک پارک مرجان چطورن؟ فکر کنم اسمشون کلبه و دهکده باشه. از نظر ترو تمیزی، غذای تازه و اینها.
ممنون

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
یک سوال در مورد رستورانها:
رستورانهای نزدیک پارک مرجان چطورن؟ فکر کنم اسمشون کلبه و دهکده باشه. از نظر ترو تمیزی، غذای تازه و اینها.
ممنون

فكر كنم بسته باشين ديگه الا باز نيستن

بالا