برگزیده های پرشین تولز

جلوگیری از پنالتی گوگل – بک لینک اسپم

etarahan

Registered User
لایک‌ها
71
اگر چند سالی باشد که در سئو فعالیت میکنید ، متوجه هستید که چقدر یک وبسایت میتواند در مقابل پنالتی گوگل آسیب پذیر باشد. همه نوعش را دیده ایم . از وبسایت های معروف گرفته ، تا کسب و کارهای کوچک ، هر وبسایتی میتواند پنالتی شود. گوگل شمشیر خود را برای وبسایت هایی که قوانینش را زیر پا میگزارند ، از رو بسته !

در این مقاله من 6 راه به شما معرفی خواهم کرد که وبسایتتان از پنالتی گوگل امن بماند. چه خودتان بک لینک برای سایت خود میسازید و چه از کمپانی های دیگر کمک میگیرید ، باید بدانید که چطور رتبه و ترافیک طبیعی خود را از دست ندهید. بهتر است به اصل مطلب بپردازیم :

رد بک لینک هایتان را برای جلوگیری از پنالتی گوگل داشته باشید
من بارها گفته ام . بک لینک از مهمترین عوامل در رتبه گیری از گوگل است. اگر به هردلیلی وبسایت شما قرار است پنالتی شود، 99% مواقع ، بدلیل این است که لینک های شما غیرطبیعی و دارای کیفیت پایین هستند.

برای جلوگیری از پنالتی شدن ، باید همه ی بک لینک های قبلی و جدید را زیر نظر داشته باشید. به نظر کار وقت گیری می آید ولی با ابزار درست نه .

Monitor Backlinks به شما کمک میکند که رد همه ی بک لینک ها را داشته باشید ، به این صورت که هرموقع بک لینکی به سایت شما اضافه یا حذف یا nofollowed میشود ، شما را مطلع میسازد.

اگر در مانیتوربک لینک ثبت نام نکرده اید ، میتوانید از 30روز مجانی استفاده کنید. مانیتوربک لینک نیاز به این دارد که به اکانت Google Analytics متصل شوید. در کل برای این کار به 2 دقیقه وقت نیاز دارید و بقیه ی کارها به صورت خودکار است.

کلید اصلی برای اینکه وب سایتتان را از پنالتی گوگل در امان نگه دارید این است که همه ی بک لینک های خود را مانیتور کنید. یک سری حالت وجود دارد که بدون اینکه شما ساخت بک لینک غیرطبیعی داشته باشید ، وب سایتتان پنالتی شود :

شما یک کمپانی یا فرد را برای سئو استخدام کرده اید و او ساخت بک لینک درهم و غیر طبیعی را بدون اطلاع شما انجام داده. حتی اگر اسم خودرا متخصص بگزارند باز هم به این معنا نیست که کار با کیفیت انجام میدهند. دلیل این هم که میگوییم همه ی بک لینک هایی که وب سایتتان میگیرد را مانیتور کنید ، واضح است. اگر آن ها شروع به ساخت بک لینک های بی کیفیتی که باعث ضرر زدن به رنکینگ میشود کرده اند، آن ها را سریعا اخراج کنید.

رقیب شما سئوی منفی علیه شما به کار برده است. گرفتن صدها لینک با ارزش کم برای وب سایت ، به بالا رفتن احتمال پنالتی را محتمل تذ میکند.

پس اگر مشکل وب سایتتان همین است باید چه کنید ؟ به محض اینکه بک لینک هایی که به اسپم میخورند و از سایت های نامطمئن هستند را در سایت خود پیدا کردید، باید یک گزارش قطع دسترسی Disavow Report در گوگل وبمسترتولز ثبت کنید. هیچ دلیلی نیست که این کار را به بعد موکول کنید.

از لینک های بی کیفیت دوری کنید
از همکاری با سایت هایی که لینک های اسپم میسازند خودداری کنید. تعداد بک لینک هایی که دارید ملاک نیست، چرا ؟ چون کیفیت لینک ها و مرتبط بودن بک لینک با محتوای پیج ملاک هستند. برای مثال، اگر وبسایت شما 5 بک لینک از وبسایت های معروف داشته باشد، و رقیبتان 1000 لینک اسپم داشته باشد ، شک نکنید که شما رنک بهتری خواهید گرفت.

با این توصیفات، هیچ وقت سراغ سرویس هایی که ادعای ساخت 100ها بک لینک با پول بسیار کم میکنند نروید. همین ها باعث پنالتی شدنتان میشوند.

حتماGuideline Google’s Webmasterرا مطالعه کنید
میخواهید از گوگل رتبه بگیرید ؟ مثل وقتی که بازی میکنید ، باید قوانین را بدانید. خواندن Google’s Webmaster Guidelines برای دانستن چیزهایی که باید از آن ها دوری کنید و کارهایی که باید انجام دهید، حیاتی است. در مقالات بعدی 18 نوع از بک لینک های تخلفی را معرفی خواهم کرد.

گوگل وبمستر تولز خود را مانیتور کنید
سعی کنید خودتان را به چک کردن وبمستر تولز عادت دهید. بسیاری از وبمسترها این قسمت را فراموش میکنند و مسلما چیزهای بسیار مهمی را از دست میدهند. همیشه تعداد پیج های ایندکس شده در گوگل را بدانید و اگر گوگل بات مشکلی در دسترسی به سایت دارد، آن را حل کنید.

اگر وبسایتتان مشکل داخلی دارد، مثل پیج ارور، بد ریدایرکت و لینک های خراب ، وبمسترتولز جایی است که آن ها را میتوانید شناسایی کنید.

Google Analytic Alerts را نصب کنید
ساختن هشدار در گوگل آنالیتیکس همانقدر مهم است که چک کردن وبمستر تولز اهمیت دارد. شما میتوانید یک هشدار هوشمند ایجاد کنید تا اگر ترافیک تان کاهش پیدا کرد ، شما را مطلع سازد. افت ترافیک ریشه های زیادی دارد که بهتر است به محض وقوع، آن ها را بهبود بخشید.

مراقب طمع باشید
وبسایت شما یک شبه رتبه ی اول گوگل را کسب نخواهد کرد. SEO یک روند طولانی است که نیاز به صبر و تخصص دارد. تعداد زیادی از متخصصان(به قول خودشان) هستند که قول نتایج تضمین شده میدهند. با این افراد همکاری نکنید. ارزش ریسک کردن اسم و رسم وب سایت و ترافیک را ندارد.

جمع بندی
هر وبسایتی آسیب پذیر است، من جمله وبسایت شما. بهتر است از پنالتی شدن جلوگیری کنید تا بعد از آن از پنالتی دربیایید. همیشه رد لینک هایتان را با ابزار Monitor Backlinks داشته باشید. گوگل وبمسترتولز خودرا چک کنید، و هشدار را در آنالیتیکس ایجاد کنید.

اگر وبسایتتان توسط گوگل پنالتی شده است ، مطمئن باشد که راه حل های بسیاری برای بیرون آمدن از این بحران وجود دارند.

در مقالات بعدی راه های رهایی از پنالتی گوگل را شرح خواهم داد.

لینک مقاله

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
ممنون از شما
اما این سرویسی که معرفی کردید فقط ۴ تا از بک لینک ها رو نشون میده٬ در حالی که وبمستر ۳۱ نشون میده
الان من میدونم که کدوم یکی از این بک لینکا اسپمه و میخوام دستی از طریق گوگل وبمستر اونو حذف کنم٬ اما نمیدونم از کجا و چطور این کارو انجام بدم

اینم لیست بک لینکا که با قرمز لینک هایی که به نظرم اسپم هستند رو قرمز کردم
pazhoheshkade.ir,"46,747",1
asemoniha.com,"2,692",1 لینک من در این سایت حذف شده و میخوام برش دارم
tejaratgah.com,121,70
dailylink.ir,113,1
aliexirs.ir,65,65
ninisite.com,34,11
matlabgah.com,24,11
rozblog.com,21,5
madarclub.com,12,1
chkme.com,11,1
abharcity.ir,9,1
wikipedia.org,6,6
persianblog.ir,6,1
porsyar.com,5,2
parsiblog.com,4,1
mdir.ir,4,1
latestnews.ir,3,1
shishlink.com,3,1
persiantools.com,2,2
mscenter.ir,2,1
quickiwiki.com,1,1
sitesview.net,1,1
questpedia.org,1,1
seo-analysis-tools.com,1,1
reviewweb.net,1,1
iranvij.ir,1,1
cyclopaedia.info,1,1
blogfa.com,1,1

etarahan

Registered User
لایک‌ها
71
ممنون از شما
اما این سرویسی که معرفی کردید فقط ۴ تا از بک لینک ها رو نشون میده٬ در حالی که وبمستر ۳۱ نشون میده
الان من میدونم که کدوم یکی از این بک لینکا اسپمه و میخوام دستی از طریق گوگل وبمستر اونو حذف کنم٬ اما نمیدونم از کجا و چطور این کارو انجام بدم

اینم لیست بک لینکا که با قرمز لینک هایی که به نظرم اسپم هستند رو قرمز کردم
pazhoheshkade.ir,"46,747",1
asemoniha.com,"2,692",1 لینک من در این سایت حذف شده و میخوام برش دارم
tejaratgah.com,121,70
dailylink.ir,113,1
aliexirs.ir,65,65
ninisite.com,34,11
matlabgah.com,24,11
rozblog.com,21,5
madarclub.com,12,1
chkme.com,11,1
abharcity.ir,9,1
wikipedia.org,6,6
persianblog.ir,6,1
porsyar.com,5,2
parsiblog.com,4,1
mdir.ir,4,1
latestnews.ir,3,1
shishlink.com,3,1
persiantools.com,2,2
mscenter.ir,2,1
quickiwiki.com,1,1
sitesview.net,1,1
questpedia.org,1,1
seo-analysis-tools.com,1,1
reviewweb.net,1,1
iranvij.ir,1,1
cyclopaedia.info,1,1
blogfa.com,1,1
خواهش میکنم.
راهی که به نظر من میرسه اینه که سایت های آگهی رو که برید تبلیغتونو بردارید بقیه اش رو هم از سایت ها بخواید که لینکتونو بردارن . دوستان اگر راه حل بهتری میدونن لطفا مارو هم درجریان بزارن

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,719
خواهش میکنم.
راهی که به نظر من میرسه اینه که سایت های آگهی رو که برید تبلیغتونو بردارید بقیه اش رو هم از سایت ها بخواید که لینکتونو بردارن . دوستان اگر راه حل بهتری میدونن لطفا مارو هم درجریان بزارن
ممنون
تبلیغو نمیشه برداشت چون خودشون سرخود گذاشتن
چطور در گوگل وبمستر لینک ها رو دستی حذف کنم ؟

etarahan

Registered User
لایک‌ها
71
ممنون
تبلیغو نمیشه برداشت چون خودشون سرخود گذاشتن
چطور در گوگل وبمستر لینک ها رو دستی حذف کنم ؟
ببینید اینکه یکی دیگه لینک سایت شمارو میزاره توی سایتش دست شما نیست ، اصلا بعضی ها واسه اینکه رقیبشونو نابود کنن واسش بک لینک اسپم میگیرن.
ولی برای اینکه لینک های خودتونو از ایندکس کردن روبات ها حذف کنید راه داره که فکر کنم بلدین خودتون.
اگر نیاز به توضیح بیشتری بود بفرمایید

etarahan

Registered User
لایک‌ها
71
دوستان سوالاتتون رو در مورد بک لینک بپرسید ، تا دوستان جواب بدن :)

unp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
اقا من عضو شدم اما برای نشان دادن بک لینک میگه پولیه که

etarahan

Registered User
لایک‌ها
71
دوستان اکثر سرویس های بک لینک پولی هستند ولی این نرم افزار که لینکشو میزارم تا 100 تا بک لینکارو نشون میده ، کلا یه پکیج کامل واسه سئو کارهاست
لینک سایت نرم افزار : http://www.link-assistant.com/
این وب سایت چند نرم افزار داره که به دردتون میخوره

etarahan

Registered User
لایک‌ها
71
خرید بک لینک کلا مخالف حرف های گوگل هست ولی اگر بی سر و صدا کار کنین ممکنه اسپم نشین ، ممکنه

uf6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من یه سوالی دارم که به پنالتی شدن مربوطه اما ممکنه یه مقدار بی ربط به بک لینک ها باشه و اونم این که آیا افزایش بازدید سایت ممکنه تاثیر منفی بر روی سئو بزاره و باعث پنالتی شدن بشه؟
بعضی جاها خوندم نوشته بودن افزایش بازدید غیر طبیعی اما نمی دونم منظورشون چیه یعنی منبع ورودی ها غیر طبیعی باشه یا تعداد ورودی ها سایت؟

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
اقا من یه سایتی دارم که کلا 30 تا مطلب داره همه هم اختصاصی خودم نوشتم . بک لینک اینا هم که نداره . تازه تاسیس هم بود . تازگیا از یه جایی نگاه کردم نوشت که سایت شما پنالتی شده یا sandbox شده . وب مستر هم خطا 0 هست قسمت manual actions هم هیچی نیست . . کلا همه چیزش ردیفه . فکر کنم این سایتهایی که چک می کنند پنالتی شدی یا نه غلطه ...

uf6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تا اونجایی که من میدونم معمولا سایت های تازه تاسیس اوایل تو sandbox هستند.

etarahan

Registered User
لایک‌ها
71
من یه سوالی دارم که به پنالتی شدن مربوطه اما ممکنه یه مقدار بی ربط به بک لینک ها باشه و اونم این که آیا افزایش بازدید سایت ممکنه تاثیر منفی بر روی سئو بزاره و باعث پنالتی شدن بشه؟
بعضی جاها خوندم نوشته بودن افزایش بازدید غیر طبیعی اما نمی دونم منظورشون چیه یعنی منبع ورودی ها غیر طبیعی باشه یا تعداد ورودی ها سایت؟
بازدید غیرطبیعی یعنی نمودار بازدیدها شدیدا خیز داشته باشه و بازهم باعث پنالتی نمیشه ، اگر منبع ورودی پتانسیل اسپم داشته باشه احتمال پنالتی هست

• Like
Reactions: uf6

etarahan

Registered User
لایک‌ها
71
اقا من یه سایتی دارم که کلا 30 تا مطلب داره همه هم اختصاصی خودم نوشتم . بک لینک اینا هم که نداره . تازه تاسیس هم بود . تازگیا از یه جایی نگاه کردم نوشت که سایت شما پنالتی شده یا sandbox شده . وب مستر هم خطا 0 هست قسمت manual actions هم هیچی نیست . . کلا همه چیزش ردیفه . فکر کنم این سایتهایی که چک می کنند پنالتی شدی یا نه غلطه ...
آره چون تازه ست تو سندباکسه . نگران نباش دوست من

uf6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
بازدید غیرطبیعی یعنی نمودار بازدیدها شدیدا خیز داشته باشه و بازهم باعث پنالتی نمیشه ، اگر منبع ورودی پتانسیل اسپم داشته باشه احتمال پنالتی هست

خب پس چرا به عنوان مثال عرض می کنم، این سایت های تبادل ترافیک می نویسن برای جلوگیری از پاک شدن ایندکس گوگل فلان کار ار انجام بدید؟

etarahan

Registered User
لایک‌ها
71
خب پس چرا به عنوان مثال عرض می کنم، این سایت های تبادل ترافیک می نویسن برای جلوگیری از پاک شدن ایندکس گوگل فلان کار ار انجام بدید؟
ببینید هیچ کس نمیتونه بگه سایت من صد در صد پنالتی نمیشه و تبادل ترافیک با سایت هایی که کارشون اینه احتمال پنالتی رو میبره بالا . اون که عرض کردم باعث پنالتی نمیشه منظور این بود که ممکنه یک پست توی یه جا به اشتراک گزاشته بشه که بازدید خیلی بره بالا ولی کار با سایت های تبادل ترافیک توصیه نمیشه چون اون دقیقا میشه بازدید غیرطبیعی

• Like
Reactions: uf6

Hani2200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.چطوری بفهمیم لینک اسپم هست؟؟من کارم بازاریابی هست تو سایتم محصولات سایت دیگه رو میزارم بعد لینک میدم واسه خرید برن تو سایت صاحب محصول ایا این کار اشتباه هست؟؟

mohsen.unlimited

Registered User
لایک‌ها
340
خواهش میکنم.
چه بک لینک بد رو حذف کنید چه نکنید، با استفاده از ابزار Disavow Tools گوگل همه اثر خوب و بد بک لینک ها و دامنه هایی که به این ابزار معرفی میشن، از بین میره.

حتی اگر منبع بازدید هم، اسپم باشه پنالتی در کار نیست.بازدید هیچ وقت ضرر نداره و به اون شکل هم، به تنهایی سود نداره از نظر سئو.از هر جایی که باشه.اما بازدید هایی مثل پاپ اپ، صرفا باعث افزایش bounce rate میشه که بونس ریت هم، فقط یکی از فاکتور های سئوست و اینکه گوگل میتونه تشخیص بده یا نه، جای بحث داره.که باز bounce rate یا نرخ دفع بازدید کننده ارتباطی به پنالتی و حتی احتمال پنالتی نداره.

ببینید هیچ کس نمیتونه بگه سایت من صد در صد پنالتی نمیشه و تبادل ترافیک با سایت هایی که کارشون اینه احتمال پنالتی رو میبره بالا . اون که عرض کردم باعث پنالتی نمیشه منظور این بود که ممکنه یک پست توی یه جا به اشتراک گزاشته بشه که بازدید خیلی بره بالا ولی کار با سایت های تبادل ترافیک توصیه نمیشه چون اون دقیقا میشه بازدید غیرطبیعی
لحظه ای به این بیندیشید که گوگل چطور می تونه بفهمه چه کسی از چه منبعی داره از سایت شما بازدید داشته باشه؟اگر امارگیر Analytics نداشته باشید، نمی فهمه.اگر هم داشته باشید، از روی اونها برای رتبه شما نمی تونه تصمیم گیری کنه.چون خیلی ها هم آمار گیر گوگل رو ندارند.نمی تونه الگوریتمشو برای بعضی ها اعمال کنه برای بعضی نکنه.
تعریف بازدید طبیعی و غیر طبیعی برای بشر هم قابل تشخیص نیست.چه برسه به موتور جستجو.ولی بک لینک چرا.
بماند اینکه بازدید، چیزی نیست که بخواد به اون شکل در الگوریتم گوگل تاثیر منفی یا مثبت داشته باشه.فقط در شرایط خاصی، می تونه مقداری تاثیر خوب داشته باشه.

سلام.چطوری بفهمیم لینک اسپم هست؟؟من کارم بازاریابی هست تو سایتم محصولات سایت دیگه رو میزارم بعد لینک میدم واسه خرید برن تو سایت صاحب محصول ایا این کار اشتباه هست؟؟
اشتباه نیست این کار به خودی خودش.بحث خیلی مفصلی هست که چجوری بفهمید بک لینکی خوب هست یا بد.به این سادگی نیست.گاهی اوقات یک لینک برای شما بد و همون لینک برای سایت دیگری خوب هست.حتما اینجا رو بخونید تا اطلاعات بیشتری درباره بک لینک اسپم و پنالتی و ریکاوری به دست بیارید.

Last edited:
بالا