برگزیده های پرشین تولز

حداقل درآمد ماهیانه برای زندگی معمولی تو تهران چقدره ؟

ihamed

Registered User
لایک‌ها
0
آدم تو آشغال دونی زندگی کنه ولی نره بین این جماعت دروغگوی و متظاهر و خائن تهرانی های کثیف . لاشخورهایی پیدا می شن تو این خراب شده از سگ هم پست تر

همه جا هم آدم خوب هست هم آدم بد و اینطور نیست که شما همه رو به یه چشم نگاه کنید. البته این هم نشون دهنده ی فرهنگ و شخصیت و تربیت خانوادگی شماست.
در واقع افرادی مثل شما که عقده ای و بی فرهنگ بودن اومدن تهران و خودشون رو تهرانی جا زدن و بخاطر دید بدی که داشتن سعی کردن به همه افراد دور و برشون ضرر بزنن
و اینطوری شد که دید شهرستانی ها نسبت به تهرانی ها بده!
و من واقعا نمیدونم توی دوره ی دانشجوییم با اینکه همیشه هوای دوستای شهرستانیم رو داشتم اما آخرش پشت سرم حرف میزدن و نفرت داشتن از تهرانی ها.

Jimmy Jump

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
آدم تو آشغال دونی زندگی کنه ولی نره بین این جماعت دروغگوی و متظاهر و خائن تهرانی های کثیف . لاشخورهایی پیدا می شن تو این خراب شده از سگ هم پست تر
به به !
sarcastic.gif

جداً (!!) آیدی فرهیخته بهت میاد !
sarcastic.gif

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
داداش سرت درد میکنه ؟
اونجا نزدیکی به اقوام شما بخای بیای حداقل باید چنتا سفر داشته باشی تو سال خود اون کلی از کار و زندگی میندازتت تازه دپ هم میزنی

تازه هر روز هم فامیلای دور ونزدیک یا به بهانه ی دلتنگی یا برای تفریح میان خونه تون که هم میتونه مایه ی سلب آسایش باشه هم خرج میذاره روی دستشون!:دی

ihamed

Registered User
لایک‌ها
0
به نظرم با سیصد چهارصدم میشه زندگی کرد با اینکه تهران زندگی نمیکنم ولی همونطور که گفتن اونجا اینقدر مغازه و مواد خوراکی و پوشاک و غیره با قیمت نرمال هست که تازه از شهرستانها هم راحت تری فقط میمونه هزینه ایاب ذهاب و خونه اگر خونه نداشتی مشکل درست میشه که اونم قضیش زیاد با بقیه جاها فرق نداره قیمت خونه تو تهران قسمتای خوبش بالاس ولی جاهای معمولیش مثل شهرستانها هست اگر خونه داری بفروش برو با همون قیمت یه چیزی تو تهران جور کن سعی کن با کاستیاشم بسازی دیگه مایت همینقدر بوده ! هزینه رفت و آمدت اگر اداره دور باشه که گرون میشه مگه سرویس داشته باشید که فکر کنم باید تو تهران از این امکاناتا برای کارمندا در نظر بگیرن ( <= دوستان تهرانی جواب بدن اینو) ولی اگر بتونی یه جایی نزدیک اون اداره باشی خیلی خوبه و برای تفریحم میتونی جمعه ها بری بام تهران ...

ایشالا موفق باشی به هر حال تهران یه بدیش برای خیلیا همون غربت و دوری آدما از همه اما از خیلیا شنیدم اونجا کسی کاری بهت نداره و همین خودش یه مزیته و فضول تو زندگیت نیست و خلاصه ایشالا که بتونی برنامه خوبی برای زندگیت بریزی

اگر این کارو کردی نتیجشو همینجا بگو تا ما شهرستانیها هم استفاده کنیم :دی

شرکت خصوصی از سرویس خبری نیست :) رفت و آمد با خود کارمنده

Jimmy Jump

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
شرکت خصوصی از سرویس خبری نیست :) رفت و آمد با خود کارمنده
خب اگر یه جای نسبتاً نزدیک خونه بگیره فرض کن حداکثر رفت هزار برگشتم هزار بگو برای خرید هم هر روز بره بیرون و اطراف خونشم 500 رفت و 500 برگشت روی هم روزی 3 تومن روزای تعطیلم که هیچی ماهی میشه حدودای هفتاد تومن که الان منم خرج کرایه تاکسیم همین حدوداس تو اهواز خوردو خوراکم فکر نکنم اگر درست خرج کنه از 400 بیشتر بشه و با ماهیانه 500 تومن درامد از پس این خرجا برمیاد البته هر کسی باید چندمیلیونیم پس انداز داشته باشه تا خدا نکرده خسارت جانی مالی پیش اومد بتونه ضررا رو جبران کنه

دلفین

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
161
همه جا هم آدم خوب هست هم آدم بد و اینطور نیست که شما همه رو به یه چشم نگاه کنید. البته این هم نشون دهنده ی فرهنگ و شخصیت و تربیت خانوادگی شماست.
در واقع افرادی مثل شما که عقده ای و بی فرهنگ بودن اومدن تهران و خودشون رو تهرانی جا زدن و بخاطر دید بدی که داشتن سعی کردن به همه افراد دور و برشون ضرر بزنن
و اینطوری شد که دید شهرستانی ها نسبت به تهرانی ها بده!
و من واقعا نمیدونم توی دوره ی دانشجوییم با اینکه همیشه هوای دوستای شهرستانیم رو داشتم اما آخرش پشت سرم حرف میزدن و نفرت داشتن از تهرانی ها.
حرفات تایید میشه
از تهرانی ها نفرت ندارن یه چیزیه سر زبوناشون افتاده و اونا هم میگن که یه چیزی گفته باشن
اتفاقا من اونقدر که از مشهدی جماعت بد شنیدم (به مشهدی ها برنخوره )از تهرانی نشنیدم در کل بقول شما آدم خوب و بد همه جا هست

Jimmy Jump

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
تهرانیها اکثرشون مال جاهای مختلف کشورن که رفتن ساکن اونجا شدن درست نیست بگیم تهران فلان تهران بهمان اکثر شهرستانیها هم اقوامی اونجا دارن

khabaloo

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
603
میخای اصفهانو ول کنی بری تهران ؟ دوست داری بری تو شلوغی ؟

javidx

Registered User
لایک‌ها
8

طبق گفته دوستان امثال شما میان تهران که به این وضعیت دچار میشه .

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
از کی تا حالا کلاه تو پاچه میره ؟؟؟:wacko:

کلاه تو خیلی جاها میره... بعضی از اون جاها خیلی درد عمیقی بر وجود فرد میزارن...! :D

درود

مثل هميشه كامل، منطقي + جزييات به اندازه كافي!
2yqv8wko6mksqmsl83mp.gif

:blush:

تاييد ميشه.اونجا درسته امكانات بيشتري داره ولي مطمئنا آرامش و امنيت كمتري داره. جالبه كه شهرستانيها اينقدر مايلند برن تهران و از اون طرف تهرانيهاي زيادي هم ميگن آرزو دارند برن شهرهاي كوچك با آرامش و امنيت بيشتري-هواي بهتر هم البته مد نظر خيليهاشون هست- زندگي كنن.

آرامش و امنیت توی تهران همچینم بد نیست ولی به هر حال شبا واسه زنا مناسب نیست تنها تو خیابون باشن... انقدری که گشتای موتوری و سواره پلیس شبا به افراد گیر میدن و مزاحمت ایجاد میکنن، دزدا مزاحم نمیشن...!

و بله یکی مثل من که اجدادشم تهران و اطرافش بودن، با اینکه عاشق تهرانم (با تمام دود و شلوغیش) ولی یه جورایی دیگه حالم از این اجتماعات بهم میخوره و در اسرع وقت با کمی پول به جیب زدن، دوربینی مناسب با یه تلسکوپ میخرم میزنم به کوه و دشت...! :eek:

البته پول خاصیم نیاز نیست، هر جا بری اگر تخصص خوبی داشته باشی کار و درآمد واسه گذران زندگی یافت میشه؛ مهم لذت بردن از زندگیه...!

این پستت رو تایید میکنم تا بلکه کمتر از در و دهات بریزن تهران و این چیزایی که گفتی به اسم تهرانی، کمتر بشه!

هرکسی وقتی از محل زندگی خودش دور میشه فکر این چیزا میوفته. تو محل خودش بخاطر آبرو کاری نمی کنه ولی وقتی دو کیلومتر دورتر میره برای زندگی دست به هر کاری میزنه. مثل بعضی ها که تو ایران بهشون بگی دستشویی بشور بهشون بر می خوره ولی کلی پول هزینه می کنن میرن خارج تا دستشویی بشورن..

Like it

تهران 14 میلیون جمعیت دارد (به لطف مدیریت ابلهانه **** مقدس و فراهم نیاوردن شرایط برای جلوگیری از سیل مهاجرت به تهران)... :eek:

خب اگر یه جای نسبتاً نزدیک خونه بگیره فرض کن حداکثر رفت هزار برگشتم هزار بگو برای خرید هم هر روز بره بیرون و اطراف خونشم 500 رفت و 500 برگشت روی هم روزی 3 تومن روزای تعطیلم که هیچی ماهی میشه حدودای هفتاد تومن که الان منم خرج کرایه تاکسیم همین حدوداس تو اهواز خوردو خوراکم فکر نکنم اگر درست خرج کنه از 400 بیشتر بشه و با ماهیانه 500 تومن درامد از پس این خرجا برمیاد البته هر کسی باید چندمیلیونیم پس انداز داشته باشه تا خدا نکرده خسارت جانی مالی پیش اومد بتونه ضررا رو جبران کنه

خوشبختانه در تهران وسایل حمل و نقل عمومی بسیار در دسترس و زیاد هستن و اتوبوس و BRT و مترو در قبال مسیرهایی بسیار طولانی هزینه ای کمتر از 500 تومن میفتن...

ولی تاکسی و آزانس در تهران هزینه بالایی داره (به خصوص بعد از هدفمندی بنزین!) به طوری که شما در بسیاری از شهرستان ها هنوز کرایه 150-200 تومن رو میبینید ولی در تهران برای مسیرهای 3-4 کیلومتری هم دیگه زیر 400-500 نیست و دیگه مسرای طولانی مثلاً از میدون آریاشهر به میدون ولیعصر تا 2 هزار تومن و حتی 4-5 هزار تومنم میرسن...

البته الان انتخاب اول مردم اتوبوس و مترو و BRT هستش (تا جای ممکن) و اگه یه کارت مترو داشته باشین که تقریباً از یکی دو سال بعد از افتتاح مترو این کارتای مغناطیسی ارائه شدن، دیگه نیازی به پرداخت پول در BRT و مترو و بسیاری اتوبوس ها ندارید و در کمتر از یکی دو ثانیه کار رو نشون دستگاه میدین و پول کم میشه میرین پی کارتون... :rolleyes:

پ.ن.: گفتم کارت مترو، کارت متروی من مال همون سالای اول ارائه این کارتاس و از بس عتیقه و رنگ و رو رفته ـس میرم شارژ کنم طرف تعجب میکنه و دفعه ای هم تیکه ای بارم شد که "اینهمه سال داغون نشده حداقل عوضش کن نو بگیر این بیچاره دیگه جون نداره به خدا!"... :D

یه بار 8 سال پیش یه یارویی عجله داشت و دیگه کیف پولشو از جیبش درنیاورد که کیفو نشون دستگاه بده و در باز بشه بتونه وارد مترو بشه و بدو بدو پرید با یون روی دستگاه کارت خون و دستگاهم با کمال میل قبولش کرد و یارو با سرعت هر چه تمام تر رفت سمت مرتو... :lol:

Last edited:

عمو مایکل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
107
همگی برید کی ... صلوات ختم کنید :lol:

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
رفتیم
درش تخته بود عمو

tablighbashi

Registered User
لایک‌ها
16
بدون کرایه خونه 1.5 میلیون فقط برای اینکه زنده بمونی
کرایه بخوای بدی ماهی 2.5 میلیون به غیر از تفریحات سالم:D

سيناترا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
بدون کرایه خونه 1.5 میلیون فقط برای اینکه زنده بمونی
کرایه بخوای بدی ماهی 2.5 میلیون به غیر از تفریحات سالم:D

داداش اینطورا هم نیست... من الان کرایه خونه ندارم با ماهی 700 (یک نفرم) زندگی میکنم... خوبم خرج میکنم... یعنی خیلی بیشتر از 700 ماهیانه میاد ولی نیازی به خرجش نمی بینم... همینقدر خرج میکنم خیلی راحتم هستم

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
داداش اینطورا هم نیست... من الان کرایه خونه ندارم با ماهی 700 (یک نفرم) زندگی میکنم... خوبم خرج میکنم... یعنی خیلی بیشتر از 700 ماهیانه میاد ولی نیازی به خرجش نمی بینم... همینقدر خرج میکنم خیلی راحتم هستم

منم کرایه خونه ندارم و راحت میتونم با ماهی 200-300 تومنم زندگی کنم.

یعنی من به راحتی میتونم وعده های غذایی از نون و چیپس و کاهو و سس و غیره گرفته تا هر چی که فکرشو بکنی بسازم به کمترین قیمت...!

یک پیتزا با 2 تا نون بربری میتونه حداقل 3 وعده آدمو سیر کنه... :D

ذرت و تخم مرغ و مواد راحت الپخت و سریع الحاضر شدن! هم هستن که غیلی هم غوبن :p

اهل مد و تیپ و دخمل بازی و کافی شاپ و رستوران و دودی جات هم نیستم که پولمو بریزم سطل آشغال...

من رو با یه مقادیر کافی قهوه و موزیک و اینترنت تنها بزاری یه قرن دیگه هم بیای هنوز زنده ـم :D

آذوغه قهوه خیلی به قول حیاتی بود یا واوان که میگفت mohom ، مهُمه... :p

Last edited:

_Love_Coder_

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
128
با 700 الی 800 میشه یک زندگی معمولی بدون پس انداز داشت مستاجر
اگر خونه داشته باشی با 500 هم می تونی زندگی کنی
البته این برای دو نفر هست

Maz!ar

Registered User
لایک‌ها
38
تهران مگه هنوز جا داره؟ الان 275%پر شده، یعنی شلوغه

Last edited:

GracIouS

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
خراب شه این تهران بی صاحاب
امنیت زیر صفر!

GracIouS

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
این رفقایی که میگن حداقلش با ماهی 1.5-2 تومن تازه میشه یه زندگی بدون تفریح و بدون پس انداز و بدون مسافرت و .... رو چرخوند منظورشون یه خونه اجاره ای تو حوالی پاسداران و داشتن یه ماشین اس ال آره دیگه؟
هیچ میدونین حقوق یه تومن در ماه واسه خیلی از ایرانیا یه رویاس؟ نکنه این کارمندا و کارگرایی که زیر 500 تومن در آمد دارن دور از جونشون آدم نیستن و یا تو این تهران زندگی نمیکنن؟ میدونین که بالای 70 درصد مردممون زیر یه تومن درآمد دارن اونوقت با این توصیفات شما بقیه اصلا نباید نفس بکشند!
من خودم واسه شروع کارم یه سال هیچ درآمدی نداشتم (یعنی صفر مطلق!) ولی زنده موندم بخدا :دی
اما خدا رو شکری میشه گفت الان یه درآمد در حد یه نون و بوقلمونی واسمون میمونه :دی

Last edited:

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
این رفقایی که میگن حداقلش با ماهی 1.5-2 تومن تازه میشه یه زندگی بدون تفریح و بدون پس انداز و بدون مسافرت و .... رو چرخوند منظورشون یه خونه اجاره ای تو حوالی پاسداران و داشتن یه ماشین اس ال آره دیگه؟
هیچ میدونین حقوق یه تومن در ماه واسه خیلی از ایرانیا یه رویاس؟ نکنه این کارمندا و کارگرایی که زیر 500 تومن در آمد دارن دور از جونشون آدم نیستن و یا تو این تهران زندگی نمیکنن؟ میدونین که بالای 70 درصد مردممون زیر یه تومن درآمد دارن اونوقت با این توصیفات شما بقیه اصلا نباید نفس بکشند!
من خودم واسه شروع کارم یه سال هیچ درآمدی نداشتم (یعنی صفر مطلق!) ولی زنده موندم بخدا :دی
اما خدا رو شکری میشه گفت الان یه درآمد در حد یه نون و بوقلمونی واسمون میمونه :دی
صد در صد تاييد ميشه
الان اكثر حقوق بگير ها زير 700 دارن ميگيرن
دلتون خوشه ها اينجا تو قزوين كار با ماهي 400 تومن برا جوونا آرزوء...
راستي شما كارتون آزاده؟

بالا