برگزیده های پرشین تولز

خاطرات وبمستری من ( وبسایت داری و .... ) له له شدم یعنی

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
سلام
qg99qpcpwtwvyedhxss7.jpg

من چند باری از جلوی این تاپیک رد شدم ، بعدش تصمیم گرفتم خاطره خودم رو تعریف کنم
دنیای وبسایت داری و وبمستری برای خودش یه دنیای شیرینیه و پر از فراز و نشیب و نشیب و نشیب و نشیب و آخرش دره س که له له میشید و برای هر وبمستری اتفاقات بسیار شیرینی رخ میده
من هشت سال پیش وارد اینترنت شدم با اینترنت دیال آپ ذغالی

اول از همه مثل بقیه یه وبلاگ توی بلاگفا زدم و مطلب میزاشتم ( کاملا کپی ) و خب خیلی ضایع بود و نمیگرفت
یادش بخیر برای یه نظر توی وبلاگمون چه التماس هایی که به بیننده ها نمیکردیم :|
یه بار نمیدونم چرا کل اطلاعات شخصی مثل شماره موبایل و ایمیل و عابربانک هام و مدل گوشیم رو گذاشتم روی وبلاگم
( در همین حین هک کردن یاد گرفته بودم و یه بار یه سایت معروف رو هک کردم دیدم طرف ایمیل داد و گفت که از طریق روایطی که داشتیم کلیه اطلاعات شما رو در اوردیم ، یکم فک کردم دیدم بله ایمیلی که توی سایت هک شده گذاشته بودم رو توی وبلاگم هم داشتم و اینطوری ردم رو زدن )
تازه برام عبرت نبود که رفتم سراغ تبلیغات کلیکی ، هر سایتی که تبلیغات کلیکی داشت توش ثبت نام میکردم و کدش رو میزاشتم و شرع میکردم به کسب درآمد و آخرش وقتی کل حد نصاب های من به 500 تومن نمیرسید که یا سایت ها تعطیل میشدن یا خودم خسته میشدم
بعد از چند سال گفتیم آقو بیا یه کاری بکنیم که آینده دار باشه به خاطر همین یه وبلاگ زدیم که در مورد تعبیر خواب بود از شانس بد ما زد و این وبلاگ گرفت خلاصه اینکه بعد از یک سال فعالیت مستمر تونستیم 20 هزار تومن از اکسین ادز درآمد کسب کنیم
ناگفته نماند که حساب ما قبل از این اتفاق رفت به لیست سیاه و من شماره حساب رفیقم رو دادم و اونم فقط 10 هزار تومنش رو به من پس داد :D
در همین موقع هم که آقو از بد شانسی ما یک سایت خوبی پیدا شده بود که خوب کلیک داشتم ازش و توی یه هفته 15 هزار تومن درآورده بودم ولی از خوش شانسی که من داشتم سایت سر موقع پرداخت من جمع کرد و رفت
آقو در همین زمان ها ما با پدیده چت روم آشنا شدیم و خریت اصلی من از اون جا شروع شد نمیدونیم چطور معتاد این چتروم های درپیت شدیم و روزی 8 ساعت توش فعالیت میکردیم ، نکته اصلی اینحاست : من یه اینترنت رایگان پیدا کرده بودم که کد تهران داشت و با اون میرفتم خلاصه یه روز اومدیم خونه ، خونواده جلومون یه قبض تلفن گذاشت : 400 هزار تومن ، من :
utotyvzgydf0euangtig.jpg

بابام :
6k0p4ccngfhbw1plxkb.jpg
الکساندر گراهام بل :
r2l2wzwl1sakgk9iigu.gif
، آقو ریختن سر ما مارو به قصد کشت زدن ، سه سال و 27 روز در کما بودیم

آقو ما آدم نشدیم که ، بعدش لایحه ADSL رو به پدر خانواده تسلیم کردیم و قرار شد ADSL بگیریم
خلاصه در همون زمان ها هم من با سیستم نیوک آشنا شدم و با یه هاست رایگان شروع کردم به فعالیت
خلاصه یک سال خوب بود و از سایت های وارز مستقیم کپی میکردیم به سایت خودمون و ملا نمیدونستیم به چه دردی میخوره سایتمون
که زد و بعد از یه سال که سایتمون به جایی رسیده بود و یه آب باریکه بازدید داشت فیلتر شد D:

آقو ما گفتیم که نباید تسلیم بشیم و هنوز زوده پس با یه هاست توی پارس دو شروع کردیم به سایت اسکریپت زدن ( scripters.info) اقو ما 2 سال ( از اردیبهشت 90 ) با این سایت با سیستم نیوک کار کردیم دیدیم که سایت هایی که خیلی جوونتر از ما هستن اومدن از ما جلو زدن ما داریم روی تردمیل میدوویم خود نیوک هم هر روز یه جاش دغون میشد و ما له له میشدیم
یعنی وقت اون روزایی می افتم که بعضی ها سوال میکردن چطور از نیوک به وردپرس برن و ما مثل برادران تکفیری مردم رو لعنت میکردیم خورد و خاکشیر میشم و از درون فرو میریزم
گفتیم چیکار نکنیم چیکار بکنیم اومدیم دیتالایف ، دیتالایف سیستم خوبی بود البته به جز اینکه پشتیبانی ایرانش دست یه مشت سگ و شغال هستش :D اقو این بدبختی ما زیاد طول نکشید و خداوند یه در رحمت به روی ما باز کرد و کل سایت ما ویروسی شد و اخر رفتیم وردپرس
*** یه نکته در مورد اسکریپترز بگم که خودش خاطرست
من همش تو فکر یه تالار گفتگوی خوب برای اسکریپترز بودم
آقو یعنی ما سر این انجمن سازو له له شدیم
یه روز یه انجمن نصب کردیم هنوز پوشه install رو حذف نکرده هک شدیم کل سرور رو خوابوندن کل اینترنت ایران قطع شد
یه روز یه یه انجمن ساز نصب کردیم نال شده ، روز سوم ما رو به جرم حمله به برج های تجارت جهانی گرفتن یازده سال و سه ماه توی گوانتانامو بودیم
گفتیم بریم یه انجمن ساز رایگان پیدا کنیم هم بیخطره هم کارمون را بیافته
آقو هنوز انجمن ساز رو دانلود نکرده بودیم سایتمون به هم ریخت له له شدیم

این شد که الان در به در دنبال یه انجمن ساز خوب میگردیم
کلا نمیدونم این چه طلسمی هستش که هیچ انجمن سازی روی سرور scripters.info ما جواب نمیده و هر کدوم یه مشکلی دارن
انجمن هایی که استفاده کردم و دوشواری داشتن

ipboard - mybb - punbb - phpbb

الان هم آواره شدیم دنبال یه انجمن ساز خوب اجالاتا میخوایم بالت ( گلوله ) رو نصب کنیم و نمیدونم چه بلایی قرار سرمون بیاد

البته اصل ماجرا :::
اول که نیوک بودش روی phpbb بودم و مشکلی که داشت این بود که اعضا رو توی گروه ولیدیتور ها میزاشت و باید دستی میفرستادی توی گروه user ها

بعدش آقو ما تالار رو انتقال دادیم ipboard که یه مدت خوب کار کرد و بعد از یه مدت گفت چوب تو |||||م کنی کار نمیکنم
گفتیم آقو چیکار کنیم چیکار نکنیم
بعدش رفتیم روی پان بی بی یه مدت هم با اون کار کردیم دیدیم مشکل زیاد داره
رفتیم روی mybb خلاصه این که این سیستم خود بودش و هنوز داریم استفاده میکنیم

، در همین زمان ها ما خریتمون دوباره اود کرد و گفتم یه سایت هم در مورد فیلم بزنم که به کارمون هم ( کارگردانی ) ربط داشته باشه خلاصه این سایت رو هم به اسرار دوستان با سیستم phpfox ( با هاست یک گیگ D: ) زدیم و بعد از یه مدت دیدیم کشش نداره و ولش کردیم و سیستم رو بردیم mybb

خلاصه در همین زمان به سرمون زد اسکریپترز رو بفروشیم و قبل از اینکه از فروش رفتنش یا نرفتنش اطمینان حاصل کنم یه سایت دیگه در مورد پرسش و پاسخ سیستم های مدیرت محتوی زدیم
آقو این اسکریپترز هم به فروش نرفت و ما دستمون موند توی پوست گردو //

خلاصه اینکه ابان ماه گذشته سایت 1pro.ir رو راه اندازی کردیم اول گفتیم از پارس دو که مطمئنه هاست بگیریم بعد گفتیم که نه یه هاست 500 بگیریم و تورش کار کنیم که اگر گرفت بریم روی یه هاست مطمئن ، به خاطر همین از ای تی سرور هاست گرفتیم و بدبختانه این سایتمون گرفت ، ولی از قدیم گفتن خدا گر ز حکمت ببندد دری - ز رحمت گشاید در دیگری و بعد از 6 روز مدیر سرور آی تی رفت خارج و اطلاعات و امتیاز ما منتقل شد به نیک سرور ، از اون روز به بعدش هم از هر 6 روز هفته 12 روزش رو هاستمون خوابیده

اضافه شده در اواخر ابان ماه 92

یه وقتایی توی زندگی هر ادمی هستش که دلش میخواد از این صندلی های مخصوص افتاب گرفتن رو برداره ببره بزاره توی بالکن به اسمون و غروب خورشید و مهاجرت پرنده ها نگاه کنه
، بعد از این همه ماجرا و بلا ملا روی نیوک اسفند ماه اومدم دیتالایف و تا همین دو هفته پیش که همه چی درست بود بعد ییهو سایت ویروسی شد و اونم خدا رو شکر حل شد ، گفتیم بیایم روی wordpress سه شنبه قبل تاسوعا پیغوم دادیم گفتن شنبه ، شنبه انتقال انجام شد تا همین امروز که تموم شد ، بعد من موندم و هزاران ارور روی نت افراز که به امید خدا حل شد ، آخرین مرحله انتخاب یه قالب بدون دوشواری بود که اونم یه چیزی گذاشتیم تا ببینیم بعدش چی میشه

5 دقیقه بعد از اینکه همه چی رو با کمک خدا حل کردم ، اشتباهی یکی از پوشه ها رو پاک کردم که کل عکس ها توش بود
خریت من توی بک اپ نگرفتن بعد از تکمیل همه چیز و سرویس عالی نت افراز در آخرین بک آپش مربوط به روز جمعه باعث شد با کیفیت 1080 ریده بشه به همه چی

--
خلاصه اینکه از وبسایت داری چیزی جز کمردرد و چشم درد و درد مفاصل چیزی نصیبمون نشد

در تکمیل خوش شانسی هام عمرم صرف شد و یه خط کد PHP هم یاد نگرفتم که لااقل گلیم خودم رو از آب بکشم بیرون

البته HTML و CSS رو فول شدم ولی نه خودمون عقلمون رسید نه خونواده که مارو بزارن سر کلاس برنامه نویسی

ولی خدا رو شکر از همون وبلاگ رایگانمون نونمون در میاد و درآمد خوبی داریم

یه نکته دیگه که در ایم مسیر دست هر کی رو گرفتیم و راهنمایی کردیم ، رفت و برای خودش کسی شد و درآمدش رشد زیادی کرد ولی ما مثل شتر توی گل موندیم

تحصیل

یکی از بخش هایی هستش که توضیحاتش برای ایرانی ها کمی سخت هستش چون شرایط در ایران از نظر تحصیل فرق میکنه و با جاهای دیگه دنیا متفاوته ، ما اصولا به اون چیزی که میخوایم نمیرسیم و در واقع راه های مستقیم اصولا سخت ترین و طولانی ترین راه ها هستش ، یعنی یه ایرانی اگه بخواد مهندس بشه وقتی بخواد بره ریاضی و عمران بخونه کار خودش رو سخت کرده
حالا این به کنار شخصا از نظر تحصیل که شاگرد زرنگی بودم ولی خب چون رشته ای که من میخواستم نبود و مجبور شدم یه رشته دیگه رو بخونمحوصله ادامه تحصیل رو نداشتم و بعد از دیپلم گذاشتم کنار ، ولی در واقع حتی اگر اون رشته خودمم میخوندم باز امکان رسیدن به اون شغل از این طریق میسر نبودش
ولی اگر بخوام نصیحتی بکنم باید بگم که برید و تحصیول رو ادامه بدید تا لااقل پیش خودتون شرمنده نشید لااقل یه لیسانس بگیرید تا همینطوری داشته باشیدش

اضافه شده در خرداد 98 در مورد تحصیل

من نمیدونم مغز شما چقدر بزرگ هستش آرزو های شما چقدر بزرگ هستش ، از این مغز کوچیک های هستید که میگن اگه 10 میلیون داشتم توی همین ایران پادشهایی میکردم یا از این اشعار
ما وقتی درس میخوندیم یه سری شعر به ما میگفتن ، مثلا معلم میگفت بری ژاپن توی فرودگاه مدرکت رو پاره میکنن و میگن بیا این هواپیما رو تعمیر کن ( اقایون اینا همه شعره ، دری وری هایی که معلم های بی پدر و مادر توی گوش ما فرو کردن ) هر کشوری بخوای مثل آدم مهاجرت کنی ( پناهنده نشی ) رتبه بندی دارن که توی داشتن سواد بالای لیسانس امتیاز محسوب میشه ،

گوش نکنید این چرندیاتی که میگن درس نخوندی خوش به حالت ، دانشگاه نرفتی از ما جلوتری اینا همه xشعره
من خودم دانشگاه نرفتم و عین اسب پیشمونم ، پول هم دارم ولی ارزشی نداره توی این مملکت

مغزتون رو بزرگ کنید

شراکت 9 اردیبهشت 95

توی ایران شراکت رو توصیه نمیکنم ، من هر جا شریک بودم ضرر کردم ، من به فکر سئو بودم اون به فکر اینکه بلوک جستجو ابی باشه یا نیلی ، یا هر چیز این مدلی و اخرش گفتم داداش این سایت اینم خودت من رفتم
بهتره کارمند داشته باشید که حرف گوش کن باشه تا شریک چون ممکنه اونم مثل شما اکتیو باشه و پر جنب جوش ولی بازم به مشکل برمیخورید
کلام معصوم هستش که حتی اگر دو نفر بودید یکیتون امام و **** بشه

مهر 97

چیز زیادی از این فاصله اردیبهشت 95 تا مهر 97 یادم نمیاد
شهریور 95 از شرکتمون زدم بیرون ، ماهی 2 3 تومن درامد داشتم ولی سایت ها رو ول کردم و اومدم بیرون چون جای پیشرفت نبود منم خیلی زود حوصله م سرمیره
همون روزا درگیر پرونده کلاه برداری شدم که لینک مطلبش رو جداگانه میزارم براتون
از شرکت اومدم بیرون با دوستام یه چنتا سایت با موضوع های خاص شروع کردیم که اجاره شون بدیم ، تا یه مدت خوب بالا اومدیم ولی بعدش الگوریتم های گوگل تغییر کرد و بچه ها هم دل سرد شدن که دو تا از سایت ها رو ول کردیم و متمرکز شدم روی یه سایت دیگه تا ببینیم چی میشه
همچنان از نبود برنامه ریزی مناسب دارم ضربه میخورم

درس و مدرک مهمه دوستان ، چرندیات بقیه رو که میگن درس نخونده ها موفق تر هستن رو جدی نگیرید ، کشور ما روابط با بقیه دنیا مشخصه ، تنها روشی که میتونین از مملکت برید بیرون همین درس هستش ،بدون درس هر چقدر هم درامدتون بالا باشه اونقدری نمیشه که ویزای سرمایه گذاری بگیرید برای کشورهای دیگه که از 50 هزار دلار شروع میشه .

خاطرات بازی آنلاین

این قسمت رو جدید اضافه کردم اوایل مرداد 92

آقو ای بحث شیرین بازی آنلاین هم برای خودش عالمی داره
اوایل 88 با بازی myfc آشنا شدیم و با استعداد نهفته ای که در زمینه بازی فوتبال داشتیم افق های روشنی رو در برابر خودمون میدیدیم
آقو ما همون بازی اول بعد از ثبت نام 1 بر 0 آخرین تیم رو بردیم و گفتیم ای بابا این چه شانسیه آخه یعنی چی ، کفاشیان چرا !!!!

آقو خلاصه بعد از اون بازی ما 99 بازی پشت سر هم رو با تفاضل 10 گل در هر بازی واگذار کردیم و مقام آخرین تیم جهان رو از ان خودمون کردیم آقو بعد از یه مدتی قسمت دوپینگ به بازی اضافه شد
خلاصه اقو بعد از اولین بازی ما رو به جرم دوینگ گرفتن و انداختن زندان 12 سال و 7 ماه توی حبس بودیم بعد از ون هم به مدت 4 سال و 2 ما از حضور در میادین سبز محروم شدیم
اقو خلاصه ما پول هامون رو جمع کردیم و یه ورزشگاه 100 هزار نفری خریدیم همون فرداش ورشکست شدیم اومدن خونه ما رو از چنگمون در آوردن له له شدیم هر چی گفتیم اقو این بازی انلاینه مجازیه به خرجشون نرفت
آقو

خلاصه اقو بعد از این گفتیم که باید در زمینه دیگری دنبال شکوفایی استعداد های خودمون بگردیم واسه همین رفتیم سراغ بازی لوفت هانزا خلبان آقو همون پرواز اول هواپیما سقوط کرد 387 نفر در دم کشته شدن آقو شرکت هواپیمایی ما رو مقصر دونست و مجبور به پرداخت 387*60 میلیون دیه شدیم + 99 سال حبس بدون عفو

بعد به خودمون گفتیم باید بریم سراغ یه بازی بی خطر تر چیتوزیا آقو روز دوم نه سوم ما رو به جای میمون گرفتن اقو همین الانش هم توی باغ وحش زندانی هستیم
خلاصه رفتیم سراغ بازی اسپید آپ اقو همون هفته اولش ماشین چپ کرد ما کلا به رحمت ایزدی پیوستیم

یه نصیحت برادارنه

یک زمانی هر ساعت TV رو باز میکردیم یه عده کارشناس نمای کت شلواری از خطرات بازی انلاین میگفتن و ما هم سریع کانال رو عوض میکردیم که این حرفا یعنی چی
ولی الان که خودم روزی تا شیش ساعت بازی انلاین تیمی میکنم میفهم که ضرراش واقعا چین ، از من میشنوید در برد و باخت انلاین به جز ضر هیچ قایده ای نیست و برید توی کوچه و خیابون و اگر خونتون حیاط داره توی باغچه با کشت و زرع و حیونای خونگی خودتون رو سرگرم کنید چون واقعا ضرر داره

+++ یه چنتا نکته رو هم بگم البته میدونم که شما گوش نمیدید و تا سرتون به سنگ نخوره آدم نمیشید :
1- من سعی کردم دنبال حرام نرم ( البته شاید رفتم و نمیدونم ) ولی زمانی که بعضی ها با یه دامنه .tk و چنتا عکس س/ک/سی یه سایت راه مینداختن و تبلیغات وی پی ان میگرفتن ما سعی کردیم از اون ها دور بمونیم

2 - سعی کنید هیچ کاری رو تنها شروع نکنید چون عین من ضایع میشید و صورتتون مثل پوکر فیس میشه ، دو سه نفر پایه رو پیدا کنید و با هم کار کنید

3- هر چیزی که لازم دارید این روز ها با یه وبلاگ روز بلاگ + پرشین گیگ و حداکثر یه دامنه 4 تومن .ir میتونین راه اندازی کنید پس بی خودی سراغ سایت نرید

4-- آقو ما دست آخر چنتا تصیحت از پدر بزرگمون ساده بزرگ براتون بگم

4 -1 وقتی پول دستتون اومد پوست خودتون رو بکنید و پول رو زیرش قایم کنید
4 - 2 دستتون رو پیش هیچ احدالناسی رو نکنید
4 - 3 قدر پول رو بدونید و بی خودی هدر نکنید

ما خودمون هم دستمون رو پیش همه باز کردیم و هم زیاد در بند مادیات نبودیم ، ولی آخرش به جای اینکه بگن خیلی مردی ، گفتن خیلی خری و سوارمون شدن )

و اما یک نکته

با هوش هاتون متوجه شدن که من هیچ حرفی از موفقیت هام نزدم ، بله اصولا وبمستر ایرانی نباید هیچ وقت رمز موفقیتش رو لو بده
قبول دارم که در وب ایران کار سخت هستش و درامد خیلی کم ولی همیشه توی مناطق محروم یه پتانسیل های نهفته ! خیلی خوب برای پیشرفت هستش پس برید دنبال این چیزا بگردید

نکته بعدی

قبل از خرید هاست و سیستم مدیرت محتوی حتما یه هفته خوب تحقیق کنید مطمئن باشید که اگر یک روز دیرتر پا به عرصه وبسایت داری بزارید اتفاق خاصی نمی افته ولی این یه هفته میتونه یک سال شما رو جلوتر بیاندازه

و یه نکته اصلی

این نکته ربطی به کسب درامد نداره ، میخواستم بگم که همیشه برنامه ریزی داشته باشید برای کار با رایانه ، اون زمون های هی کارشناس دعوت میکردن به برنامه های خانواده و هی اونا از مضرات زیاد نشستن پشت سیستم میگفتن ولی ما گوشمون بدهکار نبود ولی کم کم عوارضش مثل درد مفاصل و ضعیف شدن چشم اشکار شد ، اگر برنامه داشته باشید با روزی 30 دقیقه هم میتونین به همه کارهایی که در اینترنت دارید برسید پس بهتر هستش که بیشتر از این زیاد جلوی سیستم نشینید چون داغون میشید و پولی که به دست میارید یک ذره هم از ضررایی معنوی و روحی که خوردید رو جبران نمیکنه

Last edited:

1-new24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سایت هایی که خیلی جوونتر از ما هستن اومدن از ما جلو زدن ما داریم روی تردمیل میدوویم
:wacko:

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,683
:دی
کلا بچه های وبمستر مثل شما کم نداریم
من مثه شما بودم ولی مطالبم کپی نبود اما بازدیدم بدکم نبود
درآمدی نداشتم ازش ولی به راحتی فروش رفت مثل قبلی اما خیلی ارزون
چند ماه وقت و انرژی و پولمو گذاشتم اما آخرش هیچ

کلا من 2 بار سرم به سنگ خورد دیگه سراغ وبمستری نمیرم

_Amir_

Registered User
لایک‌ها
554
والا دوستان من کلا ادم جو گیری هستم تا به یه سایتی میرم و میبینم که کلی بنر تو سایتش گذاشتن و یا داره اکانت وی ای پی میفروشه وسوسه میشم که یه سایت بسازم...
تا حالا هم حدود 20 30 تا سایت ساهتم که الان نه ادرسشون یادمه نه 1 قرون پول از توش در اوردم...
خلاصه اینکه حدود 3/4 میلیون واسه این جو الکی از دست دادم...

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
دمت گرم آقو کلی خندیدیم! (ناراحت نشی)
آقو ماهم مثل خودتیم و از دیال آپ شروع کردیم و تو چت روما وقت گزروندیم! پول تلفن دادیم و چوب خوردیم!
آقو ما هم الکی پشت این سیستم میشینیم به امید یه قرون درآمد ولی فعلا که همه هزینه هاست شده!
خلاصه کنم که ماهم چشم درد و کمر درد و... داریم! منم به سراغ سایت حرام و وی پی ان و... نرفتم و نمیرم الان هم یه سایت دونفری زدیم خداروشکر مشکلی نداریم ولی به امید درآمدیم! ولی خدارو هزار مرتبه شکر وضعیتمون کم کم داره خوب میشه ولی امیدوارم آخرش خراب نشه!

TheNight

Registered User
لایک‌ها
605
داداش من بدتر از تو شد
ینی ایقدر ضایس که فعلا روم نمی شه بگم چی کشیدم :دی

ویبولیتن انجمن ساز خوبیه اون رو هم امتحان کن .

Last edited:

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
خیلی دارم به این در و اون در می زنم که از این نت پول در بیارم.

ولی موانع زیاده.

البته یه کارایی دارممی کنم فکر کنم جواب بده :دی

ufont

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
4,086
شاید بزرگترین ایراد این باشه هدفتون فقط پول در اوردنه ؟؟

خیلی از وب مستر های معروف رو با هاشون صحبت کردم هیچ کدوم هدفشون پول نبوده حتی میگفتن که یه جاهایی از جیب میزارن ....

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,704
منم تقریبا بعد از افتتاح میهن دانلود از وبلاگ به سایت کوچ کردم و یه سایت دانلود بالا آوردم. هاستم 1 گیگ بود و چون توی خونه دیال آپ داشتم چند ساعت میگشتم که فایل های زیر 1 مگ پیدا کنم که بتونم توی سایت بذارم :lol: اولین رنک گوگل هم با این سایت گرفتم که توی آپدیت اول بهم رنک 2 داد !
فکر کنم دامنه com هم سه چهار تومان بود. اون موقع دامنه هایی مثل وطن دانلود و ملی دانلود و ... که شبیه میهن دانلود بود همه آزاد بودن و بعد از این که ملت باهاشون سایت بالا آوردن برام جالب بود که چرا همه از اسم اون تقلید کردن :D:p
خلاصه اون موقع سنمون زیاد بالا نبود و نمیدونستم این جور دامنه ها بعدا ارزش میلیونی پیدا میکنن و هنوز توی حسرت رقابتی نبودن سایت های اون دروه ام :(

vahidezati

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بلاگفا تا چند سال
میهن بلاگ
بلاگوب
و سایت که از اون به بعد بیچاره شدم رتبه الاسکام میره بالا میاد پایین نمیدونم چه کار کنم دیگه دارم می پکم

r3za-k

Registered User
لایک‌ها
527
متن جالبی بود .. تو ماه رمضون کلی خندیدیم دادا .. استعداد متن نویسیتون خوبه .. حالا سایت نه , که باز چیزی در نیاد منو فحش بدین ولی ی وبلاگ طنز نویسی بزنین ..

واسه بازدید گرفتنشم هر از گاهی اس ام اس هم بزارین .. خوب میگیره .. مردم دنبال تفریح سالمن : دی

منم از وبلاگ شرو کردم .. ولی بر خلاف حرف شما تنها بیشتر برام منفعت داشته .. تنها از لحاظ شراکت .. نه اینکه فرضا انجمن بزنی کاربرش خودت باشی فقط : )

خدارو شکر دانشجوام ولی درامدم از نت درمیاد .. یکی دوتا سایت فیک بیشتر نزدم (سایتی که بدرد نخوره و بیخیال بشم)

بقیه همشون نسبت به خودشون امار خوبی دارن ..

واسه انجمن هم منم ویبولتین پیشنهاد میدم (نال)

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
روز به روز این زندگی وبمستری نمک به حروم خاطره س!

ali_ip3

Registered User
لایک‌ها
34
والا دوستان من کلا ادم جو گیری هستم تا به یه سایتی میرم و میبینم که کلی بنر تو سایتش گذاشتن و یا داره اکانت وی ای پی میفروشه وسوسه میشم که یه سایت بسازم...
تا حالا هم حدود 20 30 تا سایت ساهتم که الان نه ادرسشون یادمه نه 1 قرون پول از توش در اوردم...
خلاصه اینکه حدود 3/4 میلیون واسه این جو الکی از دست دادم...

دادا تجربتو هم رو کن ما استفاده کنیم :D

Hosein Err0r

Registered User
لایک‌ها
88
یادش بخیر

من وقتی اینترنت اومده بودم همش بخاطر چت با دختر اومدم بعدش وابسته به چت روم شدم هر روز میرفتم چت روم چت میکردم

بعدش کم کم بیشتر با نت اشنا شدم و کنجکاو شدم سایت بالا اوردم شبا تا ساعت 3 هم نمیخوابیدم همش سرچ میکردم و مطالعه میکردم تا اینکه الان ماهی 4 میلیون از این نت در میارم خیلی هم خوشحالم

واقعا هرکی سختی بکشه نتیجه میگیره

kamkar

Registered User
لایک‌ها
621
12 سال پیش، دوم راهنمایی بودم!
تازه با اینترنت آشنا شده بودم و هنوز نمیدونستم گوگل و موتور جستجو هم داریم. اون موقع سایت های س.ک.سی هم به زور فیلتر بود. :D اصن دورانی بودا!
اسم بابام، خودم، مامانم واینجور چیزا رو میزدم ببینم چی گیر میارم. مثلا hossein.com
اون موقع اکثر سایت ها هم استاتیک بودند.
همش پیش خودم فکر میکردم چه طور بعضی ها سایت دارن و من ندارم.
خلاصه این که زنگ زدم به یکی از آگهی های توی مجله ها، گفتم آقا من سایت میخوام. طرف بهم خندید گفت "خانم" با front page آشنا هستید؟ گفتم نه! گفت برو آشنا شو :D صدام انقدر نازک بود.
خلاصه از اون موقع خودمو پرت کردم تو طراحی وب سایت و وب مسترها و...

با یک حرفت کاملا موافقم:
2 - سعی کنید هیچ کاری رو تنها شروع نکنید چون عین من ضایع میشید و صورتتون مثل پوکر فیس میشه ، دو سه نفر پایه رو پیدا کنید و با هم کار کنید
فقط همکار پیدا نمیشه!

hamsokhan68

Registered User
لایک‌ها
52
سلام من متنو خوندم اما به جای خنده خوب تو عمق متنت رفتم.

بله تو دنیای مجازی زرنگ بودن وقت گذاشتن فایده نداره.اگه میخوای جواب بگیری باید ایده داشته باشی وگرنه تا دلت بخواد سایت تکراری هست.

خلاصه هیچ کس هم نه ایدشو و نه طرز درآمدشو لو نمیده!

بنظرم اگه بجای اینکه بعضیا بیان بگن ما اینقدر درآمد داریم بگن چجوری درآمد داریم بهتره.یه ثوابی هم نصیبشون میشه

درمورد همکاری هم باید عرض کنم نمیشه روش حساب کرد.چون یا طرف دبه درمیاره یا وسط کار بیخیال میشه و هزارتا کوفت و زهرمار دیگه. . .

-0000-

Registered User
لایک‌ها
1,236
دم استارتر گرم کلی خندیدیم/
ما 7-8 ساله تو نت ول معطل بودیم ولی یک سالی هست که وبمستری میکنم و از همون سایت اولم هم چون ایدم خوب بود 600-700 تومن درآمد خالص داشتم.
البته در این بین سایت هایی زدم که ضرر داده و فقط وقتمو گذاشتم پاشون.
الانم چند تا ایده مشتی دارم که موندم کدومشو اجرا کنم.

بالا