برگزیده های پرشین تولز

خریدار دوربین --- دوستان حرفه ای آماتور و فوق حرفه ای لطفا بیان تو :D

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
با سلام به همگی
بنده یک عدد اماتور هستم :D دنبال یه دوربین خوب میگردم که عکاسی باهاش زیاد سخت نباشه و آماتور بتونه باهاش کار کنه
در ضمن حرفه ای هم باشه که بعد ها مشکلی پیش نیاد یعنی چیزی کم و کسر نداشته باشه که بعدا افسوس بخورم کاش اینم داشت
فیلم برداری فول اچ دی هم داشته باشه با کیفیت بالا
رم خود دوربین بالا باشه و بعدا هم بخوام روش رم بندازم بالاترین رم رو تو بازار ساپورت کنه
خروجی اچ دی ام آی و بلوتوث هم داشته باشه
لنزش هم مناسب باشه در حد حرفه ای ولی آماتور هم بتونه باهاش عکس بگیره

هزینه هم ته 4.5 جا داره
پیشنهاد بدین لطفا حالا یا در حد راهنمایی یا اگر برای فروش دارین

ممنون از همگی

farhadii

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوست من

به نظر من به کانن 70d به همراه لنز کیت
18-135
STM گزینه مناسبی برای شماست

در ضمن ، یکی از فروشندگان ، واقعاً با انصاف ، در این انجمن ، قیمت های واقعاً مناسبی دارند

توصیه می کنم حتماً حتماً از لینک زیر ، بخرید

لینک :
http://forum.persiantools.com/t354688.html

موفق باشید:)

Last edited:

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
خوب این که شما همه ی هزینه رو صرف دوربین و لنز کنید منطقیه براتون؟ و یا میخواید سه پایه و فلاش و کیف و ... هم بخرید؟
تا جایی که من خبر دارم دوربین حرفه ای رو نمیشناسم که بلوتوث داشته باشه.بعضی مدل ها وای فای دارند ولی به منظور سینک شدن فلاش های اکسترنال و اسپید لایت هست

نظر من برای شما اگر بخواید این پول رو صرف دوربین و لنز خالی کنید 70D و لنز 18-135stm و یا 15-85 هست.اگر فیلم برداری براتون مهم تره سری های stm رو بخرید که برای این کار طراحی شدند. 70d با همون لنز 18-135 سری stm به صورت کیت فروخته میشه که قیمت حدودی اش به اندازه ی پول شماست
البته چون فقط از کنون ها اطلاع دارم نمیتونم در مورد برندای دیگه مثل نیکون و ... نظری بدم ولی بر اساس هزینه و نوع دوربین و ... ممکنه تو بقیه ی برندها گزین ههای بهتری هم داشته باشید.

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
خوب این که شما همه ی هزینه رو صرف دوربین و لنز کنید منطقیه براتون؟ و یا میخواید سه پایه و فلاش و کیف و ... هم بخرید؟
تا جایی که من خبر دارم دوربین حرفه ای رو نمیشناسم که بلوتوث داشته باشه.بعضی مدل ها وای فای دارند ولی به منظور سینک شدن فلاش های اکسترنال و اسپید لایت هست

نظر من برای شما اگر بخواید این پول رو صرف دوربین و لنز خالی کنید 70D و لنز 18-135stm و یا 15-85 هست.اگر فیلم برداری براتون مهم تره سری های stm رو بخرید که برای این کار طراحی شدند. 70d با همون لنز 18-135 سری stm به صورت کیت فروخته میشه که قیمت حدودی اش به اندازه ی پول شماست
البته چون فقط از کنون ها اطلاع دارم نمیتونم در مورد برندای دیگه مثل نیکون و ... نظری بدم ولی بر اساس هزینه و نوع دوربین و ... ممکنه تو بقیه ی برندها گزین ههای بهتری هم داشته باشید.

بله فقط برای دوربین و لنز میخوام سه پایه اینا نیاز ندارم
این دوربین که فرمودین کار باهاش راحت هست ؟
تنظیمات حرفه ای نمیخواد برای اینکه عکس قابل قبولی بشه گرفت ؟

دوستان از سایر برند ها هم بگن تو همین مایه ها فیلمبرداری برام مهم هست بله البته عکاسیش هم عالی باشه

سلام دوست من

بودجه ای که شما برای می خواهید هزینه کنید ، چقدر است
سلام داداش
نوشتم 4.5

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
دوستان نظرتون در موردNikon D7100 چیه به پای 70d میرسه تو فیلم برداری و عکسی کدوم بهتره ؟
جواب اینو گرفتم ولی گیج زدم :D
هر کدوم یه مزیت هایی دارن که نمیشه گذشت
http://www.topinearth.com/Fa/1465/مقایسه-دوربین-های-نیکون-Nikon-D7100-و-کانن-Canon-70D

قیمت اینجا چرا ارزونتره به خاطر لنزش هست
لنز خالی 135-18 چنده ؟ 200-18
http://www.camshop.ir/productview-fa-794.html

بعد یه مقایسه میکنین بین 60d و 70d که چه تفاوتهایی کردن
لینک مقایسه اگر باشه ممنون میشم

Last edited:

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
70d از لحاظ فیلم برداری بهتر از d7000 نیکون هست و میشه گفت اگر بخواید هم فیلم بگیرید و هم عکس بهتر بهتون کار میده.
البته بدنه ی d7000 حرفه ای تر هشست و یه لول بالاتره (مثل 7d در کنون میمونه )
تنظیماتش رو میتونید رو مود auto بذارید و عکس هاتون رو بدون تنظیمات خود دوربین بگیره و بعد از اون که حرفه ای تر شدید میتونید با تنظیمات دیگه هم کار کنید
اون قیمت بدن هی خالی 70d هست که اون جا 3 و خورده ای زده.و ممکنه لنزش سری stm نباشه
18-200 در مقابل 18-135 سری stm خیلی معمولی تره و خطاهای اپتیکی زیادتری داره.و در کل به نظرم لنز خیلی خوبی نیست نسبت به 15-85 و یا 18-135stm.

لینک مقایسه رو میتونیند در سایت dpreview.com ببینید و اون جا ریوو از هر دو تا بدنه و بدنه های دیگه هم هست

bijan_darvishi

Registered User
لایک‌ها
660
دوست عزیز.اگر براتون فیلمبرداری مهمه دنبال نیکون 7000 نباشید.چون دایما صدای فوکوس در فیلمتون شنیده میشه!!مگه اینکه لنزهای انالوگ روش سوار کنید اگه نه این مسله براتون مهمه در پی خرید همین مدل با لنزهای stm باشید.البته چند تا نکته رو خدمتتون عرض کنم در خریدتون بکار بگیرید.اول اینکه تا اوجا که ممکنه دورین کارکرده و دست دوم خریدرای کنید چون دوربین ضررش رو داده و مطمین باشید وقتی آلوده عکاسی شدید همیشه در پی ارتقا تجهیزات خود هستید اینو مطمینا بهتون میگم.و اگرم خواستید دوربین خودتون رو بفروشید با همون خریدی که دست دوم گرفتید بفروش میرسانید و ضرری رو نمیدید.دوم در مورد خریدتون بنده اگر جای شما بودم با توجه به انکه دوربین های 70 دی و 7100 چون تازه وارد بازار شدند قطعا قیمتهای بالایی دارند و به مرور زمان قیمتش پایین میان .بطور مثال در نیکون با توجه به ورود 7100 قیمت مدل ایین ترش به شدت افت کرده و تا 3ملیون تازه با لنز 18-105 رسیده من به شخصه دوربین کراپ داری مثل 7000 نیکون و 7 دی کنون ندیدم. مدل 7000 نیکون با 7 دی تو کارایی فرق زیادی ندارند کما اینکه 7000 نیکون قیمت بسیار پایین تری نسبت به رقیبش 60 دی و 7دی کنون داره .البته در فیلمبرداریش نسبت به کنون نویز بیشتری دیدم و کنون کلا فیلمبرداریش نسبت به مدل نیکون بهتره.در مورد گزینه های فیلبرداری هم بهتر این رو میدونم با خرید لنزهای آنالوگ بسیار ارزان قیمت و خرید یک تبدیل همون کیفیت و یا حتی کیفیتی بیشتر رو داشته باشید .الان خیلی از حرفه های حتی به رغم اینکه لنزهای stm به بازار روونه شده بازم ترجیح میدن به صورت دستی فوکوس رو انجام بدند در فوکوس های اتو بعضی مواقع اشتباهاتی انجام میشه بطور مثال شما اون چیزی که میخواهی رو فوکوس کنی رو نمیتونی و دوربین این عمل رو اشتباه انجام میده بخاطر همینه که خیلی ها ترجیح میدن با لنزها بصورت دستی فوکوس انجام بدند البته شما با خرید همین لنزهای stm هم یقینا میتونی دستی هم انجام بدی ولی بهتره قبل خریدش هزینه بیشتر رو ندید به نظرم!
اگرم نه فیلمبرداری واقعا مهمه به فکر دلهای 650 یا 600 هم باشید.در مورد لنز 18-200 هم با حسین موافقم خطاهای زیادی رو داره و مدل 18-135 رو بهتر از میدونم

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
دوست عزیز.اگر براتون فیلمبرداری مهمه دنبال نیکون 7000 نباشید.چون دایما صدای فوکوس در فیلمتون شنیده میشه!!مگه اینکه لنزهای انالوگ روش سوار کنید اگه نه این مسله براتون مهمه در پی خرید همین مدل با لنزهای stm باشید.البته چند تا نکته رو خدمتتون عرض کنم در خریدتون بکار بگیرید.اول اینکه تا اوجا که ممکنه دورین کارکرده و دست دوم خریدرای کنید چون دوربین ضررش رو داده و مطمین باشید وقتی آلوده عکاسی شدید همیشه در پی ارتقا تجهیزات خود هستید اینو مطمینا بهتون میگم.و اگرم خواستید دوربین خودتون رو بفروشید با همون خریدی که دست دوم گرفتید بفروش میرسانید و ضرری رو نمیدید.دوم در مورد خریدتون بنده اگر جای شما بودم با توجه به انکه دوربین های 70 دی و 7100 چون تازه وارد بازار شدند قطعا قیمتهای بالایی دارند و به مرور زمان قیمتش پایین میان .بطور مثال در نیکون با توجه به ورود 7100 قیمت مدل ایین ترش به شدت افت کرده و تا 3ملیون تازه با لنز 18-105 رسیده من به شخصه دوربین کراپ داری مثل 7000 نیکون و 7 دی کنون ندیدم. مدل 7000 نیکون با 7 دی تو کارایی فرق زیادی ندارند کما اینکه 7000 نیکون قیمت بسیار پایین تری نسبت به رقیبش 60 دی و 7دی کنون داره .البته در فیلمبرداریش نسبت به کنون نویز بیشتری دیدم و کنون کلا فیلمبرداریش نسبت به مدل نیکون بهتره.در مورد گزینه های فیلبرداری هم بهتر این رو میدونم با خرید لنزهای آنالوگ بسیار ارزان قیمت و خرید یک تبدیل همون کیفیت و یا حتی کیفیتی بیشتر رو داشته باشید .الان خیلی از حرفه های حتی به رغم اینکه لنزهای stm به بازار روونه شده بازم ترجیح میدن به صورت دستی فوکوس رو انجام بدند در فوکوس های اتو بعضی مواقع اشتباهاتی انجام میشه بطور مثال شما اون چیزی که میخواهی رو فوکوس کنی رو نمیتونی و دوربین این عمل رو اشتباه انجام میده بخاطر همینه که خیلی ها ترجیح میدن با لنزها بصورت دستی فوکوس انجام بدند البته شما با خرید همین لنزهای stm هم یقینا میتونی دستی هم انجام بدی ولی بهتره قبل خریدش هزینه بیشتر رو ندید به نظرم!
اگرم نه فیلمبرداری واقعا مهمه به فکر دلهای 650 یا 600 هم باشید.در مورد لنز 18-200 هم با حسین موافقم خطاهای زیادی رو داره و مدل 18-135 رو بهتر از میدونم

70d از لحاظ فیلم برداری بهتر از d7000 نیکون هست و میشه گفت اگر بخواید هم فیلم بگیرید و هم عکس بهتر بهتون کار میده.
البته بدنه ی d7000 حرفه ای تر هشست و یه لول بالاتره (مثل 7d در کنون میمونه )
تنظیماتش رو میتونید رو مود auto بذارید و عکس هاتون رو بدون تنظیمات خود دوربین بگیره و بعد از اون که حرفه ای تر شدید میتونید با تنظیمات دیگه هم کار کنید
اون قیمت بدن هی خالی 70d هست که اون جا 3 و خورده ای زده.و ممکنه لنزش سری stm نباشه
18-200 در مقابل 18-135 سری stm خیلی معمولی تره و خطاهای اپتیکی زیادتری داره.و در کل به نظرم لنز خیلی خوبی نیست نسبت به 15-85 و یا 18-135stm.

لینک مقایسه رو میتونیند در سایت dpreview.com ببینید و اون جا ریوو از هر دو تا بدنه و بدنه های دیگه هم هست

واقعا ممنون از هر دو عزیز بابت وقتی که گذاشتین
در مورد خریدن دسته دو باهاتون کاملا موافقم در مورد ضرر و زیانش و در ضمن مبتدی هم هستم مطمئنا بعدا دنبال چیزای بهتر میرم
راستش یدونه 60 دی هست برای همین دنبال تفاوتش بودم با 70 دی که در فیلم برداری و عکاسی چقدر تفاوت ایجاد میکنه آیا 60 دی هم گزینه اتو ماتیک داره برای عکاسی که نیاز به تنظیمات خاص نباشه ؟
به نظر خودتو از دوربینهای دسته دویی که الان داخل فروم فروش میره کدومش این نیازهای منو برآورده میکنه که همون فیلم برداری و عکاسی آسان هست
یه سوال دیگه بیشترین مموری ساپورتی این دوربینها چند هست برای فیلمبرداری طولانی مدت میشه روشون حساب کرد ؟

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
همچنان خریداریم
کار کرده
60-600-650d

70 هم اگر بود کارکرده که چه بهتر

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
سلام دوست من

البته کانن 7d هم گزینه خوبیه ، برای شما ، که کارکرده می خواهید .

نبودددددددددددددددددددددد
خریـــــــ ـــــ داریم
کار کرده
60-600-650d

70 هم اگر بود کارکرده که چه بهتر+ 7

OKTAY50000

Registered User
لایک‌ها
332
d7000 با لنز 18-105 دارم خواستی پیام بده

drramin

Registered User
لایک‌ها
47
یه نکته ای بگم که دوست عزیز دوربین رو بگیر و زیاد در قید این یا اون نباش. بعد اینکه دوربین با 50% خواسته هات رو گرفتی میتونی عوضش کنی و در این فاصله هم یاد میگیری باهاش کار کنی.
شما هم ماشالله بودجه ات خوبه. اگر بخوای دودل باشی مطمئن باش به این زودی نمی تونی به نتیجه برسی ( شرمنده جسارت کردم).
به نظر من 7d و اگر نیابیدی 60d.

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
یه نکته ای بگم که دوست عزیز دوربین رو بگیر و زیاد در قید این یا اون نباش. بعد اینکه دوربین با 50% خواسته هات رو گرفتی میتونی عوضش کنی و در این فاصله هم یاد میگیری باهاش کار کنی.
شما هم ماشالله بودجه ات خوبه. اگر بخوای دودل باشی مطمئن باش به این زودی نمی تونی به نتیجه برسی ( شرمنده جسارت کردم).
به نظر من 7d و اگر نیابیدی 60d.

شما عزیزی ممنون لطف کردی فعلا که دست دو موجود ندارن کسی احتمالا آک بگیرم

d7000 با لنز 18-105 دارم خواستی پیام بده

تو پیشنهادیای دوستان نیست میشه در مورد عکاسی و فیلمبرداریش یکم توضیح بدی

سلام دوست عزیز
یکی از دوستان من قصد فروش دوربین 60d خودش رو داره. تا چند روز دیگه قراره براش تاپیک بزنم. تازه خریدش و خیلی آکه!
خواستی پی ام بده

قیمت و شرایط لطفا

1985ha

Registered User
لایک‌ها
826
گول بلوتوث و وای فای رو نخور ببین امکانات اصلی دوربین چی هست.
تو این رنج 7d یک دوربین عالی هست برای لنز هم باید نوع کارت مشخص بشه بیشتر چه کاری می خوای انجام بدی و از چه فاصله ای
منظور مراسم عروسی یا عکاسی از طبیعت یا ورزشی فاصله هم که خیلی مهم هستش.
لنزهایی که به درد بخور باشن 24-105 و 70-200 هست فقط باید نوع کار مشخص باشه. 5d هم که دیگه بسیار عالی هستش
Canon EOS 5D Mark II Kit 24-105 L - دوربین دیجیتال کانن ای او اس 5 دی مارک 2 کیت

نسخه جدیدتر اون هم 6D هست که بدنش حدود 4600 هست لنزش رو باید جدا تهیه کنی.

Canon EOS 6D Body - دوربین دیجیتال کانن ای او اس 6 دی بدنه

باز اگه کاربرد رو مشخص کنی بیشتر کمکت میکنم.

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
گول بلوتوث و وای فای رو نخور ببین امکانات اصلی دوربین چی هست.
تو این رنج 7d یک دوربین عالی هست برای لنز هم باید نوع کارت مشخص بشه بیشتر چه کاری می خوای انجام بدی و از چه فاصله ای
منظور مراسم عروسی یا عکاسی از طبیعت یا ورزشی فاصله هم که خیلی مهم هستش.
لنزهایی که به درد بخور باشن 24-105 و 70-200 هست فقط باید نوع کار مشخص باشه. 5d هم که دیگه بسیار عالی هستش
Canon EOS 5D Mark II Kit 24-105 L - دوربین دیجیتال کانن ای او اس 5 دی مارک 2 کیت

نسخه جدیدتر اون هم 6D هست که بدنش حدود 4600 هست لنزش رو باید جدا تهیه کنی.

Canon EOS 6D Body - دوربین دیجیتال کانن ای او اس 6 دی بدنه

باز اگه کاربرد رو مشخص کنی بیشتر کمکت میکنم.

والا کاربرد خاصی که باهاش ندارم برا خودم میخوام حالا عکسای خونوادگی مراسم و طبیعت بیشتر
فیلمبرداریشم برام مهمه چون لازم میشه دیگه بالاخره آدم یه اتفاقی یا یه چیزی رو میخواد تصویی نگهش داره
تو قید مبلغش نیستم حقیقتش فقط چون مبتدی هستم یه چیزی میخوام که ناشی گری خودمو باهاش رفع و رجو کنم و اینکه بعدا یه چیز بهتر بخوام بخرم زیاد زیر قیمت ندم

بالا