خرید دوربین دیجیتال ارزان قیمت حداکثر تا 200 هزار تومان

شروع موضوع توسط X-MAX ‏31 اکتبر 2007 در انجمن مشاوره برای خرید دوربین

1. X-MAX

X-MAX کاربر تازه وارد

سلام
    این تاپیک رو باز کردم تا اگه افراد مبتدی یا کسانی که نیاز به دوربین دیجتال ارزان قیمت و Point & Shoot داشته باشند به اون مراجعه کنند . برای اینکه کمتر در مورد این دوربین ها بحث می شه و اغلب خانواده های ایرانی که ممکنه اطلاعاتی در حد عکاسی حتی نیمه حرفه ای نداشته باشند نیاز مبرمی به اون دارند و اغلب دیده شده که فردی برای به دست آوردن کیفیت بالاتر دوربین گران قیمتی خریداری نموده و به دلیل ناوارد بودن عکس گرفته شده از یک موبایل دوربین دار بی کیفیت تر است و نارضایتی فرد را به دنبال دارد . در صورتی که اگر فرد با یک دوربین Point & Shoot ارزان قیمت اینکار را انجام می داد کیفیت بهتر می بود . در اینجا مبلغ زیادی از جیب فرد به هدر رفته ونیاز وی نیز برطرف نشده است. از طرفی این نوع دوربین ها مورد نیاز عکاسان خبری و حرفه ای نیز می باشد . بدلیل اینکه بعضی وقت ها اینقدر زمان برای عکاسی کم است که فرصت تنظیم دوربین وجود ندارد و سوژه از دست می رود. به همین دلیل اغلب عکاسان حرفه ای نیز از این دوربین ها بصورت زاپاس بهره می برند .

دوربین های زیادی برای این افراد ساخته شده که نمونه آن Canon مدل های A550 و A460 می باشد.

حال اگر دوستان تجربه خوبی از کیفیت مدل های دیگر دارند آن را مطرح نمایند تا دیگر دوستان نیز از آنها استفاده کنند .

2. bahrain

bahrain Pocket PC کاربر فعال موبایل و

خريد دوربين با 200 تومن به نظر من كار درستي نيست !!

بخاطر اينكه هم 200 تومن هدر دادي وهم كيفيت عكس بسيار بايينه !!

اگه ميتوني يه مدت صبر كن و150 تا ديگه بزار روش وكانون ايكسوس 950 بگير

3. arkdvi

arkdvi کاربر فعال دوربین دیجیتال

بحرين جان ، اين تاپيك چند ماه پيش زده شده. به نظر مياد صاحب تاپيك از كرده خودش پشيمان شده باشه. :D

ولي با گفته شما موافق نيستم. زير 200 تومن هم دوربين خوب داريم. شايد اين دوربين ها لرزشگير و تشخيص چهره نداشته باشند ولي فاكتور هاي اساسي مثل سنسور، لنز و پردازنده اونها كاملا مشابه دوربين هاي با قيمت بالاتر هست. براي مثال A550 از Canon رو در نظر بگيريد. قيمتش حدود 180 هست و A570 IS حدود 220 . A570 IS لرزشگيرو تشخيص چهره به علاوه ظاهر شكيلتر داره ولي A550 اينها رو نداره ولي اگه كسي به اصول اوليه كار با دوربين هاي ديجيتال آشنا باشه با هر كدوم از اين ها ميتونه عكس هاي خوبي بگيره.(البته ناگفته نمونه كه A550 تقدم دياف وشاتر نداره.)

4. bahrain

همينطوري اومدم به تابيكهايي كه باسخ داده نشده گفتم جواب بدم ... تاريخش رو هم نديدم ..

اين دوربين هايي كه شما نام برديد همشون ساخت چين هستن ... درسته ؟؟

درسته آدم با هر دوربيني ميتونه عكسهاي خوبي بگيره !

خودم بيشتر عكسهام رو با دوربين موبايل گرفتم

واز طريق دوربين موبايل بيشتر كردم ..

وحدود 18000 هزار تا عكس حد اقل با موبايل گرفتم

ولي اون اسمش دوربين موبايله ، وكسي ازش انتظار نداره كه خوب عكس بگيره ...((ومن گرفتم ))

اما براي دوربين ديجيتال كسي بياد 200 تومن بده ودر حد يه دوربين ديجيتال عكسهاش نباشه

مثلا عكاسي در نور كم يا ... تو اطاق ... يا دقت ماكرو ...رنگهاي عكس... نويز و....

5. Fantasio

Fantasio Registered User

آرش جان! Digikala قیمت A570Is رو 192 زده، قیمت A550 رو 149...
    و هر دو دوربین های بسیار خوبی اند، با زیر دویست تومن هم میشه دوربین خوب خرید...
    ......
    سری ایکسوس کنون فقط به درد توی جیب می خوره (مثل سایر آلترا کامپکت ها) ...

6. arkdvi

من باز هم نمي تونم قبول كنم. اين دوربين هايي كه من گفتم ساخت مالزي هستند و به نظر هم نمياد كشور سازنده چندان تاثيري در كيفيت داشته باشه. شركت هاي بزرگ با اسمشون بازي نمي كنند.(البته براي سوني اين استثنا رو مي بينم.)
    دوربين هاي موبايل به دليل سنسور و لنز كوچيك و همينطور پردازش تصوير ضعيفتر مسلما بايد عكس هاي ضعيفتري داشته باشند و همينطور هم هست. مثالي كه من بالا زدم يعني سري A از Canon بهترين مشخصات رو در بين دوربين هاي هم قيمت خودش در ديگر برند ها داره. من حتي A450 و A460 از canon رو كه قيمتي حدود 120-130 دارند رو خيلي بهتر از دوربين هاي با قيافه گرانتر مي بينم.

واقعيتش من نمي دونم ديجي كالا بر چه مبنايي قيمت ميزنه ولي قيمت در بازار طور ديگريست و حداقل 20-30 تومن اختلاف قيمت مشاهده ميشه.

7. Fantasio

Fantasio Registered User

سلام
    راستش آرش جان، Digikala فروشگاه آنلاینه، و می شه دوربینها رو با این قیمت ها سفارش داد و خرید، پس خیلی هم قیمت هاش بیراه نیست...
    ........
    البته توی کامپکت های کنون استثناء A460, A450 و همه اونهایی که با 4 شروع می شن، دوربین های خوبی نیستند، سنسورشون خیلی خیلی کوچیکه...

8. AmirSteve

AmirSteve کاربر فعال بازیهای کامپیوتری

کاملا موافقم و خوشحالم که اینقدر با منطق و واقع بینانه جواب می دهید و تعصب بیجا ندارید

درسته ... هرچند که چین در تکنولوژی جز برترین کشورهاست

من خودم علاقه شدیدی به عکاسی دارم و همیشه موقع عکس گرفتن تمام شرایط رو در نظر گرفتم که بهترین عکس رو بگیرم.اما خوب چون بیشتر عکس هامو با موبایل می گیرم از Quality عکس هام راضی نیستم و همچنین رنگ بندی عکس ها

در فکر این هست که در همین رنج قیمت یه دوربین معمولی بگیرم.البته با توجه به اینکه A570 رو معرفی کردید بیشتر علاقه مند به این مدل شدم

9. arkdvi

خب من در درجه اول اين ها رو با دوربين هاي موبايل مقايسه كردم و البته از هر لحاظ اين ها بهتر هستند و البته من گفته شما رو قبول دارم اين ها دوربين هاي چندان خوبي نيستند به نسبت ديگر محصولات سري A و لي بايد در نظر بگيريم كه چقدر هزينه مي كنيم و برمبناي اين هزينه طبيعتا كيفيت هم بالاتر خواهد رفت (منظور من در سري A از Canon هست.)
    اين دو دوربين براي كساني ساخته شده كه توجيهي براي خريد محصولات با قيمت ميانگين بازار براي يك دوربين ديجيتال فشرده ندارند. در بازار ميانگين قيمت ها حدود 250-300 هست و اين كه ميگم براي خيلي ها از جمله خانواده ها اين ميزان هزينه قابل قبول نيست رو به عينه ديدم.بسياري از خانواده ها سنتي فكر مي كنند و در نظرشون قيمت هنوز هم بايد 20- 30 باشه(هنوز تفاوت آنالوگ و ديجيتال رو نمي دونند).
    در مورد كيفيت ، اگر چه سنسور اين دوربين ها يك به سه هست و ميشه نتيجه گرفت كيفيت چندان راضي كننده نباشه ولي همانطور كه گفتم با در نظر گرفتن قيمت ،كيفيت اين ها خوب ارزيابي شده و نظر مساعدي روي اين دوربين ها بوده.
    كاربران اين دوربين ها هم مسلما اعتراضي به مشكلات اين دوربين ها ندارند.

در مورد سايت ديجي كالا هم اگه قيمت ها اينطور باشه واقعا منصفانست.

10. arkdvi

ممنون از نظر شما امير جان.

A570 IS به نسبت قيمت و امكانات انتخاب كاملا مناسبيه.

زوم 4 برابر
    تشخيص چهره
    تقدم دياف و شاتر
    فيلم با كيفيت بالا

11. Fantasio

Fantasio Registered User

قابل توجه اونهایی که محل ساخت دوربین براشون خیلی مهمه:

اغلب دوربین های DSLR نیکون، در کشور تایلند ساخته می شن. دوربین های D40, D50, D80 و حتی دوربین 2000 دلاری جدید، بسیار پیشرفته و کاملا حرفه ای D300 ...

12. bahrain

13. darya_s

darya_s کاربر فعال دوربین دیجیتال

مشکل این عکسها دوربین نیست. بلکه عکاسش هست، حالا نظرم رو توی همون تاپیک مینویسم. ولی ببینید عکس سوم عکس خیلی خوبی است. عکس آخر هم اگر کادربندی بهتری داشت، بنظر من از نظر کیفیت مشکل نداره و اگر زاویه طور دیگری انتخاب میشد، عکس قشنگی میشد.

14. bahrain

آهاا ... عجب ..!!

من تا حالا فكر ميكردم اكَه عكس نويز داشته باشه بي كيفيته ....!!

بس يعني هر جي نويز بيشتر باشه ودقت نداشته باشه ...كيفيت عكس ميره بالا !!

جالبه ...:D:p:cool:

15. Fantasio

Fantasio Registered User

آره خداییش یادم نبود که زمستونه و نمیشه نیکون خرید :D
    مگه اونجا هم هوا سرده؟!

16. Fantasio

Fantasio Registered User

بهتر نیست برای فهمیدن کارایی یک دوربین به تست های معتبر و نظر کارشناسان خبره مراجعه کنیم؟!
    اینطوری اشتباهات فردی رو به پای دوربین نمی نویسیم...
    خلاصه تعدادی ریویو از دوربین های A630 و A640:

17. darya_s

darya_s کاربر فعال دوربین دیجیتال

من منظورم این نبود که نویز خوبه!!!
    منظورم اینه بنظر من اشکال اصلی این عکسها کمبود دقت عکاسش هست.

مطمئنا کسی که اصلا زاویه عکاسی براش مهم نیست و اصلا کادربندی نمیکنه، موقع عکس گرفتن نگاه نمیکنه کادرش کجه، راسته چطوره. یا مثلا وقتی سوژه عکسش داره خمیازه میکشه یک عکس یادگاری بنظر خودش خیلی خوشگل ازش میگیره، یا میره 100 متر عقب تر وایمیسته برای اینکه 100 نفر آدم رو توی کادر جا بده بجای مرتب کردن جای افراد و یا در نور خیلی کم عکس میگیره و عکس تاریک میفته و بعد این عکسها رو به همه نشون میده و میگه ببینید چه عکسهای قشنگی گرفتم، مطمئن باشید دیگه نویز رو نمیبینه.

هر وقت اینجور اشکالات عکس یک نفر حل شد اونوقت باید بره و فکر کنه حالا عکس باید نویز کمتر داشته باشه، شارپتر باشه، رنگهای بهتر داشته باشه و . . .
    وگرنه شما دست یک نفر بی تجربه که هیچی از عکاسی نمیدونه یک DSLR حرفه ای هم بدی، عکساش بهتر که نخواهد شد هیچ، بدتر هم میشه.

ما در اینجا در مورد نمایشگاههای عکاسی صحبت نمیکنیم، بلکه در مورد افرادی صحبت میکنیم که فقط میخوان چیزی رو ثبت کرده باشند و کیفیت براشون اهمیت نداره که بخوان براش بیشتر هزینه کنند یا حتی برای خرید دوربین میرن پشت ویترین و قیافه دوربینها رو نگاه میکنند و از روی قیافه تصمیم میگیرند که چه دوربینی انتخاب کنند انگار میخوان لباس بخرن.
    ما میخواهیم به این افراد کمک کنیم که در یک سطح خاص و با یک بودجه خاص بهترین انتخاب رو انجام بدن و نرن همون 200 تومن رو صرف خرید دوربینی کنند که کیفیت عکس حتی پایینتر از اینی که شما میگید داشته باشد.

18. bahrain

بله ... حرفتون كاملا متين بود ..
    متشكر از توضيحاتتون ..

اين رو خيلي خوب اومدي !!
    لوول

19. Fantasio

Fantasio Registered User

ممنون، دقیقا همینه...
    ...
    راستی دریا؛ خوشحالم که حالت خوبه...

20. farshid14

farshid14 Registered User

این canon a670 is که معرفی کردید فیلم هم میگیره ؟ :blush:
    نظرتون درباره creative divi cam 525 d با قیمت 175000 تومن چیه ؟