برگزیده های پرشین تولز

خرید شمشیر سامورایی

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
برادر تاپیک رو از گور کشیدی بیرون
تاریخ آخرین پست رو یه نگاه بندازی بد نیست

//

حالا همیشه باید مواظب باشی چیز چینی به جای اصل نندازن . واسه خرید اینت باید مواظب باشی چیزی دیگه جز چینی بهت نندازن
بالاخره یه چیزم دیدیم اصلش مال چین باشه :دی

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
شمیشر متوسط سامورایی را هم(همونی که جومونگ داشت)واکی زاشی میگویند.

شمشیرها را میتونی توی فروشگاهای رزمی بخری ولی شاید ازت کارت رزمی بخوان ولی بعضی جاها بدن کارت میفروشن.

آموزش شمشیر تنها در کمربند های مشکی داده میشه و باید قبل از اون تمام سلاح سردها یاد بگیرید وگرنه نمیتونید با شمشیر کار کنید.

کار با شمشیر راحت نیست تا دو سه بار دستتون را نبرید یاد نمیگیرید
البته در ورزش های دیگر با شمشیر چوبی(بوکن)تمرین میکنند ولی من خودم با کاتانا تمرین را شروع کردم.

دوست من، شمشیر جومونگ که هیچ کدوم از مشخصه های واکیزاشی رو نداره :D از نوع تیغه و انحنا گرفته تا جزئیات بیشماری که یه واکیزاشی میتونه داشته باشه و اون شمشیر نداره :happy:

برای خرید میشه از خود ژاپن سفارش داد و شمشیر اصل با کیفیت عالی تهیه کرد. چه ای آی تو و چه شینکن :happy:

بدون دست بریدن هم میشه یاد گرفت. اصولاً ای آی تو برای همین ساخته شده. وگرنه یه استاد تا قبل از 7 یا 8 سال تمرین هیچ وقت به شاگردش کاتانا یا شینکن نمیده... :D

Last edited:

hoanri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
فروش شمشیر سامورایی :
کاتانا
واکیزاشی
وارداتی در تعداد محدود
LINK

[email protected]

Last edited:

mbmg

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز سلام

این حدیث را شنیدید که با مردم به اندازه خردشان صحبت کن.من تنها یک مثالی از واکی زاشی زدم که دوستان متوجه شوند وگرنه به قول خودتون واکی زاشی مشخصات بیشماری داره از جمله اندازه کوتاه اون و انحنای اون و...

من که نگفتم استاد به من کاتانا داده من خودم با کاتانا تمرین را شروع کردم و هنوز یادگاری اون را به دستم دارم.

درضمن 7 یا 8 سال کمی زیاد نیست.فکر کنم شما در معبد شائولین دارید رزمی کار میکنید.شوخی کردم در سبک ما آموزش شمشیر از دان2 شروع میشه نه هفت هشت سال...

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
دوست عزیز سلام

این حدیث را شنیدید که با مردم به اندازه خردشان صحبت کن.من تنها یک مثالی از واکی زاشی زدم که دوستان متوجه شوند وگرنه به قول خودتون واکی زاشی مشخصات بیشماری داره از جمله اندازه کوتاه اون و انحنای اون و...

من که نگفتم استاد به من کاتانا داده من خودم با کاتانا تمرین را شروع کردم و هنوز یادگاری اون را به دستم دارم.

درضمن 7 یا 8 سال کمی زیاد نیست.فکر کنم شما در معبد شائولین دارید رزمی کار میکنید.شوخی کردم در سبک ما آموزش شمشیر از دان2 شروع میشه نه هفت هشت سال...

سلام، نه عزیز من نشنیده بودم ولی به لطف شما این حدیث رو شنیدم :happy: تقصیر من نیست که مثالتون اشتباه بوده! به هر حال مثالی از واکیزاشی، شمشیر جومونگ نمیشه چون هیچ گونه شباهتی با هم ندارن که دوستان دیگه هم بخوان به واسطه مثال شما متوجه بشن واکیزاشی چی هست :f34r: حتی اگه بخواین با مردم به اندازه خردشان صحبت کنید... واکیزاشی چیز پیچیده نداره که شما خیلی ساده بخواین به عنوان شمشیر جومونگ مثالی ازش بزنید :rolleyes: من اون استفاده از شمشیر تمرینی رو برای ایمنی خودتون گفتم تا مرگبارترین سلاح سرد دنیا بر روی تن ارزشمندتون یادگاری نذاره :f34r: 7-8 سال تمرین با شمشیر تمرینی چیزی نیست که من بگم، اصولا سعی میکنم از خودم حرفی نزنم، این مطلب رو از استادی ژاپنی میگم که دان 7 کیوشی در شمشیرزنی داره :D خب پس برداشت من اشتباه بوده، اگه در سبکی که کار میکنید اینطوریه حتماً اصول خاص خودشو داره :happy: در ضمن اگه احساس میکنید پستم تند بوده و ناراحت شدید معذرت میخوام.

Last edited:

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
دوست عزیز سلام

اصلا گفتی سبکت چیه؟
رنجر شمشیرزن؟
این دیگه چه سبکیه؟
رنجر یعنی چی؟
در ایران همینش مونده بود که رنجر هم بیاد؟اسم اینو می زاری سبک؟همون تواست دیگه

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
سلام، نه عزیز من نشنیده بودم ولی به لطف شما این حدیث رو شنیدم :happy: تقصیر من نیست که مثالتون اشتباه بوده! به هر حال مثالی از واکیزاشی، شمشیر جومونگ نمیشه چون هیچ گونه شباهتی با هم ندارن که دوستان دیگه هم بخوان به واسطه مثال شما متوجه بشن واکیزاشی چی هست :f34r: حتی اگه بخواین با مردم به اندازه خردشان صحبت کنید... واکیزاشی چیز پیچیده نداره که شما خیلی ساده بخواین به عنوان شمشیر جومونگ مثالی ازش بزنید :rolleyes: من اون استفاده از شمشیر تمرینی رو برای ایمنی خودتون گفتم تا مرگبارترین سلاح سرد دنیا بر روی تن ارزشمندتون یادگاری نذاره :f34r: 7-8 سال تمرین با شمشیر تمرینی چیزی نیست که من بگم، اصولا سعی میکنم از خودم حرفی نزنم، این مطلب رو از استادی ژاپنی میگم که دان 7 کیوشی در شمشیرزنی داره :D خب پس برداشت من اشتباه بوده، اگه در سبکی که کار میکنید اینطوریه حتماً اصول خاص خودشو داره :happy: در ضمن اگه احساس میکنید پستم تند بوده و ناراحت شدید معذرت میخوام.

اقا اخر شروع کردی یا نه؟چی شد؟استاد پیدا کردی؟
ولی هنوز شروع نکرده اطلاعات خوبی در این زمینه داری ها
به نظرم زود شروع کن
چند مدت پیش سایت یک استاد رو دیدم تازه اومده ایران مثل اینکه
از فدراسیون کندو هم مدرک داره هم شمشیر و هم چوب و جودو یاد می داد

Last edited:

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49

بدون دست بریدن هم میشه یاد گرفت. اصولاً ای آی تو برای همین ساخته شده. وگرنه یه استاد تا قبل از 7 یا 8 سال تمرین هیچ وقت به شاگردش کاتانا یا شینکن نمیده... :D

آيا اين شمشيرها تيغه خام هم داره. يعني بعد از اينكه يادگرفتي بدي تيزش كنند. :happy:

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
اقا اخر شروع کردی یا نه؟چی شد؟استاد پیدا کردی؟
ولی هنوز شروع نکرده اطلاعات خوبی در این زمینه داری ها
به نظرم زود شروع کن
چند مدت پیش سایت یک استاد رو دیدم تازه اومده ایران مثل اینکه
از فدراسیون کندو هم مدرک داره هم شمشیر و هم چوب و جودو یاد می داد

نه متأسفانه هنوز شروع نکردم :D استاد رو حدود 9 ماه پیش یافتم، و کلاً برای شروعش اطلاعاتم کافیه، ولی خوب هنوز خیلی چیزها مونده یاد بگیرم :blush: باید زودتر شروع کنم یکم مشکلات سر راهم هست ایشالا به زودی رفع بشه :lol: ممنون از توجهت به پستهام دوست من :happy:

آيا اين شمشيرها تيغه خام هم داره. يعني بعد از اينكه يادگرفتي بدي تيزش كنند. :happy:

راستش این شمشیرها (ای آی تو) تیغه شون کنده و چون از جنس آلیاژ آلومینیوم و روی هست، از خصوصیاتش اینه که قابل تیز شدن نیست حتی اگه بخواین تیزش کنید :f34r: فکر کنم بعد یادگیری انقدر خودتون هیجان داشته باشید برای شمشیر واقعی که حتماً بخواین براش هزینه کنید و به شکل سنتی براتون بسازنش و از تیزی فوق العاده اش، از زیبایی خیره کننده اش و عملکرد خوبش در تمرین همیشه لذت ببرید :rolleyes:

حالا بد نیست یکم در مورد خرید شمشیر هم صحبت کنم البته با اجازه از دوستانی که اطلاعاتشون در این زمینه کامل هست، یه مختصری در این باره میگم.

برای خرید شمشیر باید یه نکات فراوانی دقت بشه. یکی از مهمترین موارد اینه که در حال حاضر شما به چه نوع شمشیری نیاز دارید؟ آیا تازه کار هستید و یا اینکه به مرحله ای رسیدید که بخواین تامشیگیری (تست کات) هم انجام بدید.

در ژاپن لغات مختلفی برای شمشیرها استفاده میشه که دوست دارم قبلش کمی در این مورد بگم.
شمشیر ها میتونن از جنبه های مختلف دسته بندی بشن، همونطور که در پستهای قبلی همین تاپیک میبینید دوستمون آقا میلاد در رابطه با تقسیم بندی بر اساس طول تیغه شمشیر توضیح دادن. بر اساس طول تیغه شمشیر این اسمها و انواع رو داریم :

1. تانتو : تانتو یا همون خنجر که طول تیغه کمتر از 30 سانتیمتر هست.
2. واکیزاشی یا کوداچی : شمشیر کوتاه که طول تیغه بین 30 تا 60 سانتیمتر هست. (کوداچی و واکیزاشی فرقهایی با هم دارن مثل این مورد که تیغه کوداچی انحنای بیشتری داره و معمولا طول دسته اش بیشتر از واکیزاشیه)
3. کاتانا : شمشیر بلند که طول تیغه از 60 سانتیمتر بیشتر باشه.
4. تاچی : تیغه شمشیر تا حدود 90 سانتیمتر. (از کاتانا بلندتر و دارای انحنای تیغه بیشتر)
5. اوداچی یا نوداچی : این شمشیر تیغه خیلی بلندی داره، میتونه اندازه قد انسان باشه!

نکات : واحد اندازه گیری طول تیغه شمشیر شاکو هست، که هر شاکو تقریباً 30.3 سانتیمتره. طول تیغه منظور از مونه-ماچی (ابتدای تیغه شمشیر از سمت کند آن) تا کیساکی (نوک شمشیر) هست که این فاصله به صورت یه خط راست ترسیم و اندازه گیری میشه.

لغات دیگه ای هم هستند برای شمشیر : ای آی تو (شمشیر ای آی)، موگیتو، شینکن (شمشیر اصل)، نیهونتو (شمشیر ژاپنی). ای آی تو و موگیتو شمشیرهای تمرینی هستند که همونطور که گفتم اغلب جنسشون آلیاژ آلومینیوم و روی هست و تیغه تیزی ندارند و تیز هم نخواهند شد. شینکن تنها به شمشیر اصل ژاپنی اطلاق میشه که به شدت تیز و به روش سنتی درست میشه. نیهونتو مفهوم عام تری نسبت به شینکن داره و میتونه شامل شمشیرهای کند و تیز باشه.

اولین نکته برای خرید اینه که بدونید کدوم یکی از شمشیرهای بالا به دردتون میخوره؟! با توجه به سطحی که درش هستید. مطمئناً برای یه تازه کار، استفاده از شینکن غیر از خطرناک بودنش باعث میشه بعداً شخص با رسیدن به سطوح بالاتر دیگه لذتی از استفاده شمشیر واقعی نبره. نکته بعدی اینه که همیشه بهترین راهنمای شما استاد شماست. برای همین در ابتدای کار برای انتخاب شمشیر مناسب خودتون از استادتون راهنمایی بگیرید. چون در رشته ای آی دو ممکنه در سبکهای مختلف و با توجه به سلیقه استاد، طول تیغه های مختلفی برای شما توصیه بشه ولی اصولا تیغه ای انتخاب میشه که مناسب قد شما و طول بازوی شما باشه که در زمان غلاف کردن شمشیر و یا بیرون کشیدن اون با مشکلی روبرو نباشید. در مرحله بعد باید به دنبال انتخاب فروشگاه خوب و معتبر باشید. فروشگاه های معروفی توی دنیا هستند که من خودم به شخصه تنها فروشگاه های ژاپنی رو ترجیح میدم چون بهترین کیفیت شمشیر رو میتونید فقط در خود ژاپن پیدا کنید. فروشگاه های ژاپنی هم هستند که به ایران شیپینگ دارن و میتونید به راحتی در ایران شمشیرتون رو تحویل بگیرید که البته توی گمرک ممکنه برای شینکن کمی کارتون سخت تر بشه ولی برای ای آی تو هیچ مشکلی نخواهید داشت.
هر شمشیر مشخصات و اجزای زیادی داره که انتخاب بعضی هاشون تنها جنبه سلیقه ای داره و انتخاب بعضی دیگه باید با راهنمایی هایی که از قبل توسط استادتون بهتون شده، انجام بشه. سایا (غلاف شمشیر)، ساگئو (بند غلاف که در زمان تمرین شمشیر رو به لباستون با گره ای وصل میکنه)، فوچی/کاشیرا (اصطلاحاً آستین دسته شمشیر / قطعه انتهایی دسته)، سوکا-ایتو (نواری که به دور دسته پیچیده میشه و در طرح ها و رنگهای مختلف و جنسهای نخی، ابریشمی و چرمی هست)، سامه (روکش روی دسته شمشیر (= سوکا) که سوکا-ایتو روی اون رو میپوشونه، جنس سامه از پوست سفره ماهی هست)، منوکی (شی ء تزئینی که بین سامه و سوکا-ایتو قرار میگیره)، سوبا (گارد شمشیر)، هاباکی (اصطلاحاً یقه شمشیر. قطعه ای که در داخل کوئیگوچی قرار میگیره و باعث میشه شمشیر در حالت غلاف شده در داخل سایا محکم قرار بگیره.)، هامون (طرح زیبای روی تیغه شمشیر)، از دسته مواردی هستند که بیشتر جنبه سلیقه ای دارن البته بازم مطالبی در موردشون هست که میشه بهش توجه کرد و در انتخاب بهتر کمکتون کنه.
موارد مهمی که براتون باقی میمونه: ناگاسا (طول تیغه شمشیر)، سوکا (طول دسته شمشیر) و جنس مکوگی (میخی که از درون سوراخ دسته و سوراخ روی ناکاگو (قسمت انتهایی شمشیر که درون دسته قرار میگیره) عبور داده میشه تا تیغه، محکم و سفت در درون دسته قرار بگیره) هست. برای انتخاب طول تیغه که از استادتون راهنمایی میگیرید. البته در سایتهای مختلف جدولی هست که شما رو برای انتخاب بهتر راهنمایی میکنه. طول سوکا هم بر اساس اندازه دست شما انتخاب میشه. واحد طول دسته سون هست که اگه اشتباه نکنم باید 0.1 واحد شاکو باشه. در خصوص مکوگی حتما توجه داشته باشید که جنس مکوگی از جنس بامبو باشه و فلزی نباشه، برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع میتونید از فروشگاه مورد نظر پرس و جو کنید.

شما تقریبا الان دیگه شمشیرتون رو انتخاب کردید، نکته مهم تر اینه که چقدر باید در خصوص شمشیر هزینه کرد؟! برای خرید ای آی تو خوبه که بتونید در حدود 500-700 دلار هزینه بکنید، که البته بسته به انتخاب های شما ممکنه قیمت پایین و بالا بشه. نهایت قیمتی که برای یه ای آی تو دیدم حدود 2000 دلار بوده ولی خوب ضروری نیست همچین هزینه ای بشه. اما برای انتخاب شینکن صد البته بهترین شینکن ها رو باید از خود ژاپن تهیه کرد. هزینه خیلی بالایی رو باید متحمل بشید شاید قیمت پایه چیزی حدود 4000 دلار باشه و تا حدود 20.000 دلار هم بالابره البته برای شمشیرهای ساخت جدید. و گرنه شمشیرهای قدیمی و با عقبه تاریخی میتونن تا 700.000 دلار هم قیمت داشته باشند. شینکن به روش سنتی ساخته میشه و مدت زمان طولانی برای ساختش صرف خواهد شد، شاید مجبور بشید برای رسیدن شمشیر به دستتون چند ماهی صبر کنید. جنس تیغه این شمشیر از تاماهاگانه هست. تاماهاگانه ماده اولیه تهیه شمشیره. خرده سنگهای آهن رو به مدت سه شبانه روز به صورت مداوم درون کوره مخصوصی به اسم تاتارا حرارت میدن و نهایتاً ازش تاماهاگانه رو استخراج میکنن. بخشی از هزینه سنگین این شمشیر به خاطر همین ماده اولیه هست. چیزی که شمشیرهای ژاپنی رو معروف کرده، چند هزار لایه بودن اونهاست. به طوری که اگه 15 مرتبه عمل حرارت دادن، نصف کردن و تا کردن و دوباره به شکل اولیه در آوردن و حرارت دادن رو تکرار کنن، شمشیر چیزی حدود 33 هزار لایه خواهد داشت. که این خودش باعث سختی بی نظیر این شمشیر خواهد شد. پولیش زدن و تیز کردن شینکن با 21 روز و روزی 10 ساعت کار به اتمام میرسه. و در آخر بقیه لوازم هم بهش اضافه و شمشیر تکمیل میشه. هامون شینکن هم واقعی خواهد بود بر خلاف ای آی تو.
نکته جالب اینه که در ژاپن تنها شینکن هست که اجازه تیز شدن داره چون از سوی دولت ژاپن به عنوان هنر ژاپنی در نظر گرفته میشه. و هیچ شمشیر دیگه ای اجازه تیز شدن نداره و برخلاف قانون خواهد بود. برای همین هزینه ای خیلی کمتر از چیزی که گفتم در مورد شینکن رو اگه در مورد شمشیر دیگه ای دیدید بدونید که شمشیر اصل ژاپنی نیست و ممکنه چینی یا ساخت کارگاههای مختلف و فروشگاههای دیگه در دنیا باشه. فروشگاههایی هستند که با قیمت 700 دلار و همین حدود شمشیر تیز و اصل برای فروش میذارن ولی با اطمینان بدونید که صد در صد ساخت ژاپن نیست.

فکر کنم دیگه کافی باشه... نکات در خصوص شمشیرها بسیار زیاد هست و چیزهایی که گفتم فقط بخش کوچیکی بود که مربوط به اطلاعات خودم بود که در واقع هر چی بیشتر در موردش مطالعه میکنم بیشتر میفهمم چقدر گستره هست و من هنوز خیلی چیزها رو نمیدونم. امیدوارم پستم مفید بوده باشه.

Last edited:

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
این تصاویر هم برای اینکه زیادی توضیحاتم براتون نامأنوس نباشه و عکسشم ببینید :happy:

یه عکس از قسمتهای مختلف یک کاتانا به همراه اسمشون :f34r:

Katana.png

--------------------------------------

مراحل ساخت شمشیر واقعی : (منبع : TOZANDO ،:wub: )

o9t01.jpg

ulf02.jpg

اگه موردی بود که خواستید بپرسید و در حد اطلاعاتم بود و بتونم جواب بدم، خوشحال میشم بپرسید.
موفق باشید.

Last edited:

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
یه عکس از نوداچی :D

PICT4185.JPG

شیراسایا، این نوع دسته و غلاف بیشتر برای این استفاده میشده که یکی از بهترین روشهای نگهداری شمشیر بوده، چون شمشیر داخل آن به این آسونی ها دچار زنگ زدگی و خرابی نمیشده و تمیز کردنش هم به مراتب ساده تر بوده. البته گفته میشه از سال 1876 به بعد که حمل شمشیر در ملاعام در ژاپن ممنوع میشه، بیشتر برای حمل شمشیر از شیراسایا استفاده میشده چرا که در زمانی که شمشیر در غلاف هست، شبیه شمشیرهای چوبیه :f34r:

DSC02181agg.jpg

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49
این تصاویر هم برای اینکه زیادی توضیحاتم براتون نامأنوس نباشه و عکسشم ببینید :happy:

...

اگه موردی بود که خواستید بپرسید و در حد اطلاعاتم بود و بتونم جواب بدم، خوشحال میشم بپرسید.
موفق باشید.

ممنون دوست عزيز. فوق العاده بود. با اين اطلاعات ميشه يه توليدي شمشير احداث كرد.:D

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
ممنون دوست عزيز. فوق العاده بود. با اين اطلاعات ميشه يه توليدي شمشير احداث كرد.:D

خواهش میکنم دوست من. :blush: آرههههه :lol:

-------------

یه نکته مهم در حفظ و نگهداری شمشیر، مراقبت و تمیز کردنش هست. جعبه های تمیز کردن و نگهداری از شمشیر شامل این لوازم هست :

35597_128455547185503_128441140520277_201040_4024004_n.jpg

1. درفش برنجی و چکش 2. کاغذ برنجی 3. اوچیکو 4. روغن شوجی 5. جعبه پلاستیکی

نکته قبل از شروع کار : از اونجاییکه شمشیر شما فوق العاده تیز هست، برای ایمنی همیشه سعی کنید شمشیر رو در حالتی بگیرید که تیغه به سمت شما نباشه. (این روش برای تمیز کردن ای آی تو هم استفاده میشه)

با استفاده از کاغذ برنجی ابتدا تیغه رو از سمت دسته تا نوک تیغه تمیز میکنیم تا روغن باقیمانده از تمیزکاری قبلی پاک بشه. بعد اوچیکو که حاوی پودر برای تمیزکردن و پولیش دادن هست رو کمی فشار میدیم تا پودر به راحتی ازش خارج بشه بعد با حرکات ضربه ای بر روی تیغه به آرامی میزنیم تا تیغه آغشته به پودر بشه. بعد این مرحله دوباره با کاغذ برنجی سطح تیغه رو تمیز میکنیم. بعد این کار باید سطح شمشیر رو با لایه نازکی از روغن شوجی بپوشونیم، برای این کار به فاصله های 5 سانت روی تیغه یه قطره روغن میریزیم و با دستمال به آرامی میکشیم تا سطح تیغه رو بپوشونه. کاغذهای استفاده شده رو میتونیم داخل جعبه پلاستیکی برای نگهداری قرار بدیم.

درفش برنجی و چکش برای خارج کردن مکوگی (میخ چوبی) و در نهایت جدا کردن سوکا و تیغه از هم استفاده میشه. که این کار رو برای تمیزکردن های کامل تر انجام میدن. برای انجام این کار باید مهارت داشت چون برای بستن دوباره باید دقت بشه تا هاباکی، سپا، سوبا به درستی در جای خودشون قرار بگیرن و مکوگی هم در ایمنی ترین شرایط خودش قرار بگیره تا تیغه از دسته در هنگام تمرین جدا نشه.

توصیه میشه هر یک ماه یه بار این مراحل انجام بشه که بازم بسته به مقدار تمرین شما و استفاده از شمشیرتون این مدت میتونه تغییر کنه. شمشیرتون رو هم در زیر نور آفتاب نباید نگهداری کنید، چون در داخل سایا، ممکنه با حرارت نور آفتاب رطوبتی حاصل بشه که وجود رطوبت برای تیغه شمشیر مناسب نیست و میتونه زنگ زدگی رو سرعت ببخشه. البته روغنی که استفاده میکنیم در مرحله آخر، این امکان رو کمتر میکنه.

عکس زیر هم محتویات جعبه تمیزکاری رو نشون میده :

bua01.jpg

Last edited:

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
عکسهای زیبا از کار طاقت فرسای تهیه شمشیر : :rolleyes:

فایل های ضمیمه

• 35597_128453587185699_128441140520277_201015_5319530_n.jpg
    35597_128453587185699_128441140520277_201015_5319530_n.jpg
    79.5 KB · نمایش ها: 95
  • 35597_128453593852365_128441140520277_201016_7724581_n.jpg
    35597_128453593852365_128441140520277_201016_7724581_n.jpg
    66.5 KB · نمایش ها: 92
  • 35597_128453597185698_128441140520277_201017_1267793_n.jpg
    35597_128453597185698_128441140520277_201017_1267793_n.jpg
    105.4 KB · نمایش ها: 95
  • 35597_128453603852364_128441140520277_201018_184617_n.jpg
    35597_128453603852364_128441140520277_201018_184617_n.jpg
    56.1 KB · نمایش ها: 90
  • 35597_128454507185607_128441140520277_201029_7074586_n.jpg
    35597_128454507185607_128441140520277_201029_7074586_n.jpg
    89.9 KB · نمایش ها: 92

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
شما از اين شمشيرهاي هاري گيري هم اطلاعي داريد؟ نمونه بدون دردش در ايران هست؟ ;)

شما به فکر هارا گیری افتادی
دیگه از زندگی خسته شدی
یا می خوای بدی کسی به عنوان هدیه هارا گیری کنه

من مطمئنم ایا اطلاعات کاملی در مورد هارا گیری داره
حالا ببین 20 صفحه در مورد این مطلب می نویسه اطلاعاتش در این زمینه ها زیاده

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49
دیگه از زندگی خسته شدی

به هيچ وجه به هارا گيري فكر نمي كنم. نه براي خودم و نه براي هيچ دوست و انساني.
فقط مي خواستم ببينم با اين اطلاعات كاملي كه تو شمشير داره، تو اين نوع بخصوص هم چيزي هست يا نه!

زندگي زيباست.;)

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
شما از اين شمشيرهاي هاري گيري هم اطلاعي داريد؟ نمونه بدون دردش در ايران هست؟ ;)

برای هاراکیری (Harakiri) معمولاً از تانتو و یا شاید از واکیزاشی استفاده بشه، و طبیعیه به خاطر طول کمتر تیغه در این دو نوع، عمل هاراکیری راحت تر انجام میشه. راستش فکر نمیکنم تانتوی درست حسابی توی ایران پیدا بشه، در این مورد اطلاعاتی ندارم , و اگرم پیدا بشه فکر نمیکنم ارزشی داشته باشه.

اینم یه تانتوی فوق العاده زیبا :f34r: :

5a001.jpg

x3c02.jpg

r7h03.jpg

z6b04.jpg

Credit : Giorgio Movilli

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
دیگه از زندگی خسته شدی

به هيچ وجه به هارا گيري فكر نمي كنم. نه براي خودم و نه براي هيچ دوست و انساني.
فقط مي خواستم ببينم با اين اطلاعات كاملي كه تو شمشير داره، تو اين نوع بخصوص هم چيزي هست يا نه!

زندگي زيباست.;)

بحث جالبی شد. شاید هممون فکر کنیم سامورایی ها خیلی راحت دست به هاراکیری یا سپوکو میزنن. ولی در اصل زندگی برای سامورایی هم زیباست و هم معنا و مفهوم خاصی داره و به این سادگی ها دست به هاراکیری یا سپوکو نمیزنه. برای یه سامورایی زندگی اول از هر چیزی قرار داره چون زنده موندن سبب میشه سامورایی به اربایش خدمت کنه. حالا این ارباب صرفاً شخص بلندمرتبه نیست، میتونه خانواده شما هم باشه. در شرایط خاص هاراکیری انجام میشه و ازش به عنوان مرگ با عزت یه جنگجو یاد میشه. جایی که دیگه زندگی همراه با خفت و خواری برای یه سامورایی ننگ به حساب میاد و ترجیح میده با سپوکو زندگی خودشو به پایان برسونه و مرگی با عزت در برابر زندگی خفت بار داشته باشه. سپوکو هم کار آسونی نبوده و هر سامورایی هم قدرت انجامش رو نداشته. خیلی قبلها در مورد سپوکو و آداب انجامش مطلب خونده بودم و به مقداری که یادم هست براتون میگم :

برای انجام سپوکو یا همون هاراکیری در مکانی، دو ردیف سامورایی در کنار هم میشینن، در بین دو ردیف بالشتکی برای نشستن فرد مورد نظر وجود داره. و در روبروش هم خنجر آماده قرار میگیره. شخص با آراستگی و وقار بر روی بالشتک میشینه و خنجر رو از سمت چپ شکم خودش فرو میکنه و به سمت راست میکشه. باید فوق العاده دردناک باشه برای همین نزدیک ترین دوستش وظیفه ای سخت برعهده داره. دوست صمیمی و یا رفیق او در پشت سرش قرار گرفته و با مشاهده اولین نشانه ای از درد با ضربه ای شمشیر کار دوست خودش رو یکسره میکنه.

it9ks.jpg

امیدوارم اشتباهی نداشته باشم چون مدتها پیش این توضیحات رو خونده بودم. ولی کلیات هاراکیری همین بود.

ولی بازم به این نکته اشاره میکنم مهمترین چیز در درجه اول زندگی هست حتی برای یه سامورایی که براش سپوکو و هاراکیری تعریف شده. مهمترین چیز هست چون تا زمانی که زنده هستی میتونی به وظیفه ات عمل کنی و وظیفه شناسی (چو ، CHU : به معنای خدمت، وظیفه شناسی و وفاداری) یکی از 7 تقوای بوشیدو (طریقت جنگجو یا سامورایی) هست.

Last edited:

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49
بحث جالبی شد.....شناسی (چو ، CHU : به معنای خدمت، وظیفه شناسی و وفاداری) یکی از 7 تقوای بوشیدو (طریقت جنگجو یا سامورایی) هست.

بعيد نيست اين دوستمون Lya قبلاً سامورائي بوده. اطلاعاتش خيلي خوب و سريع و جالب بود.

در جايي خونده بودم كتابي براي خودكشي و هاراكيري در ژاپن تاليف شده بود كه آمار خودكشي را افزايش داده بود. مثلاً نوشته بود هاراكيري در نيمه شب در يه جنگل معروف ژاپن چه حالي ميده. :wacko:

از اطلاعاتت ممنونم. خدا كنه تو يه مهموني بحثش پيش بياد منهم با پز دادن اينها رو بگم.:happy:

بالا