برگزیده های پرشین تولز

دانشکده فني دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب

plamber

Registered User
لایک‌ها
479
داداش جزوه های نرگس طاهری رو داری؟ ریاضی2 و معادلات ؟
میتونی بهم برسونی یونی قرار بزاریم ؟
علیک سلام
جزوه هاشو بصورت عکس دارم (اصلش دست یکی از دوستانه) هم معادلات هم ریاضی 2
چه نیازی داری به جزوه درس رو کامل به همراه تکنیک حل و روش تشخیص راه حل سر کلاس توضیح میده و مثال زیاد حل میکنه ,
انگار شما یک خط در میان میری سر کلاس درسته؟
اگه عکس بدردت میخوره بهت بدم منتها زیاده تعدادش؟
اگر جزوه میخوای از یکی از دخترا یا پسرا که روز دوشنبه یا سه شنبه یا یک شنبه میان سرکلاس و خطشون خوبه بگیر
اگه جایی گیر کردی (توی حل مسئله ) خب مطرح من تا برات عکس اون قسمت جزوه رو بزارم؟

مشکلتو واضح بگو تا بهتر کمک کنم

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
علیک سلام
جزوه هاشو بصورت عکس دارم (اصلش دست یکی از دوستانه) هم معادلات هم ریاضی 2
چه نیازی داری به جزوه درس رو کامل به همراه تکنیک حل و روش تشخیص راه حل سر کلاس توضیح میده و مثال زیاد حل میکنه ,
انگار شما یک خط در میان میری سر کلاس درسته؟
اگه عکس بدردت میخوره بهت بدم منتها زیاده تعدادش؟
اگر جزوه میخوای از یکی از دخترا یا پسرا که روز دوشنبه یا سه شنبه یا یک شنبه میان سرکلاس و خطشون خوبه بگیر
اگه جایی گیر کردی (توی حل مسئله ) خب مطرح من تا برات عکس اون قسمت جزوه رو بزارم؟

مشکلتو واضح بگو تا بهتر کمک کنم
فکر کنم فقط جزوه بخواد :دی

plamber

Registered User
لایک‌ها
479
یه راهنمایی از بچه های برق یا ...
من یه ولتمتر دارم که عکسش رو گذاشتم .
سوال اول-
توی شکل با علامت 1 نشان دادم جریان برق شهر که AC هست رو نشان میده (230 تا 33 v) منظور از حرف V چیه ؟ولت یا وات؟
بعد توی همین حالت 1 میزنم به پریز تلفن( جریان DC) چیزی نشون نمیده .
سوال دوم-
توی شکل با علامت 2 نشان دادم جریان تلفن رو 50 تا 58 V نشون میده منظور از vچیه؟
ودر آخر برای جریان DC 600 V و برای جریان AC 450V میشه یه مثال بزنی که کجا مثلا جریان DC تا 600 داریم؟

23102014248.jpg

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
یه راهنمایی از بچه های برق یا ...
من یه ولتمتر دارم که عکسش رو گذاشتم .
سوال اول-
توی شکل با علامت 1 نشان دادم جریان برق شهر که AC هست رو نشان میده (230 تا 33 v) منظور از حرف V چیه ؟ولت یا وات؟
بعد توی همین حالت 1 میزنم به پریز تلفن( جریان DC) چیزی نشون نمیده .
سوال دوم-
توی شکل با علامت 2 نشان دادم جریان تلفن رو 50 تا 58 V نشون میده منظور از vچیه؟
ودر آخر برای جریان DC 600 V و برای جریان AC 450V میشه یه مثال بزنی که کجا مثلا جریان DC تا 600 داریم؟

مشاهده پیوست 713832

اولا که ولتاژ درسته یرای V نه جریان یا وات
حالا در مورد سوال ها
ولت متر رو وقتی در حالت DC بگذاری مقدار متوسط ولتاژ رو نشون میده اما اگر در حالت AC گذاشت بشه مقدار مؤثر ولتاژ. (منظور از AC هم فقط موج سینوسی مثل برق شهره وگرنه اگر بهش شکل موج های دیگه ای به غیر از سینوسی بدی عدد اشتباه میده.)

حالا شما گفتی برق شهر رو 230 نشون می ده اگر یادم باشه شما به عدد 0.7071 تقسیمش کنی ولتاژ ماکسیممی می شه که شما اگر دست مبارک رو به پریز بزنی به شما اعمال می شه. یعنی تقریبا 325 ولت.
بعد توی این حالت (منظورم DC) شما می زنیش به منبع AC که خط تلفن باشه و چون منبع AC هم با یه فرکانسی در هر لحظه ولتاژ در حال تغییر هست شما ولتمترت تا می خواد اندازه گیری کنه ولتاژ عوض می شه بنابرین هیچوقت عددی رو بهت نشون نمیده.
این از سوال اول

سوال دومم که گفتم منظور ولتاژه و در آخر هم ولتاژ 600V که چیزی نیست در خطوط فشار قوی بحث از کیلو ولت و ... هست.

sahy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام
بچه ها اینجا کسی حل تمرینای طراحی الگوریتم شاهپریانو داره ؟:D

plamber

Registered User
لایک‌ها
479
اولا که ولتاژ درسته یرای V نه جریان یا وات
حالا در مورد سوال ها
ولت متر رو وقتی در حالت DC بگذاری مقدار متوسط ولتاژ رو نشون میده اما اگر در حالت AC گذاشت بشه مقدار مؤثر ولتاژ. (منظور از AC هم فقط موج سینوسی مثل برق شهره وگرنه اگر بهش شکل موج های دیگه ای به غیر از سینوسی بدی عدد اشتباه میده.)

حالا شما گفتی برق شهر رو 230 نشون می ده اگر یادم باشه شما به عدد 0.7071 تقسیمش کنی ولتاژ ماکسیممی می شه که شما اگر دست مبارک رو به پریز بزنی به شما اعمال می شه. یعنی تقریبا 325 ولت.
بعد توی این حالت (منظورم DC) شما می زنیش به منبع AC که خط تلفن باشه و چون منبع AC هم با یه فرکانسی در هر لحظه ولتاژ در حال تغییر هست شما ولتمترت تا می خواد اندازه گیری کنه ولتاژ عوض می شه بنابرین هیچوقت عددی رو بهت نشون نمیده.
این از سوال اول

سوال دومم که گفتم منظور ولتاژه و در آخر هم ولتاژ 600V که چیزی نیست در خطوط فشار قوی بحث از کیلو ولت و ... هست.
طبق گفته خودت که میگی ولتاژ درسته, اگه کسی از من سوال کرد که برق شهر چقدره؟ بگم 220 ولتاژ یا 220وات یا چی؟!!!!!!!!
و برای تلفن چی بگم بگم مثلا 60 چی؟

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
طبق گفته خودت که میگی ولتاژ درسته, اگه کسی از من سوال کرد که برق شهر چقدره؟ بگم 220 ولتاژ یا 220وات یا چی؟!!!!!!!!
220 ولت بگو

تلفن قضیش فرق داره
در کل ولتاژش زیره 5 ولته ولی زمانی که پالس میاد که زنگ میخوره تا 50 ولت میره . اگه بهش دست بزنی تکونت میده
خخخ

جزوه هارم بده . چون اصلا نه کسی رو میشناسم نه کامل میرم سرکلاس خخخ
تو حله سوالا هم میام ازت میپرسم . اگه وایبر داری بیا تو وایبر داشته باشمت
09339071389

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709

حتما بفرمایید 220 ولت برای تلفن هم همینطور.
سوال دیگه ای؟ چند وقتی هست با خط تلفن شوما داری یه کارایی می کنی! قضیه چیه میشه بیشتر بشکافیتش؟

plamber

Registered User
لایک‌ها
479
220 ولت بگو

تلفن قضیش فرق داره
در کل ولتاژش زیره 5 ولته ولی زمانی که پالس میاد که زنگ میخوره تا 50 ولت میره . اگه بهش دست بزنی تکونت میده
خخخ

جزوه هارم بده . چون اصلا نه کسی رو میشناسم نه کامل میرم سرکلاس خخخ
تو حله سوالا هم میام ازت میپرسم . اگه وایبر داری بیا تو وایبر داشته باشمت
09339071389
جزوه کدوم درسو میخوای ریاضی 2 ؟یا معادلات؟ بخاطر شما دوست خوبم به کسی که دادم میگیرم تا شما ازش یک کپی بگیری هم حل نمونه سوالات داره هم درس فقط باید کپی بگیری بهم پس بدی قبوله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وایبر چی هست حالا :rolleyes: من که ندارم .
(توی این سایت نمونه سوالات ریاضی 2 معادلات و محاسبات عددی که من توی وبلاگم گذاشتم طرف دانلود کرده و حل تشریحی هربرگ نمونه سوال رو 18000 تومان میفروشن و هرسوال 3000 تومان هی روزگار ما کجاییم و او کجا )
حتما بفرمایید 220 ولت برای تلفن هم همینطور.
سوال دیگه ای؟ چند وقتی هست با خط تلفن شوما داری یه کارایی می کنی! قضیه چیه میشه بیشتر بشکافیتش؟
فعلا سوال خاصی ندارم ممنون.
دارم یه کارایی در مورد مواقعی که برق میره مثلا حد اکثر 1الی 2 ساعت بشه از جریان تلفن UPS راه انداخت تا در تاریکی نمونیم البته هزینه نداشته باشه و فیوز مخابرات هم نسوزه.(چون طبق مبحث مقرارت ملی ساختمان دیگه روشنایی با گاز برای منازل نمیدن)

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
جزوه کدوم درسو میخوای ریاضی 2 ؟یا معادلات؟ بخاطر شما دوست خوبم به کسی که دادم میگیرم تا شما ازش یک کپی بگیری هم حل نمونه سوالات داره هم درس فقط باید کپی بگیری بهم پس بدی قبوله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وایبر چی هست حالا :rolleyes: من که ندارم .
(توی این سایت نمونه سوالات ریاضی 2 معادلات و محاسبات عددی که من توی وبلاگم گذاشتم طرف دانلود کرده و حل تشریحی هربرگ نمونه سوال رو 18000 تومان میفروشن و هرسوال 3000 تومان هی روزگار ما کجاییم و او کجا )

فعلا سوال خاصی ندارم ممنون.
دارم یه کارایی در مورد مواقعی که برق میره مثلا حد اکثر 1الی 2 ساعت بشه از جریان تلفن UPS راه انداخت تا در تاریکی نمونیم البته هزینه نداشته باشه و فیوز مخابرات هم نسوزه.(چون طبق مبحث مقرارت ملی ساختمان دیگه روشنایی با گاز برای منازل نمیدن)

باشه داداش . خیالت راحت من برای پی دی اف میخام . میارم اسکن میکنم پست میدم

برای روشنایی تلفن کشش نداره . آمپراژ نداره اولا . دوما نیاز به مدارات داری وگرنه همینجوری بزنی مخابرات میاد سراغت

برای برق اضطراری فقط برو رو سولار یا توربین بادی +UPS کار کن

plamber

Registered User
لایک‌ها
479
باشه داداش . خیالت راحت من برای پی دی اف میخام . میارم اسکن میکنم پست میدم

برای روشنایی تلفن کشش نداره . آمپراژ نداره اولا . دوما نیاز به مدارات داری وگرنه همینجوری بزنی مخابرات میاد سراغت

برای برق اضطراری فقط برو رو سولار یا توربین بادی +UPS کار کن
خب کجا بهت بدم ؟
من دوشنبه هستم دانشکده و سه شنبه که روس سه شنبه قراره جایی بریم واسه بازدید. یک شنبه هم تا قبل 12 ظهر دانشکده ام یه امتحان دارم
خونتون کرجه یا تهران؟ اگه کرجه کجاش؟

اگه مخابرات بیاد سراغم که خیلی بد میشه نمی ارزه باید بی خیال شم.
سولار خودمم یه کارایی کردم از طرحی که شهرداری تهران برای روشنایی ایستگاه های اتوبوس ازش استفاده میکنه ایده بگیرم اما انگار پنل گرون در میاد به علاوه برای سیستم off gried یه باطری +پنل+حالا بگیم اینورتر نمیخواد لامپ dc میخرم اما بازم گرون در میاد مگه اینکه برم توی یکی از ایستگاه ها و سیستمشونو ..... کنم.:general106:

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
خب کجا بهت بدم ؟
من دوشنبه هستم دانشکده و سه شنبه که روس سه شنبه قراره جایی بریم واسه بازدید. یک شنبه هم تا قبل 12 ظهر دانشکده ام یه امتحان دارم
خونتون کرجه یا تهران؟ اگه کرجه کجاش؟

اگه مخابرات بیاد سراغم که خیلی بد میشه نمی ارزه باید بی خیال شم.
سولار خودمم یه کارایی کردم از طرحی که شهرداری تهران برای روشنایی ایستگاه های اتوبوس ازش استفاده میکنه ایده بگیرم اما انگار پنل گرون در میاد به علاوه برای سیستم off gried یه باطری +پنل+حالا بگیم اینورتر نمیخواد لامپ dc میخرم اما بازم گرون در میاد مگه اینکه برم توی یکی از ایستگاه ها و سیستمشونو ..... کنم.:general106:

من 1 شنبه و 3 شنبه و 5 شنبه یونی ام
ما مهرشهریم داداش .

ببین من چند روز پیش یه ساختمون تو مهرشهر دیدم که بالای ساختمون هم پنل نصب بود هم توربین بادی . توربینشم خوب میچرخید . طراحی اونم غیر از قسمت ژنراتور بقیش تو حوزه تخصصیتونه
بستگی داره چقد توان بخای وگرنه یا یه دینام دست دوم دوچرخه یا موتور یا ماشین میتونی یکی بسازی
اگه خونتون آپارتمانه میتونی وخت بزاری یه کپسول ژنراتور بسازی بزاری قبل ورودی کنتور که مداوم آب جریان داره . یه ولتاژی در حد چند وات بهت میده کلا اگه فکرت باز باشه میبینی که از هرجایی میتونی برق تولید کنی حتی از راه رفتن تو خونتون :دی
البته بحث قیمت رو من لحاظ نکردم:دی

plamber

Registered User
لایک‌ها
479
من 1 شنبه و 3 شنبه و 5 شنبه یونی ام
ما مهرشهریم داداش .

ببین من چند روز پیش یه ساختمون تو مهرشهر دیدم که بالای ساختمون هم پنل نصب بود هم توربین بادی . توربینشم خوب میچرخید . طراحی اونم غیر از قسمت ژنراتور بقیش تو حوزه تخصصیتونه
بستگی داره چقد توان بخای وگرنه یا یه دینام دست دوم دوچرخه یا موتور یا ماشین میتونی یکی بسازی
اگه خونتون آپارتمانه میتونی وخت بزاری یه کپسول ژنراتور بسازی بزاری قبل ورودی کنتور که مداوم آب جریان داره . یه ولتاژی در حد چند وات بهت میده کلا اگه فکرت باز باشه میبینی که از هرجایی میتونی برق تولید کنی حتی از راه رفتن تو خونتون :دی
البته بحث قیمت رو من لحاظ نکردم:دی
خب یک شنبه بهت بدم سه شنبه ازت بگیرم چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کامل بگو کجای مهرشهر میشینید ؟؟ حاشیه نرو دقیق بگو
هر جای مهرشهر باشی باید از محل ما رد شی تا بری مترو حالا خودت ببین محل ما کجا میشه زیاد سخت نیس؟
ساختمونه کجا بود؟مگه توی کرج سرعت باد چقدره که توربینو میچرخونه؟
منم این ترم درس نیروگاه حرارت آبی هسته ای دارم یه چیزایی درمورد اینا گفته اما زیاد نه.
دادا من فکرم خیلی بازه و باز بود اما سنم یکم رفته بالا (متولد 68) و این دانشکده مارو ول نمیکنه کل زندگیمو برنامه هامو خراب کرده از یه طرف سربازی از طرف دیگه بچم ام بیچارم کرده دیگه موندم چیکار کنم.

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
خب یک شنبه بهت بدم سه شنبه ازت بگیرم چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کامل بگو کجای مهرشهر میشینید ؟؟ حاشیه نرو دقیق بگو
هر جای مهرشهر باشی باید از محل ما رد شی تا بری مترو حالا خودت ببین محل ما کجا میشه زیاد سخت نیس؟
ساختمونه کجا بود؟مگه توی کرج سرعت باد چقدره که توربینو میچرخونه؟
منم این ترم درس نیروگاه حرارت آبی هسته ای دارم یه چیزایی درمورد اینا گفته اما زیاد نه.
دادا من فکرم خیلی بازه و باز بود اما سنم یکم رفته بالا (متولد 68) و این دانشکده مارو ول نمیکنه کل زندگیمو برنامه هامو خراب کرده از یه طرف سربازی از طرف دیگه بچم ام بیچارم کرده دیگه موندم چیکار کنم.

کیانمهریم . نکنه سر پل صراط میشینید :D
بلخره ببین زمانی که تابستونه از پنل یارو نیرو میگیره زمان پاییز و زمستون از توربین و.......
ضمن اینکه جریان هوا لزوما ربطی به وزش باد نداره از جابه جابب هوای سرد و گرم هم میشه بهره برد
اگه تو کهولت سن داری پس من چی بگم ؟ تازه از تو بزرگترم :D
بچه ام داری مگه ؟ بابا ایول

plamber

Registered User
لایک‌ها
479
کیانمهریم . نکنه سر پل صراط میشینید :D
بلخره ببین زمانی که تابستونه از پنل یارو نیرو میگیره زمان پاییز و زمستون از توربین و.......
ضمن اینکه جریان هوا لزوما ربطی به وزش باد نداره از جابه جابب هوای سرد و گرم هم میشه بهره برد
اگه تو کهولت سن داری پس من چی بگم ؟ تازه از تو بزرگترم :D
بچه ام داری مگه ؟ بابا ایول
درست حدس زدی همونجائیم خب من زیر 5 دیقه به مترو میرسم از خونمون -اگه صبح 7.30کلاس داشته باشی برات خیلی سخت میشه.:)
باووو شرمنده پیش از خودمون بزرگتر حرف سنو سالو زدیم ;)
بچه که نه اما این کودک درونم دنبال مادرش میگرده موندم چیکار کنم اصلا چی جوابشو بدم :(:general307:

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
درست حدس زدی همونجائیم خب من زیر 5 دیقه به مترو میرسم از خونمون -اگه صبح 7.30کلاس داشته باشی برات خیلی سخت میشه.:)
باووو شرمنده پیش از خودمون بزرگتر حرف سنو سالو زدیم ;)
بچه که نه اما این کودک درونم دنبال مادرش میگرده موندم چیکار کنم اصلا چی جوابشو بدم :(:general307:

خخخ داداش بچه محل بودی و رو نمیکردی پس :D چه دنیای کوچیکیه :rolleyes::general307:
همون یونی ازت میگیرم داداش اینجوری سخت میشه برامون :)

دادا بزن تو سرش :Dکار میده دستت آخر :general304:

plamber

Registered User
لایک‌ها
479
خخخ داداش بچه محل بودی و رو نمیکردی پس :D چه دنیای کوچیکیه :rolleyes::general307:
همون یونی ازت میگیرم داداش اینجوری سخت میشه برامون :)

دادا بزن تو سرش :Dکار میده دستت آخر :general304:
بله دیگه
یکشنبه میارم برات تا ساعت چند یونی هستی؟
چقد بزنم توی سرش گنا داره بزرگ میشه یادش میوفته بیچارم میکنه:general401:
منم میخوام کار دستم نده دارم براش آستین بالا میزنم:general506:

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
بله دیگه
یکشنبه میارم برات تا ساعت چند یونی هستی؟
چقد بزنم توی سرش گنا داره بزرگ میشه یادش میوفته بیچارم میکنه:general401:
منم میخوام کار دستم نده دارم براش آستین بالا میزنم:general506:

من تا 3 یونی هستم یکشنبه

بالا