برگزیده های پرشین تولز

درایو حاوی ویندوز رو چطوری فرمت کنیم؟

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
من روی درایو C و D دو تا ویندوز دارم. 98 روی C و xp روی D. حالا میخوام C رو فرمت کنم چون ویندوزشو نمیخوام. ولی وقتی از توی اکس پی میخوام C رو فرمت کنم ارور میده. از طرف دیگه میخوام خود درایو D رو هم اول فرمت کنم و بعد یه ویندوز XP تروتازه روش بریزم ولی وقتی سی دی ویندوز بالا میاد و من درایو D رو برای نصب انتخاب میکنم دیگه از من نمیپرسه که فرمتش کنم یا نه بلکه فکر میکنه که من میخوام یه ویندوز جدید نصب کنم و هشدار میده که نباید دو تا ویندوز روی یه درایو نصب کرد. میشه بگین برای فرمت کردن این دو درایو چیکار باید بکنم؟

amironline

Registered User
لایک‌ها
0
يكي از راهاش اينه كه شما ميتوني با استفاده از startup disk هر درايوي رو كه ميخواي فرمت كني بعدن ويندوز بزني

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
من این دیسکتو ندارم. راههای دیگه اش چیه؟

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
اگر پیندوز 98 هنوز پابرجاست ، میتونی بری و از Commnd Prompt ویندوز 98 هر درایوی رو که میخواهی فرمت کنی.

Opera 8.0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اگر پیندوز 98 هنوز پابرجاست ، میتونی بری و از Commnd Prompt ویندوز 98 هر درایوی رو که میخواهی فرمت کنی.

13.gif

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Shahed :
منظورش کامند پرامپي بود که وقتي اگزيت اين ام اس داس مود رو ميزنيم مياد !
همچنین میتونه قبل از لود شدن ویندوز 98 ، کلید F5 رو بزنه و از منوی ظاهرشده گزینه Command Prompt رو انتخاب کنه که این مناسبتر از Restart in MS-DOS Mode است.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از mynobar :
همچنین میتونه قبل از لود شدن ویندوز 98 ، کلید F5 رو بزنه و از منوی ظاهرشده گزینه Command Prompt رو انتخاب کنه که این مناسبتر از Restart in MS-DOS Mode است.
يام از ديسکت بوت استفاده بشه !

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
باباجون ویندوز 98 من خرابه. xp هم تازگی قاط زده واسه همین میخوام فرمتشون کنم. یه راهی بگین که مستقل از اینا باشه.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از hamineh :
باباجون ویندوز 98 من خرابه. xp هم تازگی قاط زده واسه همین میخوام فرمتشون کنم. یه راهی بگین که مستقل از اینا باشه.
این روشی که برای 98 گفتیم ، قبل از لود شدن کامل ویندوز هستش ، بعد از روشن کردن کامپیوتر و انتخاب 98 از منوی لیست سیستم عاملها ، بلا فاصله و بی درنگ کلید F5 رو بزن و Command Prompt رو انتخاب کن. اینو هم نمیتونی؟

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
با command prompt تا حدود 99 درصد نشون میده که داره فرمت میشه ولی بعدش میگه ارور وجود داره و نمیتونه کار رو ادامه بده. لطفا یه روش دیگه بگین.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
باید بیرون از محیط ویندوز ، با یک سی دی بوت شونده که برنامه فرمت درایو داشته باشه ، ترتیبشو بدی. چنین برنامه ای داری؟ اگه نداری بگو تا یه فکری برات بکنم.

Opera 8.0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با command prompt تا حدود 99 درصد نشون میده که داره فرمت میشه ولی بعدش میگه ارور وجود داره و نمیتونه کار رو ادامه بده. لطفا یه روش دیگه بگین.

الان دیگه همه توی خونشون برا پز دادن هم باشه یه عالمه سی دارن که نصفشون ویندوز هستش
از اونواع و اقسام مختلف
و در 90% موارد این سی دی ها بوتیبل هستن
76.gif

belffy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا برای خودت همینه ای هستی ها:cool:

نه دیسکت بوت 98 داری نه سی دی بوت xp . ه

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نقل از hamineh :
من روی درایو C و D دو تا ویندوز دارم. 98 روی C و xp روی D. حالا میخوام C رو فرمت کنم چون ویندوزشو نمیخوام. ولی وقتی از توی اکس پی میخوام C رو فرمت کنم ارور میده. از طرف دیگه میخوام خود درایو D رو هم اول فرمت کنم و بعد یه ویندوز XP تروتازه روش بریزم ولی وقتی سی دی ویندوز بالا میاد و من درایو D رو برای نصب انتخاب میکنم دیگه از من نمیپرسه که فرمتش کنم یا نه بلکه فکر میکنه که من میخوام یه ویندوز جدید نصب کنم و هشدار میده که نباید دو تا ویندوز روی یه درایو نصب کرد. میشه بگین برای فرمت کردن این دو درایو چیکار باید بکنم؟
اگه فقط cd نصب windows ايکس پی هم داشته باشی که بوت کنه کافيه ! ميتونی وقتی به قسمت Partition Manager رسيد drive های سی و دی رو پاک کنی و دوباره بسازی بعد اگه ميخوای 98 نصب کنی ريستارت کنی اگرم نه که نصب رو با ايکس پی ادامه ميدی.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از amin007110 :
اگه فقط cd نصب windows ايکس پی هم داشته باشی که بوت کنه کافيه ! ميتونی وقتی به قسمت Partition Manager رسيد drive های سی و دی رو پاک کنی و دوباره بسازی بعد اگه ميخوای 98 نصب کنی ريستارت کنی اگرم نه که نصب رو با ايکس پی ادامه ميدی.
اگه خدای نکرده یه وقت مشکل LBA داشت ، اونوقت چی؟

♂MAJID

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نظر من سی دی بوت بزار تو سی دی رامت
بعد هم c رو فرمت کن هم d و همین:D
بعدشم winxp رو c بریز:D
106.gif

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از ♂MAJID :
به نظر من سی دی بوت بزار تو سی دی رامت
بعد هم c رو فرمت کن هم d و همین:D
بعدشم winxp رو c بریز:D
106.gif
اگه مشکل LBA داشته باشه ، درایو فرمت میشه ولی ایکس پی نصب نمیشه. ( بلایی که چند سال پیش سر خودم اومد)
تنها راه حل این مشکل یه چیزه.

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یه سر به bootdisk.com بزن. اونجا همه چیز ریخته. بهترین کار اینه که با یه فلاپی DOS بیای بالا. بزن درایو هاتو صاف کن. :lol:

بالا