برگزیده های پرشین تولز

درایو حاوی ویندوز رو چطوری فرمت کنیم؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نقل از mynobar :
اگه خدای نکرده یه وقت مشکل LBA داشت ، اونوقت چی؟
خوب اصلاً چرا بايد يه همچين مشکلی وجود داشته باشه ؟ اين موضوع فقط در مورد hard های عهد بوق بايد پيش بياد نه hard های جديد تر ! اگرم هست مشکل از تنظيمات Bios ميتونه باشه که بايد رفع بشه حتی اگه نخواد کسی ايکس پی نصب کنه.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
مشکل LBA یک مشکل نرم افزاریه و برای فایل سیستم FAT32 به وجود میاد.NTFS این مشکل رو نداره.
در این حالت سی دس نصب ویندوز درایو رو فرمت میکنه ، ولی موقع چک کردن پارتیشن برای نصب ویندوز ، میگه که این درایو مشکل داره و اونم با یه لحنی که آدم فکر میکنه هارد بدسکتور روش افتاده.
موقعی که من این مشکل رو داشتم فقط پارتیشن مجیک تونست حلش کنه.
هاردم هم زیاد قدیمی نیست : 60 گیگابایت پلاس ، محصول سیگست و (ATA 100 (Ultra DMA Mode 5

hamineh

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
7
اونوقت چه جوری پارتیشن مجیک رو نصب کردی؟

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از hamineh :
اونوقت چه جوری پارتیشن مجیک رو نصب کردی؟
وین 98 سر جاش بود ، ایکس پی نصب نمی شد ... پارتیشن مجیک رو توی 98 نصب کردم و از آونجا درستش کرد.... . البته دیسکت راه انداز پارتیشن مجیک هم میتونه این کار رو بکنه.
گفتم که ، اینا همش دردسرای FAT32 هستش ، از موقعی که به NTFS ارتقا دادم دیگه این مشکلات رو ندارم.
جالبه ، وقتی درایوهاتون NTFS باشه ، بعد از ریست شدن یا قطع برق ، موقع بالا اومدن ویندوز دیگه برنامه Scan Disk ظاهر نمیشه ... در حالی که در FAT32 برای هر مشکل کوچیکی ، این برنامه میپره وسط.

بگذریم ... اینا مال دوران کودکی بود ( البته الان هم ادعایی ندارم ) ، حالا هاردم رو به وضعی درآوردم که پارتیشن مجیک نمیتونه ببیندش.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نقل از mynobar :
مشکل LBA یک مشکل نرم افزاریه و برای فایل سیستم FAT32 به وجود میاد.NTFS این مشکل رو نداره.
در این حالت سی دس نصب ویندوز درایو رو فرمت میکنه ، ولی موقع چک کردن پارتیشن برای نصب ویندوز ، میگه که این درایو مشکل داره و اونم با یه لحنی که آدم فکر میکنه هارد بدسکتور روش افتاده.
موقعی که من این مشکل رو داشتم فقط پارتیشن مجیک تونست حلش کنه.
هاردم هم زیاد قدیمی نیست : 60 گیگابایت پلاس ، محصول سیگست و (ATA 100 (Ultra DMA Mode 5
من که به عمرم به همچين چيزی بر نخوردم ! البته شده که فرمت نشه يا حتی پاک نشه drive که اونم از ايراد در بوت رکورد بوده. ولی اينی که شما ميگی ممکنه مال اين باشه که تو bios نرمال بشناسه ! در غير اين صورت ميتونی اصلاً به جای فرمت موقع نصب ايکس پی drive رو پاک کنی دوباره بسازی. ايکس پی دست کم تو پاک کردن پارتيشن گاهی از پارتيشن مجيک و مکس بلاست هم قويتره.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از amin007110 :
من که به عمرم به همچين چيزی بر نخوردم ! البته شده که فرمت نشه يا حتی پاک نشه drive که اونم از ايراد در بوت رکورد بوده. ولی اينی که شما ميگی ممکنه مال اين باشه که تو bios نرمال بشناسه ! در غير اين صورت ميتونی اصلاً به جای فرمت موقع نصب ايکس پی drive رو پاک کنی دوباره بسازی. ايکس پی دست کم تو پاک کردن پارتيشن گاهی از پارتيشن مجيک و مکس بلاست هم قويتره.
تازه این که چیزی نیست ، از این بدترهاشو هم دیدم...

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نقل از mynobar :
تازه این که چیزی نیست ، از این بدترهاشو هم دیدم...
حالا بدترشو بيخيال، همينو تشريح کن ببينم چيه ! آخه LBA سخت افزاريه نه نرم افزاری.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از amin007110 :
حالا بدترشو بيخيال، همينو تشريح کن ببينم چيه ! آخه LBA سخت افزاريه نه نرم افزاری.
والا چون مربوط به سه سال پیشه ، جزئیات کاملش دقیقن یادم نیست ، ولی اینو یادمه که پارنیشن مجیک میگفت که پارتیشنهات Overlap ( روی هم افتادگی ) دارند ، میخوای برات درستش کنم؟ و با یک Yes زدن درستش میکرد.

بالا