برگزیده های پرشین تولز

درخواست مشاوره براي خريد سيستم سمند

saeed110110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام و ادب
قصد خريد سيستم براي سمند با بودجه يك و نيم مليون را دارم
نكته مهم براي بنده اين است كه ظاهر ساده ماشين تغيير نكند و سارقين با نگاه به داحل ماشين متوجه چيزي نشوند و از آن درگذرند
يعني باندها باندازه باند اصلي خودرو باشه و در محل فابريك و زير پوشش ها باشه و جلب توجه نكنه و همچنين پنل هديونيت جدا شونده باشه
از سيستم هيچ چيز نمي دانم.... برايم كيفيت وضوح و شفافيت صدا مهم است و بيس و قدرت برايم مهم نيست
منتظر راهنمايي بزرگواران (سيستم پيشنهادي متناسب با بودجه بنده) هستم

Sony Xplod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوست عزیز
ابتدا برای پخش اگر امکانتات خاصی ( بلوتوث - پخش تصویر - تغییر رنگ و ... ) مد نظرتون نیست این گزینه ها خوبند :
1- آلپاین 150 ( در صورت پیدا وجود 140 بهتره ) به قیمت 280 صدای کریستالی با کیفیت بالا ، بیس متوسط و میدبیس قوی ای دارد
2- پایونیر 2850 به قیمت 240 . صدای هیجانی با بیس و تریبل اغراق شده و نتیجتا کیفیت معمولی . بنده خودم نمیتونم صداشو تحمل کنم
از برند سونی و کنوود هم گزینه هایی هست ولی به نظرم انتخاب بین این دو بهتره . بیشتر برمیگرده به سلیقه ی صوتی شما
برای اینکه سیستم شما از نظر ظاهری دید نداشته باشه باید بلندگو ها رو تو جای فابریک نصب کنید این قسمت نقل قول از سسایت همسایه هست:
\\\سمند به صورت فابریک در استیج جلو اسپیکر 11 سانتی داره که سایز استانداری هم نیست
سایز 13 رو میشه با یکم برش پلاستیکش جا داد
17 هم میشه جا داد ولی باید در کاملا برش بخوره
در آخر هم صداش خیلی جالب نمیشه در کل خیلی توصیه نمیکنم سراغ سایز بزگتر برین برای جلوی سمند
میدرنج خیلی ضعیفه تو این حالت و کلا بعد از مدتی دلزده میشید ازش
عقبش روی تاقچه 16.5 سانتی جا میشه که اسپیکر میره زیر تاقچه استخونیش(در اصل یه تاقچه فلزی داره که روش با یه تاقچه فلزی پوشونده شده و بینشون 10 سانتی فاصله هست)\\\
حالا چند راه پیش پای شماست:
1- میتونید از بلندگو های کامپانت به صورت یک جفت 13 سانتی برای جلو و یک جفت 16.5 سانتی برای عقب ماشین استفاده کنید که در این صورت دو جفت کامپانت از رده ی متوسط هستند و بیس و میدبیس معمولی داریم
2- میتونید استیج جلو رو به صورت فابریکی نگه دارید و برای عقب یک کامپانت رده بالا انتخاب کنید . که میدبیس خوبی دارد اما بیس قوی نداریم و معمولی هست
3- میتونید در ست بالا از کامپانت رده متوسط استفاده کنید و در کنار اون ساب وفر هم داشته باشید و در این صورت قدرت و بیس سیستم خیلی بهتره
دیگه بر میگرده به سلیقه ی شما ولی خود من 3 رو بیشتر میپسندم
شما بین اینها انتخاب کنید من در حد سوادم راجع به مدل ها راهتمایی میکنم

saeed110110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز
از راهنمایی شما سپاسگزارم
بله تو این مدت که مشورت داشتم ظاهرا باید برای گرفتن صدای کیفیتی و بدون جراحی ماشین باید از کامپوننت ۱۱برای جلو و ۱۶ سانت برای عقب استفاده کنم
نظرتان درباره این دو مدل ۱۱ و ۱۶ سانتی هلیکس چیست؟
http://bahramshop.ir/fa/product/helix-esprit-e62c

http://bahramshop.ir/fa/product/helix-esprit-e42c

اگر تا اینجا موافق هستید برویم سراغ آمپلی فایر ی که بخوبی این دو را پوشش دهد و حداکثر قدرت آنها را به کار ببرد
پیشنهاد شما چیست؟

Sony Xplod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه مسله ای که برای درب جلو داریم اینه که 11 سانتیه! تو 11 سانت جا نمیشه مانور داد . شما 350 تمن هزینه بلندگو برای جلو میکنی ولی تو قدرت 30 درصد و کیفیت 60 درصد بهبود دارید . به نظرم اصلا مشهود نیست . بهتره هزینه رو بزارید برای استیج عقب و اگر اصرار دارید یه بلندگو معمولی تویتر دار از یه برند معتبر تهییه کنید خیلی بهتره . تنها مزیت کامپانت به این اینه که تویتر رو میتونید بزارید روی داشبورد . در هر حال به نظرم ارزش اون همه هزینه رو نداره
برای عقب به نظر هلیکس E62 با اون قیمت ارزش خرید نداره .
تو رنج متوسط سری انرژی هرتز esk 165 به قیمت 290( تفاوت زیادی با اون هلیکس 450 تمنی نداره) + باند 11 سانتی سری دایچی یا انرژی = 390 تمن
از جی بی ال مدل gto6508 برای عقب و بلندگوی 11 ساتی gto 428 هم میشه انتخاب کرد . قیمتشون 280 + 130 = 410 تمن
قیمت این ست های بالا + پخش 300 تمنی حدود 700 میشه
در این صورت میتونید یه ساب خوش قیمت مثلهinfinity 1260 ویا jbl GT5-12 که حوای 180-200 قیمت دارند + 40 تمن باکس استفاده کنید
حوالی 550 از بودجه میمونه که میتونید یه امپ 8604 پایونیر 450 تمنی تهییه کنید
حدود 50 تمن هزینه سیم ها و اتصالات و حوالی 100 تمنم هزینه نصب میشه
این ست ها کیفیت و قدرت مناسبی دارند
یه نگاهی هم به کامپونت infinity 605cs بندازید . برای 4-3 سال پیشه الان دیگر نیست . من یه جفت نو اش رو دارم
اگر بودجتون رو بیشتر کنید این مدل های رده بالا تر هم هستند
1-hertz hsk165-550$
2-audison voce k6 700$
3-jbl gtp 609 450$
4-hertz hsk 165xl 700$

hamedhamed11

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام .من برای سمند میخام کامپوننت بگیرم. یه آمپ معمولی ۲کاناله دارم .پخش پایونیر ۹۴۵۰ویه جفت باند ۶۹۷۵ v2 دارم .کامپوننت چی بگیرم.ممنون

بالا