برگزیده های پرشین تولز

[درخواست و برآورد هزینه] - معیارهای یه فروشگاه کالای بی نقص و زیبا مثل دی جی کالا و...

Morteza_SOS

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
296
سلام دوستان
1- از نظر شما بهترین و کلیدی ترین قابلیت های یه فروشگاه چه چیزهایی باید باشه؟
2- از پایه برنامه نویسی بشه بهتره یا بر پایه ی CMS مثل wordpress و... باشه؟ (با توجه به قدرت CMS های موجود مخصوصا وردپرس نیازی به نوشتن سایت از پایه هست؟)
3- تقریبا برآورد هزینه چقدر میشود؟
4- چند وقت زمان میبرد؟
5- بهترین تیم یا گروه یا.... کدام میباشد؟لطفا آدرس سایت؟

ممنون فقط لطفا کامل و جامع دوستان توضیح بدید چه سر فصل هایی خیلی مهم هستند زیرشاخه ها چه باشند!

دوستان لطفا لیست فوق را کامل کنید تا به بهترین نتیجه برسیم و هم مرجع کاملی باشه برای سایرین هم ببینیم انجام این پروژه چقدر هزینه و زمان میبره - و موارد تکراری را قرار ندید

این پست تکمیل میگردد

Last edited:

SaLiXeM

Registered User
لایک‌ها
42
اگر من قصد داشته باشم یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنم, حتما از سیستم های اپن سورس و رایگان استفاده خواهم کرد و به جای هزینه برای سیستم هایی که معلوم نیست چگونه کدنویسی شده و تا چه اندازه مطمئن هستند, یک قالب خیلی شیک و امکانات اضافه برای سیستم اپن سورسم فراهم میکردم.
مسلما سیستم اپن سورسی که توسعه دهندگان زیادی در سرتاسر دنیا مشغول بهینه سازی و بروز کردن آن سیستم هستند, میتواند امن تر, با کیفیت تر و انعطاف پذیرتر نسبت به سیستمی که نهایت گروهی ده نفره نوشته اند باشند.ضمن اینکه امکان اینکه جواب سوالی در مورد قابلیت ها و مشکلات احتمالی سیستم های اپن سورس با جستجویی ساده در گوگل بی نتیجه بماند, بسیار پایین است.در حالی که در سیستم های پولی, شما برای هر تغییر باید هزینه ای پرداخت کنید و اگر سوالی هم داشتید معلوم نیست پشتیبانی چگونه بتواند شما را یاری کند.

Morteza_SOS

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
296
اگر من قصد داشته باشم یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنم, حتما از سیستم های اپن سورس و رایگان استفاده خواهم کرد و به جای هزینه برای سیستم هایی که معلوم نیست چگونه کدنویسی شده و تا چه اندازه مطمئن هستند, یک قالب خیلی شیک و امکانات اضافه برای سیستم اپن سورسم فراهم میکردم.
مسلما سیستم اپن سورسی که توسعه دهندگان زیادی در سرتاسر دنیا مشغول بهینه سازی و بروز کردن آن سیستم هستند, میتواند امن تر, با کیفیت تر و انعطاف پذیرتر نسبت به سیستمی که نهایت گروهی ده نفره نوشته اند باشند.ضمن اینکه امکان اینکه جواب سوالی در مورد قابلیت ها و مشکلات احتمالی سیستم های اپن سورس با جستجویی ساده در گوگل بی نتیجه بماند, بسیار پایین است.در حالی که در سیستم های پولی, شما برای هر تغییر باید هزینه ای پرداخت کنید و اگر سوالی هم داشتید معلوم نیست پشتیبانی چگونه بتواند شما را یاری کند.
خیلی ممنون از نظرتان;)
بنده هم با نظر شما موافقم (مثل خیلی از فروشگاه های دیگر میشه از CMS های خوب و مطرح استفاده کرد با قالبی زیبا و امکانات ذکر شده) منتها برای شخصی سازی همان سیستم های متن باز هم باز به برنامه نویس نیاز داریم (چون تمام قابلیت های مورد نیاز ما را نمیشه در هر سیستمی به صورت پیش فرض پیدا کرد) ؛ حالا سوال اینجاست که مثلا اگر ما از سیستم متن باز استفاده کنیم چه قابلیت هایی باید سیستم داشته باشه؟
آیا همین قابلیت هایی که بنده در پست اول ذکر کردم کافیست؟یا باید مواردی اضافه بشه؟

brand2

Registered User
لایک‌ها
657
در صورت تمایل میتونیم فروشگاه مثل دیجی کالا رو با وردپرس طراحی کنیم
نمونه کار هم در این زمینه داریم
تمایل داشتید پ.خ بدید

Morteza_SOS

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
296
در صورت تمایل میتونیم فروشگاه مثل دیجی کالا رو با وردپرس طراحی کنیم
نمونه کار هم در این زمینه داریم
تمایل داشتید پ.خ بدید
لطفا نمونه کارهای خودتان را ارسال بفرمایید

m1lad

Registered User
لایک‌ها
6
در صورت درخواست پ.خ بدید نمونه کار ارسال کنم

Poets Of Fall

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
486
دوست عزیز
این نظری که من مینویسم فقط به این دلیله که دیجی کالا رو مثال زدید ، وگرنه شاید خیلی جاها این موارد صدق نکنه

برای داشتن یه سایت با این قدرت ، شما نیاز دارید اول از همه یه تیم قوی برنامه نویسی تشکیل بدید ... یعنی این تیم برنامه نویسی و طراحی برای خود شما و برای اون سایت کار کنن .
دومین نکته که شاید مهمترین و حیاتی ترین نکته برای راه اندازی یه سایت بزرگ تجاری هست مساله امنیت هستش . امنیت یه سایت کافیه یه کم بلنگه تا درست در لحظه اوج گرفتن هواپیمای موفقیت شما آنچنان سقوط کنه که هیچکس زنده نمونه و هیچ کسب و کاری براتون باقی نمونه . و این امنیت با سیستم های اوپن سورس یا سیستم های آماده به دست نمیاد ( نه اینکه امنیت این سیستم ها پایین باشه ، مساله اینه که برای اکثر این سیستم ها باگ های منتشر نشده وجود داره که بین هکر ها به صورت زیرزمینی خرید و فروش میشه . )
سومین نکته در مورد داشتن یه همچین سایتی نیاز به یه تیم تبلیغاتی و بازاریابی قوی هستش . و البته نقش مدیریت سیستم رو اصلا نباید نادیده گرفت ...

در مورد برآورد هزینه ، برای سایت فقط حدود 40 تا 50 میلیون تومان شما باید هزینه کنید ، و در مورد کل کار بالای 100 میلیون یا حتی 200 ، 300 میلیون تومان هزینه داره .... این هزینه چیزی نیست که یه جا بخواهید پرداخت کنید و به مدیریت شما برمیگرده که این هزینه چه جوری و با چه شرایطی پرداخت بشه .

و در آخر اینکه اگر برید یه سایت یا طراح پیدا کنید و بهتون بگه با 500 تومن یه سایت شبیه دیجی کالا تحویلتون میدن ، شما در نهایت مشابه یه عروسک پلاستیکی از دیجی کالا هم نخواهید داشت ... نه اینکه بد باشه یا کار اونها رو بخوام زیر سوال ببرم ، منظورم اینه که سطح انتظاراتتون رو باید در حد همون 500 هزار تومن نگه دارید .

موفق باشید .

saeedh1371

Registered User
لایک‌ها
178
به نظر من اگه دنبال درآمد خوب هستی باید متفاوت باشی مثل دیجی کالا که یه سایت واقعا متفاوت و با امکانات و پشتیبانی حرفه ای رو بالا آورد و خب درآمد امروزش هم حقشه
شما باید یک سایت منحصر بفرد ارائه بدین با خدمات متمایز نه یک سایت مشابه سایت های دیگه

بالا