برگزیده های پرشین تولز

درخواست کمک فوری

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057
سلام دوستان:

چطوری می تونم 5 تا عکس رو در کنار هم در قسمت وسط صفحه قرار بدم؟؟؟

سمت راست و چپ رو می زارم اما هرکاری می کنم وسط نمیشه.......

-----------------------------------------------------------------------------

یه سوال دیگه چطور می تونم 3 تا باکس متنی رو حتما به صورت عمودی در کنار هم به فاصله های یکسان از گوشه کادر و همچنین از همدیگه قرار بدم؟؟؟

-----------------------------------------------------------------------------

خواهش می کنم سریع.....تا فردا باید تحویل بدم.

پیشاپیش ممنون.

Last edited:

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
جواب سوال اول به margin: 0 auto البته همه عکس ها رو داخل یک div کلی قرار بده به اون div مارجین بده یا از vetical-align استفاده کنید اگر عمودی مشکل داره
...
یعنی چی 3 تا باکس متنی؟ منظورتون text-box هست یا همین div معمول؟ در هر حال با width درصدی می تونید فواصل رو یکسان کنید البته اگر دایو کلیتون قایل قسمت به 3 باشه

homayo0on

Registered User
لایک‌ها
620
زمانی به المنت div میتونید margin از نوع auto بدید که عرض(width) رو مشخص کرده باشید در غیر این صورت چون پیش فرض display المنت div از نوع block هست margin بهش اعمال نمیشه.
خود تگ img که پیش فرض display رو inline هست پس میتونید 5 تصویر رو پشت سر هم بزارید و اگر با css خاصیت display تگ رو تغییر نداده باشید کنار هم میفتن عکس ها.
برای وسط چین شدن عکس ها میتونید از تگ <center> استفاده کنید ولی باید توجه کنید که این تگ تو HTML5 ساپورت نمیشه ولی ساده ترین روش هست.
تو HTML5 در مورد وسط چین شدن رویکرد به سمت استایلی بودن رفته. با توجه به اینکه شما میخواید عکس وسط چین شه میتونید همون div که دوست بزرگوارمون گفتن رو بهش text-align:center بدید.
----------------------------
سوال دومتون چندان مشخص نیست ! منظور شما اینه که شناور باشن؟ اصلا منظور تگ input از نوع text هست یا تگ textarea؟

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057
جواب سوال اول به margin: 0 auto البته همه عکس ها رو داخل یک div کلی قرار بده به اون div مارجین بده یا از vetical-align استفاده کنید اگر عمودی مشکل داره
...
یعنی چی 3 تا باکس متنی؟ منظورتون text-box هست یا همین div معمول؟ در هر حال با width درصدی می تونید فواصل رو یکسان کنید البته اگر دایو کلیتون قایل قسمت به 3 باشه

زمانی به المنت div میتونید margin از نوع auto بدید که عرض(width) رو مشخص کرده باشید در غیر این صورت چون پیش فرض display المنت div از نوع block هست margin بهش اعمال نمیشه.
خود تگ img که پیش فرض display رو inline هست پس میتونید 5 تصویر رو پشت سر هم بزارید و اگر با css خاصیت display تگ رو تغییر نداده باشید کنار هم میفتن عکس ها.
برای وسط چین شدن عکس ها میتونید از تگ <center> استفاده کنید ولی باید توجه کنید که این تگ تو HTML5 ساپورت نمیشه ولی ساده ترین روش هست.
تو HTML5 در مورد وسط چین شدن رویکرد به سمت استایلی بودن رفته. با توجه به اینکه شما میخواید عکس وسط چین شه میتونید همون div که دوست بزرگوارمون گفتن رو بهش text-align:center بدید.
----------------------------
سوال دومتون چندان مشخص نیست ! منظور شما اینه که شناور باشن؟ اصلا منظور تگ input از نوع text هست یا تگ textarea؟

دوستان اول از همه ازتون خیلی خیلی ممنونم

دوم هم اینکه یه همچین چیزی(ضمیمه) من می خوام درست که قسمت هدر و فوتر ساخته شده هست می مونه اون وسط که توش فقط می خوام کد های php ولی نه به صورتی که کار کنه بزارم.

فقط خواهش می کنم سریعتر چون تا امشب فرصت دارم.

فایل های ضمیمه

• 1.png
    1.png
    10.3 KB · نمایش ها: 29

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
والا من درباره کدهای php چیز زیادی نمیدونم و در کل نمیدونم عملکرد کدهای شمام چی باید باشه
اما در مورد ظاهر همونطور که بالا عرض کردم از margin میتونید استفاده کنید شاید align جواب بده اگه پروژه دانشگاهی هست با padding هم احتمالا بتونید وسط چین کنید با margin با مقدار درصدی می تونید
در کل راه زیاد داره باید تست کنید ضمن اینکه float هم فراموش نشه چون شناور نباشد کلا کنار هم نمیافتن از inline-block هم می تونید برای شناور کردن استفاده کنید

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057
یه هزینه میدادید براتون آماده کنن مثل 99 درصد دانشجوهای دیگه بهتر بود البته حدس میزنم پروژه دانشگاهیتون باشه!
در هر حال می تونید به a پدینگ بدید احتمال داره درست بشه display:block هم بذارید احتمالا کل محدوده رو لینک می کنه

من هر کاری می کنم به اون صورت در نمیاد.......

می شه اگه وقتش رو دارید یه مقدار از کد رو بنویسید برام؟؟؟

ببخشید که اذیتتون کردم.

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
وقتی شما کد رو ندید نمیشه کاری کرد کد چیو؟ بنویسم؟

بالا